Plus500, MetaTrader, Binary Options,...

poruka: 20
|
čitano: 19.715
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Plus500, MetaTrader, Binary Options,...

Pozdrav,

 

za one koji se bave ili su zainteresirani bavljenjem s "kupovinom" i "prodajom" valuta, dionica ili čega već ne, nadam se da možemo podijeliti iskustva i savjete.

OK, naučio sam osnove Candlestick patterna, resistance i supporting linija, a od dodatnih signala koristim EMA, RSI i Stochastics.

 

Isprva sam bio na Binary Options platformi (princip "sklapanja ugovora" call/put, hoće li cijena USD/EUR ili neke druge valute pasti tj. porasti, nešto poput crvena/crna na ruletu), ali kako sam nažalost izgubio određenu sumu novaca tamo, odustao sam od njih. Najveći je problem što nema mogućnosti stop lossa te je zarada ili do 80% uloga ili gubitak od 100%. Ovo znači da trebaš biti imati barem cca 60% uspješnih "trgovina", što nije realistično. Usto te cijelo vrijeme njihove reklame mole da probaš martingale sistem, yeah right, ne bih rekao. Probao, nejde to baš tako (ustvari ide prvih 3-4 dana, ali uskoro statistika počne igrati svoje, i onda je to to, gubitak 100% banke za kratko vrijeme).

 

Zato sam sada otišao na plus500 platformu (isto šta i metatrader čini mi se, samo jednostavnije), demo mod radi testiranja, samo "trgovina" EUR/USD, možda ovo i promjenim. Mislim da ovdje ne moraš imati uvijek preko 50% uspješnih trgovina kako bi bio u plusu.

Doduše nov sam, tko zna možda su i ovi kao platforma totalni drek.

 

Sada, moj "sistem" ide ovako:

 

Ulog od 2% banke (na 5000kn to je 100kn)

Mjesečno biti u novom profitu od 2%

Svaki mjesec na svoju banku dodam još 1000kn, jer mi plan nije 30 godina trgovati ili da trgujem "čisto iz fore, da vidim kak to izgleda", nego bih za 5 godina htio imati nešto opipljivo.

Dakle, moja računica ide ovako

 

1. mjesec 5100 kn (5000 + 2%)

2. mjesec 6220 kn (5100 + 1000 + 2%)

3. mjesec 7300 kn

...60. mjesec 130.000 kn

 

Vaše mišljenje?

14 godina
odjavljen
offline
Re: Plus500, MetaTrader, Binary Options,...
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Pozdrav,

 

za one koji se bave ili su zainteresirani bavljenjem s "kupovinom" i "prodajom" valuta, dionica ili čega već ne, nadam se da možemo podijeliti iskustva i savjete.

OK, naučio sam osnove Candlestick patterna, resistance i supporting linija, a od dodatnih signala koristim EMA, RSI i Stochastics.

 

...

 

Vaše mišljenje?

Mislim, znaš tko u ovoj "igri" ima najbolji i najdugoročniji model zarade? U tom slučaju vjerujem da ti je sve jasno.

Re: Plus500, MetaTrader, Binary Options,...

Pa vidjeti ćemo! :-) Ja sam optimističan po defaultu, na demo računu imam 50,000 KN, ako u mjesec dana uspijem doći do barem 51.000 KN znati ću da ima smisla.

 

Za sada testiram sisteme i načine, uglavnom mislim da je najprofitabilnije i za početnike najuspješnije "scalping" metoda:

 

vremenski interval 1 minuta, pratiti trend i gledati "reversal" signale (npr. hammer ili shooting star) kao i engulfing patterne. Tada ići na go long/go short (tj. call/put, tj. buy/sell) te čim budeš u profitu, odmah "prodaš" (close position). Zarada je 2-3 kn po trgovini, ali za 2% profita mjesečno ne treba ti više od ovog.

9 godina
neaktivan
offline
Plus500, MetaTrader, Binary Options,...

Kad smo kod plus500, može mi netko dati koju informaciju!? Koju karticu uzeti ( American, Visa, Maestro ...... ), što je već dokazano dobro? Devizni ili kunski račun? 

Unaprijed hvala!

14 godina
offline
Re: Plus500, MetaTrader, Binary Options,...
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Pa vidjeti ćemo! :-) Ja sam optimističan po defaultu, na demo računu imam 50,000 KN, ako u mjesec dana uspijem doći do barem 51.000 KN znati ću da ima smisla.

 

Za sada testiram sisteme i načine, uglavnom mislim da je najprofitabilnije i za početnike najuspješnije "scalping" metoda:

 

vremenski interval 1 minuta, pratiti trend i gledati "reversal" signale (npr. hammer ili shooting star) kao i engulfing patterne. Tada ići na go long/go short (tj. call/put, tj. buy/sell) te čim budeš u profitu, odmah "prodaš" (close position). Zarada je 2-3 kn po trgovini, ali za 2% profita mjesečno ne treba ti više od ovog.

 Znaš da je skalpiranje ilegalno, zbog toga ti mogu bez problema banati račun i ostaneš bez uloga.

Trgovanje, ako misliš trgovati stvarno za ozbiljno , tada kupiš poziciju, čekaš da cijena naraste/padne za kojih 10 centi, tada tek zatvoriš poziciju.

Tako ja trenutno trgujem na plus500, kada dođe vrijeme da mi isplate novce tada ću na yt staviti filmić, pa da se uvjerimo dali stvarno isplaćuju.

Posotji mogučnost da neki namjerno pišu po netu sve loše o njima, da ljudi prelaze na drugi forex. Dosad su mi isplačivali po 100 ili 200kn.

http://www.youtube.com/user/Brzi559
14 godina
offline
Re: Plus500, MetaTrader, Binary Options,...
samm kaže...

Kad smo kod plus500, može mi netko dati koju informaciju!? Koju karticu uzeti ( American, Visa, Maestro ...... ), što je već dokazano dobro? Devizni ili kunski račun? 

Unaprijed hvala!

 devizni račun :) Ja koristim Visa Electron

http://www.youtube.com/user/Brzi559
14 godina
neaktivan
offline
Plus500, MetaTrader, Binary Options,...

pitanje, na tom demo racunu sam stvarno uspio doc do ogromnih cifri, i to mi nejde u glavu
pocetnik sam, pa ako mi netko moze objasniti ovu razliku
zasto kada kupujem npr 270 unci zlata pise vrijednost $322,000 ali zahtjevane vrijednosnice $2000
cijenio bi ako netko ima iskustva u trgovanju sirovinama pa ako mi moze laicki objasniti
hvala unaprijed :)

16 godina
offline
Plus500, MetaTrader, Binary Options,...

Pa taj Plus500 je najobičnija kladionica, nema previše veze s ičim drugim. Jedino se ne kladiš na sport nego na burzovne indekse. Moj savjet vam je da nema kruha bez motike, barem ne za 99% pučanstva na ovoj kugli.

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.4.2015 10:52 (lllnuclearlll).
11 godina
offline
Re: Plus500, MetaTrader, Binary Options,...
lllnuclearlll kaže...

Pa taj Plus500 je najobičnija kladionica, nema previše veze s ičim drugim. Jedino se ne kladiš na sport nego na burzovne indekse. Moj savjet vam je da nema kruha bez motike, barem ne za 99% pučanstva na ovoj kugli.

Forex je investicijski mehanizam kao i dionice, fondovi, obveznice, stedni racuni. Jedna od upotreba je i kao "hedging" mehanizam - npr. US$ je prilicno ojacao u zadnju godinu i ako imas znatan udio dionica US firmi, moze se desit da ti vrijednost investicija padne cak i ako dionice odu gore. No mozes dio ulozit u valute pa gubitak na dionicama smanjis forex dobitkom. Jasno, ako dolar jos ojaca, onda ces ponistit dio dobitka.
A ovo "nema kruha bez motike" je promasena kritika: sto s novcima koje zaradis "motikom"? Odmah sve potrosit sto se moze? Ili cuvat u madracu i garantirano gubit na vrijednosti zbog inflacije? Cak i obicni stedni racuni cesto imaju preniske kamatne stope pa nakon poreza su ispod inflacije i jednostavno gubis novce dugorocno.

11 godina
offline
Re: Plus500, MetaTrader, Binary Options,...
1337Code_breaker kaže...

pitanje, na tom demo racunu sam stvarno uspio doc do ogromnih cifri, i to mi nejde u glavu
pocetnik sam, pa ako mi netko moze objasniti ovu razliku
zasto kada kupujem npr 270 unci zlata pise vrijednost $322,000 ali zahtjevane vrijednosnice $2000
cijenio bi ako netko ima iskustva u trgovanju sirovinama pa ako mi moze laicki objasniti
hvala unaprijed :)

 Poluga (leverage)? I forex i "resources" obicno imaju poluge. Standardna poluga u forexu je 50:1. Mozes vise zaradit, ali isto je puno riskantnije. Ako imas dionice koje padnu 2%, ti izgubis 2% vrijednosti uloga. Uz 50:1 polugu, ako promjena valute ode 2% u krivom smjeru, gubis 100% uloga...

11 godina
offline
Re: Plus500, MetaTrader, Binary Options,...

A OP-a koji misli 2% mjesecno konzistentno tijekom 5 godina, LOL. To je 26.8% godisnje. Profesionalni fund manageri rijetko nadmasuju trzisne indekse, a oni povijesno daju oko 8-10%. A i to je sve samo ne "konzistentno". Osim ako OP nema magicno ogledalce, to je teska iluzija konstantno ocekivat takve prinose. I to jos ujednaceno svakih mjesec dana 2%, eh...

10 godina
neaktivan
offline
Re: Plus500, MetaTrader, Binary Options,...
Slucajno sam naisao na taj plus500 i sad znaci skinem taj program na komp i napravio sam demo racun i dobio 50000kn,zelim pitat dok znaci trgujem na tom demo racunu to nema nikakve veze sa pravim novcima odnosno to je samo igra na kojoj se zapravo ucis?hvala


16 godina
offline
Re: Plus500, MetaTrader, Binary Options,...
dinkocro7 kaže...
Slucajno sam naisao na taj plus500 i sad znaci skinem taj program na komp i napravio sam demo racun i dobio 50000kn,zelim pitat dok znaci trgujem na tom demo racunu to nema nikakve veze sa pravim novcima odnosno to je samo igra na kojoj se zapravo ucis?hvala

 Ne, oni ti skidaju automatski pravih 50 000kn s tvog računa. to ti je sad već transakcija provedena. sad igraj i sretno... 

11 godina
offline
Plus500, MetaTrader, Binary Options,...

Da li ima netko od forumasa da trguje na platformi Plus500 trebam par odgovora....

8 godina
neaktivan
offline
Re: Plus500, MetaTrader, Binary Options,...
Da li je itko isplatio novac sa plus500?
11 godina
offline
Re: Plus500, MetaTrader, Binary Options,...
Daca13 kaže...
Da li je itko isplatio novac sa plus500?

 I mene zanima

9 godina
protjeran
offline
Plus500, MetaTrader, Binary Options,...

Ja sam to otvoril prije dugo vremena i sad sam pocel, dobil sam onaj 100kn bonus i sad imam (1dan) 700kn gore..

 

Mene zanima kolka je najmanja isplata i dal se moze opce isplatit ak nisi uplatil? Naravno ak isplacivaju.. Poslal sam im upit..

14 godina
neaktivan
offline
Re: Plus500, MetaTrader, Binary Options,...

Ja sam isplatio novac, počeo sam s 1000kn, za 5 tjedana pretvorio to u 5500kn, i sav novac mi je sjeo uredno na račun.

9 godina
offline
Plus500, MetaTrader, Binary Options,...

Pozdrav, 

 

Zanima me je li netko još uvijek aktivan u Plus500, zanima me postoji li porez na isplate od zarade za fizičke osobe, ukratko kako to funkcionira je li sigurno poput zagrebačke burze itd. Ako imate kakva iskustva zanimljivo bi mi bilo za čut.

 

Hvala, lijep pozdrav.

Još jednu pa idemo ili dve pa ostajemo
13 godina
neaktivan
offline
Plus500, MetaTrader, Binary Options,...

ekipa također otvorio plus500 , zanima me kakva iskustva imate, čuo sam jako dobre preporuke, 

dali postoji neki uvod za početetnike tipa kupnja pozicija i slićno?

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice