Online dating, invaliditet i predrasude

poruka: 8
|
čitano: 1.430
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Online dating, invaliditet i predrasude

Najgore od svega da imam najblažu cerebralnu paralizu. Blagi skijaški način stajanja. Nikakvih drugih posljedica kad normalno vozim normalni auto, radim, normalno školu završio bez prilagođena programa i to sa odličnim ili vrlo dobrim uspjehom i sad nekom velim za invaliditet odmah se uplaše niti se ne potrudi čuti moji priču.... Nek me pitaju npr dali bi mogao malo dijete nositi i takve gluposti...

 

Pokušao sa katsusom

 

Nisam mislio da su katolici na katsusu toliko puni stereotipa. A svi imaju napisano tipa volim pomagati svima, u svakom vidim dobro.....

 

Ida većina je protiv pobačaja, samo kaj nitko nezna da su tati dok je mama išla na pored rekli ili ja ili majka, prohodao sa 3g. Imao dvije operacije, sad imam imao treći zahvat botoksom...

 

Oni koji se misle sprdavati na religijskoj bazi nek zaobilaze temu u širokom luku.... Nimalo nije drugačija situacija sa svjetovnim datingom

 

 

 

 

Evo to je to kaj me najviše boli, pa sam otvorio temu da netko normalan da savjet

16 godina
offline
Re: Online dating, invaliditet i predrasude
Thorin20 kaže...
Oni koji se misle sprdavati na religijskoj bazi nek zaobilaze temu u širokom luku.... Nimalo nije drugačija situacija sa svjetovnim datingom

Pa normalno da nije drugačija situacija, kad su ljudi ljudi; jedna je stvar pomoći drugome i otići doma, potpuno je druga stvar živjeti s nečim svaki dan.

Ali uopće ne kužim kakav savjet zapravo tražiš? Trebaš preporuku za dating platformu? Ili se samo želiš nekome izjadati jer je svijet nepravedan?

Da ja dajem savjet rekao bih ti da si nađeš sport i pokušaš se realizirati u nekom sportu na paraolimpijadi, s takvim invaliditetom mi zvuči da bi mogao imati dobre rezultate (a vjerojatno bi onda i lako našao nekog)...

 

Gledam te!
7 godina
offline
Re: Online dating, invaliditet i predrasude
Veliki Brat kaže...

Pa normalno da nije drugačija situacija, kad su ljudi ljudi; jedna je stvar pomoći drugome i otići doma, potpuno je druga stvar živjeti s nečim svaki dan.

Ali uopće ne kužim kakav savjet zapravo tražiš? Trebaš preporuku za dating platformu? Ili se samo želiš nekome izjadati jer je svijet nepravedan?

Da ja dajem savjet rekao bih ti da si nađeš sport i pokušaš se realizirati u nekom sportu na paraolimpijadi, s takvim invaliditetom mi zvuči da bi mogao imati dobre rezultate (a vjerojatno bi onda i lako našao nekog)...

 

Upravo to, npr. pogledaj Pistoriusa, ako taj čovjek nije uspio u životu, ne znam tko je....

Lik bez obje noge postao međunarodna trkačka zvijezda, zarađivao milijune, imao žensku top modela, ispucao cijeli šaržer u nju.

Ja mu se divim, moj idol 

 

Savjet kolegi: samo naprijed, ne daj da te ništa koči, samo nebo je granica.

A ako žene ne znaju prepoznat tvoje kvalitete - njihov gubitak...

 

(ili ako smatraš suprotno - dex.pwn metoda, kloroform i pravac u podrum pa delaj kaj god te volja ).

 

Kruha i igala...
15 godina
odjavljen
offline
Re: Online dating, invaliditet i predrasude

Dating putem aplikacija je općenito težak i bez invaliditeta, tako da neka te to ne pokoleba.

 

Moj dojam (koji ne mora biti točan, ipak je subjektivan) jest da u religijskim krugovima ima više licemjernih ljudi. Ne kažem da su vjernici licemjerniji od ostalih, već mislim da licemjerni ljudi koji su ujedno i vjernici imaju veću potrebu isticati svoju vjeru i skrivati se iza nje.

 

Mogu ti samo savjetovati da budeš strpljiv, da ne odbacuješ mogućnost nalaženja nekoga off-line, uključi se u rad neke organizacije, neku sportsku aktivnost u skladu s tvojim mogućnostima, proširi krug ljudi. Vjerujem da ljudi imaju jače predrasude online nego offline jer te offline lakše upoznaju, pa manje pretpostavljaju.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
9 godina
online
Re: Online dating, invaliditet i predrasude

nebitni su razlozi, i da se čovjek želi izjadati ima pravo na to, stavio je pod Ostalo, kome ne paše nek ne dolazi u temu.

 

a što se tiče savjeta, stvarno nisam pametan, niti imam slična iskustva, vjerojatno bi ti mogli više pomoći ljudi u sličnoj situaciji, možda vidit malo po internetu udruge koje se time bave

 

ono što mogu savjetovati je da pokušaš biti što samopouzdaniji u bilo kakvom kontaktu sa ženama. znam da to zvuči kao klišej i znam da je to puno lakše reći nego učiniti, ali kad je činjenica da žene to obožavaju. Najgore je pokušati biti što osjećajniji i onda gledati kako te žene sažalijevaju, to je smrt za bilo kakvu romantičnu vezu. Također ako uđeš u nekakvu komunikaciju ili vezu sa nekom curom, treba paziti da ne ispadneš previše željan, ako joj stalno šalješ poruke i zoveš i ispituješ gdje je onda samo sve može otići kvragu. A to je nešto što mnogi muški rade, pogotovo ako dugo nisu bili u vezi

 

svima su nam dodijeljene nekakve karte kad smo se rodili, nekome gore a nekome bolje, jebiga šta je tu je, treba to prihvatiti i ići dalje. U svakom slučaju ti želim sreću i sve najbolje

8 godina
neaktivan
offline
Online dating, invaliditet i predrasude

Hvala vam svima na savjetima. Mislim stvarno boli kad netko prestane pričati tj dok mu kažem za invaliditet. A invaliditet je u praksi pod određenim uvjetima tj kad se potrudimo ljepše hodati stvarno nevidljiv a većina se splaši kad čuje dijagnozu. Pita me dali bi mogao nositi djete i hodati i takve stvari. A mislim najviše sam razočaran ovima koji kažu da su praktičnu katolici, a onda kod takvih stvari stanemo na 3 porukuki. Tak da nemam pojma kad je trenutak za to reći....

 

Btw sam sam praktični katolik i da upoznam curu u kolicima nebi filozofirati oko nebitnih stvari

15 godina
odjavljen
offline
Re: Online dating, invaliditet i predrasude

Shvaćam da boli. Iskreno, ne znam što bih ti rekao ni da pitaš u kojem trenutku je problem spomenuti invaliditet - korektno je ranije, s druge strane, općenito kod datinga je sama dinamika upoznavanja i otkrivanja intimnijih detalja jedan od bitnijih faktora, možda neke od tih ljudi ne bi ni smetao invaliditet u drugim okolnostima, dok bi neki, ako prešutiš neko vrijeme smatrali da skrivaš (realno, kod datinga svi nešto skrivamo i pokušavamo se pokazati u što bolje svjetlu), pa bi ih i to odbilo. Mislim da je online dating posebno nezahvalan po tom pitanju jer ipak nemaš fizičku blizinu, komunikacija je ograničena (nema neverbalnih znakova, nema tona glasa, naglaska)...

 

Općenito, kad si fokusiran na traženje cure, to postaje daleko teži zadatak nego inače. Zato sam ti savjetovao da se baviš aktivnostima koje šire krug poznanika (čitaj: poznanica), time si značajno povećavaš šanse da se od nekog poznanstva razvije nešto više.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
14 godina
offline
Re: Online dating, invaliditet i predrasude
Ja imam zdravstvenih problema koji nisu vidljivi ali rade probleme u svakodnevnom životu tako da sam imao sličnih situacija.
Nema potrebe da govoriš o zdravlju na početku. U prvoj, drugoj poruci. Prvo se treba malo upoznati. Ne treba ni zavlačiti naravno. Kad vidiš da ide u smjeru upoznavanja. Osim toga zašto se ne bi upoznali i onda rekao/objasnio. Dug je put i do upoznavanja, a kao što si napisao nisi u jako lošoj situaciji.
A kao što su i drugi napisali, dating aplikacije nisu neka sreća za bilo koga.
I slažem se s prijedlogom za sport ili druge aktivnosti kroz koje se može upoznati cure.
Drži se i samo naprijed
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice