X Rebirth

poruka: 207
|
čitano: 37.224
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
X Rebirth

Nova igra od Egosofta (proizvodjaca X universe serije igara).. Dugo je najavljivana, odmah nakon zadnje igre X3 Terran Conflict..

Dosle su prive slike i video..

Igra nije nastavak proslih X igara ali dogadja se u istom X svemiru... Potpuno nova prica, novi likovi, novi engine..

 

 

Screens

http://www.deepsilver.com/en/game-view/view/game/access12/x-rebirth/

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.4.2011 19:27 (Magger).
 
3 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
X Rebirth
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.4.2011 23:45 (Magger).
 
1 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
X Rebirth

Zar nema nigdje zainteresiranih za ovu igru.. ili X seriju opcenito..

Evo jos nekih informacija...

 

Jos jedan trailer koji ne pokazuje nesto posebno

 

http://translate.google.com/translate?rurl=translate.google.de&sl=auto&tl=en&twu=1&u=http://www.shotglass.de/%3Fshow%3DNews%26action%3DshowUnit%26param%3D510

 

nekoliko novih slika

http://www.egosoft.com/games/x_rebirth/screenshots_en.php

 

 

 

Sto je do sada otkriveno..

 

- ubacili su pojedinacna ostecenja na brodovima, znaci biras sta zelis pogoditi i to ce biti unisteno (kao sto engine ili shield generato i tako dalje)..

- Putovanje svemirom napravljeno sa gate sistem kao sto je u  freelanceru, znaci (real time)fast travel od planete do planete ili mjeseca.. Imamo 3 vrste fast travela.. Prvo je fast travel oko jedne planete(ili kratke udaljenosti), drugo je fast travel izmedju planeta i mjeseca u sistemu(naravno mogucnos putovanja do sunca omogucena), i veliki gate sistem fast travela izmedju drugih sistema..

- Ubacen kokpit i mogucnost setnje po svom brodu kao i razgovor sa clanovima posade(ala Mass Effect)

- i sada ono najvaznije.. mogucnos direktnog upravljanja samo sa jednim brodom(tim s kojim pocnes od pocetka), istina preko drones budemo imali mogucnost davanja naredbi ostalim brodovima ili stanicama u nasem posjedu..

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.8.2011 3:22 (Magger).
 
1 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
X Rebirth

Da li jos uvijek ima custom skriptiranje?

Igrao sam X2 masivno, i prestao zbog buga u custom skripti... isprogramirao sam flotu transportera da prenasaju rude iz rudnika u elektranu i onda sa punim loadom odu cekati u stanicu dok cijena ne predje neki threshold...

No zbog buga, novac je nekako zavrsio u minusu, sto znaci da sam prodajuci baterije dobijo i jare i pare... em pun cargo bay, em novac.

 

Pa prestao igrati. X3 me nikad nije privukao zbog manjka cockpita i nedostatka ulijetanja u bazu. Ovo izgleda zanimljivo, sa tim setnjicama po brodu... iako jos uvijek cekam na ovo

Monkey, killing monkey, killing monkey, over pieces of the ground...
 
2 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
X Rebirth

Ne znam sad tocno kako to funkcionirao... a nisu jos ni objavili kako funkcionira borba..

 

Napomenuli su da sada posto mozemo upravljati samo jednim brodom(kojeg naravno mozemo nadogradjivati do promjene izgleda), imamo drones.. sa kojima sve radimo. Od preuzimanja kontrole nad drugim brodovima i slanje drones da obavljaju sto god zelis za tebe.

Jos znamo da je ekonomija izuzetno poboljsana i povecana.. Stvarano sad mozes dariti sto god ti padne na pame.. Ako zelis imati univerzalnu stanicu, koja ima u sebi od proizvodnje ora do proizvodnje energija ili nesto drugo.. to mozes napraviti. Znaci mozes napraviti masovnu stanicu koja u svebi ima sve komponente ostalih stanica.. Ali to jos ne znamo kako tocno funkcionira...

 
0 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
X Rebirth

Pa kud si samo radi toga prekinuo igru.. Ima X3 stosta zanimljivog za ponudit, dobro ajde nema :P, ali zato X3 Terran Conflict proglasen je od svih fanova najboljim nastavkom X serije..

Upravljanje brodom je poboljsano (slicno ako u freelanceru - s misom).. Ubacen ja nas suncev sistem i svi planeti sa dosta mjeseca..

Jos neke novine kao turbo bust i slicne sitnice..

 
0 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Re: X Rebirth
Magger kaže...

Pa kud si samo radi toga prekinuo igru.. Ima X3 stosta zanimljivog za ponudit, dobro ajde nema :P, ali zato X3 Terran Conflict proglasen je od svih fanova najboljim nastavkom X serije..

Upravljanje brodom je poboljsano (slicno ako u freelanceru - s misom).. Ubacen ja nas suncev sistem i svi planeti sa dosta mjeseca..

Jos neke novine kao turbo bust i slicne sitnice..

Najiskrenije, igra koju sam najvise igrao je prvi Privateer - i to zato jer ima divne kokpite i stanice.

Privateer 2, koliko god mozda bio zanimljiv, kad vidim samo svemir i taj glupi HUD - ohladim se instantno.

 

Nema mi veceg gusta nego kupiti novi brod, i onda uzivati gledajuci novi kokpit :-D

Monkey, killing monkey, killing monkey, over pieces of the ground...
13 godina
offline
X Rebirth

Igrao sam X3 Reunion, igrao sam TC, e pa budem kupio  i Rebirth.

U svakom nastavku sam maksimalno uživao, i još uvijek uživam.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
X Rebirth

Nekako me sve vise privlaci X Rebirth...

Kao sto kazu nece biti slican u nicemu sa prijasnjim naslovima osim sto nosi X u naslovu..

Koliko god sam uzivao u X igrama, nekako mi je sve dojadilo.. ne bi mi se svidjelo da su opet napravili slicnu igru.

 

Svidja mi se jako novi sistem putovanja(mogucnost putovanja do svih planeta u sustavima i to u real time, a ne sa loadingom).

Ne smeta mi stop su ubacili upravljanje samo sa jednim brodom, dokle god mozes nadogradjivati u nedogled.

Radnja igre je nekoliko desetljeca nakod eksplozije super nove, koja je unistila sav gate sistem iz prijasnjih igara.

Svidja mi se sto su igru pribliziji jos vise planetima, stanice ce lebdjeti u atmosferi i oblacima. Istina i dalje se nece moci slijetat na planete, ali to mi sada nije toliko vazno..

 

 

 

Deus ex@ - Kad vec ocekuje Galactic Command online... sta kazes na Infinity online. Ne zna se jos kad ce doc.. Ali sloboda kretanja je kompletna galaksija u realnom vremenu. Zato im i treba toliko dugo da je naprave.

 

http://www.infinity-universe.com/Infinity/index.php?option=com_content&task=view&id=12&Itemid=33

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.8.2011 16:48 (Magger).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: X Rebirth
Magger kaže...

Deus ex@ - Kad vec ocekuje Galactic Command online... sta kazes na Infinity online. Ne zna se jos kad ce doc.. Ali sloboda kretanja je kompletna galaksija u realnom vremenu. Zato im i treba toliko dugo da je naprave.

Dosta sam skeptican zbog tog MMO dijela. Ako ne zagadi dogfight - uzivancija...

No pitanje je kad cu nac vremena da uopce to i odigram... Deus Ex 3 je vani, a nisam ga ni kupio...

Monkey, killing monkey, killing monkey, over pieces of the ground...
15 godina
offline
X Rebirth

Mene je zeznia x3 TC, kad sam radia custom komplekse... nekad ne mogu sletit jer specijalno napravim kompleks da ne znaš di je koji ulaz, a onda sam se sredio i sa proizvodnjom oružja.

Ne znaju mi NPCovi prodavat orućje, pa moram sam. Ali zato se na rudi stvarno super zaradi.

Šteta je što ne možeš napraviti neku vrstu automatic transfera sa onim gigant transporterima. Jer volio bi se zaletit sa mammoth klasom i pokupit im svu rudu za 50 i onda prodavat po 3x cijeni.

 

U rebirthu se nadam da će ubaciti još glazbe kao što je

. Preludo je kad uđeš u taj sistem i dobiješ tu melodiju.

Veliki sam fan serijala i očekujem dosta sati zabave :).

 

A ovaj GCO... me malo ubija u pojam. To radi Derek Smart, a on je stvarno lik i po. Vjerujem da će ideja biti dobra, mogućnosti isto super, ali

ostvaranje da će biti katastrofalno. A pošto radi kao F2P model...

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
X Rebirth

Znao sam satima visit u Kingdom End sectoru samo zbog te glazbe, totalno opuštanje prije invazije na Xenon Core sectore {#}

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
X Rebirth

Glazba je stvarno odlicna.. nadam se istoj takvoj i u X Rebirth, ako ne i boljoj..

Igra je prvo bila najavljena za Q4 2011.. sad po novome napomenuli samo 2012, a kada to je pitanje.

Ova slika mi je jednostavno savrsena... Stanica u oblacima, jedva cekam {#}

http://imageshack.us/photo/my-images/221/vidbg13q.jpg/

 

 

Evo konacno sam nasao, video prezentacija sa gamescoma.. sa engleskim prijevodom, uz razne nove slike i kratki video.. Kazu dosta stvari sto nas ocekuje u X Rebirth

Stanica Stanica
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.8.2011 20:58 (Magger).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
X Rebirth

Jos neke novosti iz nekog novog interviewa

http://www.thegamersblog.com/2011/09/14/egosoft-interview/

 

Nove stvari koje je Bernd napomenuo je da i dalje budemo imali mogucnost upravljanja sa svim brodovima.. i to iz prvog lica kao i iz prijasnjih igara, samo sto ce se to obavljati preko dronesa.. Ne vidim neku razliku.. pozitivan stvar je sto neces poginuti kad ti raznesu brod {#}

 

Druga novina je... osim setnje po brodu. Imat cemo mogucnos izlaska iz broda i setnja po stanici/ platformi.. i tamo razgovarat sa likovima..

Konacnio.. Jedva cekam {#}

 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: X Rebirth
Magger kaže...

Jos neke novosti iz nekog novog interviewa

http://www.thegamersblog.com/2011/09/14/egosoft-interview/

 

Nove stvari koje je Bernd napomenuo je da i dalje budemo imali mogucnost upravljanja sa svim brodovima.. i to iz prvog lica kao i iz prijasnjih igara, samo sto ce se to obavljati preko dronesa.. Ne vidim neku razliku.. pozitivan stvar je sto neces poginuti kad ti raznesu brod {#}

 

Druga novina je... osim setnje po brodu. Imat cemo mogucnos izlaska iz broda i setnja po stanici/ platformi.. i tamo razgovarat sa likovima..

Konacnio.. Jedva cekam {#}

Taj dio mi tako masivno fali u svakoj space igri. A nije tako tezak za napraviti... bas bi rado izasao iz broda i prosetao stanicom za guste...

"Cakija je covjeku najbolji drug u nevolji kad ga neko pojede!"
15 godina
neaktivan
offline
X Rebirth

Ma ja bi prosetao.. bilo gdje, ne samo na stanici.. {#}

 

Recimo sletis na neki asteroid, obuces odijelo.. i lagana setnjica po asteroidu.. ili slicne stvari..

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
X Rebirth

Takvu fiziku je imala neka ruska igra, zaboravia sam ime Tomorrows war ili nešto tako. Bila je previše bugovita, ali je imala neke odlične koncepte.

Tipa... tranziciju između svemira i planete bez loading screena ( seamless transition ), te mogućnost slijetanja na asteroide. 

Sumljam da će to biti moguće u X:R. A ovo za šetanje po platformama ( na stanici ili šta već ) baš me zanima na šta će to ličiti.

Navodno će neke detalje Egosoft objaviti krajem mjeseca ( vjerojatno newsletter ).

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
X Rebirth

Rekli su da nece biti slijetanja na planete.. ali neke stanice se nalaze u oblacima planeta, tako da je to po meni pola slijetanja.. hehe {#}

 

Ja sam procitao da ce ti detalji biti za nekoliko dana, a ne krajem mjeseca... a kako bilo, bolje da budu opsirni ovaj put..

A ne da stalno nagađamo..

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.9.2011 17:12 (Magger).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
X Rebirth

Daju te informacije na kapaljku..

 

Tu je novi video interview

http://www.gamereactor.eu/news/8936/GRTV%3A+X+Rebirth+interview/

 

 

Jos neke nove informacije sa slikama, i sa nekoliko linkova koji posebno govore o tehnologiji, grafici, brodovima, stanicama, svemiru i putovalju unutar igre, te ekonomiji opcenito..

http://www.egosoft.com/x/xnews/201109_1_44News.html

Space highway Space highway
:) :)
 
2 0 hvala 2
15 godina
neaktivan
offline
Re: X Rebirth
Magger kaže...

Daju te informacije na kapaljku..

 

Tu je novi video interview

http://www.gamereactor.eu/news/8936/GRTV%3A+X+Rebirth+interview/

 

 

Jos neke nove informacije sa slikama, i sa nekoliko linkova koji posebno govore o tehnologiji, grafici, brodovima, stanicama, svemiru i putovalju unutar igre, te ekonomiji opcenito..

http://www.egosoft.com/x/xnews/201109_1_44News.html

Ooooooooohhhhhh, cockpit.... here I come, I come, I come....

 

Odlicno izgledaju ovi ... svemirski bazeni... sto su vec...

It is loneliness that makes the loudest noise... This is true of men as of dogs... - Eric Hoffer \n http://alone.pleasantnightmare.com
13 godina
protjeran
offline
Re: X Rebirth

game of the year edition, x3 reunion 2.0 with bala gis research missions sam kupio za 60 kuna negdje prije 4 godine. nisam pojma imao o čemu je riječ ali pročitao sam opis iza na dvd box-u i reko ajde da probam. oduševio sam se igrom i proveo sate i sate svaki dan gradeći carstvo. x3 terran conflict sam počeo igrati pa me iz nekog razloga prošla volja. nedavno sam ga opet instalirao ali nekako se ne mogu natjerati da opet potrošim toliko vremena istražujući sve. no rebirth.. jao jedva čekam, ponajviše zbog jače grafike i cockpit hehe

Trenutno se igra X3 Terran Conflict
15 godina
neaktivan
offline
X Rebirth

Ali nije samo jaca grafika i cockpit...

 

To je potpuno nova igra koja samo nosi naziv X.. i naravno prati glavnu radnju, mnogo godina poslije X3..

Ali to nije vazno.. vazno je da su igru/engine napravili od samog pocetna, sa potpuno novim nacinom upravljanja igrom opcenito..

 
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: X Rebirth

treba izaći ove godine.. kvragu ne mogu čekati =)

 

Trenutno se igra X3 Terran Conflict
15 godina
neaktivan
offline
Re: X Rebirth
Magger kaže...

Ali nije samo jaca grafika i cockpit...

 

To je potpuno nova igra koja samo nosi naziv X.. i naravno prati glavnu radnju, mnogo godina poslije X3..

Ali to nije vazno.. vazno je da su igru/engine napravili od samog pocetna, sa potpuno novim nacinom upravljanja igrom opcenito..

Ma sjecam se da si pisao o tome, ali sta ja znam - meni je svemirska simulacija, svemirska simulacija... ono sto zelim osjetiti je samoca, praznina, i pustos :-) I onda poneka naseobina u obliku stanice, gdje se oblokas lokalnim alkoholom, natrpas cargo po paprenoj cijeni uvjeren kako ces zaraditi, pa onda tri sektora dalje, trupa ostecenog od bijega borbe s piratima, bez raketa... skuzis da su te preveslali.... i da ces prodajom izgubiti novce...

 

Ah... jedva cekam....

It is loneliness that makes the loudest noise... This is true of men as of dogs... - Eric Hoffer \n http://alone.pleasantnightmare.com
14 godina
offline
Re: X Rebirth

Opet su uveli cockpit vidim,  x3 nije ga bilo što me jako smetalo. 

I'm very large!
15 godina
neaktivan
offline
Re: X Rebirth

Nisam znao mnogo ljudi koji su igrali X3. Rekli su da je naporan, kompliciran. A meni je bio jednostavno bijeg u prostranstva svemira, polako gradeci svoje carstvo. Igra ima toliku dubinu da je to neviđeno, i ono najbitinije bila je neopisiv dozivljaj. Jedva cekam ovo

 

Bas malo citam, gledam slike i bojim se za svoju buducnost na fakultetu kad ovo izađe :D

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.10.2011 2:44 (mislav_01).
15 godina
offline
X Rebirth

A polako izbacuju nove informacije... sad vjerojatno opet treba čekati kraj mjeseca...

Sviđa mi se što su napravili od stanica. Puno je bolje nadogradnja realizirana, prije sam

muku mučia dok bi izgradia neki smisleni kompleks, ne znaš di mu je početak di kraj.

Ovo s jednim brodom nije neki problem, ali opet ovisi na šta će krajnji produkt ličit.

Također još ništa nisu spominjali o opremanju brodova. I to bi trebali

puno bolje rješiti, jer u x3:tc bi svaki brod mora sam opremit, a milina je kad

nemaju štitova ili lasera na lageru, a ti kupia 10 komada :))

Nadam se da će uskoro izbaciti neki gameplay video.

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
X Rebirth

Mogao bih probat.

Iskreno probao sam X3 TC i odustao jako brzo jer nije bilo nikakvih uputa o kontrolama niti ičemu, ovaj put bih se stvarno potrudio i lagano napredovao. Samo da izgubim vrijeme na koji mjesec jer ionako ništa ne igram. Recikliram stari Diablo II i Jedi Outcast XD

x264 - High Profile 10 | FLAC | MKV
Poruka je uređivana zadnji put ned 2.10.2011 3:46 (Hyperion).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: X Rebirth

Nije loše uzet screenshot kontrola brzo se nauči i dosta je lakše za igrat.

I'm very large!
13 godina
protjeran
offline
Re: X Rebirth

u tome i je čar x3. dubina igre, kompliciranost i sporost napredovanja. nabavite si mapu svih sektora i isprintajte je, upišite u sektore koordinate svih cargo containera i napuštenih brodova. to sam napravio i za reunion i terran conflict, olakša ti život hehe. i kad shvatiš kontrole (igrajte s joystickom ako možete, onaj pravi a ne gamepad) igra je milina

Trenutno se igra X3 Terran Conflict
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice