The Outer Worlds

poruka: 114
|
čitano: 20.148
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
The Outer Worlds

Stavit ću ga na listu za probat, ali ta je lista duga. :) Doduše meni je OW sjeo aman-taman. Fino casual.

Što se RPGova tiče, nisam još ni KCD odigrao, a kamoli RDR2 za PC i onda Cyberpunk...  Western i SF su mi puno interesantniji od sjekirica i magija, to me prošlo davno. :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: The Outer Worlds
Na kraju dana sve ovisi o očekivanjima igrača. Tko je od ovog očekivao spiritualni nastavak New Vegasa, može eventualno biti razočaran sci fi settingom, ako mu ne paše. Ostalo je više manje očekivano.

Kao što će biti hrpa razočaranih kroz tjedan dva jer su očekivali GTA na Divljem zapadu od RDR2.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
2 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: The Outer Worlds
Hexfire kaže...
Na kraju dana sve ovisi o očekivanjima igrača. Tko je od ovog očekivao spiritualni nastavak New Vegasa, može eventualno biti razočaran sci fi settingom, ako mu ne paše. Ostalo je više manje očekivano.

Kao što će biti hrpa razočaranih kroz tjedan dva jer su očekivali GTA na Divljem zapadu od RDR2.

 To i je moj problem, što sam očekivao drugačiju igru a dobio još jedno bethesdino sranje... :/

Sve Vas Volim
15 godina
offline
The Outer Worlds

Ja OW ocjenjujem kao netko tko još nije dovršio Monarch. Tek sam lvl 19 , uzeo sam jednu fobiju i ne mogu dovoljno naglasit koliko mi je žao - prva i jedina koja mi se trigerala je fobija od automechanowhatever i to sam uzeo i sad ne mogu voditi SAM sa sobom.

 

Ali isto tako mogu reć da uživam u svakom trenu igre - borbe ponajmanje, dijalozi i itemi i sve skupa okolo jako jako puno! Recimo, na Tera 2 Roseway ili kak se zove, uđem slučajno u spilju, ispadne da je "pecara" napuštena i komentira Felix kao "baš super, barem su nam ostavili malo whiskeya" ili nešto u tom stilu.

Znači bilo je volje i pokušaja držat atmosferu, kombiniranje raznih likova na drugačijim lokacijama i u određenim dijalozima dovodi do zanimljivih komentara, samo treba kombinirat i isprobavat. Recimo kad se Pavratti dovede u Saltuna tvornicu na Monarchu, pa krene raspravljat sa njihovom inženjerkom o tome kako poboljšat proizvodnju.

 

To su recimo primjeri situacija koje su po meni dobro odrađene - NPCovi koji iznose svoje komentare i savjete u određenim situacijama - nisu gljive koje nas prate kao u dosta drugih igara, pogotovo RPG-ova. Uobičajeno mi je da nakon što donesem odluku polude ako sam bio zao, ili me pohvale ako sam  nešto napravio dobro, ali moram priznat da nisam naviknut na ovaj input "za vrijeme dok se dešava", pogotovo da sami uđu u raspravu sa osobom sa kojom sam ja krenuo komunicirat i direktno njima komentiraju stvari.

Recimo na Monarchu mi je Pavrati krnula pričat i sa onim glavnim iz MSI i kad su dovršili on skrene pogled sa nje nazad na mene i nastavi pričat samnom. To je poprililno dobar pomak u pravom smjeru.

 

Ono što OW-u fali, po meni, je novac i vrijeme koji nisu imali. Kolega gore je primjetio da Byzantium strahovit pada kvaliteta i end game da nije na nivou. Slično ja imam već sa NPC companionima gdje se vidi kako je padao character development - prva dva sa prvog planeta (Tera 2) su poprilično aktivni u dijalozima i dok šeću okolo, pogotovo Pavrati i njen personal quest, svaki kasniji, a što bliže kraju igre, ili djeluje kao da bi se rijeđe koristio, imaju manje komentara, manje inputa u priču...

 

Cijeli svijet tako djeluje, early game cool, prema kraju sve manje polished, sve manje tih novih dosjetki i cool dijaloga, companiona i slično.

 

Velim, drago mi je da su uspjeli izdat ovu igru, nadam se ogromnoj financijskoj injekciji da studio ponovo prodiše. Znad i da to nije više Interplay/Black Isles, ali iskreno core su upravo ti ljudi. Odraso sam uz njihove igre, volio bi ih još igrat u životu, volio bih da nisu izgubili pravnu bitku sa Bethesdom i da umjesto onog smeća od Fallout 76 imamo punokrvni, kvalitetni Fallout multiplayr i/ili MMO igru, jako mi je drago da je OW vani i da su pokazali što mogu i potencijal što bi mogli kad bi imali para.

 

Nije kraj igre ovdje lošiji od početka jer nisu imali mašte, već zato što su morali naglo izbaciti igru - dosta stvari u igri djeluje kao da je bilo prostora poboljšat i što više se odmiče od početka, to se više vidi problema i nedostatka sadržaja. Meni do sredine Monarcha ne fali previše, vidim tek djelomično pad kvalitete , ali c'mon , ko moće smislit cijeli planet koji pod "hush hush / TOP SECRET" uvjetima razvija "diet toothpaste".

Moj PC  
4 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
The Outer Worlds

Može malo više informacija o tom sporu Bethesda vs Obisdian. Stalno se spominje a nisam baš upućen.

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: The Outer Worlds
Rhodin kaže...

Ja OW ocjenjujem kao netko tko još nije dovršio Monarch. Tek sam lvl 19 , uzeo sam jednu fobiju i ne mogu dovoljno naglasit koliko mi je žao - prva i jedina koja mi se trigerala je fobija od automechanowhatever i to sam uzeo i sad ne mogu voditi SAM sa sobom.

 

 To sam i ja uzeo prvo i jedino jer gain od perkova je nikakav pošti su isti totalno bezveze - to sigurno nije zbog love... Ili to što je completan skill sustav promašen - tj nema smisla i služi samo zato da negdje trpaš bodove - al ajde bar ima skill checka ne mini igre. Najgore mi je to što mene igra pravo zagrijala ali onda kasnije i pravo ohladila - zato sam i ljut - i još zato jer koliko god bio ljut moram završit igru sa svim side questovima i onda je to još dodavalo sol na ranu. 

Sve Vas Volim
4 godine
protjeran
offline
The Outer Worlds

Ako imate AMD grafe ažurirajte drivere, danas su došli novi i ispravljena su 2 buga - crni prikaz likova u inventoriju i rušenje igre pri pokretanju inventorija u skrovištu Phineasa Wellesa. Također dodana je i podrška Read Dead Redemption 2.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: The Outer Worlds
Rhodin kaže...

 ali na svakom koraku razina humora na koju se nailazi je ono što te drži uz igru.

. I onda dođe ovakav mali dragulj sa stvarima poput "dehydrated water pills- contains no hydrogen or oxygen" - lako se izgubit u humoru "Spacer's choice - it's not the best choice, it's Spacer's Choice"

Recimo na Groundbreakeru ima wanted poster sa Philiusom (ili kak se već zove) i onda jedna od stavki za koje se tereti je: "conspiracy to commit conspiracy". Netko će preko toga preletjeti, a meni recimo je i sad smiješno dok pišem ovaj post.  

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
15 godina
offline
The Outer Worlds

Jest, primjetio sam to. Ima po svijetu i postera, znakova, ali bome i knjiga koje se mogu skupljat i onda čitat po brodu, ali i lokacijama. U biti su uvijek smiješni.

Science oružja, njihovi opisi i objašnjenja - presmiješno. Često i efekti koje imaju.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: The Outer Worlds
Srce Isusovo kaže...
Rhodin kaže...

Ja OW ocjenjujem kao netko tko još nije dovršio Monarch. Tek sam lvl 19 , uzeo sam jednu fobiju i ne mogu dovoljno naglasit koliko mi je žao - prva i jedina koja mi se trigerala je fobija od automechanowhatever i to sam uzeo i sad ne mogu voditi SAM sa sobom.

 

 To sam i ja uzeo prvo i jedino jer gain od perkova je nikakav pošti su isti totalno bezveze - to sigurno nije zbog love... Ili to što je completan skill sustav promašen - tj nema smisla i služi samo zato da negdje trpaš bodove - al ajde bar ima skill checka ne mini igre. Najgore mi je to što mene igra pravo zagrijala ali onda kasnije i pravo ohladila - zato sam i ljut - i još zato jer koliko god bio ljut moram završit igru sa svim side questovima i onda je to još dodavalo sol na ranu. 

 problem svih modernih rpgova ala Bethesda style.
Prvotni wow efekt jaaako brzo splasne kad skuzis da sve mehanike koje si vidio u samom pocetku furas do kraja. I vecina tih mehanika je dost krnja,basic i nerazradjena. Modovi pomazu but then again velika vecina su samo estetske prirode,opet ne adresiraju glavnu problematike igre...RPG mora biti dubok,sve ovo što mi szadnjih par godina igramo je RPG lite,jer RPG elementi se uvode svuda pomalo,ali na jedan meni izrazito iritantan način. Jos jedan oblik linearne progresije s nezanimljivim skillovima/perkovima

15 godina
offline
The Outer Worlds

Ali uopče nije poanta ovdje - već priča i humor.

Jedini problem je što "košta kao prava igra" , osim toga nije problem.

 

Čak je DRM free igra, prvi dan je došao crack, do te mjere je ovo "molimo vas podržite nas" poruka od Obsidiana.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: The Outer Worlds
Srce Isusovo kaže...

Igra je overhypano sranje sa super dialozima i to je to... Questovi bezveze i kratki ( da ne dosade brzo, valjda), na svakom planetu isti mobovi, par oružja i par armora, gameplay generičan da ne može bit gori, skillovi bezvzeze i imam dojada cijelu igru mogu proči bez da usavršim ijedan skill i gameplay zbog toga neće patit (da se netko ne uvrijedi valjda), tu i tamo se nađe neki zanimljiv lik a companioni su sranje - totalno ne zanimljivi i nekako unisex (ne znaš jel muško ili žensko, opet valjda da se netko ne uvrijedi). Gradovi pusti i bezživotni, a lokacije i planeti ok iako ubije u pojam  te žive boje em planeta em mobova - pa se onda desi da u žaru borbe pojam nemaš što se dešava, svijetle meci, svijetle neprijatelji, svijetli svijet - totalni kaos ali onaj loši.

Čisti C/P  Fallout igara i žalosno je što su uopće i igrali na tu kartu a kao išli radit novi IP. Imam 20 sati u igri i završit ću je jer bi valjda trebao biti pri kraju već. Šteta, jer igra stvarno ima doba uvod i onda skužiš da gameplay opće ne evoluira tokom igre nego da je sve isto ko i na početku.

 Može preporuka dobrih RPG igara?

5 godina
offline
Re: The Outer Worlds

Ne znam jesi li ozbiljan ili me venkaš ali probaj Greedfall - nije na nekom tehničkom levelu ali igra roka na najjače.

Sve Vas Volim
4 godine
neaktivan
offline
The Outer Worlds

The Outer Worlds izlazi za Nintendo Switch 6. ožujka
https://www.ign.com/articles/the-outer-worlds-will-arrive-for-switch-in-march

 
0 0 hvala 0
4 godine
odjavljen
offline
The Outer Worlds

Novi patch, dodaje se dosta sitnica, pravo vrijeme za vratiti se ovom draguljčiću.

 

Have no fear, Vlad is here
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.4.2020 7:28 (VladimirLem).
Moj PC  
0 0 hvala 1
9 godina
offline
The Outer Worlds

 

ja sam tek sada zapravo počeo igrati ovu igru, a bio sam zainteresiran od samog početka, u svakom slučaju baš uživam, baš me vratilo u prošlost po mnogim elementima.

 

ne znam jesu li išli na neku nostalgiju, ali  mi se igra sviđa i sve mi odgovara. Jedino je malo blesavo što ti je oružje stalno upereno ispred kao da stalno pucaš po ljudima, bilo bi puno bolje da je onak spušteno kad si u mjestu gdje se ne puca, ali ok, ne smeta mi zapravo ništa posebno.

 

Odmah sam se nabrijao na Avowed, nabrijan sam sada na sve što dolazi od Obsidiana

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.9.2020 15:00 (Cansee).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: The Outer Worlds
Cansee kaže...

 

Jedino je malo blesavo što ti je oružje stalno upereno ispred kao da stalno pucaš po ljudima, bilo bi puno bolje da je onak spušteno

 Drži tipku za reload - holster weapon

12 godina
offline
Re: The Outer Worlds

teško je procitati kontrole u options meniju...

13 godina
offline
Re: The Outer Worlds
Rocinante2112 kaže...

teško je procitati kontrole u options meniju...

 Čovjek je tu da igra, ne da čita.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
12 godina
offline
Re: The Outer Worlds
Hexfire kaže...
Rocinante2112 kaže...

teško je procitati kontrole u options meniju...

 Čovjek je tu da igra, ne da čita.

 ljudi koji stisnu play bez da odu u options menu trebaju dobit gangrenu ruku ladno.

9 godina
offline
Re: The Outer Worlds
Rocinante2112 kaže...
Hexfire kaže...
Rocinante2112 kaže...

teško je procitati kontrole u options meniju...

 Čovjek je tu da igra, ne da čita.

 ljudi koji stisnu play bez da odu u options menu trebaju dobit gangrenu ruku ladno.

 

ili još bolje nek mi pocrkava cijela familija, jel tako? to sam zaslužio jel? Hitler i Staljin su za mene dječica, zar ne?

 

12 godina
offline
Re: The Outer Worlds

Ne,samo ti. Familija ti mozda ide u options menu,štajaznam.

9 godina
offline
The Outer Worlds

Igra konačno dostupna na steamu. Veliki sam ljubitelj RPGa i vidim da ovo svakako vrijedi zaigrati. Uz to je odma na popustu u pola cijene te košta 30 eura.

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.10.2020 2:01 (BeLLicus).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: The Outer Worlds
BeLLicus kaže...

Igra konačno dostupna na steamu. Veliki sam ljubitelj RPGa i vidim da ovo svakako vrijedi zaigrati. Uz to je odma na popustu u pola cijene te košta 30 eura.

 Tolko i vrijedi realno :) Iako je dobra igra, ali kratka i pred kraj vec zamorna postane kad se 50 puta moras vracati na iste planete koje si rijesio za svaku misiju. Na kraju sam se jedva prisilio zavrsiti. Btw odigrao preko game passa, trial za 1 eur :P

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice