Maturalac-Španjolska-dojmovi...

poruka: 459
|
čitano: 183.429
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Maturalac-Španjolska-dojmovi...

Evo za par tjedana bi trebali ić na maturalac u Španjolsku sa agencijom "Spektar" pa me zanimaju vaši dojmovi sa tog putovanja i sa samom agencijom...Slobodno se raspišite....:D

blacky
14 godina
neaktivan
offline
Re: Maturalac-Španjolska-dojmovi...
Ja sam bio u Španjolskoj ovo ljeto.
Got a gun, in fact I've got two, that's okay man, cause I love God
13 godina
neaktivan
offline
Re: Maturalac-Španjolska-dojmovi...
Slash 666 kaže...
Ja sam bio u Španjolskoj ovo ljeto.

  I kako je bilo?...s kojom agencijom ste išli?...Kolko dana ste bili?

blacky
14 godina
neaktivan
offline
Re: Maturalac-Španjolska-dojmovi...
Ma zajeb*vam se.
Got a gun, in fact I've got two, that's okay man, cause I love God
13 godina
neaktivan
offline
Maturalac-Španjolska-dojmovi...

Molio bih bez  {#}-a

blacky
15 godina
offline
Maturalac-Španjolska-dojmovi...

Nisam išao sa Spectrom, ali mogu ti dati bar smjernica za španjolsku.

 

PRVO I OSNOVNO: LJUDI NE ŽELE PRIČATI ENGLESKI JEZIK. To nije normalno, čak i u mcdonalds-ima, u starbucks-u, u glavnom nacijonalnom muzeju, u hotelima samo na recepciji, i tako dalje...

Ponesi neki riječnik španjolskog jezika, najbolje imati na mobitelu ili tako nešto ili ćeš si prouzroćiti jako puno problema.

 

A sad redom :-D

Španjolska je super {#}

E sad, pazi da te ne uhvati shopping groznica, jer možeš jaaako brzo potrošiti puno love. Neznam gdje točno idete, ali koristite taxi, u Madridu su im cijene odlične.

Hrana očajna, ali ima fastfood-ova i pun k*rac arapa, pa ima brze hrane i kebapa na sve strane :-D (kebab je 2€što je po meni pametnije platiti nego riskirati sa hranom iz hotela).

Piće vam je najbolje kupovati sokove, vodu ne piti iz pipe jer je očajna, a ni ona iz dućana nije nešto dobra, nekima je čak ukisla, smrdjela i slično.

I da, prosite na ulici, mi smo se tako zahebavali, i u 20 minuta smo iz zahebancije zaradili 20€ skoro pa boca cuge{#}

 

E sad, nočni život :-D

Ako ne idete u loret de mar, nećete vidjeti ni pola španjolske. Grad je praktički stvoren za maturante, svi hoteli puni maturanata, cijeli grad samo diskoteke i plaža.

Po danu spavajte, idite na nočno kupanje i nemojte izlaziti van prije 12 sati.

Tropico klub je daleko najbolji, imate pjena partije i slično. Ali pretpostavljam da će većina ići u Holywood (cajke). U tropicu dobijaš majice, kape, cvike... ovisno o koliko bodova skupiš.

Bodove skupljaš po broju piča sa računa. Samo da kažem, da sam u 3 noći dobio 4 majice, 5-6 cvika, i bog zna koliko poklon cuga{#}.

Nikad ne hodaj sam, i ne kupuje razglednice u blizini nekih važnijih kulturnih spomenika. Cijena razglednica na nekim mjestim a je i do 5€, a mi smo kupili u nekoj uličici u madridu paket od 20 razglednica za 2€.

Cugu naravno kupujete kod kineza (imaju preeedobre cijene žestice) a sangriu u dućanima specijaliziranim samo za to (isto je bagatela).

AKo te još šta zanima samo pitaj, ja sam bio na sa drugom agencijom i mi smo išli u madrid loret i barcelonu..

Sve ima svoju cijenu! Pa tako i stvari pod moj PC. volim često mjenjati stvari pa imajte i to imajte na umu, ne sramite mi se neš ponuditi od hardvera :-D
14 godina
neaktivan
offline
Maturalac-Španjolska-dojmovi...

Mi idemo za 15 dana u Barcelonu i Loret. 

Ajme jedva čekam :)

Nista nije sveto sve je bruto i neto, sve je zabava!
13 godina
neaktivan
offline
Re: Maturalac-Španjolska-dojmovi...
Shody_1994 kaže...

Mi idemo za 15 dana u Barcelonu i Loret. 

Ajme jedva čekam :)

Ja sam bio 2001. dok su još pesete bile, taman su tornjeve blizance srušili u SAD-u a mi se vratili taj dan. Mogu ti samo reći onoliko koliko se sjećam, nit sam imao fejs naravno - nije postojao, nit sam imao mobitel, samo sam imao hrpu drugova iz razreda i bilo mi je savršeno.

 

Koliko se sjećam diskoteka posjetio sam Tropics, gdje smo kupili kartice za VIP upade i Hollywood, te smo našli jedan jamajkanski bar gdje je 99% ekipice pušilo žiku unutra {#}, samo od dima se napušiš.

 

Loret - jedan veliki liker store sve u svemu, cuganje i izlaženje. More bezvezno, barem bilo, izađem vanka iz njega i nemam soli na sebi, hebeš to, a tankere vidiš u daljini. Nema do Jadrana.

 

Što se tiče same Barcelone, spektakularna je, u svakom pogledu, pogotovo vodoskoci, Nou Camp i olimpijsko selo. Vrlo lijepo sve u svemu, posjetiti ćete i neka svetišta, uglavnom ono - zapamti što više, poslikaj još više, to je nešto neponovljivo.

 

Uživaj punim plućima i naravno, sretno stigni doma.

Cemetary gates
13 godina
neaktivan
offline
Re: Maturalac-Španjolska-dojmovi...
rooswelt1991 kaže...

Nisam išao sa Spectrom, ali mogu ti dati bar smjernica za španjolsku.

 

PRVO I OSNOVNO: LJUDI NE ŽELE PRIČATI ENGLESKI JEZIK. To nije normalno, čak i u mcdonalds-ima, u starbucks-u, u glavnom nacijonalnom muzeju, u hotelima samo na recepciji, i tako dalje...

Ponesi neki riječnik španjolskog jezika, najbolje imati na mobitelu ili tako nešto ili ćeš si prouzroćiti jako puno problema.

 

A sad redom :-D

Španjolska je super  {#}

E sad, pazi da te ne uhvati shopping groznica, jer možeš jaaako brzo potrošiti puno love. Neznam gdje točno idete, ali koristite taxi, u Madridu su im cijene odlične.

Hrana očajna, ali ima fastfood-ova i pun k*rac arapa, pa ima brze hrane i kebapa na sve strane :-D (kebab je 2€što je po meni pametnije platiti nego riskirati sa hranom iz hotela).

Piće vam je najbolje kupovati sokove, vodu ne piti iz pipe jer je očajna, a ni ona iz dućana nije nešto dobra, nekima je čak ukisla, smrdjela i slično.

I da, prosite na ulici, mi smo se tako zahebavali, i u 20 minuta smo iz zahebancije zaradili 20€ skoro pa boca cuge{#}

 

E sad, nočni život :-D

Ako ne idete u loret de mar, nećete vidjeti ni pola španjolske. Grad je praktički stvoren za maturante, svi hoteli puni maturanata, cijeli grad samo diskoteke i plaža.

Po danu spavajte, idite na nočno kupanje i nemojte izlaziti van prije 12 sati.

Tropico klub je daleko najbolji, imate pjena partije i slično. Ali pretpostavljam da će većina ići u Holywood (cajke). U tropicu dobijaš majice, kape, cvike... ovisno o koliko bodova skupiš.

Bodove skupljaš po broju piča sa računa. Samo da kažem, da sam u 3 noći dobio 4 majice, 5-6 cvika, i bog zna koliko poklon cuga{#}.

Nikad ne hodaj sam, i ne kupuje razglednice u blizini nekih važnijih kulturnih spomenika. Cijena razglednica na nekim mjestim a je i do 5€, a mi smo kupili u nekoj uličici u madridu paket od 20 razglednica za 2€.

Cugu naravno kupujete kod kineza (imaju preeedobre cijene žestice) a sangriu u dućanima specijaliziranim samo za to (isto je bagatela).

AKo te još  šta zanima samo pitaj, ja sam bio na sa drugom agencijom i mi smo išli u madrid loret i barcelonu..

  Da mi isto idemo u Loret de Mar...i isto tako sam čuo da im je hrana očajna..i da se neću baš najest...mi tamo idemo avionom a vraćamo se busom..sve ukupno 7 dana...tj ajmo reć 4 dana smo baš tamo...u loret de mar-u...još neznamo u koji ćemo ić klub...ali čuo sam da čak i dijele ulaznice za te klubove i pm..:D....kolko si nosio para na maturalac?..ak nije tajna...:P :D

 

blacky
15 godina
offline
Maturalac-Španjolska-dojmovi...

Da tako sam i ja išao, tamo avionom, od tamo busom kroz francusku, montecarlo i veronu.

 

Nije tajna, 600€, vratio se skoro praznih đepova :-D

Sve ima svoju cijenu! Pa tako i stvari pod moj PC. volim često mjenjati stvari pa imajte i to imajte na umu, ne sramite mi se neš ponuditi od hardvera :-D
13 godina
neaktivan
offline
Re: Maturalac-Španjolska-dojmovi...
thedream kaže...
Shody_1994 kaže...

Mi idemo za 15 dana u Barcelonu i Loret.

Ajme jedva čekam :)

Ja sam bio 2001. dok su još pesete bile, taman su tornjeve blizance srušili u SAD-u a mi se vratili taj dan. Mogu ti samo reći onoliko koliko se sjećam, nit sam imao fejs naravno - nije postojao, nit sam imao mobitel, samo sam imao hrpu drugova iz razreda i bilo mi je savršeno.

 

Koliko se sjećam diskoteka posjetio sam Tropics, gdje smo kupili kartice za VIP upade i Hollywood, te smo našli jedan jamajkanski bar gdje je 99% ekipice pušilo žiku unutra {#}, samo od dima se napušiš.

 

Loret - jedan veliki liker store sve u svemu, cuganje i izlaženje. More bezvezno, barem bilo, izađem vanka iz njega i nemam soli na sebi, hebeš to, a tankere vidiš u daljini. Nema do Jadrana.

 

Što se tiče same Barcelone, spektakularna je, u svakom pogledu, pogotovo vodoskoci, Nou Camp i olimpijsko selo. Vrlo lijepo sve u svemu, posjetiti ćete i neka svetišta, uglavnom ono - zapamti što više, poslikaj još više, to je nešto neponovljivo.

 

Uživaj punim plućima i naravno, sretno stigni doma.

  Hehe...znači bit će jakoooooooooo dobro...hvala ti..:)))

blacky
13 godina
neaktivan
offline
Maturalac-Španjolska-dojmovi...

E da...zanima me kako ste se čuli sa svojim starcima?..curom?...dedom,babom{#} itd..:D

blacky
13 godina
neaktivan
offline
Re: Maturalac-Španjolska-dojmovi...
rooswelt1991 kaže...

Da tako sam i ja išao, tamo avionom, od tamo busom kroz francusku, montecarlo i veronu.

 

Nije tajna, 600€, vratio se skoro praznih đepova :-D

  Hahahahhahha a kralja..:D..ja nezz kolko ću nosit....:D

blacky
15 godina
offline
Maturalac-Španjolska-dojmovi...

I da, odvoji 17€ (tako je bilo pretprošle godine) u barceloni za podvodni svijet, predobro je.

To ti je jedan veliki bazen ispod kojeg hodaš u tunelima a oko tebe u tim bazenima plivaju ribe.

Nije ti baš svejedno kad pored tebe "hodaju" 2-3 morska psa, pogotovo ako su veći od tebe :-D

Sve ima svoju cijenu! Pa tako i stvari pod moj PC. volim često mjenjati stvari pa imajte i to imajte na umu, ne sramite mi se neš ponuditi od hardvera :-D
14 godina
neaktivan
offline
Re: Maturalac-Španjolska-dojmovi...
rooswelt1991 kaže...

Da tako sam i ja išao, tamo avionom, od tamo busom kroz francusku, montecarlo i veronu.

 

Nije tajna, 600€, vratio se skoro praznih đepova :-D

Uffff bome... ja sam u cesku nosia 300€ izgubia nesto vise od 50€ kad smo se napili, pa mi novcanik ispa, ostalo mi bilo jos 100€ zadnji dan i nakupova se u tax free shopovima, alkohola i svega, a najbitnije je da nismo mogli disat nikad koliko smo jeli i koliko smo dobro jeli {#}

 

Al eto ekipa je bitna, imao curu ili ne, moras uvatit nesto sa strane inace to nije to, vjeruj mi {#}{#}

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
15 godina
offline
Re: Maturalac-Španjolska-dojmovi...
blackchoco kaže...

E da...zanima me kako ste se čuli sa svojim starcima?..curom?...dedom,babom{#} itd..:D

Mobitel i poruke!

Najjeftinije riješenje!

Objasni im da zvanjem trošiš desetke kuna samo na uspostavu poziva, i da je slanje poruke najjeftinija solucija.

Ja sam im slao poruku 1 dnevno, osim kad sam zaobravio, pa sam onda pisao drugi dan i ispriku {#}

Sve ima svoju cijenu! Pa tako i stvari pod moj PC. volim često mjenjati stvari pa imajte i to imajte na umu, ne sramite mi se neš ponuditi od hardvera :-D
13 godina
neaktivan
offline
Re: Maturalac-Španjolska-dojmovi...
rooswelt1991 kaže...

I da, odvoji 17€ (tako je bilo pretprošle godine) u barceloni za podvodni svijet, predobro je.

To ti je jedan veliki bazen ispod kojeg hodaš u tunelima a oko tebe u tim bazenima plivaju ribe.

Nije ti baš svejedno kad pored tebe "hodaju" 2-3 morska psa, pogotovo ako su veći od tebe :-D

  To nam je u planu putovanja kolko ja znam...i čuo sam da je isto super..:D

blacky
15 godina
offline
Re: Maturalac-Španjolska-dojmovi...
Mitsuoka kaže...
rooswelt1991 kaže...

Da tako sam i ja išao, tamo avionom, od tamo busom kroz francusku, montecarlo i veronu.

 

Nije tajna, 600€, vratio se skoro praznih đepova :-D

Uffff bome... ja sam u cesku nosia 300€ izgubia nesto vise od 50€ kad smo se napili, pa mi novcanik ispa, ostalo mi bilo jos 100€ zadnji dan i nakupova se u tax free shopovima, alkohola i svega, a najbitnije je da nismo mogli disat nikad koliko smo jeli i koliko smo dobro jeli {#}

 

Al eto ekipa je bitna, imao curu ili ne, moras uvatit nesto sa strane inace to nije to, vjeruj mi {#}{#}

Češka je 5 puta jeftinija od španjolske.

 

O da, ovo boldano, zamisli grad sa 20000 maturanata u isto vrijeme{#}

Loret je carstvo, tamo idem opet čim skupim neke pare. Pijane maloljetnice FTW{#}

Sve ima svoju cijenu! Pa tako i stvari pod moj PC. volim često mjenjati stvari pa imajte i to imajte na umu, ne sramite mi se neš ponuditi od hardvera :-D
13 godina
neaktivan
offline
Re: Maturalac-Španjolska-dojmovi...
rooswelt1991 kaže...
blackchoco kaže...

E da...zanima me kako ste se čuli sa svojim starcima?..curom?...dedom,babom{#} itd..:D

Mobitel i poruke!

Najjeftinije riješenje!

Objasni im da zvanjem trošiš desetke kuna samo na uspostavu poziva, i da je slanje poruke najjeftinija solucija.

Ja sam im slao poruku 1 dnevno, osim kad sam zaobravio, pa sam onda pisao drugi dan i ispriku  {#}

  Kolko je jedna poruka iz španije?...

blacky
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.8.2011 20:20 (blackchoco).
13 godina
neaktivan
offline
Maturalac-Španjolska-dojmovi...

Sjetio sam se još nečega, viteške igre nekakve, znam da sam se izbio iz cipela na tome jer je vino bilo besplatno, pojeo sam pečeno pile od frendice, svoje i pola od frenda {#} + vinčina. Eh,da..i prespavao sam vodeni svijet nekakav, dupine itd. i zaradio javnu prozivku pred čitavim razredom što me nije bilo..trijeznio se jbg, ošli bez mene.

Cemetary gates
14 godina
neaktivan
offline
Re: Maturalac-Španjolska-dojmovi...
rooswelt1991 kaže...

Češka je 5 puta jeftinija od španjolske.

 

O da, ovo boldano, zamisli grad sa 20000 maturanata u isto vrijeme{#}

Loret je carstvo, tamo idem opet čim skupim neke pare. Pijane maloljetnice FTW{#}

Znan zato i govorim...

Pijane NAPALJENE maloljetnice {#}

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Maturalac-Španjolska-dojmovi...
thedream kaže...

Sjetio sam se još nečega, viteške igre nekakve, znam da sam se izbio iz cipela na tome jer je vino bilo besplatno, pojeo sam pečeno pile od frendice, svoje i pola od frenda {#} + vinčina. Eh,da..i prespavao sam vodeni svijet nekakav, dupine itd. i zaradio javnu prozivku pred čitavim razredom što me nije bilo..trijeznio se jbg, ošli bez mene.

  hahahaha....i mi ćemo ić na to...valjda...hhh

blacky
15 godina
offline
Re: Maturalac-Španjolska-dojmovi...
Mitsuoka kaže...
rooswelt1991 kaže...

Češka je 5 puta jeftinija od španjolske.

 

O da, ovo boldano, zamisli grad sa 20000 maturanata u isto vrijeme{#}

Loret je carstvo, tamo idem opet čim skupim neke pare. Pijane maloljetnice FTW{#}

Znan zato i govorim...

Pijane NAPALJENE maloljetnice {#}

Kažem ti, loret je preeedobar za te stvari, pa trećina grada su samo parkinzi za busove :-D

U gradu praktički nemaš ništa, samo maturalci. Navečer prosijek godina ispod 20...

Sve ima svoju cijenu! Pa tako i stvari pod moj PC. volim često mjenjati stvari pa imajte i to imajte na umu, ne sramite mi se neš ponuditi od hardvera :-D
13 godina
neaktivan
offline
Maturalac-Španjolska-dojmovi...

Kolko je vas išlo na maturalac?..

blacky
15 godina
offline
Re: Maturalac-Španjolska-dojmovi...
blackchoco kaže...

Kolko je vas išlo na maturalac?..

23 od 27

Sve ima svoju cijenu! Pa tako i stvari pod moj PC. volim često mjenjati stvari pa imajte i to imajte na umu, ne sramite mi se neš ponuditi od hardvera :-D
14 godina
neaktivan
offline
Re: Maturalac-Španjolska-dojmovi...
rooswelt1991 kaže...

Kažem ti, loret je preeedobar za te stvari, pa trećina grada su samo parkinzi za busove :-D

U gradu praktički nemaš ništa, samo maturalci. Navečer prosijek godina ispod 20...

Nije ni u ceskoj bilo lošije... Bili Split, Zagreb, Zadar, neki Srbi i Makedonci, genijalno uglavnom ^^ :D

 

Ja i ekipica se zapili u jednom Pubu ispod razine ulice, prozori su uz plafon :D pusi se sve i svasta, jos legalno tamo, masu svita a nista priko 25 {#}

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Maturalac-Španjolska-dojmovi...
rooswelt1991 kaže...
blackchoco kaže...

Kolko je vas išlo na maturalac?..

23 od 27

  Nas u razredu ima 14...vjerojatno neki neće ić...

blacky
15 godina
offline
Maturalac-Španjolska-dojmovi...

U lored de maru ne ići u holywood klub...osim ako ne slušate cajke...a naša agencija složila deal da za male pare imamo upad za sve dane...nakon drugog dana bacio taj kupon jer sam poludio kada sam prošao tisuće kilometara i onda čuo" jer ti si zmijaaa  a ja sam žaba žaba...." A plus cijeli balkan je bio u njemu, hrvati, srbi, bosanci, slovenci...

 

Tropics je meni bio brutala, i vrlo jeftina cuga, sve po 1,5€(holywood dosta skupljiji) a kupiš 3 cuge i dobiješ majicu badava!{#} Također posjetiti i GALA klub pogotovo kada je "piška party" kako oni to nazivaju"rus je vlasnik kluba" onda je još i striptiz show{#} A možda dobijete i majicu na poklon kao ja{#}

 

BTW, ja sam bio pred 2 godine...

Stoja
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.8.2011 20:35 (Stoja).
14 godina
neaktivan
offline
Maturalac-Španjolska-dojmovi...

isuse maturalac u španjolskoj nesto najljepse u mome zivotu,sve ono super ekipa,piće u potocima niko ne kontrolira kas doma itd...samo sto sam ja isao u italiju

errando discimus Make your choice
13 godina
neaktivan
offline
Re: Maturalac-Španjolska-dojmovi...
Stoja kaže...

U lored de maru ne ići u holywood klub...osim ako ne slušate cajke...a naša agencija složila deal da za male pare imamo upad za sve dane...nakon drugog dana bacio taj kupon jer sam poludio kada sam prošao tisuće kilometara i onda čuo" jer ti si zmijaaa   a ja sam žaba žaba...." A plus cijeli balkan je bio u njemu, hrvati, srbi, bosanci, slovenci...

 

Tropics je meni bio brutala, i vrlo jeftina cuga, sve po 1,5€(holywood dosta skupljiji) a kupiš 3 cuge i dobiješ majicu badava!{#}  Također posjetiti i GALA klub pogotovo kada je "piška party" kako oni to nazivaju"rus je vlasnik kluba" onda je još i striptiz show{#}  A možda dobijete i majicu na poklon kao ja{#}

 

 

  HAhahahahahahha......  jer ti si zmijaaa   a ja sam žaba žaba.......hahahhaahha...a nezz vidit ćemo tamo kad dođemo...kolko ste uopće spavali na maturalcu?..:D..ak ste spavali

blacky
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice