Oročena štednja

poruka: 12
|
čitano: 8.302
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Oročena štednja

Pozdrav društvo,imam nešto novca ušteđenog na računu pa sam si razmišljao da oročim taj novac pa zanima dali ima netko iskustva sa oročenom štednjom kako to funkcionira u banci i koliko je isplativo?

14 godina
offline
Re: Oročena štednja
Totalno neisplativo. Kamata ti je nula zarez nula ništa. Veća ti je inflacija od kamate.
Očekuj kamatu max 0,2
12 godina
neaktivan
offline
Oročena štednja

Ja sam dobio punih 2 kune i 54 lipa najvise do sada. Forbes 100 stizem. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.1.2021 0:46 (monsieur).
11 godina
neaktivan
offline
Oročena štednja

Hm kad smo kod toga sto je onda najbolje?  Zivotno osiguranje? Ulaganje u dionice? 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Oročena štednja
Po meni tu nema točnog odgovora jer sve ovisi o tebi. Koliko imaš godina, koliki rizik si spreman podnijeti, kakva su ti prethodna iskustva, koliko dugo misliš investirati itd.

Dionice, fondovi, ETF-ovi, investicijsko zlato, kripto, nekretnine, vlastiti posao...
14 godina
offline
Re: Oročena štednja
Najbolja investicija ti je stan ili zgrada u tramvajskoj zoni.
10 godina
offline
Re: Oročena štednja
I onda dođe potres...
10 godina
offline
Re: Oročena štednja
Što se tiče ulaganja, ako si relativno mlad cca do 40 i nemaš pojma o Financijama i ulaganju, prvo se probaj malo educirati, a preporučio bi investicijske fondove. Tu sve rade za tebe za naknadu naravno al si dosta siguran. Možeš izgubiti u dioničkom fondu al ne možeš izgubiti sve! Alternativno edukacijom uđi malo više u svijet financija, prouči financijsku analizu i probaj sa sam igrat na burzi. Ne očekuj rezultate preko noći i NIKAD ne ulaži sve što imaš a posebno ne diži kredit za ulaganje. To rade samo idioti. Odredi svotu za ulaganje za koju znaš da ti neće trebati ako je izgubiš i počni se ponašati ko da je nema. S tom svotom ulaži. Oročena štednja, životna, stambena i ostalo to su bezvezarije koje ti neće donijeti nikakvu zaradu.
15 godina
offline
Oročena štednja

Što kažete na plavi mirovinski fond od erste? Tu su kamate ok samo što ne možeš dignuti novac do 55g.

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
14 godina
offline
Re: Oročena štednja
@azmo
Ako kupiš stari štakornjak kakav je centar, onda da. Kupuje se novogradnja, a i plaćaš osiguranje od potresa. Kod nas ljudi nemaju naviku plaćati osiguranja i tu je glavni problem
4 godine
offline
Re: Oročena štednja

Ovisi koliko si spreman riskirati. Ako ne želiš riskirati, a želiš bolji prinos nego u banci na štednji, preporučam jednokratno životno osiguranje u Wieneru gdje jednokratno uplatiš novac i za 3 godine ga digneš sa prinosom koji je otprilike 0,35% (nemojte me točno držati za riječ za postotak). 

8 godina
offline
Re: Oročena štednja
Cekaj hajduka u kupu protiv nekog seoskog kluba. Naravno, ne na bile.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice