Command & Conquer Remastered

poruka: 24
|
čitano: 6.916
|
moderatori: DrNasty, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Command & Conquer Remastered

Upravo vidjeh dretvu na Redditu vezanu za remaster originalnog C&C-a od strane EA.

 

Spominju se remaster Tiberian Dawn i Red Alert nastavaka, kao i Covert Ops, Counterstrike, and Aftermath dodataka.

I sve to, kažu, bez mikrotransakcija 

 

Čak su i potpisali ugovor sa Petroglyph Games, u kojoj je većina (ako ne i svi?) ekipe iz dobrog starog Westwood Studios koji je i stvorio silne C&C nastavke koji su mnogima obilježili djetinjstvo. 

Puno više informacija ima u samoj dretvi, a čeka vas i "šećer na kraju".. 

 

Osobno nisam mogao spriječiti da se rodi barem malo nade i mašte u meni te planiram pratiti razvoj situacije 

 

Što kažete na ovo? Jel vas uhvatila zera hajpa? Jel se u vama ponovno pojavila mržnja prema EA jer su ipak oni prije svega ubili Westwood zajedno s nekolicinom drugih firmi za razvoj igara? 

 

Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Command & Conquer Remastered

Kad je u pitanju EA ne vjerujem da cemo biti odusevljeni.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Command & Conquer Remastered

Cini se super, nadam se da EA nece uvesti DRM - vecina igraca igra C&C u Single Player kapanji,

te u LAN-u.

 

Zero Hour mi je i dan danas gust odigrati u LAN-u, pa makar i u dvoje protiv 6 Burtal AI-a.

Sto se mene tice, meni grafika nije problem. Dovoljno je da naprave isto sto i Blizzard - upscaleaju

igru za moderne monitore i rezolucije, ukljucujuci 16:9/7:3(21:9), i meni je to vec sasvim dovoljno za igranje i zabavu.

 

Makar postoje i nesluzbeni nacini kako natjerati da se igre vrte u visoj rezoluciji, makar su i dalje 4:3 aspekta, ali barem

nije sve prekrupno na ekranu. A stari CRT-ovi su sve manje i manje dostupni. Kvalitetnih i ocuvanih sve je manje.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Command & Conquer Remastered

Ha ovisi kojim ce putem krenuti...Nisu dugo izdali nikakav RTS pa nalaze da ce novi engine raditi...Then again vjerojatno ce napraviti kako si rekao,samo upscale na modernu rezu i to je to...

14 godina
neaktivan
offline
Command & Conquer Remastered

 

Izlazi 5. lipnja.

 

 

 

 

Kad se samo sjetim kako se krajem 90-ih dok je malo tko imao spori i skupi internet, a kamo li kupovao originalne igre, Red Alert pičio u mreži u lokalnim igraonicama.

 

Užitak će biti i ponovno zaigrati prvi Command & Conquer takozvani Tiberian Dawn koji je možda malo nepravedno ostao u sjeni. Ipak je to bila igra koja je uvela brojne inovacije koje su kasnije postale neizostavni standard RTS žanra i realizirala brojne ideje i prijedloge iz Dunea 2.

Sjećam se kad sam ju davno 1996. g. vidio na jednom božićnom sajmu i ostao zabezekunt koliko je bila dobra, impresivnog izgleda i inovativna u ono vrijeme.

Veselim se multiplayeru na internetu, koji mi je iz tih vremena ostao neka nedosanjana dječačka želja.

 

Kao pripadniku generacije koja je bila u tinejdžerskim godinama u drugoj polovici "90-ih kad je RTS žanr bio na vrhuncu, vjerojatno i najpopularniji, Command & Conquer ima veliko mjesto u mom srcu i uspomenama.

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.3.2020 18:35 (dayvee).
 
7 0 hvala 4
8 godina
offline
Command & Conquer Remastered

Prva igra koju sam dobio originalnu, 2 cd-a, koja naravno nisam imao gdje "ubosti", pa je taj poklon povukao nabavku cd citaca i soundblastera, vrijedan apgrejd mocnoj 386 dx40, sa 2mb rama..... (kasnije apgrejdan na suludih 4mb rama).....

 

 

Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Command & Conquer Remastered

Prvi put vidio Red Alert kod frenda. Onda smo dane provodili kod njega igrajući to čudo strategije! 

 

Kasnije je kupljen orginal u nekom dućanu na Trešnjevci. Al msilim da je ipak bio pirat al kupljen u dučanu. Imam CDe još uvijek doma.

 

Vrtio sam ga na svojem moćnom Pentiumu 133 sa 16Mb RAM i 1.6 GB harda bez grafe i 15'' CRT monitoru. Ipak je to bilo doba neposredno prije VOODOO 1. Taj komp je bio zavist cijelog kvarta!  

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Command & Conquer Remastered

op op ^^

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.6.2020 11:41 (cropunk).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Command & Conquer Remastered

Upravo se instalira...

 

S obitelji sam se vec pozdravio, godisnji uzeo....nema me sad tjedan dana.... 

Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Command & Conquer Remastered

Zaigrao sam, odlično je.

 

Grafika je super 4k, treba malo isprobavat sa isključit - uključit Vsync ako dođe fo FPS dropova.

 

Kvaliteta i igrivost koju su Command and Conquer i Red Alert postigli gotvo je bezvremenska kao dobar filimski klasik ili dobra knjiga. Ostalo je samo pitanje povrišne, odnosno grafike i izgleda koji se s vremenom mijenja.

 

Isto tako, to su i neke od prvih igara koje su osmišljene i napravljene baš za multiplayer što je bilo revolucionarno u to vrijeme, i igrama nakon prelaska priče i kampanja koje se pređu za koji tjedan daje dodatnu trajnu vrijednost zabave i nadmetanja sa drugim ljudima koja traje evo već preko 25 godina.

 

Ove igre su i najkonvencionalnije klasične old school strategije koje imaju u sebi jasne odrednice žanra koje su i pomogle definirati. U Command and Conqueru i Red Alertu stvari se još rješavaju klasičnim sukobima tenkova, pješadije i vozila. Dok je u kasnijim igrama toga puno manje, odnosno više je raznih gerilskih taktika, strogo određenih grananja i varijanti tech treeja koje igrač mora poštovati u multiplayeru, često napada samo iz zraka i raznih SF elemenata, svemirske tehnologije i vanzemaljaca. Ovdje je to još klasično konvencionalno moderno ratovanje, idejno miks od 2. sv rata, Pustinjske oluje do ratova u bivšoj Jugoslaviji.

 

Multiplayer i C&C su me opet onako pozitivno ushitili kao nekad 90-ih kad sam bio klinac na kraju osnovne - početku srednje škole.

 
4 0 hvala 0
8 godina
offline
Command & Conquer Remastered

Jedino sto su animacije ostale na razini onih iz originala, sama grafika u igri je ok, naravno nema tu nicega spektakularnog, niti je ocekivano da bude.

 

Dobra fora je sto na SPACE mozes vratiti onaj original 320x240 look, nostalgije radi.

 

Doduse neznam na cega je potroseno 25gb, ali ok, nista to nije spektakularno, ali najbitnije feeling je prisutan, a to je kod C&C jedino bitno...meni barem....

Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Command & Conquer Remastered
Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Command & Conquer Remastered

kupio, downloadao.. probao, tražio refund...

jednostavno igrivost je nakon toliko godina nekako pre loša... grafika je stvarno super popeglana, ali igrivost je ostala na istoj razini a nekako sam/smo se valjda godinama navikli na kompleksniju igrivost pa je ovo malo razočarenje..

 

 

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Command & Conquer Remastered

I stari bug-ovi su ostali isti. Grafika i glazba je usminkana, al igra je ostala ista.

Po meni je to i dobro.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Command & Conquer Remastered
sendjo kaže...

kupio, downloadao.. probao, tražio refund...

jednostavno igrivost je nakon toliko godina nekako pre loša... grafika je stvarno super popeglana, ali igrivost je ostala na istoj razini a nekako sam/smo se valjda godinama navikli na kompleksniju igrivost pa je ovo malo razočarenje..

 

 

 ako to diraju onda je to nova igra, a ne remaster, poanta remastera je upravo to.

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
8 godina
offline
Command & Conquer Remastered

Da, nazalost, ovo nije remake.... sve i kad bi imalo smisla raditi remake te igre....

 

Ovo je jednostavno, kako je netko vec rekao - omogucavanje da tako stara igra (igre) rade na novim kompjuterima.

 

Poboljsana grafika i to je sve. I to je dovoljno, tko voli C&C svijet.

 

Bugovi, tupavi AI...sve je to dio sarma....

Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Command & Conquer Remastered

Nikada nisam igrao jedinicu odrastao sam na dvojci. Koliko sam gledao strimove dvojka je meni puno raznovrsnija. Svaka drzava ima svoju posebnu jedinicu ili zgradu. Vi koji ste igrali obe igre jel bi mi se jedinica svidjela naspram dvojke? A od c&c igara najvise sam prasio tiberium wars.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Command & Conquer Remastered

Jedinica ima poseban šarm jer je sve tu počelo. Za nostalgia kick je ok, iako ne mislim sjedit na njoj hilajde sati. red alert mi je prva igra tada na playstationu 1. Trebalo mi je par sati da skužim kako otvoriti glavnu kuću vjerovali ili ne, tada 8godišnjaku lol.

 

Dvica je legenda nad legendama, dok mi trica nije sjela. Tiberiume nisam pretjerano volio, dok je GENERALS čista perverzija od igre i rado bi remaster toga.

 

Po meni imaš pa skini vidi kako ti se čini, ali ako nisi tad igrao i ne veće te nostalgija za tu igru, niš od toga, nemoj bacat novac.

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Command & Conquer Remastered

Ova igra je bila hit zbog vremena u kojem je nastala.

Imali smo Centurion, zatim Dune koji nije bio RTS u punom smislu te riječi. Zatim dolazi Dune 2 koji je prvi (razvikani) RTS u punom današnjem smislu te riječi, koji je fino nadopunio jedinicu i film u smislu settinga i revolucionarne ideje da kontroliraš svaku pojedinu jedinicu, 3 kuće, raznovrsne jedinice, svaka kuća sa svojim posebnostima.

 

Na to dolazi Warcraft koji je radio Blizzard sa orcima i ljudima, nešto kao RTS u svijetu koji su na neki način već koristili (Blackthorne) samo nekako u povijestii omogučuje select do 4? jedinice... ponovo revolucija naspram Dune 2 koji je već imao legendarni predznak, barem meni.

 

U to dolazi no name naslove, command and conquer, sa svojim "smiješnim" i djetinjastim animacijama odraslih ljudi koji glume "zločeste", malo plastičnim izgledom, u maniri tadašnjih akcijskih filmova sa Arnold Swarcheneggerom (Last action hero, Jingle all the way) koji omogućuje "štancanje" i kontrolu maltene neograničeno unita, ogromne borbe, mega spektakularne eksplozije, dinamičniju borbu

 

Fali u toj priči total anahilation, kasniji warcraft 2 (jedan od ponajboljih RTS igara IKAD, ako ne i najbolja), starcraft... to je bila era RTSova i turn based RPG igara, koji su na žalost sa razvojem grafike ustupili mjesto FPS igrama i MMO-ima, sve šarenijoj grafici i sve pličim pričama (ne da C&C ima duboku priču, već sam rekao jako dobri i jako zločesti stričeki, "super-villan" smijeh i jeftine fore iz akcijskih filmova), ali sa inovacijama koje su svake godine nešto dodale u žanr. Danas sve igre izgledaju više-manje isto, razlikuju se u settingu i grafici, neki, poput Bethesdae se ni ne trude, naprosto izdaju istu igru opet i opet iznova sa novim skinovima.

 

Da, može se iz današnje perspektive C&C činiti osrednjim naslovom, ali zato što se krivo uzima kontekst te igre. Nije bila dobra radi priče, grafike niti animacija, bila je izvrsna jer je prva omogučila lagano upravljanje sa hrpom unita, ujedno tražeči micromanagement pojedinih unita, resource management i slično. Bila je prva i revolucionarna barem u dijelu upravljanja jedinicama. Danas kad sve igre više-manje imaju iste opcije, a uz to i puno naprednije mehanike, teško je C&C-u pristupiti sa istim entuzijazmom i shvatit zašto je bila toliko razvikani naslov.

 

Ko klinac sam ju dobio na... 20? 30? 50? disketa u rar formatu... ne sjećam se više, znam da su dvije bile corruptane, da sam trčao frendu ponovo ih snimit, da sam u memmakeru morao gasiti procese da ju uopće na svojem 486 mogu pokrenuti sa minimumom igrivosti (ako se ne varam bila je izišla taman kao i pentium 100 i za njega namijenjena) i da sam uživao u lagavom slideshou koji sam imao, ali osjećaj igrati tu igru, čak i u takvim uvjetima je bio neopisivo dobar.

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.6.2020 19:30 (Rhodin).
Moj PC  
9 0 hvala 0
13 godina
offline
Command & Conquer Remastered

I onda dođe neki fortnite balvander i kaže ti kakva je ovo igra, smeće grafka i sve loše lol.

 

ja sam je prvi put upalio na PS tada, stari uzeo original nije znao šta nosi. Jedan cijeli dan kažem tek skužio kako se komand centar otvara.

Taj šarm, misije, sve to...čudo čudo. Ne znanm što moraju danas napravit da me impresioniraju, jasno godine su to,ali ovo...

 

ovo s disketama, vau, super priča, 50 disketa kakav život je to tad bio lol

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
Moj PC  
3 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Command & Conquer Remastered

source kod je dostupan na githubu i to je najvaznije, iako zadnje 4 godine peglao se tu i tamo OpenRA..

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Command & Conquer Remastered

Ako se dobro sjecam prva igra na cd-u na pc-u koju sam kupio.. tjednima igrao bila je super.. sad sam probao igrat i nije to to.. ne volim se u zivotu vracat unazad.. zivot je prekratak..zelim isprobavat nove stvari ,a ne gubit vrijeme na stare.. kao da vozim auto 5 godina ,prodam i kupim novi,bolji.. vracat se opet na stari mi bas i nema smisla.. mozda na par trenutaka se provozas da se prisjetis i idemo dalje.

Ima i amiga 500 predobrih igri.. kao npr. moonstone, sensible soccer ,cannon fodder.. na koje sam proveo puno vise vremena ali sve to sad igrat ponovo mi se ne da.

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Command & Conquer Remastered

Meni je OK neke stare igre igrat, ali najviše dok sam na moru u pauzi između ručka i popodnevne plaže, jer ovako preko godine, uz posao i djecu, previše novih naslova dolazi i "gubit vrijeme na stare" mi je sve teže opravdat.

 

Kupio sam ih gro, kompletnu remastered BG, BG2, IWD, IWD2... sve što je izišlo. Počnem igrat, slažem lika cijeli dan, pogotovo ono rolanje za statove koje može trajaz zauvijek (volim min/maxat), zatim planirat build, svašta nešto, onda igram koji dan i naprosto nešto drugo naiđe...

Nije to to što kažeš, mislim igre su i dalje super, ali maltene ih znam napamet, dovoljno mi je započet i onda ko stari film koji nisam gledao godinama... sjetim se u prvih 20 minuta kompletne radnje i svega dobrog i lošeg i naprosto... nema smisla utrošit vrijeme i klikat kroz sve što zanm da se dešava.

Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Command & Conquer Remastered
Rhodin kaže...

... da sam u memmakeru morao gasiti procese da ju uopće na svojem 486 mogu pokrenuti sa minimumom igrivosti (ako se ne varam bila je izišla taman kao i pentium 100 i za njega namijenjena) i da sam uživao u lagavom slideshou koji sam imao, ali osjećaj igrati tu igru, čak i u takvim uvjetima je bio neopisivo dobar.

 Neznam, meni je na 386 DX40 radila bez greske, vec sam pisao- to bijase igra zbog koje se kupio soundblaster (kompatibilni, jelte, ne original), i cd-rom....

Children Shouldnt Play with Dead Things
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice