Kojeg psa?

poruka: 138
|
čitano: 59.576
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Kojeg psa?
Skull1989cro kaže...

moji su se bavili uzgojem rottwailera skoro desetak godina......

Razlozi zasto ljudi napuštaju pse koje sam naveo-su bezvezni,morate citati između redova,ljudi su idioti i njihovi razlozi su neopravdani!To sam samo htijeo reći!

Potvrdio si moju teoriju o udomljavanju starijih pasa!

Bit je u tome sto pas iz štenare ima u sebi svakakve gene,ti ne znas u sta ce on izrasti,hoce li biti veliki ili mali.Dok čistokrvni pas iz registrirane uzgajivačniceje uvjek cjepljen,očišćen od glista,čipiran i evidentiran u savezu,s kvalitetnom genetskom predispozicijom-naravno da je vjerovatnost od displazije ili drugih genetskih mana svedena na minimum,jer mi takve pse obavezno izbacujemo iz legla.

  Da,izbacivanje iz legla je eutanazija štenića i to prakticira velika vecina uzgajivacnica,što je po meni grozan ćin-no,ja i supruga to ne radimo,nego smo našli kompromis,takve šteniće poklanjamo ali bez papira,niti ne dozvoljavamo da se papiri za toga psa izdaju(jer time narusavamo ugled uzgajivacnice)

Da,znam,to je surovo,ali opet bolje nego da se to štene "otrese o zemlju"

 

 

10 godina
protjeran
offline
Re: Kojeg psa?

evo mi smo žensku štenad prodavali po cca 200 eura a mušku po 400-500. neki ljudi bi davali i više no većini slučajnih kupaca je sam spomen te cijene dizao kosu na glavi. naši štenci su doslovce bili u stanju s jedan mjesec starosti ići u prodaju jer su već sami jeli, čim bi počeli otvarati oči oko 20-og dana učili smo ih lagano na normalnu hranu. nikada niti jedno prodano štene nije imalo problema, da bi ga ljudi kupili pa nije želio jesti ili da bi uginuo radi nečega. bili bi u kontaktu s kupcima i svi su odrasli u prekrasne pse.

nikada nismo izbacivali štence iz legla i svaki put bi ih ženke sve othranile. čak smo jednom dobili na poklon skotnu ženku dobermana. dovezli smo je doma i tu istu večer se počela šteniti, put u automobilu ju je izmučio i sve je krenulo par dana ranije. oštenila je 15 štenaca i sve ih othranila {#}, majka i pol.

što se tiće baš displazije i izbacivanja štenaca, nismo baš nikada imali problema s time. ali baš nikada. niti smo ikada čuli od kupaca da je štene kasnije razvilo to probleme

 

edit: dokaz da su neki ljudi nesposobni debili kojima ne bih nikada dao psa ili bilo koju drugu životinju u ruke- čak smo imali lika iz rijeke koji je želio kupiti štene i da mu ga pošaljemo poštom u kutiji {#}. smatrao je to sasvim normalnim.

dobio je "marš u 3 pm" ekspresnom brzinom

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.3.2014 11:11 (Skull1989cro).
15 godina
offline
Kojeg psa?
daniel.hajdinjak666 kaže...

Kak te nije sramota govoriti da nije pametno udomljavati pse iz azila? Napušteni su s razlogom, jel? Ajd mi reci jedan jedini razlog zakaj bi neko napustil jadnu životinju koja se ne zna brinuti za sebe?

 

Zbog takvog razmišljanja i ima tolko napuštenih životinja, a kak se odnose prema životinjama u uzgajivačnicama, neču ni govoriti.

 

 

 

pa iza svega se uvijek krije neki interes. čovjek prodaje pse i radije bi da kupe u njega nego uzimaju napuštene životinje.

 

 

Milka30 kaže...

Pošto se 20-tak godina ja i supruga bavimo uzgojem i dresiranjem pasa,bilo bi ok da i ja kazem koju "pametnu".

 

    Mastif je ovakav,Malamut,ovakav,Njemački ovčar onakav...........Ma zahebite sve to sto ljudi govore i sto analize kazu!

SVAKI JE PAS JEDINSTVEN I ON JE PRESLIKA VAŠEGA ODGOJA!

Hoću reći,i Pit bull moze biti maza-i Bernski pas moze biti agresivan.

nema tu nikakve analize, ti psi su generacijama stvarani da budu upravo takvi. svaki pas može biti maza ali sa jednim velikim ''ali''. Za retrivera netrebaš uložiti nikakav ili minimalni napor da dobiješ poslušnog i neopasnog psa za okolinu. sa pitbullovima trebaš puno puno raditi i ljudi se s pravom boje. to je isto kao da nosiš pištolj uokolo i ja se moram misliti dali si ti prošao obuku, dali je pištolj u futroli i zakočen, itd jer ako nije mogu se dogoditi velike p....

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.3.2014 9:06 (Harold).
10 godina
neaktivan
offline
Kojeg psa?

Ako netko prodaje musko stene americkog staforda neka javi u okolici zg-a :)

11 godina
offline
Kojeg psa?

Evo nabavili smo danas zlatnog retrivera starog 5 tjedana . Jede krutu hranu i živahan je . Zanima me na što treba pripaziti i ako može prijedlog nekog muškog imena za njega ? 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Kojeg psa?
Rucipe kaže...

Evo nabavili smo danas zlatnog retrivera starog 5 tjedana . Jede krutu hranu i živahan je . Zanima me na što treba pripaziti i ako može prijedlog nekog muškog imena za njega ? 

 Moj se linja dosta, ali oko dva mjeseca je imao kad sam ga dobio, trebali smo ga četkati svako malo.

When I get sad I stop Being sad and be awesome instead. True Story.
12 godina
protjeran
offline
Re: Kojeg psa?
Rucipe kaže...

Evo nabavili smo danas zlatnog retrivera starog 5 tjedana . Jede krutu hranu i živahan je . Zanima me na što treba pripaziti i ako može prijedlog nekog muškog imena za njega ? 

Bobby.. {#}

Greška Poštovani, proizvod koji tražite trenutno nije dostupan.
10 godina
neaktivan
offline
Re: Kojeg psa?
Rucipe kaže...

Evo nabavili smo danas zlatnog retrivera starog 5 tjedana . Jede krutu hranu i živahan je . Zanima me na što treba pripaziti i ako može prijedlog nekog muškog imena za njega

Mujo !

 

Šalim se, ne znam kakva imena voliš ?!
Naša domaća - Bobby, Floki, Rex..

Ili Timy, Mimi, Mopsy itd..

Ako sam ti pomogao stisni HVALA ! LP! :)
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.4.2014 10:26 (TheMenstalist).
9 godina
neaktivan
offline
Kojeg psa?
Pozdrav svima... Zanima me da li znate da li netko poklanja pinča? Hvala puno... Svugdje trazim i ne mogu naci :(
15 godina
offline
Re: Kojeg psa?
Rucipe kaže...

Evo nabavili smo danas zlatnog retrivera starog 5 tjedana . Jede krutu hranu i živahan je . Zanima me na što treba pripaziti i ako može prijedlog nekog muškog imena za njega ? 

Kai :)

psn id: mNik987
13 godina
offline
Kojeg psa?

Ekipa imam pitanje u vezi Aljaškog Malamuta,kad crkvena zvona zvone on zavija ko nenormalan(crkva je udaljena svega 200tinjak metara od moje kuće),recimo kad odzvoni zvono na crkvi 1-2 puta onda nenapravi ništa,a kad odzvoni 5+ onda zavija ko nenormalan,najgore je u podne kad krene zvonjava na crkvi evo i mog dantea priključuje se zvonima,pa me zanima što bi to moglo značiti?

evilmage007@gmail.com skype evilmage007
7 godina
neaktivan
offline
Re: Kojeg psa?
Ja ti preporučujem belgijskog ovčara malinois-ženku jer je privrženija nego muški
Belgijski ovčar malinois je srednje veličine treba četkati dlaku ali nije velika kao kod drugih podvrsta belgijskog ovčara.
Belgijski ovčari malinois su zaštitnički nastrojeni, nisu dominantni ali znaju biti tvrdoglavi.
Ja znam da ti ne želiš da tjera sve od tebe na kilometre. On/ona će te štititi, a dali će te štititi na kilometre ili samo na tvoju komandu "attack" ili "napad" ovisi o tvojem pristupu prema njoj/njemu i dresuri.
Pa razmisli jer oni su sjajna vrsta samo treba imati pravilan pristup i biti će sve ok.
16 godina
offline
Re: Kojeg psa?

Ekipa ako netko ima border colija ili je dovoljno upucen molim malu pomoc. Zivim u jednosobnom stanu, samac i unazad koju godinu sam poceo razmisljati da si nabavim psa. Jako mi se svidio border coli ali nisam htio brzati jer je pas poprilicna odgovornost. Jucer sam od prijateljice dobio na poklon stene border colija. Cistokrvi. Nije me pitala da li ga zelim uzeti tj. primiti na poklon ali to joj ne zamjeram jer sam zaista stalno u nekim razmisljanjima oko nabavke psa i to sam s njom stalno razmatrao. Pitanje je sljedece: da li da ga zadrzim i probam ga (to mi je prvi pas) odgojiti ili da ga se rijesim dok je vrijeme. Na setalistu u Osijeku sam sretao ljude koji imaju border colija i neki su mi rekli da ga takodjer drze u stanu i da se moze odgojiti. Problem je najveci sto mi je to prvi pas a online bas i ne mogu naci neka malo opsirnija uputstva oko dresure colija. Inace sam u mirovini i setnja i izlasci nisu (ne bi trebali) biti problem, jogiram vozim bicikl i dosta sam vani. Bojim se ako ga zadrzim da ga necu uspjeti sam dovoljno dobro dresirati da bude bar pristojno odgojen pas a za neke skole nazalost nisam financijski sposoban.

Svaki savjet je dobro dosao!

13 godina
offline
Re: Kojeg psa?
Eld kaže...

Ekipa ako netko ima border colija ili je dovoljno upucen molim malu pomoc. Zivim u jednosobnom stanu, samac i unazad koju godinu sam poceo razmisljati da si nabavim psa. Jako mi se svidio border coli ali nisam htio brzati jer je pas poprilicna odgovornost. Jucer sam od prijateljice dobio na poklon stene border colija. Cistokrvi. Nije me pitala da li ga zelim uzeti tj. primiti na poklon ali to joj ne zamjeram jer sam zaista stalno u nekim razmisljanjima oko nabavke psa i to sam s njom stalno razmatrao. Pitanje je sljedece: da li da ga zadrzim i probam ga (to mi je prvi pas) odgojiti ili da ga se rijesim dok je vrijeme. Na setalistu u Osijeku sam sretao ljude koji imaju border colija i neki su mi rekli da ga takodjer drze u stanu i da se moze odgojiti. Problem je najveci sto mi je to prvi pas a online bas i ne mogu naci neka malo opsirnija uputstva oko dresure colija. Inace sam u mirovini i setnja i izlasci nisu (ne bi trebali) biti problem, jogiram vozim bicikl i dosta sam vani. Bojim se ako ga zadrzim da ga necu uspjeti sam dovoljno dobro dresirati da bude bar pristojno odgojen pas a za neke skole nazalost nisam financijski sposoban.

Svaki savjet je dobro dosao!

Što se tiče pasmine Border Collie, iako meni osobno nije među prvih pet, kao takvog ga mogu samo nahvaliti! 

Što se pak tiče nekakvog odgajanja, to je tako pametna pasmina, da bih se usudio kazati da će te kolega vi učiti od njega, a tog sam saznanja na osnovu što sam "samo malo" se družio sa jednim čovjekom i njegovim Charli-em, pas jednostavno rastura inteligencijom! 

Čovjek je kada smo se upoznali, prvo kazao da je jako brzo naučio obavljati nužde vani, samostalno takorekuć, a dok je u kući, miran je kao bubica, niti se ne primjeri da postoji! 

Jedino "problem" bi mogao biti taj, NENORMALNO SU LUDI za radom, treninzima i igrom, a kroz igru možete svašta trenirati, pa s obzirom na sve i nije čudo da ih često koriste u AGILITY natjecanjima! 

Moja preporuka je, uzeti tonu dvije silikonskih frizbee-a, jer nije moguće opisati koliko mogu trčati za tim predmetom, a u slučaju da nemate ništa pri ruci, biti će odlična i bilo kakva obična malo veća grana! 

Nisu preveliki gladuši, a uz svakodnevnu aktivnost, snijeg pod obavezno na prvom mjestu, nemaju puno prevelikih problema sa zdravim životom i jaaaaaaako dubokom starosti, gdje ćete uzajamno uživati u tim godinama zajedno! 

ATJ Lučko
16 godina
offline
Re: Kojeg psa?
ATJLučko kaže...
Eld kaže...

Jedino "problem" bi mogao biti taj, NENORMALNO SU LUDI za radom, treninzima i igrom, a kroz igru možete svašta trenirati, pa s obzirom na sve i nije čudo da ih često koriste u AGILITY natjecanjima! 

Moja preporuka je, uzeti tonu dvije silikonskih frizbee-a, jer nije moguće opisati koliko mogu trčati za tim predmetom, a u slučaju da nemate ništa pri ruci, biti će odlična i bilo kakva obična malo veća grana! 

Nisu preveliki gladuši, a uz svakodnevnu aktivnost, snijeg pod obavezno na prvom mjestu, nemaju puno prevelikih problema sa zdravim životom i jaaaaaaako dubokom starosti, gdje ćete uzajamno uživati u tim godinama zajedno! 

 Ovo ne bi trebao biti problem je ni meni nije problem se dosta kretati kako rekoh trcanje bicikl setnje.  Jedinosto meni ne treba da napravim od njega da se tako izrazim cirkuskog psa nego da ga naucim osnovno da me slusa i da bude dobro odgojen.

Thanx kolega! Kako za sada stoji situacija prema  savjetima zadrzat cu ga.

4 godine
neaktivan
offline
Kojeg psa?

Zna li netko gdje se moze nabaviti mjesanca bernskog planinskog i labradora?

4 godine
neaktivan
offline
Re: Kojeg psa?
moze se napraviti
4 godine
neaktivan
offline
Re: Kojeg psa?
moze se napraviti
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice