Overclock problem

poruka: 6
|
čitano: 3.687
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Overclock problem

Danas sam probao prvi puta overclockirati procesor.

 

Imam komponente koje vidite pod Moj PC.

 

Pošto imam AMD Athlon II X4 630 procesor, množitelj je zaključan, pa mi je jedina opcija bila da povećam frekvenciju preko glavne sabirnice.

Defaultne postavke na kojima radi taj procesor tj. sabirnica je 200 Mhz, sada sam ga povećao na 236 Mhz, množitelj radi na X14, tako da se frekvencija procesora povećala na 3300 i na toj frekvenciji sve stabilno radi.

 

Isto tako se usporedno s tim povećanjem sabirnice povećala i frekvencija NB-a i HT-a koje su defaultno radile na 2000 Mhz, sada rade na više naravno, jer čim sam povečao glavnu sabirnicu, automatski su se povećale i ove ostale frekvencije.

Memorija se također povečala sa standardnih 1333 MHz. Nadam se da to tako mora biti...

 

 

 

E sad, skužio sam da sabirnica nemože ići preko 236 Mhz, stavio sam ju na 250 Mhz da procesor radi na 3500 Mhz i nikako nije uspjelo, spuštao sam frekvencije NB-a i HT-a na defaultne, isto tako i memorije, s tim da sam samo povečao sabirnicu na 250 MHz i opet ništa.

Čim sam smanjio sabirnicu na 236 MHz sve je bilo opet stabilno.

Znači da nije problem niti u memoriji, niti u procesoru, niti u ostalim frekvencijama, već u glavnoj sabirnici valjda...

Moram napomenuti da namjerno nisam povećavao voltažu bilo čega, jer mi je cilj da dobim što viši takt bez dizanja voltaže.

Isto tako sam isključio sve opcije kao što su C&Q, Spread Spectrum itd.

 

Mene zanima dali sam mogao to bolje overclockirati?

 

Da možda smanjim množitelj procesora i povečam glavnu sabirnicu ili?

 

Kako bi vi to overclockirali?

 

Imate kakve ideje?

Gaming is Life!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Overclock problem
Dali sam dobro overclockirao?

Dali da pustim memoriju i ostale frekvencije na povišenim taktovima ili da ih stavim na defaultne, a frekvenciju procesora da pustim na 3,3 GHz?

Kako bi vi napravili?
Gaming is Life!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Overclock problem
ford eleanor kaže...
PCGamerX kaže...
Dali sam dobro overclockirao?

Dali da pustim memoriju i ostale frekvencije na povišenim taktovima ili da ih stavim na defaultne, a frekvenciju procesora da pustim na 3,3 GHz?

Kako bi vi napravili?

Ako ti je stabilno na 3.300 MHz onda tako i ostavi.Povečanjem frekvencije ne bi ništa primjetno dobio samo bi opterečivao cijeli sistem jer to ipak nije Phenom BE gdje možeš dizati množitelj i manje opterečivati sistem.Za više frekvencije proca ipak bi morao dizati napon a to ne želiš i nema za to potrebe.

  Sve je to OK, ali pošto sam se prvi puta upustio u overclockiranje, imam osjećaj kao da nisam nešto dobro napravio, kao da bi procesor mogao još više, ali možda nisam sve korake napravio.

I zabrinjava me ove druge frekvencije od memorije i NB-a da nisu možda previsoko, imate slike tamo gdje sam stavio, valjda sam dobro clockao?

Gaming is Life!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Overclock problem
Probao clocknuti na 3,5 GHz i neće nikako, probao dignuti napon, od proca, od HT-a, NB-a, memorije, svega i ništa, jednostavno ne prolazi OCCT, javlja se BSOD.

Na 3,2 je stabilan bez dizanja napona, sve više od toga nikako neće, neznam u čemu je problem stvarno...
Gaming is Life!
12 godina
offline
Re: Overclock problem

ako mozes ramu smanjit frekvenciju to prvo napravi, a onda pokusaj voltazu proca podignut ali pazi da nije vise od 0,1 razlike ja sam imao stari athlon x2 5200+ i tesko sam uspio i sa mijenjanjem voltaze sa 2,7 na 3,3 uz 0,1 voltaze

13 godina
offline
Re: Overclock problem
PCGamerX kaže...
Dali sam dobro overclockirao?

Dali da pustim memoriju i ostale frekvencije na povišenim taktovima ili da ih stavim na defaultne, a frekvenciju procesora da pustim na 3,3 GHz?

Kako bi vi napravili?

HT link trazi napon za sve frekve vise od 2150 mhz,njega stavi na 1,6ghz,memorijski mnozitelj stavi na 3,33.Sve te frekve ti moraju biti blizu deafultnih ako zelis stabilnost.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice