Poliesterski bazen

poruka: 9
|
čitano: 21.750
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
neaktivan
offline
Poliesterski bazen

Bok,

 

ima li netko da si je dao iskopati i ugraditi gotovu školjku bazena? Kao na ovom linku: http://www.ema-bazeni.com.hr/poliestrski-bazeni

Muče me cijene, školjke se daju kupiti za 30-ak tisuca kuna, ali me brinu građevinski radovi i cijena. Zanima me omjer, da li da računam još toliko građevinskih radova i materijala ili može proc i jeftinije? Ima li netko iskustva?

7 godina
offline
Re: Poliesterski bazen

Teško je reći, ali meni se čini da bi te radovi možda izašli i dosta više.

Samo dok platiš bager da ti iskopa, pa šalovati sve, pa betoniranje, itd., a majstori si danas fino dižu cijenu, tak da...

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.5.2020 17:56 (fer-de-lance).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Poliesterski bazen

Da, meni se isto tako čini. Košta i ta dodatna oprema za održavanje. Ali zapravo mi je sve do 100k kn sve ok. Ovo za majstore si u pravu, tesko ih dobijes i cijene svoj rad. Nemam nista protiv, ali onom ko placa je uvijek puno XD

15 godina
online
Poliesterski bazen

ja sam ugradio takav bazen doma. 

radove smo ja i stari skoro sve sami odradili. kopanje smo uzeli bager, ako se dobro sjecam oko 1000 kn je bio iskop(to ti je inace najlaksa stavka), nakon toga ide betoniranje donje deke s odvodom(sve izracunali sami, pozvali par ljudi i izbetonirali). nakon toga idu okolni zidovi, bocne stranice smo digli prvo od blokova, stavili taj kalup. na kalup smo stavili foliju koja ti dode cca 1000 eura, ovisi o velicini koju trebas.

sa kalupom(kadom) smo dobili u kompletu i filter pumpu i cijelu opremu, pored bazena smo izgradili strojarnicu isto sami i pospajali cijeli odvod i filtraciju(stari je istrazivo sve jako dugo i proso nekoliko firmi koje se tim bave da skupi neke savjete i uz to iso je pogledat par bazena koji su odradeni na slican nacin). 

 

cijela ta igra nas je ukupno ispala nekih 50-ak tisuca kuna. al velim vecinu radova, sve sto smo mogli, smo radili sami i kad je trebalo uz pomoc prijatelja i rodbine koji su dosli pomoc betonirat. 

ako bi za sve uzeo radnike i radio na princip kljuc u ruke ispalo bi te sigurno 10-20 tisuca kuna vise, no i brze je gotovo, mislim da oni to sve zavrse u roku tjedan dana ako je vrijeme dobro. mi smo ipak oko mjesec dana radili sve. 

 

u ovih 50k sam ukljucio i plocice koje evo upravo postavljamo na vanjski dio bazena, znaci gornji obrub i stranice. 

 

ako si iz zagreba ili okolice mozes slobodno doc vidit kako izgleda sve, ja sam doma u samoboru, a i moj stari ti moze opisat cijeli proces ako se odlucis sam uz pomoc nekog obavit dio radova. 

15 godina
online
Poliesterski bazen

e i da, sto se tice svega nakon sto napravis bazen. moj ti je dimenzija oko 6.5 metara puta 3 i pol metra, i 1.2m dubine. 

punjenje vode za takav bazen je oko 400 kn, klor za sezonu i ostale stvari su oko 100-ak eura. da ti ne pricam da ako ne planiras vodu mjenjat svako malo moras to odrzavat, stalno mjerit ph vode, ubacivat klor, filtrirat vodu, te sa usisivacem za bazen i hvataljkom jos rucno pocistit barem svakih par dana. nama voda drzi cca 2 mjeseca, ovisi o koristenju i vanjskim vremenskim uvjetima(jebeni vjetar koji sad stalno puse ti stalno neka sranja dopuse u vodu). 

ove sezone je napunjen negdje pocetkom 4. mjeseca, voda je sad nekih 20-ak stupnjeva pa sam jedino ja bio hrabar kupat se, vec nekih desetak puta ove godine. 

ako imas love i spreman si na sve to, go for it. 

5 godina
neaktivan
offline
Re: Poliesterski bazen

Hvala ti na odgovoru, zakon si! Moram reći da mi je cijena izrade prihvatljiva. 10k eura (idem sa pretpostavkom da uzmemo gradevince jer se bojim da ne bi imali vremena sami raditi) je sasvim solidno, a i dimenzija bazena je ona koju sam i ja gledala. 

I hvala za informacije, iduće proljeće planiramo radove pa gledamo da i taj bazen u to uguramo. Ako se odlucimo javit ću ti se za par savjeta:)

Ali imam pitanje, pišeš da mjenjaš vodu svako 2 mjeseca. A ja svugdje čitam da je dovoljno jednom u sezoni pogotovo ako se radi o obiteljskom bazenu gdje nema velike cirkulacije ljudi. A za čišćenje lišća i gluposti, mozes li staviti navlaku preko njega preko noći? 

15 godina
online
Re: Poliesterski bazen
Arwen992 kaže...

Hvala ti na odgovoru, zakon si! Moram reći da mi je cijena izrade prihvatljiva. 10k eura (idem sa pretpostavkom da uzmemo gradevince jer se bojim da ne bi imali vremena sami raditi) je sasvim solidno, a i dimenzija bazena je ona koju sam i ja gledala. 

I hvala za informacije, iduće proljeće planiramo radove pa gledamo da i taj bazen u to uguramo. Ako se odlucimo javit ću ti se za par savjeta:)

Ali imam pitanje, pišeš da mjenjaš vodu svako 2 mjeseca. A ja svugdje čitam da je dovoljno jednom u sezoni pogotovo ako se radi o obiteljskom bazenu gdje nema velike cirkulacije ljudi. A za čišćenje lišća i gluposti, mozes li staviti navlaku preko njega preko noći? 

 mozes ti imat i jednu vodu cijelu sezonu, ali uvijek nam se desi neka festa, okupljanje di bude veci broj ljudi i nekad ti je lakse jednostavno promjenit vodu nego se mucit da ju izbistris opet. 

 

sto navlake tice, mozes ju stavit naravno, ali i preko dana ti upada svasta. sad jedino ako bi imala navlaku cijelo vrijeme dok ga ne koristis. mi ju nemamo jer jednostavno se voda ispod kvari, postane sluzava na povrsini i to treba cistit. s druge strane bolje se grije s navlakom, ali preko ljeta grijanje vode je najmanji problem, za par dana jakog sunca ode voda na 25+ stupnjeva. 

 

racunaj da ti je cijena koju sam ti rekao za bazen klasika, bez nekih dodatnih gluposti kao npr automatski dozator klora, svjetla u bazenu itd itd. to sve jos dosta dize cijenu svega.

5 godina
neaktivan
offline
Re: Poliesterski bazen

da, ipak stvari u praksi izgledaju malo drugacije nego kad ti ducani pisu o odrzavanju. A nista, sada nam ostaje jos samo da odlucimo jesmo li za ili ne. I da bude sve ok sa lovom, s obzirom na cijelu situaciju sa koronom *uf*

3 godine
neaktivan
offline
Re: Poliesterski bazen

Pozdrav mar123

Iz ZGB sam i pripremam se na samogradnju u dvorištu obiteljske kuće.

Bio bih vrlo zahvalan kad bismo uspostavili kontakt i prenjeli mi svoja iskustva.

unaprijed hvala

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice