Informatičar starog kova

poruka: 1.401
|
čitano: 350.617
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Informatičar starog kova
Umjesto kartona dijelimo pendreke
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
15 godina
offline
Re: Informatičar starog kova
Informatičar starog kova kaže...
Hexfire kaže...

..

Nego zašto vas dva imate zvizdu priko avatara?

 to je oznaka da im možeš prodati svašta.. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Informatičar starog kova

danas mi je bija čovik na terenu snimit zidiće iz vasione da vidin kako to dragi bog vidi odozgo. sve po peesu, prijavija je let dronom. ali dron... dron cepa pantalone... koja mala i skupa igračka, reka mi je koji ali san do kuće zaboravija. gleda san ga, ali iz njegove ruke (nicky će znat te naše lokalne baze) jedva čekan ponediljak kad je reka da će mi poslat svjetlopise. 

TDK MA-XG najbolja kazeta na svitu.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Informatičar starog kova
Informatičar starog kova kaže...

danas mi je bija čovik na terenu snimit zidiće iz vasione da vidin kako to dragi bog vidi odozgo. sve po peesu, prijavija je let dronom. ali dron... dron cepa pantalone... koja mala i skupa igračka, reka mi je koji ali san do kuće zaboravija. gleda san ga, ali iz njegove ruke (nicky će znat te naše lokalne baze) jedva čekan ponediljak kad je reka da će mi poslat svjetlopise. 

 Nadam se da nam nećeš uskratit radost koja proizlazi iz gledanja tih svjetlopisa... 

11 godina
offline
Re: Informatičar starog kova
Ajd otvori blog ponovo, vidiš da ti fali
16 godina
offline
Re: Informatičar starog kova

Pogledal sam one fotke koje si stavil one tri gdi se kao vidi zid. Na fotkama ispada da je zid ono nist posebno a kad ga vidis to je ko oni bunkeri na Normandiji, taj zid je bog te siroki ko dva auta. Onaj deblji uz cestu ima valjda dvadeset tona.
Daj stavi fotke iz zraka da ljudi vide kak se rade zidine u kamenjaru pa nek neko rece da su dalmatinci lijeni.

Btw jesi se cul s bratom, te misli posjecivat ove godine? Idemo s njima na more pa bi on i ja mogli skociti do tebe jedan dan da se vidimo. Ako zene i djeca budu dobri mogu s nama inace bez njih.

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.7.2020 13:21 (NEW_MAN).
12 godina
offline
Informatičar starog kova

jesan, čuja san se nikidan reka je da je još sve neizvjesno... ali ako dođete ponesite sobon dijelova mrtvih životinja i osvježavajućih napitaka jer baš sinoć san završija dimnjak od objekta čija je namjena termalna obrada istih putem sagorene drvne građe. vi osiguravate konzumaciju, a ja stari bračanin prostor, drvo i štimung.

a šta se tiče da su dalmatinci lijeni to je opće poznata stvar. za ovakve stvari mi dalmatinci obično ležimo ispod masline i dovedemo ljudstvo iz dijelova hrvatske di se zemlja kopa lopatom jer u dalmaciji se zemlja kopa sa nečim drugim, a lopata služi samo za mišat maltu. evo par fotosa iz vasione. ova prva je pre, a druge dve su docnije. ja neman veze sa ovim, ovo se napravilo samo od sebe, ja san samo sidija i brojija planckova vremena fotos 1 fotos 2 fotos 3 

TDK MA-XG najbolja kazeta na svitu.
15 godina
offline
Informatičar starog kova

..ae (tribalo bi odmorit..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Re: Informatičar starog kova
ihush kaže...

..ae (tribalo bi odmorit..).

 

cijenjeni kolega ihushe... kako ti se da pisat onolike lancune na drugim temama? 

TDK MA-XG najbolja kazeta na svitu.
15 godina
offline
Re: Informatičar starog kova

.. čoik se lako razumi kad priča s ljudima. Dugi textovi su za one druge :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Re: Informatičar starog kova
ihush kaže...

.. čoik se lako razumi kad priča s ljudima. Dugi textovi su za one druge :)

 

o vraga ti izija :)

 

inače kao što vidimo borba na prvoj crti prema korisničkim položajima ne jenjava. 

TDK MA-XG najbolja kazeta na svitu.
12 godina
offline
Informatičar starog kova

ode ću to staviti kao podsjetnik: ako ikad buden pisa neki tekst di neko nekog muči onda će mučenje biti gledanje 2 sata u disk 0 (c:) na 100% u task manageru

TDK MA-XG najbolja kazeta na svitu.
12 godina
offline
Informatičar starog kova

- piše mi na ekranu "paper jam", jel se možeš zakačiti teamviewerom da to riješiš?

- $#"!/!%"

TDK MA-XG najbolja kazeta na svitu.
13 godina
offline
Re: Informatičar starog kova
Pa to je bar lako riješiti (čak i meni kao strojaru). Isključi monitor i problem riješen, više nema paper jam-a.

Sve mi se čini da bi trebao mijenjati posao. Kod vas informatičara novce možeš skupljati iza svakog kuta.
🤣🤣🤣
Stručnjak za odmaganje...
12 godina
offline
Re: Informatičar starog kova
mario.L_hr kaže...
Pa to je bar lako riješiti (čak i meni kao strojaru). Isključi monitor i problem riješen, više nema paper jam-a.

Sve mi se čini da bi trebao mijenjati posao. Kod vas informatičara novce možeš skupljati iza svakog kuta.
🤣🤣🤣

 

sve mi se čini da bi i ja triba minjat posal... koliko san se ruga onome nesritnjaku "nisam skrolo", a gori san od njega 100 puta.

dakle, prije nekoliko dana naručin za korisnika nas za dva diska... i dva diska, logično. dođe ponuda od "onog prevaranta čiji skladištari pušu travu iza paleta i slušaju metallicu", kaže neman ti synology nego qnap (tr-002), to ti je ista stvar. aj dobro kažen ja. i jutros ja prepun radnog elana u ponediljak ujtro krenija konfigurirat to govno kad ono šok za šokom. 

prvo ka san otvorija kutiju vidin priložen usb kabel, baš san pomislija "vidi seljaka stavili usb kabel umisto patch kabela", a onda kad san pogleda stražnju stranu šlagiralo me. ne samo da nema rj45 konektora nego ima 3 jumpera. šta je ovo, koji su ovo inžinjeri koji su prepisivali na fakultetu osmislili? nas na usb? a raid se konfigurira sa jumperima? 

zovnen odma ovoga da mu spomenem sav ženski rod iz uže i šire familje sa kojim je povezan i nepovezan, kaže i on da to nije nikad čuja u životu. "jesi siguran da nema iza rj45?" - "nemoj da ti sad dođen gori". on ne zna šta prodaje, ja ne znan šta kupujen, kako to može na dobro izać?

šta ću jadna mi školska tašna, ugradin ta dva diska, upalin, spojin na usb i skinen sa njihovih šugavih stranica qnap external raid manager. iako san ga najumpa na raid1 taj šugavi komad softvera uredno vidi dva individual diska i zadnjih uru vrimena ginem na prvoj crti kako da ih stavim u raid. 

 

evo naša u međuvremenu... triba na najumpat na "software control"... šta uopće nisan vidija na naljepnici jer su upute napisane manjim fontom od napomena banaka na ugovorima za kredite u švicarcima.

TDK MA-XG najbolja kazeta na svitu.
12 godina
offline
Informatičar starog kova

microsoft isto dikod pocepa samo tkivo prostorvremena 

 

 

TDK MA-XG najbolja kazeta na svitu.
15 godina
offline
Re: Informatičar starog kova

lako za ms, ali to je danas već davna povijest, 6 godina, mrtav os + fičer da prvo moraš update-wizarda na 3.1-3.2.. koji već pa tek tad update (hint, ne dati restrart kad traži ili vrti u krug beskonačno..).

-fičer kojim je ms pogurao tranziciju na novi w10.. tada, danas ni nema razloga (osim ako ga konkretno ima) za stari os neovisno što je dobar/navika i sl. jer os nije sam sebi svrha nego neki posao-zabava koja 99% traži novo jer je takav biz, npr internet..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Re: Informatičar starog kova

srića šta san ovaj hint pročita kad san mu da restart 

TDK MA-XG najbolja kazeta na svitu.
12 godina
offline
Informatičar starog kova

prije par dana...

- jel možeš doć do mene i pokvarit mi kompjuter, platiću ti duplo više nego šta ti platin ka ga popraviš

- a?

- ma poludiću više sa ovim mojim igra po cile dane world of tanks

- a da ti kupiš crveno donje rublje?

TDK MA-XG najbolja kazeta na svitu.
15 godina
offline
Re: Informatičar starog kova

-đabe.. sad je premium dan :))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Informatičar starog kova

sretan vam 7E5-i prolazak kroz perihel računajući po gregorijanskom kalendaru. razlomci vam se pokratili, nizovi vam konvergirali, integrali vam se sveli na tablične, a vektori vam bili u prvom kvadrantu. upsovi vam ne trebali, bsod ne vidjeli, a rstrui ne pokretali. žito vam rodilo, stoka vam se kotila, a potoci vam ne presušili. zidovi vam u škvari bili, ulja u karteru uvik imali, a kartona na forumu ne dobili. 

TDK MA-XG najbolja kazeta na svitu.
12 godina
offline
Outlook 2019 - problem sa .pst

Evo da kratko napišen na kakav sam softverski incident naletija prije nekoliko dana u jednom preduzeću (i to na dva sokoćala, glancik nova ispod čekića), namučija san se tražeći rješenje na svim internetima, reinstalira Office ali problem san riješija klasičnim izmišljanjem tople vode - uzmi veći čekić. Samo da napomenen da korist od rješenja na forumima je standardna internet klasika: "ne mogu upaliti automobil" - "jeste li provali staviti ključ u bravu i okrenuti? to bi trebalo raditi". Sve bi ja to prid zid.

Dakle, renomirano preduzeće je odlučilo da dvi tetke u računovodstvu počasti za novi okret zemlje oko sunca sa dva nova računara sa benzinskim agregatima od 170 kW. Prilikom visinskih priprema za zamjenu backupirani su i .pst fileovi. Logično da nemoš u 2021 bez mailova iz 2008 tako su fileovi bili jedan 7 i nešto, drugi oko 8.

E sad, prilikom konfiguriranja Outlooka 2019 ima mogućnost da se umisto kreiranja novog .pst filea koristi postojeći (koji je, naravno, iskopiran unutar user direktorija) i kad san ga ispalija na postojeći non stop je javlja grešku. Tip greške: ne mogu kreirati novi acc nešto je pošlo wrong. Ajd, ugasin Outlook i računan iden iznova ali sad više niti ne pokreće wizarda za novi acc nego samo napiše "Outlook je naiša na grešku" i ugasi se. I to je to. Brljavljenje sa profilima po mailu unutar control panela nije dalo apsolutno nikakve rezultate - jednostavno ga više nemoš upalit. (Word, Excel i Power rade normalno, aktivirali se i ulogirali u MS acc.) Da vidimo šta kaže ljudstvo na internetu, nisan sigurno prvi sa ovin problemom. Dakako, miljun ekipe isti problem, a rješenja su sve ono šta san već napravija. 

Možda reinstalacija pomogne? Ne baš. Možda deinstalacija, pa restart, pa nova instalacija pomogne? Ne baš. 

Šta da kažem, formatiranje i nova instalacija svega na PC-u sa i7, ssdom, 16 rama stvarno ne traje dugo. Samo sad san prilikom prvog pokretanja Outlooka mudro zaobiša opciju da koristi postojeći .pst file i kreira novi. Upalija se normalno. Nakon toga san jednostavno prepisa taj novi .pst file sa ovim postojećim i to je to. Svi mailovi tu.

Ne znan da li je problem bija zbog toga šta su .pst bili veliki, ne virujen jer prije nisan ima ovakvih problema, ili nešto drugo. Ali šta na novom PCu sa svim legalnim softverom?

Uglavnom eto ako se kome zalomi da mu importiranje ne upali iz prve da ne gubi vrime ka ja.  

TDK MA-XG najbolja kazeta na svitu.
12 godina
offline
Informatičar starog kova

da ne zaboravin pohvaliti mudrog korisnika, odnosno upravu renomiranog preduzeća, šta je poslušala moje mudre riječi: "najjeftinija zamjena računala novim je dok staro još uvijek uredno radi" 

TDK MA-XG najbolja kazeta na svitu.
16 godina
offline
Informatičar starog kova

đe nestala stranica .. quarka

12 godina
offline
Informatičar starog kova

Članovima, biračima i simpatizerima HDZ-a dajem trajni popust od 30% na usluge zamjene memorijskih modula*, usluge zamjene napajanja** i usluge kabliranja lokalnih mreža***.

 

* - odnosi samo na 30 pin sipp module

** - odnosi se samo na AT napajanja

*** - odnosi se samo na 10base2 kabele 

TDK MA-XG najbolja kazeta na svitu.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Informatičar starog kova
Informatičar starog kova kaže...

Članovima, biračima i simpatizerima HDZ-a dajem trajni popust od 30% na usluge zamjene memorijskih modula*, usluge zamjene napajanja** i usluge kabliranja lokalnih mreža***.

 

* - odnosi samo na 30 pin sipp module

** - odnosi se samo na AT napajanja

*** - odnosi se samo na 10base2 kabele 

   

15 godina
offline
Informatičar starog kova

- a-e...

nego daj ti izmjeri dvacet lakata kabla, nije 75 ali šta tv prijemnik zna što piše na kablu.. ako i nevata, tricetposto... bi će dobar zanešto

 

 

**** disklejmer, nisam član simpatizer slučajno imam značku (i popust..) :))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.2.2021 8:40 (ihush).
12 godina
offline
Informatičar starog kova

ima već 2.404E+50 planckovih vremena kako radim u jednom preduzeću na poziciji glavnog higijeničara (metem pod, perem zahod itd.) pa sam u skladu sa novom funkcijom okačio pravila ponašanja na pola puta između patosa i stropa

 

TDK MA-XG najbolja kazeta na svitu.
15 godina
offline
Re: Informatičar starog kova

Produktivnost nedostižna Japancima...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: Informatičar starog kova
To ti nije u skladu s pravilnikom o zaštiti na radu. Može naziv preduzeća da ga prijavim nadležno inspekciji.
🤣🤣🤣🤣
Stručnjak za odmaganje...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice