Radeon HD 6870 overclock iskustva

poruka: 71
|
čitano: 15.548
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Radeon HD 6870 overclock iskustva

Ovako, interesuju me vasa iskustva overclocka grafe HD 6870 i takodjer vasi rezultati koje ste postigli, sa i bez dizanja napona. :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Radeon HD 6870 overclock iskustva
Almin94 kaže...

Ovako, interesuju me vasa iskustva overclocka grafe HD 6870 i takodjer vasi rezultati koje ste postigli, sa i bez dizanja napona. :)

Koliko vidim pod MOJ PC, imas Asus DC/II 6870, tu mozes naklokati bar 20% vise od drugih, sa dizanjem napona naravno.

Ofc.
13 godina
offline
Re: Radeon HD 6870 overclock iskustva
mate960 kaže...
Almin94 kaže...

Ovako, interesuju me vasa iskustva overclocka grafe HD 6870 i takodjer vasi rezultati koje ste postigli, sa i bez dizanja napona. :)

Koliko vidim pod MOJ PC, imas Asus DC/II 6870, tu mozes naklokati bar 20% vise od drugih, sa dizanjem napona naravno.

Taj chip koji ima ide i bez podizanja napona vise od ostalih HD 6870.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
13 godina
offline
Radeon HD 6870 overclock iskustva

Ako ce imalo pomoci evo pa citaj.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Radeon HD 6870 overclock iskustva

inače su ove hd 6870 slabi oceri,ja svoju nisam ni pokušava zbog toga

koliki mi je da ga pola moran držat u živideru
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Radeon HD 6870 overclock iskustva
dery kaže...

inače su ove hd 6870 slabi oceri,ja svoju nisam ni pokušava zbog toga

Nisu.Ok su oceri,HD 6850 ima nesto vise potencijala zbog nizih clockova i mogucnosti podizanja napona sa 1.148V na 1.172V jer se radi o istim chipovima.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Radeon HD 6870 overclock iskustva
zoharbizo kaže...
dery kaže...

inače su ove hd 6870 slabi oceri,ja svoju nisam ni pokušava zbog toga

Nisu.Ok su oceri,HD 6850 ima nesto vise potencijala zbog nizih clockova i mogucnosti podizanja napona sa 1.148V na 1.172V jer se radi o istim chipovima.

A 6790?

Ofc.
13 godina
offline
Radeon HD 6870 overclock iskustva

HD 6790 ide na razinu HD 6850 uz malo bolji oc.Takoder nelos overclocker.Samo veci potrosac od HD 6850.To su chipovi sa vecom potrosnjom od hd 6850(chipovi u HD 6790).

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.12.2011 12:58 (zoharbizo).
 
0 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: Radeon HD 6870 overclock iskustva
dery kaže...

inače su ove hd 6870 slabi oceri,ja svoju nisam ni pokušava zbog toga

Slažem se.

Imao sam sapphire referentni model i nije htjela preko 950 mhz da joj majku spomeneš, dizao napon ili ne, svejedno.

 

No opet, vidio sam na nekim bechmarcima da su pojedini forumaši dizali te kartice do 1050 tako da je kod referentnih samo stvar jesi li kupio govno u vreći ili dobro pogođene el sklopove. (odn, jesi li imao sreće)

13 godina
neaktivan
offline
Re: Radeon HD 6870 overclock iskustva
Endimion kaže...
dery kaže...

inače su ove hd 6870 slabi oceri,ja svoju nisam ni pokušava zbog toga

Slažem se.

Imao sam sapphire referentni model i nije htjela preko 950 mhz da joj majku spomeneš, dizao napon ili ne, svejedno.

 

No opet, vidio sam na nekim bechmarcima da su pojedini forumaši dizali te kartice do 1050 tako da je kod referentnih samo stvar jesi li kupio govno u vreći ili dobro pogođene el sklopove. (odn, jesi li imao sreće)

Jesam. {#}

Cemetary gates
15 godina
offline
Radeon HD 6870 overclock iskustva

dobro neko ima sreće ali ovde govorimo opčenito da su loši oceri,možda zato jer več imaju visoki takt, tako da se ne isplati uopče pokušavat

koliki mi je da ga pola moran držat u živideru
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Radeon HD 6870 overclock iskustva

Na koliko bi ja svoju mogao dignut ako xfx-ova ide npr. do 1000MHz-jezgra i 1200MHz-memorija, jer ova ima vec fabricki povisen napon ?

Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Radeon HD 6870 overclock iskustva
Almin94 kaže...

Na koliko bi ja svoju mogao dignut ako xfx-ova ide npr. do 1000MHz-jezgra i 1200MHz-memorija, jer ova ima vec fabricki povisen napon ?

Svaki GPU je za sebe, i svaki postize drugacije taktove.

 

Mislim da tvoja nema tvornicki dignut napon.  Ipak ima {#}

Ofc.
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.12.2011 22:22 (mate960).
13 godina
offline
Re: Radeon HD 6870 overclock iskustva
mate960 kaže...
Almin94 kaže...

Na koliko bi ja svoju mogao dignut ako xfx-ova ide npr. do 1000MHz-jezgra i 1200MHz-memorija, jer ova ima vec fabricki povisen napon ?

Svaki GPU je za sebe, i svaki postize drugacije taktove.

 

Mislim da tvoja nema tvornicki dignut napon.

Ima,radi na 1.2V.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
14 godina
neaktivan
offline
Radeon HD 6870 overclock iskustva

Da, radi na 1.2V . Koliko bi vise overclocka trebao dati taj napon nego defaultni u npr. xfx-ove grafe ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Radeon HD 6870 overclock iskustva
Almin94 kaže...

Da, radi na 1.2V . Koliko bi vise overclocka trebao dati taj napon nego defaultni u npr. xfx-ove grafe ?

To ti nitko nemoze reci tocno.Moze vise od XFX-ce ici sigurno samo ti nitko ne moze reci koliko vise.Testiraj.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Radeon HD 6870 overclock iskustva
zoharbizo kaže...
Almin94 kaže...

Da, radi na 1.2V . Koliko bi vise overclocka trebao dati taj napon nego defaultni u npr. xfx-ove grafe ?

To ti nitko nemoze reci tocno.Moze vise od XFX-ce ici sigurno samo ti nitko ne moze reci koliko vise.Testiraj.

ma znam to, ali najgore ne przi mi se kartica furmarkom, a pomocu nekog 3D Mark-a, neakda prodje test, dok se drugi put srusi, tako da ne znam je li sigurno stabilna :/

12 godina
protjeran
offline
Radeon HD 6870 overclock iskustva

Otpuši taj furmark, to je alat za mazohiste.

Ako ti ne prolazi UVIJEK 3dmark brate, znači nije stabilna i spuštaj taktove i napon, nema tu puno filosofije.

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.12.2011 9:33 (Endimion).
 
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Radeon HD 6870 overclock iskustva
Almin94 kaže...

Na koliko bi ja svoju mogao dignut ako xfx-ova ide npr. do 1000MHz-jezgra i 1200MHz-memorija, jer ova ima vec fabricki povisen napon ?

Ide i više, toliko sam postigao na 1.193V, dakle ispod 1.20 praktički, da idem do 1.25, 1.275 max mjeriti, i custom profilom obrtaja ventilatora mislim da može na 1050 i 1250, tu negdje da je zid.

Cemetary gates
14 godina
neaktivan
offline
Re: Radeon HD 6870 overclock iskustva
Endimion kaže...

Otpuši taj furmark, to je alat za mazohiste.

Ako ti ne prolazi UVIJEK 3dmark brate, znači nije stabilna i spuštaj taktove i napon, nema tu puno filosofije.

On ujedno testira i memoriju i jezgru kartice?

12 godina
protjeran
offline
Re: Radeon HD 6870 overclock iskustva
Almin94 kaže...
On ujedno testira i memoriju i jezgru kartice?

Da, sve to pa i ventilator {#}

14 godina
neaktivan
offline
Radeon HD 6870 overclock iskustva

Deleted sry :/

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.2.2012 12:06 (Almin94).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Radeon HD 6870 overclock iskustva

Da li se kartica puno pati na taktovima 1000MHz za jezgru i 1200MHz za memoriju, bez dizanja napona?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Radeon HD 6870 overclock iskustva
Almin94 kaže...

Da li se kartica puno pati na taktovima 1000MHz za jezgru i 1200MHz za memoriju, bez dizanja napona?

Ne pati se nista ako nisi dizao napon.Samo je bitno da temperature ne idu u nebesa.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Radeon HD 6870 overclock iskustva
zoharbizo kaže...
Almin94 kaže...

Da li se kartica puno pati na taktovima 1000MHz za jezgru i 1200MHz za memoriju, bez dizanja napona?

Ne pati se nista ako nisi dizao napon.Samo je bitno da temperature ne idu u nebesa.

Dobijem svega 3-4 frejma vise, ali ako se ne pati, ok onda.

13 godina
offline
Radeon HD 6870 overclock iskustva

Dobijes i vise sigurno.Radi se tu o 80 mhz na jezgri jos 150 na memoriji.Sada ti je propusnost na 153 GB/s.Kartice tipa HD 6850/5850/6870 dosta profitiraju podizanjem memory clocka sa 4ghz navise.

 
0 0 hvala 3
14 godina
neaktivan
offline
Re: Radeon HD 6870 overclock iskustva
zoharbizo kaže...

Dobijes i vise sigurno.Radi se tu o 80 mhz na jezgri jos 150 na memoriji.Sada ti je propusnost na 153 GB/s.Kartice tipa HD 6850/5850/6870 dosta profitiraju podizanjem memory clocka sa 4ghz navise.

Testirat cu jos koju igru kada imadnem vremena, pa cu vidjeti. Hvala ti na brzom odgovoru ;)

15 godina
offline
Radeon HD 6870 overclock iskustva

evo za itomica

bez dizanja napona

koliki mi je da ga pola moran držat u živideru
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Radeon HD 6870 overclock iskustva

Nije loše, čistih 10-ak % gore i taman je sad u prosjeku jednaka kao GTX 560 Ti.

15 godina
offline
Re: Radeon HD 6870 overclock iskustva
itomic009 kaže...

Nije loše, čistih 10-ak % gore i taman je sad u prosjeku jednaka kao GTX 560 Ti.

u bf3 je jača i bez oc-a,ovo je testirano u igri alan wake

koliki mi je da ga pola moran držat u živideru
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.3.2012 14:55 (dery).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice