Euro Truck Simulator 2 izdvojena tema

poruka: 21.150
|
čitano: 7.294.269
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: ETS2 multy nickovi (da se ekipa lakše skupi)
11 godina
offline
Euro Truck Simulator 2

To je ova Weat balkans za 17,99€ pa nije tako ni pretjerano...

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.7.2024 16:47 (Mirkecc).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Euro Truck Simulator 2

Skini si TS SE Tool sa SCS foruma. To ti je save game editor i s njime si možeš vratiti level 30.

 

BTW. i dalje nemaš sve modove na Steamu. Ja recimo 95% modova imam skinuto van Steama jer ne stavljaju svi developeri tamo pa ne znam koliko ćeš tu profitirati.

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.7.2024 18:58 (siljo90).
11 godina
offline
Re: Euro Truck Simulator 2

Uspio sve riješiti...registrirao sam se i skinuo za 20€ eurotruck i onda ponovo kad se skinula igrica još 18€ za mapu balkana.

Ali dalje nema finske,Španjolske i još nekoliko zemalja.

 

Da li se te zemlje mogu ubaciti modovima preko steama ili se isto moraju kupiti kao i balkan da mi se mapa popuni?

11 godina
offline
Re: Euro Truck Simulator 2

Gotovo je. Obrisao sam krekanu verziju tako da moram sve iznova na ovoj kupljenoj.

A ništa onda ću ubacivati modove nešto sa steama nešto skinuti sa stranica. Jedino sa tom mapom da mi bude potpuna neznam šta da riješim...

11 godina
online
Re: Euro Truck Simulator 2
Mirkecc kaže...

Uspio sve riješiti...registrirao sam se i skinuo za 20€ eurotruck i onda ponovo kad se skinula igrica još 18€ za mapu balkana.

Ali dalje nema finske,Španjolske i još nekoliko zemalja.

 

Da li se te zemlje mogu ubaciti modovima preko steama ili se isto moraju kupiti kao i balkan da mi se mapa popuni?

 Sve DLCove moras posebno kupit, vjv. ima krekova ali imat ces problema sa krešanjem i vjv. road konekcijama.. Ako si kupio samo West Balkan onda uz to jos moras kupit ove DLCove ako zelis da ti se mapa popuni: going east, vive la france, italia, beyond the baltic sea, road to the black sea, iberia, scandinavia (onda treba izac nordic horizons, pa grcka pa ko zna sta jos, rusija je vjerovatno isto spremna ali nisu je izbacili zbog rata tamo). Kad se to sve uzme onda mozes skinut "promods" koji je po meni must have jer dodaje puno vise cesta (i autocesta i ovih lokalnih).

 

Inace, ETS2 i DLCovi ti mjesecno idu na popuste, ETS2 po 80+% popusta, ovi stariji DLCovi po 50-60% a west balkans ne toliko zbog toga sto je relativno frisko vani.

11 godina
offline
Re: Euro Truck Simulator 2

Ajme, kad bu ja sad išao kupovat te sve DLCove, dobro ajd kad su na akciji, ali ipak koštaju svaki...

Kako misliš na taj "promods" koji dodaje još cesta? Kupit ga na steamu kao dodatan DLC?

11 godina
online
Re: Euro Truck Simulator 2
Mirkecc kaže...

Ajme, kad bu ja sad išao kupovat te sve DLCove, dobro ajd kad su na akciji, ali ipak koštaju svaki...

Kako misliš na taj "promods" koji dodaje još cesta? Kupit ga na steamu kao dodatan DLC?

 Sad su ti eto akcije na steamu za dlcove...

 Evo ti link slike (nemrem tu uploadat jer ima 71mb) onoga sta je promods dodao/uredio, tj. gledas ovo narančasto. Ali ako hoces koristit zadnji promods moras imat sve dlceve od mapa ukljucujuci normalno i west balkan. Inace on se ne placa nego se skida preko "promods.net" stranice, ali  ima dosta dijelova za skinut (7-8 dijelova koji su ograniceni, tj. mozes jedan dio svakih 5min skinut, osim ak platis par eura pa mozes sve skinut u isto vrijeme) i normalno moras pratit tutoriale po yt kak tocno skinut/namjestit. 

11 godina
offline
Re: Euro Truck Simulator 2

Mislim da je meni za sada jednostavnije skidat DLCove na akciji (Mislim od mapa). Ne samo jednostavnije nego i moram tako jer imam samo West balkans. 

Idem baš vidjet na steam..kažeš da su akcije..

Hvala puno!

9 godina
offline
Euro Truck Simulator 2

A jebiga, to je problem za novog igrača. Ti sad moraš potrošiti dosta da bi uživao u igri potpuno. Nama starijim igračima je lakše jer imamo kupiti samo ono što izađe pa nije problem svako toliko dati 10-20€ za dlc.

A promods je svakako must have kad nabaviš sve DLCeve. Skineš ga s njihove stranice direktno.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Euro Truck Simulator 2

Riješio sam sve, kupio sam sve mape koje su mi nedostajale uz balkan (cca 40€) za sve na akciji...

E sad...idem skidat promods...registriram se, pratim korake od 1 do 4. Sve je u scs.file kako I piše i sada ima 11 datoteka a ne 7 jako je bilo kad je ovaj u videu objašnjavao kako se skida promods.

No nema one zip datoteke da ju raspakiram i kopiram iz nje ostale fajlove uz ovih 11 skinutih. 

Kod generiranje u prvom koraku meni odmah stvori scs.file a ne tip u kojoj bi trebalo biti ovo 

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.7.2024 10:49 (Mirkecc).
11 godina
offline
Euro Truck Simulator 2

A meni očito treba ovo kako objašnjava u videu ali to mi ne nudi za skidanje osim 11 fajlova

 
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Euro Truck Simulator 2
Mirkecc kaže...

Riješio sam sve, kupio sam sve mape koje su mi nedostajale uz balkan (cca 40€) za sve na akciji...

E sad...idem skidat promods...registriram se, pratim korake od 1 do 4. Sve je u scs.file kako I piše i sada ima 11 datoteka a ne 7 jako je bilo kad je ovaj u videu objašnjavao kako se skida promods.

No nema one zip datoteke da ju raspakiram i kopiram iz nje ostale fajlove uz ovih 11 skinutih. 

Kod generiranje u prvom koraku meni odmah stvori scs.file a ne tip u kojoj bi trebalo biti ovo 

Malo ti je neuredno pa se tesko snalazis... Najbolje ti je sve odvojit..

 

Prvi set, definition (def) odvoji negdje sastrane pa ces ga poslije dodat di treba...

 

Znaci, napravi promods folder negdje na desktopu i unutra skini svih 11 fajlova.. Kad skines i stavis svih 11 komada u promods folder, imat ces jednog kojeg ces morat raspakirat, a to ti je zapravo prvi po redu kojeg si skinuo sa stranice, a kad ga skines zove ti se "promods-v270.7z", znaci nema iza sebe nikakav broj. Znaci to raspakiras u DRUGI folder, dobit ces ove fajlove dolje na slici (+ "readme" kojeg mozes izbrisat), u taj folder gdje si sve raspakirao ubacis definition (def) fajl sa prvog stepa. I nakon ubacivanja def filea unutra moras imat 8 tih fajlova unutra koje kopiras i prebacujes po Documents > Euro Truck Simulator 2 > Mod ... nakon toga preporucujem jos skinut "middle east addon" i "the great steppe"

 

ili pratis sve sta ovaj radi i nemres fulat... 

raspakiranje prvog fajla raspakiranje prvog fajla
11 godina
offline
Re: Euro Truck Simulator 2

U tome je problem...ja sam to slikao od.jednog sa youtuba koji objašnjava kako skinut promods.

 

Problem je što ja nisam dobio ni jednog za raspakirat..odnosno tog prvog koji bi trebao biti zipan. U prvom koraku kad ju generiram dobijem jedan fajl raspakiran...a ne tip koji bi trebao raspakirat i u kojem ima još onih glavnih fajlova kako si napisao...

Gle sliku kako meni skine 

11 godina
offline
Re: Euro Truck Simulator 2

I meni to na kraju ispada ovako...ali nema kao na slici.

Nema promods-assets, promods-map, promods media

11 godina
online
Re: Euro Truck Simulator 2
Mirkecc kaže...

I meni to na kraju ispada ovako...ali nema kao na slici.

Nema promods-assets, promods-map, promods media

To je mozda najvjerovatnije sta ili nemas skinut 7zip/winrar ili ti nisu po defaultu u windows postavkama. Stisni na taj 001 fajl, desni klik i "open with", tu odaberi winrar ili 7zip

 

I tu na zadnjoj slici nemas promods map/media itd. zato sto nisi nista raspakirao, znaci pokusaj ovo gore pa probaj raspakirat taj 001 fajl u posebni drugi folder da ti nije sve na jednom mjestu

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.7.2024 14:52 (hahhaajaads).
11 godina
offline
Re: Euro Truck Simulator 2

Skida sam slike sa google drive koje su bile zipane.

Windows 10 i 11 imaju automatski instalirani zip kolko znam.

Jer kad napravim ovako kao si rekao ( 001,desni klik,open with, nema opće ponuđeno winrar ili tip.

No problem je što na video kako ovaj pokazuje njemu automatski skida taj fajl u zip a sve ostale u gotove scs.datoteke.

A meni nema toga...meni sve skine u scs umjesto da mi taj u prvom koraku kad ga napravim stvor se u zipu

11 godina
offline
Re: Euro Truck Simulator 2

Konačno uspio nekako..kako neznam ni sam.

Uglavnom zezao je winzip.

11 godina
online
Re: Euro Truck Simulator 2
Mirkecc kaže...

Skida sam slike sa google drive koje su bile zipane.

Windows 10 i 11 imaju automatski instalirani zip kolko znam.

Jer kad napravim ovako kao si rekao ( 001,desni klik,open with, nema opće ponuđeno winrar ili tip.

No problem je što na video kako ovaj pokazuje njemu automatski skida taj fajl u zip a sve ostale u gotove scs.datoteke.

A meni nema toga...meni sve skine u scs umjesto da mi taj u prvom koraku kad ga napravim stvor se u zipu

 Pusti ti taj windows default zip... Jedna od prvih stvari kad skinem nanovo windose je skidanje i winrara i 7zip... Ja eto bio sad testo skinuo taj prvi fajl i automatski mi je zipan u winraru

11 godina
offline
Re: Euro Truck Simulator 2

Sad malo cjepidlačim, sad sam si važan kad sam uspio sve posložiti...

No negdje sam vidio kod nas u Hrv.da ima još gradova...imam ja i Ploče, Dubrovnik...no na sjeveru sam vidio negdje sliku da ima Virovitica...ja ju nemam, a kod vas?

11 godina
offline
Re: Euro Truck Simulator 2
hahhaajaads kaže...
Mirkecc kaže...

Skida sam slike sa google drive koje su bile zipane.

Windows 10 i 11 imaju automatski instalirani zip kolko znam.

Jer kad napravim ovako kao si rekao ( 001,desni klik,open with, nema opće ponuđeno winrar ili tip.

No problem je što na video kako ovaj pokazuje njemu automatski skida taj fajl u zip a sve ostale u gotove scs.datoteke.

A meni nema toga...meni sve skine u scs umjesto da mi taj u prvom koraku kad ga napravim stvor se u zipu

 Pusti ti taj windows default zip... Jedna od prvih stvari kad skinem nanovo windose je skidanje i winrara i 7zip... Ja eto bio sad testo skinuo taj prvi fajl i automatski mi je zipan u winraru

 To sam se i ja sad uvjerio. Pq koliko me to zaje....a ni na kraj pameti da nema winrara. Pa to mi je bila zadnja misao...

11 godina
online
Re: Euro Truck Simulator 2
Mirkecc kaže...

Sad malo cjepidlačim, sad sam si važan kad sam uspio sve posložiti...

No negdje sam vidio kod nas u Hrv.da ima još gradova...imam ja i Ploče, Dubrovnik...no na sjeveru sam vidio negdje sliku da ima Virovitica...ja ju nemam, a kod vas?

To je bila custom mapa od nekog 3rd party modera dok jos nije bilo west balkan dlca... 

12 godina
offline
Euro Truck Simulator 2

Ima Yugoslavia Expansion 1.50.0.

 

Skinete to i vrate se svi balkanski gradovi spojeni sa promods 2.70.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Euro Truck Simulator 2

A kako komentiramo novosti u sim svijetu u vidu volana za kamione?

MOZA mi se čini the real deal ali kad bi se uzimao cijeli setup ne može se proći ispod 1000€. Ja sam čak razmišljao uzeti samo volan + adapter i koristiti ga na G29. Ali i to je oko 480€ s poštarinom

HORI je cijeli setup (volan, pedale, mjenjač) za 600€. Vjerojatno kvalitetom dosta ispod MOZA volana, ali opet i G29 je i više nego dovoljan za ETS2/ATS.

MOZA se može već sad kupiti dok HORI izlazi tek u 12. ili 1. mjesecu sljedece godine.

Po svemu viđenome mislim da ću si uzeti HORI ali ću isto pričekati prve prave recenzije

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Euro Truck Simulator 2
HORI mi izgleda funkcionalno ali jeftino. Sve je plastika i ne znam kolika ce biti kvaliteta toga.

Definitivno bi uzeo Mozu a i u izradi je rucica za zmigavce jer je ovo dosta nezgodno slozeno da su na tipku na volanu.

Kad mi T300RS odustane, znam sta uzimam slijedece...
9 godina
offline
Re: Euro Truck Simulator 2

Da da, zato ga i ne bi uzimao dok ne izađu prve prave recenzije iako se već i sad može prednaručiti.

Vidio sam i za Mozu da planiraju izbaciti i ručice ali to sigurno neće biti ispod 100-150€.

Teško mi je sam sebi opravdati toliki trošak za Mozu hahah

11 godina
online
Euro Truck Simulator 2

Po meni je mozda bolje uzet normalan volan (ali opet veci od G29) i uz to ove ostale stvarcice... Tipa ja imam CSL DD i u ETS 1800 stupnjeva rotaciju i tip top je, s tim da taj bundle kosta 400-500€, dok sam volan za kamion od moze 330€...

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Euro Truck Simulator 2
hahhaajaads kaže...

Po meni je mozda bolje uzet normalan volan (ali opet veci od G29) i uz to ove ostale stvarcice... Tipa ja imam CSL DD i u ETS 1800 stupnjeva rotaciju i tip top je, s tim da taj bundle kosta 400-500€, dok sam volan za kamion od moze 330€...

 A kužiš, čak i da se uzme od moze r5 bundle + volan to je nekih 900€ s tim da moraš još dodati 50€ za kvačilo jer u bundleu dolazi samo gas i kočnica. Skup sport ali kad nešto radim volim to radit kako treba.

Zato i kažem da ću sačekati sa prvim recenzijama za HORI jer on je, ono, plug and play direktno iz kutije.

Uglavnom, vidit ćemo krajem godine. Možda i MOZA izbaci kakav popust za božić haha

12 godina
offline
Re: Euro Truck Simulator 2
Ja sebi pokusavam opravdat prelazak na Direct Drive. Jel ima neke razlike izmedu T300RS koji je na remen i Direct Drivea u ETSu? Znam da je velika razlika u trkama ali to bas i ne igram precesto. T300 ima i 1080 stupnjeva pa je to ok.

Ubit ce me bolja polovica. Imao sam G29, pa nakon par mjeseci presao na T300 pa sad nakon par mjeseci razmisljam o DD. Bolje da smo se drogirali, jeftinije bi bilo.
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.7.2024 13:06 (siljo90).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Euro Truck Simulator 2
siljo90 kaže...
Ja sebi pokusavam opravdat prelazak na Direct Drive. Jel ima neke razlike izmedu T300RS koji je na remen i Direct Drivea u ETSu? Znam da je velika razlika u trkama ali to bas i ne igram precesto. T300 ima i 1080 stupnjeva pa je to ok.

Ubit ce me bolja polovica. Imao sam G29, pa nakon par mjeseci presao na T300 pa sad nakon par mjeseci razmisljam o DD. Bolje da smo se drogirali, jeftinije bi bilo.

Trebal ti preskocit T300RS po meni, tak sam ja napravio..

 

Frend ima cockpit sa T300RS i ono, ok je ali DD mi je puno realniji i tih je (i to jos ja koristim clamp za stol), u ets2 vjerovatno nece bit neka veca razlika osim normalno sto DD mozes stavit na 1800 stupnjeva (kolko koriste i u real life kamionima) dok je T300RS na tih 1080...

 

Dosta dugo sam bio na G29 i ono, odjednom me puklo da hocu nesto bolje.. prvo kod frenda probam T300RS i bio je ogroman upgrade naspram G29 i od tad sam pratio akcije na T300RS i skoro sam ga uzeo prek amazona za 310€ na akciji ak se ne varam.. i tad uleti frend sa CSL DDom (nisam uopce razmisljao o DDu do tad) i vidim ono, pa covjece kosta samo 90€ vise.. i uzel ga sljedeci dan (sva sreca uzeo ga prije black friday katastrofe one gdje su ljudi par mjeseci cekali da ima dodje set doma..) i eto dan danas nisam pozalio, stvarno vrhunska baza za sve pa cak i za ets2 tak da je sad jos veci gust vozit sa 1800 stupnjeva okreta...

 

 

12 godina
offline
Re: Euro Truck Simulator 2
A necu reci da sam se zeznuo sto sam ga kupio jer je stvarno odlican za to sto mi treba. Definitivno je 5 puta tisi od G29. On je doslovno kao mlin. A da ne pricam o kvaliteti izrade... Nisam ni ja tad razmisljao o DD i zato sam i uzeo T300 ali pratim akcije za Mozu R5.

Svakako mi je game changer za ETS bio onaj nastavak za mjenjac za 18 brzina sa splitterom.

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: ETS2 multy nickovi (da se ekipa lakše skupi)
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice