Guild Wars 2

poruka: 8.363
|
čitano: 1.140.911
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Guild Wars 2

Pozz , dali se isplati igrati gw2 kao f2p. Bez da se kupuju expanzije.

 

Bitno znaci, da imas mogucnosti kao i ostali playeri sa expanzijom, svijestan sam da nemas cijeli story i to. Al ovako za pve / pvp

Finger Up :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Guild Wars 2

Isplati se samo tako. Probaj nemaš šta izgubit. Meni je GW2 pružio sati i sati zabave.

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
11 godina
offline
Guild Wars 2

Procitao sam da nemos koristiit map chat i slicne , stvari koje su vise manje potrebne ? 

 

 

Usput ako se netko zasitio gw2, imam origin acc  sa btf igrama do btf 1. 

Finger Up :)
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.12.2018 19:45 (razermario).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Guild Wars 2

E neam pojma koja su ograničenja free verzije jer ju nisam igro, nego samo original igru kad je izašla. Al ono čak i sa time teško da ti se može upropastit game iskustvo.

Jedino ne znam kakvo je stanje s brojem igraca i kako ćeš se osječat kad budeš lvlupo.

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
15 godina
offline
Guild Wars 2

Ima nekih ograničenja, to sam siguran, od map chata koji nije dostupa, nema pristupa prodaji na trade postu itd... sve materijale moraš sam skupit.

Mislim da imaš 1 ili 2 character slota, manje bag slotova, bank slotova....

 

Stvar je u tome da sve to možeš kupit ingame, osim pristupa trade postu, a to će ti onemogučit zaradit novce da kroz gemstore nadoknadiš sve ostalo.

Također, sve što je otključano ekspanzijma (primjerice mountovi i gliding u originalnim mapama plus sve ostale mape od 2 ekspanzije i storya, neki skilovi tj. mastery, specijalizacije za klase...) nećeš moć koristit.

 

Da li je igra sa time i dalje dobra? Je... 2 godine smo uživali u njoj... pitanje je sada kad drugi mogu "sve" a ti si zaključan na inicijalnim mogućnostima, koliko će ti to biti zabavno gledat.

Mastery (gliding, mountovi....) se počinju otključavat na max levelu, tako da do tada ni nemaš prednosti od njih, možeš istražit komplet starih mapa, sve dungeone itd. i bez njih, dapače, to su dani i dani igre i relativno OK priče, ali najbolje dijelove vidiš tek u ekspanzijama.

 

Po meni se isplati kupit jer nije skupo, pogotovo poput nekakvog kinguina ili nešto. Mislim da ti je cijena sa prvom ekspanzijom, ona ti daje "cijelu originalnu igru i ekspanziju". Bilo je tipa za 20€ igra i ekspanzija.

To se iznimno isplati jer dobiješ gliding i neke druge stvari koje se otključavaju sa ekspanzijom, a izuzetno su korisne i u "starim" mapama.

 

Ja osobno imam nekoliko tisuća sati u igri, količina sadržaja koje su mi ponudili u godinama koliko ju igram neusporediva je sa bilo čime... u WoW-u nisam ni priblićno toliko dobi, niti izdržao. Ne uspoređujem WoW danas, već WoW zbog kojeg sam na releaseu prešao na GW2, dakle original, BC i WotLK - ovo mi je bila puuuuuuuuuno bolja igra.

 

Da li ima grinda? Da. Da li ima djetinjastih, naivnih, loše izvedenih stvari? Da. Da li ima bugova? pokoji, ali izuzetno malo u mom slučaju. Da li fali open world PvP? Kako kome, meni nije. Jesu li mape odvojene portalima, pa se svaka zasebno učitava, i više liči na "enhanced originalni GW, porpilično zastario naspram modern open world naslova? Istina je da su mape odvojene, ali su OGROMNE i nemaš osjećaj da nije "open world", dapače, u jednom trenu kreneš samo waypointat okolo na dijelove kji ti trebaju, tj. zanimljivi su ti i taj dio se gotovo uopće ne primječuje!

 

Osobno, da sad krećem od nule, kupio bih odmah igru i ekspanziju, ako ništa drugo da izbjegnem problem sa prostorom u inventoriu i banci, pristup TP-u i brojne sitne stvari koje nikako ne možeš dobit bez ekspanzije (pogotovo nova klasa kojoj nemaš pristup, ako ti je interesantna - nije nužna i nije bolja od ostalih, samo drugačija).

 

EDIT:

ha... ne znam napamet pravila foruma, tj. smijem li dati link na dućan, ali na gore spomenutom pingvinu, ta "starija" ekspanzija - heart of thorns je 15.79€ (dobiješ originalnu igru i ekspanziju i se što njih dvoje zajedno nude), "nova" ekslanzija je 15.95€, ali zahtjeva originalnu igru. Nisam siguran što je istina, ali počeo bih sa starom, pa novu ako ti se svidi.

 

Oko prvog aprila se ponovo pojavljuje globalni event u trajanju od 20ak dana - "Super Adventure Box" ili SAB - više manje portal u 8-bit svijet po uzoru na najbolje igre iz 80-ih do ranih 90-ih, a koji nudi sate i sate zabave u 2 ogromna svijeta, koji kao takvi meni osobno sami vrijede 16€ i bolji su od večine igara, pogotovo novijih platformena, koje sam platio i više para od ove cijene... Osobno, to mi je ponajbolji "event" koji su napravili od kako je igra izdana, tisuće igrača je godinama maltretiralo ANET da ga vrate, jer se u jednom periodu izgubio iz igre i 3 godine smo čekali njegov povratak.

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.1.2019 12:34 (Rhodin).
Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Guild Wars 2

Može mala pomoć? Isprike ako je već bilo.

Jel' kupovina CD keya za Path of Fire preko keyshopova nosi sa sobom Heart of Thorns ekspanziju?

Vidim da na službenoj stranici dolaze skupa za 30€, dok su na keyshopovima po 12€ Path of Fire i Heart of Fire svaka posebno.

Thanks.

PSN - DeniZg80
15 godina
offline
Guild Wars 2

Nisam 100% siguran, ali trebala bi dat sve, ako se ne varam prve dvije ekspanzije su F2P sad, sa bilo kojom plačenom se otključaju svi bonusi - korištenje TP, slanje predmeta, više likova itd.

Također jednom kad otključaš "kupljeni account" dobiješ sve aktualne living story ekizode besplatno, one stare tea kupit, a i to sa vremenom aju besplatno kad se ulogiraš i imaju "na akciji"

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Guild Wars 2
Rhodin kaže...

Nisam 100% siguran, ali trebala bi dat sve, ako se ne varam prve dvije ekspanzije su F2P sad, sa bilo kojom plačenom se otključaju svi bonusi - korištenje TP, slanje predmeta, više likova itd.

Također jednom kad otključaš "kupljeni account" dobiješ sve aktualne living story ekizode besplatno, one stare tea kupit, a i to sa vremenom aju besplatno kad se ulogiraš i imaju "na akciji"

 

 Ja sam kupio igru kad je izašla. Pretpostavljam da onda nemam ekspanzije, već ih moram kupiti?

Na službenoj stranici pod account opcijama mi nudi kupovinu ekspanzija.

A ništa, morat ću još malo guglati.

PSN - DeniZg80
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.10.2019 20:11 (DeniZg).
15 godina
offline
Guild Wars 2

A joj... kontaktiraj službu za korisnike, pretpostavljam da možeš dodat PoF key kupljen na kinguinu (probaj reć da ti prijatelj želi pokloniti key za PoF, ali ne znaš gdje i kako ga unijet u igru), samo bilo bi blesavo da moraš dodatno HoT kupovati.

Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Guild Wars 2

Izgleda da ipak sa kupljenom Path of Fire ekspanzijom dolazi sve.

https://help.guildwars2.com/hc/en-us/articles/115010688287-Guild-Wars-2-Path-of-Fire-FAQ

 

Q: Is Heart of Thorns included when I buy Path of Fire?

A: Yes. As of August 30th, all purchases of Path of Fire will include the Heart of Thorns expansion as well.

Users who purchased the Path of Fire expansion prior to August 30th will also receive receive Heart of Thorns free of charge when logging into the game. 

 

PSN - DeniZg80
12 godina
neaktivan
offline
Re: Guild Wars 2

Samo pripazi kod kupovine sa keystoreova, prije cca 2-3 godine znam da je dosta ljudi popušilo banove, ako se ne varam večina keyeva je bila sa G2A

PSN Grimsey2955
13 godina
offline
Re: Guild Wars 2
DeniZg kaže...

Može mala pomoć? Isprike ako je već bilo.

Jel' kupovina CD keya za Path of Fire preko keyshopova nosi sa sobom Heart of Thorns ekspanziju?

Vidim da na službenoj stranici dolaze skupa za 30€, dok su na keyshopovima po 12€ Path of Fire i Heart of Fire svaka posebno.

Thanks.

Ja sam bas prije neki dan uzeo Path of Fire na Instant Gamingu i dobije se HoT ekspanzija, Lvl 80 boost i aktualni Living World story. 

 

13 godina
neaktivan
offline
Guild Wars 2

ja sam uzeo HoT prije i izgubljen sam bio i nisam baš nešto igrao od tad. Žao mi je jer mi je i dalje GW2 omiljeni RPG. Nadam se da ću pronaći vremena i dati mu još vremena.

The villian strikes, The world is thorn. A war begins, a Hero is born, The Nemesis sets the sky alight. A Heroes sacrifice sets everything right. - Drakes epitaph
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Guild Wars 2

Gle, ovisno što vam je dostupno, najbolje je krenut pratit priču (od originalne igre story), napravit 100% map completion, pa krenut HoT priču, pa krenut PoF priču, između nešto living storya, koliko je dostupno, tek onda ls3, ls4, sad ovaj novi.

 

Mapa je GRO, ima svaki Ls 4-6 mapa plus mape od ekspanzija, postepeno otključavat masterye, odradit fraktale, svašta nešto nakon završetka priča.

 

Ako ćete se zapikirat na chat, pa pvp pa wvw pa ko šta priča, klanove i slično pogubit ćete se isti tren, nema to smisla.

 

Čekali ste do sada, igra je preko 6 godina vani, nebute u tjedan dana niš nadoknadili, krenite redom i igrajte svojim tempom.

 

Btw sad je i haloween event negdje, pa ide wintersday event, dosta razbibrige na sve strane, samo skaču poruke i upozorenja i inviteovi i stižu "čudni" predmeti poštom - nedajte se smesti, i dalje vi svojim tempom, malo vidite trenutne eventa ako vam je gušt, ali haloween ima max lvl content i baira se na grindu jedne te iste mape, wintersday ima za "sve uzraste", oba imaju i jumping puzzle, i nešto borbe, wintersday ima arenu sa grudanjem i survival i svašta nešt.

Ja bi se ipak prvi put bazirao na priču i prelaz, a onda polako kako se hvataju konci, radio na opremi, buildu itd.

 

Lvl 80 boost je cool, ali ako ga iskoristiš na prvom liku nećeš naučit ni skilove ni gear skupljat ni build neki svoj isprobavat, to je za ljude koji vole iskoristit sve moguće prečice jer dobiješ full exotic survival gear i max skill za osnovnu klasu bez specijalizacija - definitivno protiv ideje igre da se polako uči i istražuje. Uvijek ga možete iskoristit za nekog alt-a i uzet kao "failsafe" za slučaj da ste krivo odabrali.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Guild Wars 2

ma ne kukam ja. Igrao sam dosta prije HoT ali kada je on dosao jednostavno sam izgubljen bio, svi frendovi i guild ekipa je otisla i IRL stvari su uletile i jednostavno sam volju izgubio valjda. Kasnije sam probao još koji put ali nije baš urodilo plodom. Žao mi je, ali koliko vidim puno ljudi odlazi nažalost...

The villian strikes, The world is thorn. A war begins, a Hero is born, The Nemesis sets the sky alight. A Heroes sacrifice sets everything right. - Drakes epitaph
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Guild Wars 2

To si u pravo, ni ja ne igram trenutno i nisam siguran da ću se vraćat, bez obzira na hvaljenje nove sezone.

U jednom trenu, ako se i vratim, to će biti za dovršetak priče, ali iskreno, imam materijala za sve, imam sve klase na maks, imam večinu legendary oružja, oklopa i accessorisa, farmao sam ih godinama, pola toga nisam nikad iskoristio, stoji mi u banci, na accountima i slično i skužio sam da sav content dovršavam bez toga, a nisam napravio iteme jer nisam bio siguran koji skin koji zahtjeva mjesece farmanja želim iscraftat.

Drugim riječima gear je nebitan, a 99% vremena u igri je repetitivno farmanje za "bolji skin".

 

Prestar sam i previše propuštam u životu dok to radim, u potrazi za achivementima, bonusima, nagradama koje su ugl. kozmetičke.

 

Priča je OK za pročć jednom, ali onda je krenulo 100% po mapama, pa achivementi po mapama, pa kad konačno dođem blizu završetka nečega dođe event i nove mape i sve iznova - ne bih više hvala!

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Guild Wars 2
Probajte elder scrolls online. Igram ga 10ak dana i jako mi se svidja igra te smatram da ima ogroman potencijal.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Guild Wars 2

Di's ti bio kad je to izišlo :D

Da, cool je, ali kao i svaki MMO jako grindi u end-game.

 

GW2 je ljubav od davnih dana, ESO me nikad nije TOLIKO dobio da bih tratio dane tamo dobrovoljno.

Pogotovo kad su dodali svoj model "B2P" sa svim mikrotransakcijama i ona imperial edition na početku, lakrdija i odbilo me do te mjere da više ni ne pomišljam igrat.

Šteta,jer beta mi se činila super, ali to je ko Bethesdin Fallout 76 - "fool me once" - neću više iz principa!

Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Guild Wars 2

Sve je to manje-vise na isti kalup. Niti ne znam koliko sam ih isprobao, sve se na kraju svelo na isto. Na kraju sam ostao na Neverwinteru kada nadjem vremena. Zapravo to je jedino i sto igram u zadnje vrijeme. Vjerojatno sam ostao na tome zato sto mi je donekle prihvatljiv f2p model unutra (za ingame "valutu" se stvarno daju kupiti i neke end game stvari), pa kada nesto novo unose sve je odmah dostupno bez placanja ( za razliku od recimo lotroa gdje moras praviti nove likove da bi skupio "valutu" da si otkljucas nova "prosirenja"). Naravno, moram nadodati da je i sama zajednica unutra vrlo prijateljski raspolozena. Uvijek zele pomoci. Dosta igraca procirkulira. Samo da srede botove. PvP je los za sada, bar tako ljudi kazu, ali mene PvP ni ne zanima. Naravno, klasicna boljka - end game sadrzaj. I grind kao takav. Mislim, sve je to na kraju isto, samo su nijanse u pitanju.

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.10.2019 1:52 (SamoPitam3).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Guild Wars 2

Ono što GW2 ima za razliku od svih tih igara je neko poštenje da je B2P identičan za sve. 

Ima F2P gdje ne moraš kupiti ništa, B2P trenutno kupuješ PoF (zadnju ekspanziju) i dobiješ kompletnu igru.

 

Keyeva se dalo nać za 20ak€

 

B2P model (dakle kupi pa igraj) ti otključava punu igru - znači NEMA premium pretplate, NEMA ničega što ne možeš igrom zaraditi ili već dobiti kad igru kupiš.

E, sad, mali disclaimer: ja imam više slotova u banci, imam više tabova u banci i banka za materijale mi je smaksana u smislu da mi stane 2000 svakog materijala, po defaultu je 500 za sve, ostatak moraš kupit pravim novcem ili GEM-ovima koje možeš i kroz ingame gold zaradit i kupit.

Postoje salvage kitovi koji su iz gemstorea i permanent su, one u igru moraš kupovat ili craftat i predstavljaju trošak.

Extra character slotove moraš kupovat, neke zatvorene dijelove - character hub - imaš za posjetit samo sa pozivnicom, koju možeš kupit na 2 tjedna, ili skuplje permanent. - Recimo, imaš 5 većih gradova i glavni grad, gdje su hubovi sa crafting stationma, trade post, banka.... I možeš ići uvijek port na njih, pa naza, a možeš kupit pozivnice gdje ti se slični hubovi otključaju diljem mape. To pojeftinjuje skokove i često, ako si na toj mapi u LS preskače bilo kakav load.

Ima home instance portal, isti princip, direktno te "doma" porta, za razliku od odlaska u veći grad, pa ulaska...

 

Dakle recimo da su na storeu "conveniance" itemi - bonue exp boosteri i slično (stvari koje imam punu banku od poklona što je ANET davao i NIKAD nisam kupovao), do skinova, haloween, wintersday... igračaka, minipetova koje služe ukrasu i slično.

 

Za razliku od ostalih igara ničime nisi zapravo ograničen ako si "samo kupio" igru, dok ostali nude taj "premium" plan koji otključava dodatna područja, dodatne rase, klase, konje, nešto. Ovdje sve zaradiš kroz igru, a living story ko je igrao kad je bio aktualan je dobio besplatno (B2P računi, F2P nisu imali to pravo).

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Guild Wars 2

Guild Wars 2 dobiva i treću expanziju. Za sada je samo potvrđeno da rade na njoj.

PSN Grimsey2955
 
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Guild Wars 2

Pozdrav!

 

Da li netko zna ima li koji aktivan domaći guild ili guild sa ovih prostora?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Guild Wars 2

Iskreno, ne znam da ju itko više ozbiljno i igra.

Usrali su motku i sad su to shvatili pa pokušavaju ponovo sa trećom ekspanzijom, iako su negdje prije rekli da ih više neće bit, pa onda da ne isključuju mogućnost, ali ne za sada, sad smo se vratili na eto vam ekspanziju.

 

Originalni tim je uglavnom napustio ANET, postali su više "business oriented", shvatili da mogu ili odustat od svega, ili izdat ekspanziju, da GW3 neće donijet ništa što trenutno ne mogu imat.

 

Gle, sve je to simpatično, ali dodat novu mapu sa 2 sata priče besplatno je super, ali ta mapa se vrti oko meta eventa, nove valute i magije koja povezuje cijeli set mapa između 2 ekspanzije. Sad smo na 2 tipa magije i ... ako se ne varam... 12, 13, 15? valuta koje se trebaju grindat? Samo u PVE, da ne shvatite da su WvW, PvP ikako vezani za to, odvojeno imamo Fractals valute,  Raid valute, ali 2 različite, za 2 različita winga raidova...

 

na taj način vas forsiraju da uvijek grindate novo, kako ne bi slučajno ono što ste prije grindali koristili za novo. ali novo ponekad Raids) možete za stara područja raditi konverziju, djelomično i recimo.

 

Tko želi legendary armor može farmat raidove, wvw ili pve. Raid legendary je jedini koji daje achivement. Zatim idu oružja, opet PvE (bilo što, ne samo raid), PvP, WvW

E, onda dolazi "ostalo" gdje postoje limiti gdje se pojedini dio može grindat.

 

Nešto što je oduvijek bilo "funkcionalnost džabe, skin se farma" ovo je postalo "farmaj, farmaj, farma..."

 

Ja nako 5 godina grindanja u prosjeku 4-5 sati, nemam pola toga i naprosto kako stalno dodaju stalno, puko sam i odusto. Imam hrpetinu materijala, imam love, imam 30k achivement pointova, ali ne mogu napraviti item koji ima lik koji je igrao 2 mjeseca jer eto, on je raidao taj wing, ja nisam.

 

Ovo možda jest pravilo za večinu MMO igara, ali GW2 je uvijek bio "play however you want, wherever you want, whatever you want, you will not be limited in any way compared to other players" a onda uvedu iteme koji se mogu dobiti SAMO na jednom game modu 8ne skin, već legendary item koji nema alternativni sa istom funkcionalnosti) i moraš se ili prilagodit, ili prihvatit činjenicu da ga nećeš imat.

 

Zasrali su igru za originalne fanove sa takvim odlukama, zasrali za "ostale" MMO igrače koji traže više meta endgame, zasrali su za casual, zasrali su za pro... U svojoj ideji da se odmaknu od GW1 kako bi bili privlačniji ostalima, napravili su toliko kompromisa, i sve više kroz godine, da na kraju nisu idealni nikome, osim novom CORE-u, koji je sve manji, i trenutno premali da igru održava.

 

Novi igrači imaju stotine sati cool igre, samo nakon nekoliko mjeseci/godina igranja i svih problema koje sam naveo, nama se više toliko ne igra.

 

Uđi u igru, uđi u LA, piši u chat "ima li lokalni guild", naći ćeš 2-3. Problem je koliko će bit uspješni i koliko dugo. U mom iskustvu raid guild se oformi, kad počne čistit raid, traje mjesec dana, pa se raspadne.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Guild Wars 2

Legendary nije nužan, nema nikakav stat boost. Legendary isključivo daje QoL feature i cool skin.  To što je legendary item dostupan iz određenog moda također ne vidim kao problem.

To mi više djeluje kao "reward" za one koji odluče uložiti vrijeme. Nisi ga dužan imat da bi bio relevantan ili kompetitivan

U ostalim MMOovima svi legendary itemi su dostupni iz svakog raida/bossa ili za jedan item moraš runnat jednog bossa 1 ili 2743 puta da ti dropa? Pa onda za drugog moraš runnat drugog bossa opet X puta? Naravno, X nije poznat, varira i ovisi o RNGu pa onda možeš imat sreće pa runnaš jednom ili nemat sreće pa runnat 28 puta. 

Ovdje lijepo znaš, za to mi treba to, to znači da moram napraviti to i to, skupiti Y tokena, to znači da moram ponoviti raid/pvp/fractal/whatever X:Y puta jer svaki put dobim Y tokena. I tak za sve. 
No opet, kao što rekoh, legendary je samo QoL i cool skin. Pa ako to želiš, onda moraš uložiti nešto vremena. Ali možeš otprilike znati koliko. 

Ako ti je to previše, imaš ascended opremu, koja nosi identične statove. Osim što ne možeš mjenjat statove on the go, pa onda moraš nositi više ascended setova ako želiš, no to je QoL feature. Ionak nećeš nositi 10 različitih armor setova, možda 2, čak i 3 su već nategnuti, to je jedan bag. Meta buildovi su poprilično definirani i jasni po tom pitanju. 

Tak da mi je to najmanja zamjerka u cijelom GWu. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Guild Wars 2

Bla bla bla, objašnjavaš mi sve ko i svaki novokomponovani fan franšize.

I get it! Ima Ascendeda, imaš i mojih osvrta na to još iz vremena kad je bilo 10 stat comboa.

Guess what?! Ima puno više buildova i puno više stat comboa i stalno dodaju.

Igram Guil Wars od 2005. , GW2 o druge bete 2012 godibe, ne postoji argument koji mi mođeš prodat da ga nisam probavio iz nekog ugla i prodiskutirao sa sobom ili suigračima.

 

Činjenica je da ima skupih runa i sigila, skupih stativa i nije lako mikenjat sve svakih nekoliko dana obima koji vole isprobavati.

Nisam od onih koji su 2012. napravili full berserkers i ostali takvi do danas.

Nikad u GW1 nisam bio sputan sa isprobavanje m, obrisao si lika kad ti je dosadio, ako si ga za 3 tjedna htio ponovo trebalo ti je 12 sati za imat sve što si obrisao.

 

IZUZETNO si sputan u GW2 ako voliš isprobavat buildove, a nemaš sve legendary, do razine da ikome tko želi to postaje obavezno, a ne opcionalno.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Guild Wars 2

Dobro i kaj sad bi anet trebao svima dat free legendary? 

Ak ti je toliko stalo do isprobavanja kojekakvih meme buildova, pobogu, legendary je vani već 3 godine, mogao si imat bar 3 seta, za svaki armor tip. Čak štoviše, mogao si imat 9 setova, po jedan za svaku klasu.

Ascended trinketi su meme sam po sebi koliko ih je lako nabaviti i legendary nije nužan čak ni za suludo isprobavanje buildova. Ionak se svi buildovi mogu theory craftat i debela većina isprobat s exoticom. 

Ionak je sve van meta buildova i prihvaćenih alternativa/cheap starting verzija beskorisno u bilo kakvom ozbiljnom gameplayu, a za beskorisno jurcanje po mapi je dovoljan bilo kakav exotic.

Meni je recimo smješan ovaj stav koji ova 2 tvoja posta iskazuju. Reward za one koji ulože vrijeme u igranje contenta se ne dijeli for free. Koja bi uopće bila poanta toga rewarda da dobiš sve čim se prvi put ulogiraš u gejm?

Jer jedino kaj taj reward traži je 98% uloženo vrijeme. 2 posto otpada na "razumijevanje mehanike igre" i "decent build". I to je to. Nema RNGa i drop chancea,  jednostavno je napravljeno, nešto hoćeš, uloži vrijeme. I to je jasno dano do znanja i koliko vremena trebaš uložiti.

Ak ti to nije po volji, a bože moj, imaš drugih izbora.

 

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Guild Wars 2

Igrao sam i ja GW1 i kad sam počeo GW2 sve mi je bilo previše novo i drugačije pa sam prestao. Počeo sam opet igrati prije par tjedana i uživam jer mi sad to "novo" paše. Ja sam casual igrač i ne zanimaju me raznorazni skinovi i legendary oprema i oružja. Zadovoljan sam sa onim što je adekvatno za ono što radim, a to je casual PvE. Meni je bitno samo da se zabavim a pitanje o domaćim guildovima sam postavio iz razloga jer je bolja zajebancija kad igraš sa više ljudi a usput se stvore i neka poznanstva.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Guild Wars 2

Legendary bi trebao biti dostupan svaki u svim načinima igranja. To je uglanvom istina, uz nekoliko trinket/ring iznimki.

Ja osobno, već sam napisao, imam GOTOVO sve (onaj nemam ni pola odnosi se na rune i sigile, više nego armore i weapone - osim underwater, ali za njih - who cares). Trenutno na accountu imam oko 7.5k golda i oko 40-50k golda u glupostima koje čuvam za prodaju - skinovi i slično. Tako je bilo kad sam odlazio iz igr prije godinu dana, gold je ostao isti, skinovi koje mogu prodat mogu trenutno bit između 5 i 100k, ovisi jesu li štogod vratili (kroz memorabiliju i slične gluposti) ili nisu u igru.

 

Ja sam svoje isfarmao!

 

Ono što je meni sporno je to dodavanje novoga za što se farmaju nove stvari, magija, svaka mapa svoja valuta.

 

Da, u 90% slučajeva recimo da nije potrebno, da, ako ne želip igrat taj content, onda ti ni ne treba, uglavnom, ali ne... nije opcionalno. "Meta" build je zanimljiv koncept kad igraš 1 lika jednu ulogu, ali opet ti kažem, kad često mijenjaš, pa ti fali healer, ili tenk, ili dps, ili specifična uloga u raidu (nisam nikad bio "3 click dps" lik, pa uvijek prilagođavam build, te klasu, onome što fali i isprobavam, kako PvE, tako i WvW buildove) onda postaje problem kad su ti sve banke pune ascended ring/trinket opcija za pojedine buildove. Kad su uvodili build template, a prije toga postepeno trinkete i najava je bila rune/sigil legendarya to je trebalo konačno riješenje svih problema svake osobe koja je godinama igrala GW2 i nadala se konačno situaciji gdje će farmat "samo" skinove. Legendary NIJE samo skin!!!

 

Ovo kreće od Guild Wars - igre iz 2005. Igre gdje nisi farmao ništa. Kroz igru si samo igranjem skupio materijale za najbolji weapon/armor combo. Mogao si farmat underworld za ectoplazme i "cool" armor, trebalo je nekoliko mjeseci, ali best stat combo za bilo koji build je značilo 10ak sati levelanja lika, nekoliko sati skupljanja potrebnih skilova od potrebnih mobova po svijetu. Sve si to mogao solo, pogotovo kad su uveli heroje uz mercenarye.

 

Ono što je u GW2 problem, je što taj farm nikada ne završava. Dakle 8 godina igre, i iako mi skinovi nisu prioritet, još uvijek nisam nafarmao / nagrindao dovoljno i ne mogu puno toga imat. Ne stvari tipa došao je drugi set legendary weapona, pa treći set koji bi mogao doć, pa ja moram skupit sve. Ne... weapone uglavnom imam, uz iznimku pojedinih offhand i definitivno underwater, armore imam 1 set, te materijala za još 3 seta... razmišjam samo da li raditi 2. tier WvW ili 2* t1, te koji PvE

 

Problem su trinketi... kako sam rekao, build templatei rade sa njima, ili sa brdo itema u banci... a brdo itema u banci je bezveze, pogotovo novim igračima koji ih nemaju.

 

Ući u igru, izlevelat lika na max i skupit 1 ascended build ti treba pun k. farmanja. Osim ako imaš frenda koji te ubaci u RAID grupu, te farmate raid, tako da te svi boostaju, pa onda u nekoliko raidova skupiš ascendede - ali opet trebaju tjedni, ali barem ne mjeseci.

 

Frendovi su mi otišli iz igre prije.. XY godina... baš zbog tog grinda.

 

Opet ponavljam, ja osobno IMAM (skoro) sve... al to nije bila poanta GW nikada... a pretvorila se u to. To što daju novu mapu gdje se farmaju gluposti... OK, možemo reć da je to opcionalan farm AKO IMAŠ LEGENDARYE, ako nemaš, a treba ti novi stat combo baš iz te mape... well good luck doing weeks of farming.

 

Ako je itko zagovarao ovu igru i pravdao se sa ljudima kojima nije bila dobra, čitaj komentare zadnjih 20 stranica... uglavnom sam ja taj koji objašnjava zakaj je ovo cool. ali zastranili su, kako u sadržaju koji dodaju, grindovima koje uvode, tako i priči koja se mijenja, uvodi sve bedastije scenarije...

Imali smo 0, a zatim dodavanjem achivementa, nekoliko dailya. Trenutno postoje barem 10 kategorija sa 5 dailya u prosjeku.

 

"ali ne moraš njih igrat" - istina! Ne mora se igrat cijela igra.

Najpametnije bi bilo kupit ju, odigrat priču i ugasit.

 

Sa jedne strane dali su TOLIKO sadržaja, sa druge strane 90% onoga što su dali nema smisla, ili su promijenili smisao, ili su ga dropali, odustali, promijenili

 

Recimo, SAB - jedan od največih izvora svađa fanova GW2, treba li ili ne završiti taj sadržaj. Nepto dodano 2013. godine kao April's Fools joke, kasnije iste godine dobilo drugi svijet, pa zapušteno kroz 5 godina, vraćeno, ali nikako da se dovrši. Dio evenata koji su se mijenjali kako se svijet mijenjao. Zatim promjene svijeta koje novi igrači nikada neće doživjeti, odnosno vidjeti kako su izgledali originalno. Eventi na mapama koji se i dalje vrte, a van vremena su, odnosno imali su smisla da i dalje postoji ona kokoš koju ganjamo, ali ona je poražena, dok šetaš tim područjima pratiš questove koji su prije nje bili, a eventi se vrte koji su vezani uz nju... Nikad maknuti, nikad vraćeno na staro, ali niti aktualno.

 

Obečali su da će S1 dobiti instancirani recap gdje ćemo moć ponovo vidjet sa novim likovima te događaje, pa su to zamijenili sa historianom u LA i kratkom animacijom i loot boxevima u TP-u

 

Svašta nešto su sjebnuli a ne samo buildove i grind.

 

I ova nova priča... nisam ju još igrao, iskreno, vezana je uz šta!? Koja uopće jest priča GW2?! Kretali smo ubijati zmajeve, pa Balthazara, pa glint i mali zmaj, nekako se upleo u sve i Palawa Joko i sad smo... gdje točno?! Zmajevi više nisu prijetnja? Palawa riješen? bogovi? Koja je uopće priča više, tko se nije pogubio!?

 

GW2 počinje ličit na sve one MMO-e koje apsolutno nisam htio igrat je su "pre grindy", ne drže se teme i glavna tema je ubaci 20 skinova, grind i kupi koji mjesec do slijedeće. Dakle zadnje 2-3 godine uopće nemam pojma ko vozi taj brod i u kojem smjeru ide. Put je bio jednostavan -  ubij 5 zmajeva. Prvi je bio tragedija, Scarlet katastrofa, drugi zmaj tragedija, odnosno cijali Scarlet plus ekspanzija bleh, al ajde, neki challenge, ali onda zmaj... u snu... wtf?! Gdje je zmaj!?

 

Treći zmaj... recimo, primordius, uspavan!? Balthazar?!?! Koji k?!

 

I sad... šta sad točno radimo?!

 

Koji točno dio igre je ostao cool? Koji lore nije izmijenjen od starta, što točno jest priča u "guild wars 2" ? Jer GvG očito nije, što je bila osnova GW1  rekli su dvici to ne treba, imate zmajeve za ubijat... ali sad nemamo ni to...

 

EDIT:

 

samo da se razumijemo, nisam igrao samo novu sezonu... dakle zadnje 2 story misije. Imam ih i budem, kad se skupi cijela sezona

dodatno - gdje su one najavljene promjene u PvP i WvW? WvW je dobio one dodatne skilove, pa imamo boostani armor, siege weapon dmg, možemo mountove koristit... ali mape i sve ostalo se nije mijenjalo 8 godina, osim desert mape koju nitko ne voli. Gdje je najavljivana underwater mapa? Promjene u trenutnim mapama, što se tamo dešava?!

Gdje su dodatni modovi u PvP - opet, 8 godina stara igra, koja ima zadnjih 7 najavljen capture the flag i last man standing i slične modove, umjesto "capture and hold" 3 područja. Uveli su mapu sa osvajanjem utvrda koja nalikuje GvG iz jedinice jer su ih isforsirali fanovi jedinice

Ovo je trebala biti esports igra. Još uvijek se održavaju turniri GW1, mislim da su popularniji od onoga što se dešava u PvP u GW2.

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.5.2020 11:19 (Rhodin).
Moj PC  
1 0 hvala 1
8 godina
neaktivan
offline
Guild Wars 2

igra netko? jel vrijedi ulaziti u igru 2021?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Guild Wars 2
Skines i probas sad kad je free. Nemas sta izgubit.
Ak ima imalo ljudi, sigurno je isplati igrat, ak nist samo proc kampanju.
Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice