Gitare i sve vezano uz njih izdvojena tema

poruka: 4.965
|
čitano: 887.521
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Gitare i sve vezano uz njih

ima itko kakvih preseta / patcheva za boss katanu ili guitar rig 5 za prljavo kazaliste? ili mozda neka ideja od kojeg stranog benda bi mogao pasat zvuk prljavcima?

5 godina
neaktivan
offline
Re: Gitare i sve vezano uz njih
Pozdrav,
Početnik sam te sviram gitaru par mjeseci. Uglavnom, zaradio sam si neku lovu pa si mislim uzet Epiphone G400 iliti budget SG. E sad, znam da gitara nije pre skupa te je oko 1500-2000 kn ali ne znam gdje ju nabaviti u hr. Gledao sam na stranicama trgovina kako music centar, audio pro, music shop no 1... ali ju nisam uspio pronaći. U interesu mi je uzeti ju u trgovini čisto da malo probam kakva je i kakav je zvuk. Molim ako netko zna gdje bi je moglo biti bio bih zahvalan, i da je trgovina po mogućnosti u Zagrebu.
5 godina
neaktivan
offline
Re: Gitare i sve vezano uz njih
Pozdrav,
Početnik sam te sviram gitaru par mjeseci. Uglavnom, zaradio sam si neku lovu pa si mislim uzet Epiphone G400 iliti budget SG. E sad, znam da gitara nije pre skupa te je oko 1500-2000 kn ali ne znam gdje ju nabaviti u hr. Gledao sam na stranicama trgovina kako music centar, audio pro, music shop no 1... ali ju nisam uspio pronaći. U interesu mi je uzeti ju u trgovini čisto da malo probam kakva je i kakav je zvuk. Molim ako netko zna gdje bi je moglo biti bio bih zahvalan, i da je trgovina po mogućnosti u Zagrebu.
13 godina
offline
Gitare i sve vezano uz njih

Pozdrav svima, evo i ja zadnjih tjedan dva razmišljam o kupnji prve gitare. 

Iako neki savjetuju krenuti sa akustičnom gitarom, ja ipak pucam na električnu. Malo sam surfao i vidim da je Yamaha Pacifica 112 jedan od boljih izbora za te pare. Što je još ok u tom rangu? 

Ništa ne ostavljam nezavrš
15 godina
offline
Re: Gitare i sve vezano uz njih

Ma idi si njom i onda ces si kasnije vidit dal ti treba bolje i dal ce ti se svidit sviranje gitare.

 

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.12.2020 17:55 (AmonZero).
15 godina
offline
Re: Gitare i sve vezano uz njih
I ja bih preporučio prvo akustičnu. Svi akusticari su savladali električnu, dok je malo onih koji su uradili obrnuto.
morrisoN
3 godine
neaktivan
offline
Re: Gitare i sve vezano uz njih
dv14 kaže...

Pozdrav svima, evo i ja zadnjih tjedan dva razmišljam o kupnji prve gitare. 

Iako neki savjetuju krenuti sa akustičnom gitarom, ja ipak pucam na električnu. Malo sam surfao i vidim da je Yamaha Pacifica 112 jedan od boljih izbora za te pare. Što je još ok u tom rangu? 

 Moj savjet je ići s elektroakustičnom ako imaš u planu se igrat malo s pojačalom ili svirati po bricevima, buskanje i sl. Dosta si s tim set upom fleksibilan i imaš masu više mogućnosti. 

Waiting for world to open again.
14 godina
offline
Re: Gitare i sve vezano uz njih
Molio bih preporuku vas znalaca. Uzeo bi si neki fender stratocaster iskljucivo za sviranje kod kuce - od bluesa do rocka, šareno.
Do 1000€ sam spreman izdvojiti, a zanima me jel mozda bolje i neki rabljeni uzeti..neki stariji sa "pricom"...
15 godina
offline
Re: Gitare i sve vezano uz njih

Ja bi uvijek gledao da uhvatim neku rabljenu gitaru u dobrom stanju. Najbolje i najisplativije

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
15 godina
offline
Re: Gitare i sve vezano uz njih
Rabljena, svakako, ali povesti nekog iskusnog da ustanovi stanje gitare.
morrisoN
13 godina
offline
Gitare i sve vezano uz njih

Iako sam pucao na električnu, na kraju ipak odluka pala na akustičnu.

Naručio Yamahu F310 za 1000kn. Sad jesam se zahebao ili ne, ne znam. Po komentarima na internetu kažu da je jedan od boljih izbora za te pare.

Mislio sam i Fender CD 60, ali ipak se odlučio na Yamahu.

 

Električnu planiram nakon uhodavanja sa ovom, ako se zadržim naravno. 

Ništa ne ostavljam nezavrš
15 godina
offline
Re: Gitare i sve vezano uz njih

Dobar si model izabrao.

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
14 godina
offline
Re: Gitare i sve vezano uz njih
3 godine
neaktivan
offline
Gitare i sve vezano uz njih

Basisti, gdje na internetu nalazite note za bas gitaru?

 

15 godina
offline
Re: Gitare i sve vezano uz njih

Nisam basist ali evo LINK

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
3 godine
neaktivan
offline
Re: Gitare i sve vezano uz njih
AmonZero kaže...

Nisam basist ali evo LINK

 haha, nisam mislio na tu notaciju, nego na old school notni zapis

sve što nalazim se plaća pa me zanima plaća li ekipa to fakat ili ima neka stranica koju ne mogu pronaći

15 godina
offline
Re: Gitare i sve vezano uz njih
Postoji brdo aplikacija koje će tablature prevesti u notni zapis i obratno.
morrisoN
2 godine
neaktivan
offline
Re: Gitare i sve vezano uz njih
Pozdrav svima
Dal bi netko znao koja je ovo gitara tj.model i vrijednost
Samo piše EKO
Nema nigdje broj ili druga oznaka
14 godina
offline
Gitare i sve vezano uz njih

Ako netko traži svrhu u životu, smisao postojanja ili jednostavno traži nogom u dupe, preporučam ove lake note, prigodne za sve svirače gitare - od početnika pa nadalje.

 

NEVER GONNA LET YOU GO CHORDS (ver 2) by Sergio Mendes @ Ultimate-Guitar.Com

 

Pop pjesmuljak samo takav:

 

 poznatiji po:

 

 

i po ovome

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
Poruka je uređivana zadnji put pet 25.6.2021 0:08 (ivan dragi).
15 godina
offline
Re: Gitare i sve vezano uz njih
Gost123 kaže...
Pozdrav svima
Dal bi netko znao koja je ovo gitara tj.model i vrijednost
Samo piše EKO
Nema nigdje broj ili druga oznaka

 Meni lici na neku kopiju jazzmastera

 

EDIT: malo proguglo i izgleda da je to EKO Condor, tj. bar neka varijaciija

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.6.2021 14:14 (R4zOR229).
14 godina
offline
Re: Gitare i sve vezano uz njih
Gost123 kaže...
Pozdrav svima
Dal bi netko znao koja je ovo gitara tj.model i vrijednost
Samo piše EKO
Nema nigdje broj ili druga oznaka

 To su ti talijanske gitare Eko kadett 67. Imas i tremolo ili?

 

Trebala bi imati gibsonove P90 pickupove, Cijenu si ovisno o stanju možeš sam pogledati po googleu.

R4zOR229 kaže...
Gost123 kaže...
Pozdrav svima
Dal bi netko znao koja je ovo gitara tj.model i vrijednost
Samo piše EKO
Nema nigdje broj ili druga oznaka

 Meni lici na neku kopiju jazzmastera

 

EDIT: malo proguglo i izgleda da je to EKO Condor, tj. bar neka varijaciija

 Prvo sam mislio da je Stagg P300 jer imaju isti rep na pick guardu, ali zapravo je Eko kadett 67'

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
Poruka je uređivana zadnji put pet 25.6.2021 23:04 (ivan dragi).
9 godina
neaktivan
offline
Gitare i sve vezano uz njih

Pozdrav ekipa, kao i većina onih koja nije zapela na novokomponovanima i moj sin ima želju naučit svirat gitaru. Znači ona klasična priča...ekipa, pivica i lagano e sad to bi trebao biti poklon za rođendan a ja o tome nemam pojma pa da ne bacim baš novce u vjetar. Za muzičku školu je relativno kasno a i obaveza je previše tako da bi samoukost i youtube bili odabir. Pretpostavka je akustična gitara ali ako može neka preporuka 700 do 1000 kuna i neki link na internetu za krenut?

Hvala unaprijed!

2 godine
offline
Re: Gitare i sve vezano uz njih
Reef kaže...

Pozdrav ekipa, kao i većina onih koja nije zapela na novokomponovanima i moj sin ima želju naučit svirat gitaru. Znači ona klasična priča...ekipa, pivica i lagano e sad to bi trebao biti poklon za rođendan a ja o tome nemam pojma pa da ne bacim baš novce u vjetar. Za muzičku školu je relativno kasno a i obaveza je previše tako da bi samoukost i youtube bili odabir. Pretpostavka je akustična gitara ali ako može neka preporuka 700 do 1000 kuna i neki link na internetu za krenut?

Hvala unaprijed!

 https://musicshop.hr/hr/22642-gitara-akusticna-fender-cd-60-bk-wn-v3.html

 

Za te novce može i paket sa štimerom, remenom, navalakom, trzalice https://musicshop.hr/hr/8330-gitara-ibanez-v50njp-vs.html

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu, osim o Covidu.
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.7.2021 9:50 (Zaporožac).
15 godina
offline
Re: Gitare i sve vezano uz njih

Stimer moze i na mobitelu imat (ima pun k aplikacija.)

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.7.2021 15:23 (AmonZero).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Gitare i sve vezano uz njih
Hvala!
9 godina
neaktivan
offline
Gitare i sve vezano uz njih

Pozdrav ekipa e sad pitanje je glupo ali neznam kako da drukcije to objasnim,pa cu krenuti redom, znaci planiram poceti svirati za sebe nista veliko tipa mali studio elektricna gitara+pojacalo 10-20W+laptop,e sad posto ce to biti u sobi koja ima 4x2,5 metra, zanima me koliko bi trebalo staviti spuzve na zid i gdje sve po zidu zbog buke posto sviram u kuci, a stan je drugi od mene udalje nekih 10 metara, s tim da je zid dosta debeo ali se povremeno mogu cuti susjedi....zidovi od sobe su debljine nekih 20cm, i vrata su drvena.....

15 godina
offline
Re: Gitare i sve vezano uz njih
Komšije će da me biju zbog preglasnog rock'n'roll-a, spominju mi familiju... Tjeraju me dođavola....

Ma, samo opleti. Nikakva spužva. Koliko sam razumio, u privatnoj si kući, a ne u stanu. Svakako zbog svojih ukućana nećeš svirati u kasnim noćnim satima. U regularno vrijeme nećeš stvarati veću buku nego što stvara glasnije slušanje muzike.

Btw, s obzirom da misliš imati mali studio, svakako ćeš zvuk snimati ulazom na zvučnoj kroz neki hardverski ili softverski procesor gitare, a ne mikrofonom. Pri tom ćeš trebati neke slušalice, tako da buke uopće neće biti.

Razlog za zvučnu izolaciju studija je opravdan samo da buka spolja ne prodre unutra, a ne obratno. I to ako ćeš snimati nešto mikrofonom (vokal, akustiku ...).

Za učenje sviranja i povremeno sviruckanje čak i na pojačalo, to je zanemariva buka ukoliko živiš u privatnoj kući.
morrisoN
9 godina
neaktivan
offline
Gitare i sve vezano uz njih

Hvala puno, da kuca je ali dvojni objekt ajmo rec,tj dvije kuce spojene u nizu,tako da,mozda ce se cuti ali nek se cuje ko ga jebe...

15 godina
offline
Re: Gitare i sve vezano uz njih

Uvijek imas i opciju koristenja ovih amp simualtora koji su danas daleko dogurali.

Tak ja picim. Ubodem gitaru u zvucnu karticu, otvorim DAW, tam otvorim neki amp sim, stavim slusalice na glavu i deri.

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
9 godina
neaktivan
offline
Gitare i sve vezano uz njih

Istina makar vidim da postoji i wirelees headset slusalica sa AMP-om od Boss Waza-Air Wireless Guitar Headphone Amp, jesu malo skuplje kod nas oko (3000 kn ali u tom slucaju netrebas niti pojacalo), sve bez zica i baterija traje preko 6 sati,odlicna stvar za svirati po noci recimo, a kolko citam recenzije po forumima stranim svi ih hvale,odlicna stvar 

 

https://www.boss.info/global/products/waza-air/

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice