RC mlažnjak

poruka: 102
|
čitano: 24.189
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
RC mlažnjak
Dakle ovako.Imam set za sklapanje(trup,krila,stajni trap,kotači,kokpit...)i jedino što mi nedostaje je,već pgađate,motor.To mi je nezgodnoi jer je dosta skup.No,po netu sam vidio nekoliko njih za 700-1200$.Je li to u redu?
14 godina
neaktivan
offline
RC mlažnjak

U redu je Namigiva

zakon
14 godina
neaktivan
offline
RC mlažnjak

tipkaj u konzolu /rocketman

 

;)

- Prodao sam danas nekih memorija ram i zato imam keša da varim ceo dan -
15 godina
neaktivan
offline
RE: RC mlažnjak
za te pare mogo si gotovog kupit :D
Izradujem Pro Clan WEB-ove,Osobne i poslovne WEB-ove!(Webspell,Joomla,HTML,Wordpress,SMF..) Vrlo povoljno, kontaktirajte na live chat xfire:bilypiton ili privatnom porukom na BUG Forumu.
14 godina
neaktivan
offline
RC mlažnjak

Nisam.Cijena samog mlaznog motora(VJ5-20)je 1100$!A di je kontroler,kotači,stajni trap?Dobro,trup,krila i neke fičri se mogu napraviti i kod kuće.Izračunao sam da bi me sve došlo(ako bih sam radio trup i krila i naravno kokpit)oko 1600$.

 

EDIT:Vidim da neki misle da za 700$ mogu kupiti cijelog.Ljudi,to nije električni motor.To je pravi minijaturni mlazni motor na kerozin a zrak koji izbacuje je 800 stupnjeva celzijevih a buka je nesnosna(tj.moraš nositi slušalice).

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.4.2010 20:40 (AdriTheGamer).
15 godina
offline
RC mlažnjak

To bi bio mikro mlazni motor čiji je potisak reda veličine nekoliko desetaka kg. Taj oblik RC modelarstva je osobito razvijen na dalekom istoku (Tajvan). Najkritičniji dio motora je usmjerivač mlaza koji mora biti od posebne legure aluminija kako bi motor bio što lakši. Ukoliko u tražilicu upišete ''micro jet engine'' sve će biti puno jasnije..

One - You lock the target Two - You bait the line Three- You slowly spread the net And four - You catch the man
15 godina
protjeran
offline
RE: RC mlažnjak

http://www.jetcatusa.com

 

Fine turbinice s njima bi se moglo svasta napraviti.Staviti GPS,ziroskop,dopler radar,IC kameru i eto Tomahawka.Brzina od 400-600 km/h a ako se jos stavi Afterburner,eto 1200km/h.

 

Ej, ako budes pravio sa turbinom napravi afterburner i letice ko "pravi".

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Afterburner

 

Afterburner –naknadno izgaranje, dio ispušne cijevi mlaznog motora u koji se preko posebnih mlaznica ubrizgava gorivo u vrući mlaz, dolazi do naknadnog izgaranja s čime se stvara vrlo velika dodatna sila potiska. Radi visokih temperatura koje se stvaraju naknadno izgaranje smije se koristiti određeno, vrlo kratko vrijeme.




14 godina
neaktivan
offline
RC mlažnjak
Ja sam se odlučio za JJ1400 ili,ako skupim para,JJ1800.Što se tiče afterburnera,upravo sam gledao filmić.To se stavlja posebna cijev iz tanka u turbinu.Koliko će turbina JJ1400 potrošiti u 10' kerozina?
14 godina
offline
RE: RC mlažnjak
AdriTheGamer kaže...
Ja sam se odlučio za JJ1400 ili,ako skupim para,JJ1800.Što se tiče afterburnera,upravo sam gledao filmić.To se stavlja posebna cijev iz tanka u turbinu.Koliko će turbina JJ1400 potrošiti u 10' kerozina?

Kaj ćeš ti znači sam delat avion...nadam se da se kužiš u to...Iznenađen

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.4.2010 22:18 (perkoxcar).
14 godina
offline
RE: RC mlažnjak

Javi nam se kad se prvi put zaletiš/srušiš u neko drvo..=)..zezam se ofc..

Sretno ti bilo =)

Dijelim pozivnice za Demonoid.com! // Dijelim časopis VIDI u PDF-u! (iz arhive, dakle svaki mjesec imam za prošli mjesec)
15 godina
protjeran
offline
RC mlažnjak

Neznam koliko tocno trosi u modela.Za izracun u pravi aviona imaju dole linkovi.

Sa aerodinamicnim avinom i afterburnemom bi mogao probit zvucni zid samo je pitanje bili izdrzala konstrukcija aviona i bili bio upravljiv na toj brzini.Jer nisu ista pravila aerodinamike u podzvucnim i nadzvucnim brzinama.

Isto postoj imogucnost da ces izgubiti kontrolu u andzvucnij brzini i da upadne model.To moze biti opasno jer ako nekod pogot model koji leti 1000+ km/h i tezi 15-20 kila taj nece preziviti.Da bi napravio tako brz avion treba dosta znanja i iskustva.A ako ti toga ne nedostaje zasto ne napraviti afterburner.

 

Evo zanimljiv linkova od NASE.

 

Kako izracunati potrosnju Afterburnera: http://www.grc.nasa.gov/WWW/K-12/airplane/sfc.html

 

Simulacija sa Aferburnerom:http://www.grc.nasa.gov/WWW/K-12/airplane/Animation/turbtyp/etaf.html

 

 

Nemoj da ti ovo poljulja samopouzdanje:https://www.youtube.com/results?search_query=rc+jet+plane+crash&aq=1

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.4.2010 23:40 (AIX 2.0).
14 godina
neaktivan
offline
RC mlažnjak
zato ću za početak uzeti simulator za windowse a kada napravim avion,budem pozvao čovjeka iz modelarskog kluba da me nauči dobro letenju.Malo po malo!
Jedino me još jedna stvar muči.Je li pametno uzeti Jet Joe 1800 turbinu?Samo je 1200$.Kako to?
14 godina
neaktivan
offline
RC mlažnjak
A da li znate neki program u kojem mogu izračunati koji bi bio idealan potisak za moj avion(unesem kilažu i raspon krila)?
14 godina
protjeran
offline
RE: RC mlažnjak
AdriTheGamer kaže...
A da li znate neki program u kojem mogu izračunati koji bi bio idealan potisak za moj avion(unesem kilažu i raspon krila)?

 

Profesor fizike?

a.k.a dr. House, ali to je ime bilo zauzeto....
15 godina
offline
RE: RC mlažnjak
Mentalist kaže...
AdriTheGamer kaže...
A da li znate neki program u kojem mogu izračunati koji bi bio idealan potisak za moj avion(unesem kilažu i raspon krila)?

 

Profesor fizike?

Da oni bas sve znaju pogotovo oni sta idu na razne kvizove :D

15 godina
protjeran
offline
RC mlažnjak

Tesko da ces nac takav program.To znanje je u knjigama.

Evo ti primjer koliko trosi Afterburner:

Bijela kanta za gorivo je od Afterburnera,dok je smeda kanta gorivo za turbinu.Pogledaj razliku goriva na kantama na pocetku i na kraju videa.

14 godina
neaktivan
offline
RC mlažnjak

Čovječe koliko troši!Bi li to zdržalo minutu na onakvom malom rezervoaru u avionu?
Nego,upravo me muči jedna stvar.Na RCU forumu su mi rekli da se klonom JetJoe turbina,no opet i tamo ih ima nekoliko koji su kupili i s kroz su zadovoljni a i avioni sa njima prilično dobro lete.Inače,cijena JJ 1800 je 1000$ a cijena KingTech K-80E je 1450$.E,sad,JJ1800 ima 20lbs potiska i 115,000 rpm dok K-80E ima 18lbs potiska i 145,000rpm.Koji da uzmem?

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.4.2010 20:26 (AdriTheGamer).
15 godina
protjeran
offline
RE: RC mlažnjak

Tu kantu goriva bi potrosio za oko ukupno 2 minute isprekidanog rada.Jer u slucaju konstantnog rada kroz 2 minute istopio bi se Afterburner.

Uzmi tu jeftiniju jer su one otprilike sve iste,jer sve moraju proci atestiranja prije pustanja u prodaju.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.4.2010 20:45 (AIX 2.0).
14 godina
neaktivan
offline
RC mlažnjak
Znači mogu uzeti JJ1800 za 1000$?Bojim se da se nešto ne dogodi pa da ne ubijem nekoga(kako si sam rekao,svašta se može dogoditi na 1000km/h+ brzini).Imam ja iskustva spustiti avion u takvom slučaju daleko od ljudi(naravno letjet ću snjim oko Jaske i Sv.Jane gdje su velike livade i doline)ali opet me muči jesu li prošle testiranje jer je JetJoe iz Taiwana.

PS:Ako si ikada letio RC mlažnjak na kerozin,reci kakva su ti iskustva sa određenom turbinom(tj.u koliko si pokušaja uspio upaliti)i jesu li ti se gasile u zraku?Stvarno me to zanima.
14 godina
offline
RC mlažnjak

Ako budem neki avion cuo u daljini,odmah cu se tebe sjetit i potrazit lokalno atomsko skloniste Smijeh

Nego da te pitam,daj stavi neke sse tu da vidimo na kaj to sad lici.Zanima me ozbiljnoCool

Self Scientific Love Allah Feat Krondon Chase Infinite DJ Khalil Rap West HipHop The Self Science
15 godina
offline
RE: RC mlažnjak
Fake_Alert kaže...

Ako budem neki avion cuo u daljini,odmah cu se tebe sjetit i potrazit lokalno atomsko skloniste Smijeh

Nego da te pitam,daj stavi neke sse tu da vidimo na kaj to sad lici.Zanima me ozbiljnoCool

...mene takoder!

MSN: ivan_babic_95@hotmail.com - E-Mail: ivan.stoposto@gmail.com
14 godina
neaktivan
offline
RC mlažnjak
Još nisam počeo.Tek sam počeo crtati planove,pa ću izabrati materijal,pa kote ucrtati...
Ima tu dosta posla.Inače,ja ću letjeti oko Jaske.
14 godina
neaktivan
offline
RC mlažnjak
Evo primjera kako ti avioni lete:

Moj će bit nešto veći i jači,jer je ovo turbina u rangu sa JJ1200 koja ima 14lbs potiska dok ja uzimam JJ1800 koja proizvede 20lbs potiska.Prilično jaka zvjerčica!evo i specifikacija moje turbine(to je ona u videu koji je AIX 2.0 postavio): 110mm,1500g težina,115,000 rpm u full loada-u a pri tome 20lbs potiska(to je oko 9kg),u idle-u(dakle pri zagrijavanju na zemlji je 40,000 rpm.
15 godina
offline
RE: RC mlažnjak
AdriTheGamer kaže...
Evo primjera kako ti avioni lete:

Moj će bit nešto veći i jači,jer je ovo turbina u rangu sa JJ1200 koja ima 14lbs potiska dok ja uzimam JJ1800 koja proizvede 20lbs potiska.Prilično jaka zvjerčica!evo i specifikacija moje turbine(to je ona u videu koji je AIX 2.0 postavio): 110mm,1500g težina,115,000 rpm u full loada-u a pri tome 20lbs potiska(to je oko 9kg),u idle-u(dakle pri zagrijavanju na zemlji je 40,000 rpm.

Kolika će biti brzina tog čuda?

MSN: ivan_babic_95@hotmail.com - E-Mail: ivan.stoposto@gmail.com
15 godina
protjeran
offline
RE: RC mlažnjak

Morale su proci atestiranje jer se vrte na velikim obrtajima,radi se sa zapaljivim materijama,postoji mogucnost explozije itd.

Kad bi ga napicio 1000+km/h letio bi oko 330m/s tako da za 2-3 sekunde izgubio iz vida i izasao bi ti iz dometa daljinskog.I u zavisnosti kako si namjestio Failsafe mogao nastaviti letjeti neko vrjeme dok ne upadne ili upasti negdje pun kerozina(10-15 litara) i zapaliti nesto(npr.tvornicu,skladiste,sumu,itd) i napraviti visemilijunske stete tako da bi ostatak zivota vozao virtualni zrakoplov.

Afterburner bi najbolje bilo koristit za polijetanje,jer bi tad trebala kraca uzletna pista,ili nakratko za potrebe aeromitinga(

).

 

Nisam nikako vozao mlazni avion jer zivim u podnjeblju gdje jos leta hebeni EUFOR i nebi mi bio drago da mi srusi avion od 2000$.

Tako sam ja jednom vozao elektricni dvomotorac,i digo ja njega oko 250 metara kad se pojavi vojni helic i poceo kruziti oko mene(mozda su mislili da vozam Global Hawk),i tako svaki put kad ga dignem oni dojdu.Zato sam odustao od toga sporta da me nebi napucali.

Sad se bavim raketnim modelarstvom(pod sloganom FIRE AND RUN) da nebi dobio AGM-114 Hellfire zauzvrat.

Znam dosta teorijski o modelima ali upraksi nisam u mogucnosti zbog podnjeblja(ali nije ni to jos dugo).

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.4.2010 20:16 (AIX 2.0).
14 godina
protjeran
offline
RC mlažnjak
Ljudi pozz

ništa neznam o ovome Ali živim u Šibeniku gdje ovo nije bas popularno.ovo me uvjek zanimalo ali nisam imao
priliku ništa napravit.SAD imam par pitanja:
1)jel ima nek stranica za pocetnike o ovome
2)koliko mogu dugo letjeti ove letjelice(na koliko kilometara)

zasad dosta,pitat ću još al kasnije kad još malo proucim o ovoj temi
15 godina
protjeran
offline
RE: RC mlažnjak
Toni93 kaže...
Ljudi pozz

ništa neznam o ovome Ali živim u Šibeniku gdje ovo nije bas popularno.ovo me uvjek zanimalo ali nisam imao
priliku ništa napravit.SAD imam par pitanja:
1)jel ima nek stranica za pocetnike o ovome
2)koliko mogu dugo letjeti ove letjelice(na koliko kilometara)

zasad dosta,pitat ću još al kasnije kad još malo proucim o ovoj temi
2.)Zavisi.Jedrilice mogu duze letjeti od zrakoplova.Dok mlazni ili na klipni mogu oko 10-15 minuta(mogu i vise samo treba veci spremnik za gorivo).Na baterije od 10-30 minuta.Sve zavisi o konstrukciji aviona i meteroloskim uvjetima.
15 godina
offline
RE: RC mlažnjak
AIX 2.0 kaže...
Toni93 kaže...
Ljudi pozz

ništa neznam o ovome Ali živim u Šibeniku gdje ovo nije bas popularno.ovo me uvjek zanimalo ali nisam imao
priliku ništa napravit.SAD imam par pitanja:
1)jel ima nek stranica za pocetnike o ovome
2)koliko mogu dugo letjeti ove letjelice(na koliko kilometara)

zasad dosta,pitat ću još al kasnije kad još malo proucim o ovoj temi
2.)Zavisi.Jedrilice mogu duze letjeti od zrakoplova.Dok mlazni ili na klipni mogu oko 10-15 minuta(mogu i vise samo treba veci spremnik za gorivo).Na baterije od 10-30 minuta.Sve zavisi o konstrukciji aviona i meteroloskim uvjetima.

Al' bih volio jednom imati tako nešto poput te RC letjelice, no koliko treba vremena za izradu te kolika je dužina, širina toga?

MSN: ivan_babic_95@hotmail.com - E-Mail: ivan.stoposto@gmail.com
14 godina
protjeran
offline
RC mlažnjak
Ja sam mislio stavit kameru na to,GPS i okolo letat,jel to moguće?
15 godina
offline
RE: RC mlažnjak
Toni93 kaže...
Ja sam mislio stavit kameru na to,GPS i okolo letat,jel to moguće?

Jest, ali treba imati love za to sve. Bogataš

MSN: ivan_babic_95@hotmail.com - E-Mail: ivan.stoposto@gmail.com
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice