Kućna solarna elektrana

poruka: 2
|
čitano: 1.052
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Kućna solarna elektrana

Vidim da nema neka postojeća tema za kućne solarne elektrane, pa me zanima ima li netko doma postavljeno nešto.

 

Znam da su sad pojednostavili proceduru pa i ja gledam, jer bi sad prema novim propisima trebalo ustvari samo platiti promjenu zakupunog mjesta i postavljanje drugoga brojila za solarnu elektranu pod uvjetom da se ne prijeđe zakupljeni kapacitet postojeće instalacije i još neke potvrde o ispravnosti, ali kao i da bi za otkup energije trebalo biti povlašteni proizvođač energije. Tu mi se kao problem čine kvote, no ne znam točno kako funkcionira stvar ako ne proizvodim više energije nego što trošim, naša mjesečna potrošnja je preko 1000 kilovat sati mjesečno tako da bih trebao ozbiljnu elektranu, no mene više zanima smanjiti račun, a čak i bez neke povlaštene cijene energije računao sam da bi povrat investicije u elektranu od 3 kilovata trebao biti unutar manje od 4 godine što mi se osobno ne čini loše. 

 

Sad, ako netko ima iskustva s papirologijom ili čak u “ilegali” puno bi mi značilo kad bi se netko javio s iskustvom. 

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
14 godina
odjavljen
offline
Kućna solarna elektrana
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice