Overclocking AMD procesora (Barton i sl.)

poruka: 127
|
čitano: 49.904
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Overclocking AMD procesora (AthlonXP,Barton i sl.)

U ovoj temi mozete raspravljati i razmjenjivati iskustva o oc-u AMD procesora starije generacije (Athlon XP, Barton i sl.).

Sve teme koje se budu naknadno otvarale a ticu se naslova teme biti ce zakljucane i obrisane.

Molim sve forumase da se pridrzavaju standardnih pravila.

World championships:7, GP > started:250, GP wins:91, Podium finishes:154, Pole positions:68, > Fastest laps:76, Points:1,369
 
4 3 hvala 3
15 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking AMD procesora (AthlonXP,Barton i
F1-IVO kaže...

U ovoj temi mozete raspravljati i razmjenjivati iskustva o oc-u AMD procesora starije generacije (Athlon XP, Barton i sl.).

Sve teme koje se budu naknadno otvarale a ticu se naslova teme biti ce zakljucane i obrisane.

Molim sve forumase da se pridrzavaju standardnih pravila.

Ja svoj sempron nemogu clocknut ali mogu neki stari athlon 2200+ sa 1100mhz na 1900mhz sa stock colerom na starom kompu.Smijeh

I`em HARD PRO GAMER!!!
14 godina
neaktivan
offline
Overclocking AMD procesora (Barton i sl.)

Ja sam svog Athlona clocknem na 2.4GHZ (stock 2.0GHz), probam na 2.5 i onda se Win srusi..Izlanuo se

Samo lutam, drogu gutam, izvana tako fin, a iznutra pucam... Puno lažem i kradem i seksam, to mi je u kostima jer ja sam mali gengsta...xD... filip.grguric@hotmail.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking AMD procesora (Barton i sl.)

hh takoder, sempron u potpisu ®1.6GHz..radi @1.91 bez muke..rusi se na 2.15 PlačSmijeh

R
15 godina
neaktivan
offline
Overclocking AMD procesora (Barton i sl.)

Moj ne ide preko 840 mhz,išao bi do 960 mhz da mogu dizati voltažu,nego mi to BIOS ne da.

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Overclocking AMD procesora (Barton i sl.)

moj stari ATHLON XP 2500 +  sa 1.8 ide do 2.6 na GIGABYTE GA-7VT600-1394 sa zalman cooler ide i vise ali moram windowse instalirati

zvowea
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Overclocking AMD procesora (Barton i sl.)

ja sam svoj digo max na 2.5. išlo mi možda još malčice više samo da imam bolje hlađenje...

Atomska bubamara. | http://www.erepublik.com/en/referrer/Neil+Armstrong
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Overclocking AMD procesora (Barton i sl.)

Pozdrav imam prijenosnik acer sa amd procesorom athlon 1.8 ghz 2 gb ram i nvidia 7000m grafičku koliko bih dobiosa overclockom radi se o modeli 5520 i da li se isplati riskirati i molio bih da mi kaze netko kako se to radi pozz zahvaljujem unaprijed

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking AMD procesora (Barton i sl.)
Znalac kaže...

Pozdrav imam prijenosnik acer sa amd procesorom athlon 1.8 ghz 2 gb ram i nvidia 7000m grafičku koliko bih dobiosa overclockom radi se o modeli 5520 i da li se isplati riskirati i molio bih da mi kaze netko kako se to radi pozz zahvaljujem unaprijed

ne isplati ti se riskirati, prijenosnici nisu za overclocking, imaju preslabo hlađenje, govorim iz iskustva Namigiva

14 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking AMD procesora (Barton i sl.)

e zna netko kako bi ja clocknuo ovog svog athlona 3000+

14 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking AMD procesora (Barton i sl.)

Hvala

15 godina
offline
Pitanjce u vezi Athlona 64 :P

Evo konfa je iz pod "Moj PC" i sad me zanima jel mogu još kako dignut CPU? Mislim sad radi stabilno na 2.7ghz pri 1.5V, tj. malo više jer ploča overvolta :P) i to na ARCTIC Freezer 64 PRO. Znači FSB je na 270 a množitelj an 10 uz 1.5 V. Pri pokušaju dizanja FSB mi se događa da se komp neće bootat ili se resetira. Sad se bojim dizat voltažu jer mislim da je i 1.5 dosta visoko... Imate neki prijedlog kako da još malo izvučem iz ove krntije od 90nm proca ? :P

Asus A8V Deluxe, Athlon 64 3200+(Venice) @ 2.7 GHz, 1 GB(2*512) Kingmax @ 360 MHz, PNY 7800 GS(AGP) @ 480/1410 MHz, Corsair TX650
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Overclocking AMD procesora (Barton i sl.)

Radije dodaj više RAM-a.

 

Ili ciljaš isključivo na OC?

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Overclocking AMD procesora (Barton i sl.)

Ma isključivo na OC :D

Asus A8V Deluxe, Athlon 64 3200+(Venice) @ 2.7 GHz, 1 GB(2*512) Kingmax @ 360 MHz, PNY 7800 GS(AGP) @ 480/1410 MHz, Corsair TX650
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Overclocking AMD procesora

Zanima me kako overclockati Athlon 64 3200+??

Matična je ASUS M2N DH

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking AMD procesora
Nic kaže...

Zanima me kako overclockati Athlon 64 3200+??

Matična je ASUS M2N DH

Link!

Samo lutam, drogu gutam, izvana tako fin, a iznutra pucam... Puno lažem i kradem i seksam, to mi je u kostima jer ja sam mali gengsta...xD... filip.grguric@hotmail.com
14 godina
neaktivan
offline
Overclocking AMD procesora (Barton i sl.)

Evo update od mene.. Uzeo sam malo vremena pa sam malo OCao..Belji se

Voltaza je 1.45 a ne 1.56..

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=901799

Samo lutam, drogu gutam, izvana tako fin, a iznutra pucam... Puno lažem i kradem i seksam, to mi je u kostima jer ja sam mali gengsta...xD... filip.grguric@hotmail.com
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.12.2009 15:24 (FiCo_Ri).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Overclocking AMD procesora (Barton i sl.)

Kako je tebi množitelj 10, meni ide do 9 i ne preko, ja sam svog dignuo  na 2.65 ali nije baš bio stabilan za 24/7 pa sada radi na 2.5 24/ super stabilno, sa voltažom 1,45

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Overclocking AMD procesora (Barton i sl.)

 imam AMD athlon 64 3000+, default takt mu je 2.01ghz a voltaža 1.39 i neki dan sam izgubio 4 sata na trazenje stabilnog clocka i nasao sam ga, 2.5ghz na voltaži od 1.5. kasnije sam ga testirao na stabilnost sa onim S and M programom ili tako nesto i bio je stabilan, temperature su super, full opterećen ne ide povise 34 stupnja, e sad ja sa svojim pohlepnim apetitima hoću još xd haha,ono što me zanima je, u biosu je najveća moguća voltaža 1.6, s tom voltažom bi mogo povuč sigurno i 3ghz,procesor se stvarno dobr hladi pa zato i zelim ici dalje, ukratko me zanima jeli moguče da procesor spali sama prevelika voltaža iako je temperatura os uvijek ok, dakle recimo da mi proc na toj voltaži radi na 40-45 stupnjeva sto nije puno jeli moguce da ga splalim opterečenjem, ipak je to clock 1ghz povise tvornickog, sad mi ni matična ne ide na vise od 30 tako da se za temperature ne bojim.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Overclocking AMD procesora (Barton i sl.)
s3t hooligan kaže...

 imam AMD athlon 64 3000+, default takt mu je 2.01ghz a voltaža 1.39 i neki dan sam izgubio 4 sata na trazenje stabilnog clocka i nasao sam ga, 2.5ghz na voltaži od 1.5. kasnije sam ga testirao na stabilnost sa onim S and M programom ili tako nesto i bio je stabilan, temperature su super, full opterećen ne ide povise 34 stupnja, e sad ja sa svojim pohlepnim apetitima hoću još xd haha,ono što me zanima je, u biosu je najveća moguća voltaža 1.6, s tom voltažom bi mogo povuč sigurno i 3ghz,procesor se stvarno dobr hladi pa zato i zelim ici dalje, ukratko me zanima jeli moguče da procesor spali sama prevelika voltaža iako je temperatura os uvijek ok, dakle recimo da mi proc na toj voltaži radi na 40-45 stupnjeva sto nije puno jeli moguce da ga splalim opterečenjem, ipak je to clock 1ghz povise tvornickog, sad mi ni matična ne ide na vise od 30 tako da se za temperature ne bojim.

Na 3.0 GHz ? To mora da je stara verzja TWKR-a Belji se. Veliki su tebi apetiti stari moj... Ovi tvoji stupnjevi... To ili je greska u tvom ocitavanju ili je senzor u banani... Sumnjam da imas vodeno koje bi omogucilo takve temperature... Meni je sumnjivo cak i ovo da radi na 2.5 GHz full stabilno...

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.1.2010 12:31 (Batista).
16 godina
neaktivan
offline
Overclocking AMD procesora (Barton i sl.)

U full loadu ti moraju temperature bit preko 60 sa zračnim hlađenjem.

 

Dobar je clock ako ti ga recimo program za opterećenje vrti bez greške 1 sat a temperatura ne prelazi 70...

Random chance seems to have operated in our favor.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking AMD procesora (Barton i sl.)

pa, ja sam namjerno nakon tog testa gdje je on pokazivao 40 izgasio ga i naslonio ruku na hladnjak i suprotnu stranu matične, di je procesor i nista nije jako vruce onako mlako je, jednom sam slcajno u speed fanu izgasio cpu fan i ostavio ga pola sata i dosega je 55 stupnjeva i onda je bilo stvarno vruče, procesor stoji otvoren cijelo vrijeme i jedino sta nemogu monitorat je gpu, dakle tempovi grafe, grafa mi je radeon x700 a matična asus K8N4-e. temperature nedgledam s rivatunerom.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking AMD procesora (Barton i sl.)

i jos nesto, riva tuner sigurno ne grijesi u temperaturama jer i kad udem u bios on pokazuje isto a u vezi stabilnosti, SandM ga je vrtia oko sat i igrao sam nfs PS 2 sata, u s and m je dosa do 40 a u nfs 34 stupnja maksimum.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking AMD procesora (Barton i sl.)

evo sad sam skinia everest ultimate i on nade jos jedan senzor koji rivatuner nema, taj senzor mjeri temperaturu - CPU DIODE, uz malo opterecenja je doslo do 44, sta je to,kasnije cu stavit cijeli test stabilnosti da vidim koliko ce se to zagrijat

15 godina
neaktivan
offline
Overclocking AMD procesora (Barton i sl.)

Samo da kažem da je to bio jedan od top proceva tada za clockanje, i ima TDP od 45W što je ništa ( ništa naspram 125W koliko imaju danas procevi ), zato i je tako hladan ja sam sa samo toliko dizanja voltaže dobio 40% viši clock , da imam bolju memoriju išao bi on i više od tih 2.75 do koliko je išao najviše sa bootom, a to je 50+%

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking AMD procesora (Barton i sl.)

e, slusaj, ti kazes da si imao isti takav, neki sam dan pricao s prijateljem i on mi kaze da ako su mi temperature dobre da se nemam bojat apsolutno nicega, zato cu sad probat max dokle ide, pokust cu postic 3ghz, e da te pitam ti kazes da si iso do 2.75 a da si imao bolju memoriju da bi i dalje isao, a koju si to memorij imao,  ja imam 2gb neznam kolika je frekvencija moram pogledat.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking AMD procesora (Barton i sl.)

eo prova sam clockat jso dalje i neide, nije stabilan cim se prede 2.5 ghz ali i kad raspalim votažu na max dozvoljenu ne grije se povise 42 lol ahahah,ali zadovoljan sam i sa ovo 2.5 sta sam dobio razlika je očita, radi puno bolje, nego sta dobijem clockanjem rama, drkanjem latencija i toga.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking AMD procesora (Barton i sl.)
lord of D kaže...

Kako je tebi množitelj 10, meni ide do 9 i ne preko, ja sam svog dignuo  na 2.65 ali nije baš bio stabilan za 24/7 pa sada radi na 2.5 24/ super stabilno, sa voltažom 1,45

Blago tebi.. Mozda meni je multi x10, al ti ga barem mozes drzat stabilnog na 2,5GHz.. Ja svog ne mogu ni upalit na 2,5GHz..Plač Porblem je sta mi je limit voltaze 1.55.. Mozda bi i iso preko da mogu vecu VCore stavljat..

Samo lutam, drogu gutam, izvana tako fin, a iznutra pucam... Puno lažem i kradem i seksam, to mi je u kostima jer ja sam mali gengsta...xD... filip.grguric@hotmail.com
14 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking AMD procesora (Barton i sl.)

pa i meni je limit voltaze 1.55 i kad ga stavim na tu votazu radi isto, sad sam skuzio da mi na 2.5ghz i 1.5 voltazi se gasi kad cod igram pa sam digo na 1.525 voltazu i radi mi a volio bi da mogu jos voltaze nabit ali svejedno jer cim ga dignem dalje oid 2.5 nece i nece, bios ga gasi a ne vidim di mogu zastitu ugasit.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking AMD procesora (Barton i sl.)

e da i sta dobijem ako drkam po ramu i latencijama memorije, jel se isplati i di ima neki kratki how tu ali veznam samo za memoriju, mislim da sam vidia na pc expertu pa cu sad pogledat.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice