Chat tema ljubitelja hardvera zaključana tema

poruka: 24.323
|
čitano: 2.606.749
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Friday kaže...

 

A jebem im ja malo mater sa takvim testovima - Titan x na 720p. Ajd onaj sa 1070 je koliko-toliko koristan ali brate mili sta nisu ubacili jos i 1440p rezoluciju barem? Totalna bezvezarija...

 A što bi dobili s 1440p osim iste/slične rezultate za sve 

 

A ovaj 1700 sa 65W je stvarno pravi moćni štedljivko. Svejedno mislim da će R3 biti bolji i puno jeftiniji za htpc

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
11 godina
offline
AMD Ryzen CPU

Hm na kraju ispada da su Ryzeni obicni 1700 bolje binovani cipovi a jeftiniji 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
16 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen CPU
hrvooje kaže...

8 jezgrene procesore uspoređujte sa 8 jezgrenim procesorima. Tu je za poslovnjake AMD izbrisao 6900K kao opciju gledajući današnje cijene. 

 

 

6900k nikad nije bio opcija za "poslovnjake" nego opcija za preseravanje...

Nema nista lose u tom, da imam love imao bih Ferrari, 6900K, privatni avion, ali 6900K je kao i npr Titan totalno nepotreban logicno gledajuci.

I zato je glupo sto ljudi pricaju o 6900K vs 1800X - 99.5% ljudi u Hrvatskoj ne kupuje u toj kategoriji CPUe, tako da je cijena 6900K nebitna.

1600X ce biti bitniji, jer iskreno ni 1700 bas nije nesto jako jeftin i dostupan za vecinu kupaca u Hrvatskoj.

 

16 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen CPU

Onda u RH nitko ne bi trebao ni pisati ništa o R7 po tvom. Ako ga ne mogu kupiti, mogu bar raspravljati o njemu.

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
11 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen CPU

evo jedan primjerak od prijatelja . veceras je akcija 

Nemoj se prkosit gravitaciji .
16 godina
offline
AMD Ryzen CPU

koji je model cpu-a 

11 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen CPU

1800X model 

Nemoj se prkosit gravitaciji .
16 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Adict kaže...

evo jedan primjerak od prijatelja . veceras je akcija 

 Jel znas koliko kosta maticna u usporedbi sa intelovima?

To me zanima a ne vidim spomenuto u reviews, jer cijena ovisi ne samo o cpu, nego i o maticnoj...

11 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Zoidberg kaže...
Adict kaže...

evo jedan primjerak od prijatelja . veceras je akcija 

 Jel znas koliko kosta maticna u usporedbi sa intelovima?

To me zanima a ne vidim spomenuto u reviews, jer cijena ovisi ne samo o cpu, nego i o maticnoj...

 Budem ga pitao koliko je platio . Iskreno to sad neznam . 

 

EDit: 

 

1000kn maticna 

Nemoj se prkosit gravitaciji .
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.3.2017 15:16 (Adict).
15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Zoidberg kaže...
hrvooje kaže...

8 jezgrene procesore uspoređujte sa 8 jezgrenim procesorima. Tu je za poslovnjake AMD izbrisao 6900K kao opciju gledajući današnje cijene. 

 

 

6900k nikad nije bio opcija za "poslovnjake" nego opcija za preseravanje...

Nema nista lose u tom, da imam love imao bih Ferrari, 6900K, privatni avion, ali 6900K je kao i npr Titan totalno nepotreban logicno gledajuci.

I zato je glupo sto ljudi pricaju o 6900K vs 1800X - 99.5% ljudi u Hrvatskoj ne kupuje u toj kategoriji CPUe, tako da je cijena 6900K nebitna.

1600X ce biti bitniji, jer iskreno ni 1700 bas nije nesto jako jeftin i dostupan za vecinu kupaca u Hrvatskoj.

 

 Kakva je to glupost od komentara? Ljudi u Hrvatskoj kupuju svašta, pa i 6950X i Xeone i drugo. Naravno da je bitna cijena. Jednako kao što je 6900K ne samo odličan CPU za moderne igre (jedini 8-core) nego i za sve druge upotrebe gdje je potrebno više jezgara. Odakle ti 99,5%? Kao i 99% svih postotaka, izmišljeno? Pun je forum ovdje ekipe s i7 od 370 eura, a sad je "nitko ne kupuje taj rang"? LOL

prodajem jednu od mašina (onu za veš)
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.3.2017 15:16 (Tonči).
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Adict kaže...

evo jedan primjerak od prijatelja . veceras je akcija 

  Daj obavezno info kako radi i kako se clocka što prije !! .

11 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen CPU
itomic009 kaže...
Adict kaže...

evo jedan primjerak od prijatelja . veceras je akcija 

  Daj obavezno info kako radi i kako se clocka što prije !! .

evo posto su nestrpljiv .

Nemoj se prkosit gravitaciji .
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU

 Koju memoriju ima ?

11 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen CPU
itomic009 kaže...

 Koju memoriju ima ?

 16gb al sam koju neam pojma . 

Nemoj se prkosit gravitaciji .
16 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Tonči kaže...
Zoidberg kaže...
hrvooje kaže...

8 jezgrene procesore uspoređujte sa 8 jezgrenim procesorima. Tu je za poslovnjake AMD izbrisao 6900K kao opciju gledajući današnje cijene. 

 

 

6900k nikad nije bio opcija za "poslovnjake" nego opcija za preseravanje...

Nema nista lose u tom, da imam love imao bih Ferrari, 6900K, privatni avion, ali 6900K je kao i npr Titan totalno nepotreban logicno gledajuci.

I zato je glupo sto ljudi pricaju o 6900K vs 1800X - 99.5% ljudi u Hrvatskoj ne kupuje u toj kategoriji CPUe, tako da je cijena 6900K nebitna.

1600X ce biti bitniji, jer iskreno ni 1700 bas nije nesto jako jeftin i dostupan za vecinu kupaca u Hrvatskoj.

 

 Kakva je to glupost od komentara? Ljudi u Hrvatskoj kupuju svašta, pa i 6950X i Xeone i drugo. Naravno da je bitna cijena. Jednako kao što je 6900K ne samo odličan CPU za moderne igre (jedini 8-core) nego i za sve druge upotrebe gdje je potrebno više jezgara. Odakle ti 99,5%? Kao i 99% svih postotaka, izmišljeno? Pun je forum ovdje ekipe s i7 od 370 eura, a sad je "nitko ne kupuje taj rang"? LOL

 LOL a) bug forum nije reprezantativan b) ni na forumu nema puno(itko) ljudi sa 6900K. c) 7700K je otprilike isti ili malo brzi u igrama od 6900K http://www.anandtech.com/bench/product/1729?vs=1826

8 godina
offline
AMD Ryzen CPU

http://wccftech.com/ryzen-7-1800x-overclocked-58ghz-ln2/

 

Evo ga na 5.8Ghz...

 

"Swedish overclocker Elmor claimed another world record. Using liquid nitrogen cooling, he overclocked his Ryzen 7 1800X to 5.36GHz on all 8 cores and successfully completed a record-breaking run of Cinebench R15’s multi-threaded CPU test. Scoring 2454 points, 9 points ahead of the previous world record achieved with an i7 5960X overclocked to 6GHz."

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.3.2017 16:08 (marattz).
16 godina
online
AMD Ryzen CPU

6900K i jest prije za igre nego neke druge poslove samo zato jer je single CPU, odnosno jedna makina.

Za poslove koji se mogu mrežno distribuirati, bolje sklopiti dvije, ili u slučaju 6950X, skoro tri makine (npr. render -slave)

 

13 godina
offline
AMD Ryzen CPU

Ako u Links stignu u pon ja kupujem komplet, samo 1700 model.

Više manje svugdje ide jednako kao ostali, za 2950HRK je daleko najbolja kupnja.

GPU će čekati, vjerojatno Vega.

U svakom slučaju odličan posao, mada me muči to što su mušice još tu.

16 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Mladen kaže...

6900K i jest prije za igre nego neke druge poslove samo zato jer je single CPU, odnosno jedna makina.

Za poslove koji se mogu mrežno distribuirati, bolje sklopiti dvije, ili u slučaju 6950X, skoro tri makine (npr. render -slave)

 

 Dobar clanak.

http://www.techspot.com/review/1155-affordable-dual-xeon-pc/

samo ne znam koliko je realan danas jer se to odnosilo tada na second hand CPUs.

 

marattz kaže...

http://wccftech.com/ryzen-7-1800x-overclocked-58ghz-ln2/

 

Evo ga na 5.8Ghz...

 

"Swedish overclocker Elmor claimed another world record. Using liquid nitrogen cooling, he overclocked his Ryzen 7 1800X to 5.36GHz on all 8 cores and successfully completed a record-breaking run of Cinebench R15’s multi-threaded CPU test. Scoring 2454 points, 9 points ahead of the previous world record achieved with an i7 5960X overclocked to 6GHz."

 Nije na 5.8 kada test moze samo proci na 5.36.  A 5.36 na nitrogen nije bas tako impresivno u smislu da OC potencijal nije bas velik, ne da nije impresivno Ryzena preko 5 GHz natjerati.

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.3.2017 16:16 (Zoidberg).
16 godina
online
Re: AMD Ryzen CPU
Zoidberg kaže...

 Dobar clanak.

http://www.techspot.com/review/1155-affordable-dual-xeon-pc/

samo ne znam koliko je realan danas jer se to odnosilo tada na second hand CPUs.

Ok, rabljeni su već druga priča, i nedavno je bilo takvih jeftinih Xeona, mislim da Ansha ima tako složenu dual-CPU makinu.

Iako su gameri malo razočarani, R7 1700 je nenadmašan render-slave.

13 godina
offline
AMD Ryzen CPU

Ryzen se u prosjeku lošije clocka od Intel konkurencije, to je činjenica.

Nudi impresivne perfomanse, nižu potrošnju, temperature su podjednake intelovima zasada, pod vodenim naravno niže.

HT im je nešto bolji od Intelova, realno je očekivati max 4.2GHZ pod vodom za 24/7, sve ostalo je san.

No to je i dalje super.

15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Zoidberg kaže...
Tonči kaže...
Zoidberg kaže...
hrvooje kaže...

8 jezgrene procesore uspoređujte sa 8 jezgrenim procesorima. Tu je za poslovnjake AMD izbrisao 6900K kao opciju gledajući današnje cijene. 

 

 

1) 6900k nikad nije bio opcija za "poslovnjake" nego opcija za preseravanje...

Nema nista lose u tom, da imam love imao bih Ferrari, 6900K, privatni avion, ali 6900K je kao i npr Titan totalno nepotreban logicno gledajuci.

I zato je glupo sto ljudi pricaju o 6900K vs 1800X - 99.5% ljudi u Hrvatskoj ne kupuje u toj kategoriji CPUe, tako da je cijena 6900K nebitna.

1600X ce biti bitniji, jer iskreno ni 1700 bas nije nesto jako jeftin i dostupan za vecinu kupaca u Hrvatskoj.

 

 Kakva je to glupost od komentara? Ljudi u Hrvatskoj kupuju svašta, pa i 6950X i Xeone i drugo. Naravno da je bitna cijena. Jednako kao što je 6900K ne samo odličan CPU za moderne igre (jedini 8-core) nego i za sve druge upotrebe gdje je potrebno više jezgara. Odakle ti 99,5%? Kao i 99% svih postotaka, izmišljeno? Pun je forum ovdje ekipe s i7 od 370 eura, a sad je "nitko ne kupuje taj rang"? LOL

 LOL a) bug forum nije reprezantativan b) ni na forumu nema puno(itko) ljudi sa 6900K. c) 7700K je otprilike isti ili malo brzi u igrama od 6900K http://www.anandtech.com/bench/product/1729?vs=1826

 Da se vratimo: 

1.) Posve pogrešno

2.) Izmišljen postotak

 

7700K jednostavno ne može na istom taktu biti brži od 6900K jer je napredak po jezgri doslovno 0. Već se u ovoj temi pisalo o tome.

prodajem jednu od mašina (onu za veš)
13 godina
offline
AMD Ryzen CPU

EDIT

Broadwell E je sporiji clock per clock od 6700k/7700K jer ima malo sporiji IPC, dakle u okružju koje koristi 8 threadova na istom clocku je 7700K brži od 6900K recimo, u igrama.

Ryzen 8/16 je konkurent direktno 6900K.

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.3.2017 16:35 (zoharbizo).
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
R7 1700+B350 ploca i proc na 3.9-4Ghz cini se kao najisplativija kombinacija.
16 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen CPU
evincar kaže...
R7 1700+B350 ploca i proc na 3.9-4Ghz cini se kao najisplativija kombinacija.

 Ja iskreno mislim da se vecini ljudi vise isplati 1600x kad izade jer je 1700 mozda malo overkill za sadasnje aplikacije za vecinu korisnika(sto se tice broja jezgri)...

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.3.2017 16:59 (Zoidberg).
16 godina
offline
AMD Ryzen CPU

mozda ipak čekat r5 seriju i uzet bolju ploču pa nakon nekog vremena upiknit neki jači procesor bude li potrebe, znamo da će am4 bit tu duze vremena

Bok, ja sam sharyn
13 godina
offline
AMD Ryzen CPU

Gledajući perfomanse i cijenu plus zalog za budućnost te overclock potencijal, 6/12 model, 1600 će biti defitivni bestbuy i overall performer.

16 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen CPU

Jedan socket koji pokriva sve cpu iz ponude. Do kraja godine situacija za AMD će biti puno bolja. 

 

Znači u onom tel. razgovoru s AMD-om rekli su da su s skylakeom i Kaby lakeom ipc tu negdje. Kad na R5 dignu clock i spuste cijenu taj mora biti bliži 7700K. Za 100€ manje 15% fps-a manje. Što je loše u boljoj ponudi pa nek' si svatko izabere

 

 

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen CPU
zoharbizo kaže...

EDIT

Broadwell E je sporiji clock per clock od 6700k/7700K jer ima malo sporiji IPC, dakle u okružju koje koristi 8 threadova na istom clocku je 7700K brži od 6900K recimo, u igrama.

Ryzen 8/16 je konkurent direktno 6900K.

 Nope. Kao vlasnik 7700K, 6950X i 5960X mogu ti reći da razlike nema. Kaby Lake je 0% brži od prethodnika. Možda u nekoj sintetici dobiješ bolje, ali razlika je baš nula. Prema Haswellu je razlika max 3%. 

prodajem jednu od mašina (onu za veš)
14 godina
offline
AMD Ryzen CPU

evo jedan benchmark

 

 

 

ovaj je jos bolji

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.3.2017 17:42 (dreadmoore).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice