Chat tema ljubitelja hardvera zaključana tema

poruka: 24.323
|
čitano: 2.609.611
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
odjavljen
offline
AMD Zen CPU

Pa je, evo npr. ja se uopče ne mogu igrati na ovom svom IPC-u iz 2007. godine. Igre štekaju za popizditi 

15 godina
offline
AMD Zen CPU

kad je event sutra uopće, će biti kakav LIVE ili šta? ja sam negdje samo vidio 13.12. amd event pa čekam.

13 godina
offline
Re: AMD Zen CPU
XXX kaže...

Pa je, evo npr. ja se uopče ne mogu igrati na ovom svom IPC-u iz 2007. godine. Igre štekaju za popizditi 

A sad kad Zen izađe, odmah budeš prešao na njega.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Zen CPU
XXX kaže...

Pa je, evo npr. ja se uopče ne mogu igrati na ovom svom IPC-u iz 2007. godine. Igre štekaju za popizditi 

 pa ja bi popizdiolp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Zen CPU
Valentin17 kaže...
XXX kaže...

Pa je, evo npr. ja se uopče ne mogu igrati na ovom svom IPC-u iz 2007. godine. Igre štekaju za popizditi 

A sad kad Zen izađe, odmah budeš prešao na njega.

 Ma kakvi, to je hardver za sirotinju. Od sad kupujem samo Intel , treba držati do forumaškog rejtinga.

12 godina
protjeran
offline
AMD Zen CPU

ak igras igre iz 2007g onda te shvacam

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
13 godina
offline
Re: AMD Zen CPU
XXX kaže...

treba držati do forumaškog rejtinga.

Onda odmah moraš prijeći barem na 6850k, jebga, zaostaješ već.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
15 godina
offline
Re: AMD Zen CPU
Pa normalno da mozes igrati, ali i na 775 socketu isto tako mozes igrati, x5470 za 20$ i deri isto sa r9 380, nisu se pomaknuli godinama, druga stvar je sta je sada sve manji utjecaj cpu na neke igre, pogotovo ako dizes rezoluciju cim vise. Ne treba mi broadwel za to, opremio sam se sa 2x e5 2670 64gb ecc rama, a i5 3570k i i7 2600k je tu, iovsko ne igram novije igre, uglavnom mi je dovoljan taj i5 3570k za igre, kasnije nadogradim grafu na neku 7950 ili malo noviju i meni dosta. Ne patim previse za detalje, važno mi je da je igra fluidna.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
16 godina
offline
Re: AMD Zen CPU
Patrick_cro kaže...
A gdje je taj score da to vidimo kad tak usput govoriš? I koji je točno procesor u pitanju? Nemoj ko baba vanga, da se klokat odmah ma 4.2-4.3 a 8 jezgreni odmah ide na 4.1ghz dok ne vidim to negdje istestirati ne vjerujem ništa, a pogotovo za ipc.

CPU-Z Scora nema jer ljudi čuvaju svoj posel, treba se držat "ugovorne šutnje" uostalom s obzirom na spomenutu CPU frekvenciju to je očekivano=realno.Informacija je sa Anandtech foruma, i realno osim usput navedene CPU frekvencije nema drugih informacija.S obzirom da AMD prvo lansira 8/16 verziju, to je za sad i jedina varijanta koja je u rukama proizvođača matičnih ploča.Suma sumarum šta če drugo bit, nego da se ta informacija odnosi na 8/16 Zen kaj drugo.

Stjepanj kaže...

Znaci intel ce i dalje da prednjaci svojim proizvodima u svemu..a potiho sam se nadao vecem overkloku cisto da donekle i u necemu sustigne skylake+!lp

Pa to je tek prva CPU revizija, i da to je ipak Samsung 14nm LPP proizvodni proces.Očito nemaš poima o čem se tu radi, to je sve samo ne proizvodni proces za pucanje u visoke CPU frekvencije.To je več odavno lanjski snjeg spomenuto ili precizirano, zakaj se stalno nonstop čudiš istim činjenicama fučkaj ga sad.

 

Gleda se samo uloženo dobiveno, pa kad vidiš kaj nudi 8/16 Zen za određenu lovu vs turbo skupi Intel 8/16 onda če ti bit sve jasno.

https://www.malwarebytes.org/antiexploit/index.html
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Zen CPU
Valentin17 kaže...
XXX kaže...

treba držati do forumaškog rejtinga.

Onda odmah moraš prijeći barem na 6850k, jebga, zaostaješ već.

 Znam. Evo radim na tome, tražim tri jamca za hipotekarni kredit jer sam sirotinja...ali bit će!! 

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Zen CPU
Stjepanj kaže...

ak igras igre iz 2007g onda te shvacam

 

Ma igram tetris i to mi trza 

15 godina
offline
Re: AMD Zen CPU
Gle da imaju neki hurac onda bi sigurno do sada i pokazali, isti klinac kako intel svaki put dize hype, ali očito da nije neki oc pa nemaju ništa pokazat. Marketing radi čuda, a jedino sta su oni pokazali su sve neke mutne rezultate i baba vanga tračevi, nijedan relevantan test da se može direktno usporediti perfimanse. Zato i kažem da treba čekati, da nebi opet bilo razočaranja,kaby lake je prodavanje muda pod bubrege, još ako i zen proda to isto eto nam hurac a ne neki napredak.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
16 godina
odjavljen
offline
AMD Zen CPU

Pa da, bolje da šute i da se nisu drznuli izbaciti novi CPU. 

13 godina
offline
AMD Zen CPU

Kolko threadova popularni 3d benchmarci podržavaju?

[img]http://www.pohrani.com/f/3P/LZ/2VcjQeoa/katana.jpg[/img]
15 godina
offline
Re: AMD Zen CPU
Ne nego ako imaš konkurentan proizvod onda i das neke konkretne testove, pripremis si tržište za izlazak, jer i jedni i drugi izbacuju novi proizvod. Eto da se vidi konkretan oc i recimo ipc siguran sam da bi dosta njih pričekali zen, a ovako je dosta njih već prošlo na novu platformu jer im se nije dalo čekati zen. Svagdje procure neki testovi jedino kod amd nema ništa. Najavljuju perfomanse haswela pa broadwel itd a na kraju ni jedan jedini relevantan test. Ne vjerujem da je neki problem nabaviti cinebench pa da se vidi sta konkretno cpu može ili neki oc.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Zen CPU
Patrick_cro kaže...
Ne nego ako imaš konkurentan proizvod onda i das neke konkretne testove, pripremis si tržište za izlazak, jer i jedni i drugi izbacuju novi proizvod. Eto da se vidi konkretan oc i recimo ipc siguran sam da bi dosta njih pričekali zen, a ovako je dosta njih već prošlo na novu platformu jer im se nije dalo čekati zen. Svagdje procure neki testovi jedino kod amd nema ništa. Najavljuju perfomanse haswela pa broadwel itd a na kraju ni jedan jedini relevantan test. Ne vjerujem da je neki problem nabaviti cinebench pa da se vidi sta konkretno cpu može ili neki oc.

 E nemože! Kuhaj se malo i snivaj spuštanje cijena Intelu .

12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Zen CPU
Patrick_cro kaže...
Ne nego ako imaš konkurentan proizvod onda i das neke konkretne testove, pripremis si tržište za izlazak, jer i jedni i drugi izbacuju novi proizvod. Eto da se vidi konkretan oc i recimo ipc siguran sam da bi dosta njih pričekali zen, a ovako je dosta njih već prošlo na novu platformu jer im se nije dalo čekati zen. Svagdje procure neki testovi jedino kod amd nema ništa. Najavljuju perfomanse haswela pa broadwel itd a na kraju ni jedan jedini relevantan test. Ne vjerujem da je neki problem nabaviti cinebench pa da se vidi sta konkretno cpu može ili neki oc.

 mozda nemaju love za cinebench?

na stranu to nekako mi to amd previse "skriva" kao i inace, prezentacije im budu tipa gpu/cpu u desnoj ruci visoko podignut i blebecenje ovo je Radeon, ovo je Zen bla bla...jbte cigan na "jakši" bolje prezentira svoju robu nego oni! marketing ono dno dna...i te "sobe" im izgledaju ko neke kvartovske birtije jbte, bas su jadni i to me ljuti konstantno!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
16 godina
odjavljen
offline
AMD Zen CPU

Pa kad nemaju para za platiti publiku koja će svako malo vikati vauuuuuuuu 

12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Zen CPU
rambox kaže...
Patrick_cro kaže...
A gdje je taj score da to vidimo kad tak usput govoriš? I koji je točno procesor u pitanju? Nemoj ko baba vanga, da se klokat odmah ma 4.2-4.3 a 8 jezgreni odmah ide na 4.1ghz dok ne vidim to negdje istestirati ne vjerujem ništa, a pogotovo za ipc.

CPU-Z Scora nema jer ljudi čuvaju svoj posel, treba se držat "ugovorne šutnje" uostalom s obzirom na spomenutu CPU frekvenciju to je očekivano=realno.Informacija je sa Anandtech foruma, i realno osim usput navedene CPU frekvencije nema drugih informacija.S obzirom da AMD prvo lansira 8/16 verziju, to je za sad i jedina varijanta koja je u rukama proizvođača matičnih ploča.Suma sumarum šta če drugo bit, nego da se ta informacija odnosi na 8/16 Zen kaj drugo.

Stjepanj kaže...

Znaci intel ce i dalje da prednjaci svojim proizvodima u svemu..a potiho sam se nadao vecem overkloku cisto da donekle i u necemu sustigne skylake+!lp

Pa to je tek prva CPU revizija, i da to je ipak Samsung 14nm LPP proizvodni proces.Očito nemaš poima o čem se tu radi, to je sve samo ne proizvodni proces za pucanje u visoke CPU frekvencije.To je več odavno lanjski snjeg spomenuto ili precizirano, zakaj se stalno nonstop čudiš istim činjenicama fučkaj ga sad.

 

Gleda se samo uloženo dobiveno, pa kad vidiš kaj nudi 8/16 Zen za određenu lovu vs turbo skupi Intel 8/16 onda če ti bit sve jasno.

 pa jok jbte ti znas, ja sam se jucer rodio pa neznam posljedice manje nanometrije...ima ovdje i malo "pametnijih" od mene pa njima to objasnjavaj...poceo si ko tonci svima objasnjavati kao da su retardirani ili kao da si jucer pao s marsa na forum!

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
16 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Zen CPU
ranko091 kaže...

kad je event sutra uopće, će biti kakav LIVE ili šta? ja sam negdje samo vidio 13.12. amd event pa čekam.

ljink za registraciju

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.12.2016 23:12 (hrvooje).
7 godina
neaktivan
offline
AMD Zen CPU

Amd bi trebao otrgnut dio kolača intelu u dijelu servera jel ih tu nema nikako. A tu je prava lova. Tu mogu napravit skok samo tako.

11 godina
offline
AMD Zen CPU
AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
15 godina
offline
AMD Zen CPU

Massive leak i opet pucanj u prazno, isti klinac se govori vec od najave zena, bem ti leak koji prikazuje sliku i koliko jezgri ima, a od testa ni t. Znaci od toga leaka smo saznali samo kodno ime ryzen i to je to. Ajde sva sreca pa ce danas i objaviti neki klinac pa se nadam da ce kroz par dana i izaci kakav pravi test

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
7 godina
offline
AMD Zen CPU

optimiziran samo za win 10

 

performance skoro kao intel za manje love

 

IPC 40% "improvement" u usporedbi sa Excavatorom

 

sta ti vise treba od informacija :) ?

 

za kucne korisnike to je to

 

za one koji se bave necim korisnim, ima informacija po netu koliko hoces

 

evo recimo za one koji se bave virtualizacijom, teoretska ranjivost kod ZEN procesora:

 

https://arxiv.org/abs/1612.01119

http://amd-dev.wpengine.netdna-cdn.com/wordpress/media/2013/12/AMD_Memory_Encryption_Whitepaper_v7-Public.pdf

 

 

neces nista vise znati nakon ovog eventa danas, jer ce vrtit esport naslove, i to uglavnom MOBA, bar po najavi

 

treba biti realan i ne ocekivati sad ne znam kakva cuda od procesora

 

ako procesor bude tu gdje treba, ocekujem da krajem sljedece godine, kada planiram kupovinu 1440 konfiguracije, AMD proc+ploca+grafa+freesync monitor bude jeftiniji od intel/nvidija kombinacije minimalno za 3500kn, meni je to dobro odraden posao od strane AMD tabora

 

i za tu razliku u lovi oprostit cu im sva sranja koja imam sa njihovim softverom 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.12.2016 11:31 (X3M).
15 godina
offline
AMD Zen CPU

Treba mi konkretan test, eto sta mi treba a ne nagadanje da je jaci od haswela, broadwela itd. Vrtimo se oko tih nagadanje od izlaska zena a nikako ni jedan jedini konkretan test

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
7 godina
offline
Re: AMD Zen CPU
Patrick_cro kaže...

Treba mi konkretan test, eto sta mi treba a ne nagadanje da je jaci od haswela, broadwela itd. Vrtimo se oko tih nagadanje od izlaska zena a nikako ni jedan jedini konkretan test

ma znam da te muci, na to cemo morati jos cekat par mjeseci

 

sto se mene tice ni ne treba biti brzi, treba biti tu negdje, sa puno boljom cijenom i to je to 

13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Zen CPU
Ocel vise taj zen. Kupl sam intela prosli tjedan i nisam zadovoljan. Uopce!
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Zen CPU
Sale_ds kaže...
Ocel vise taj zen. Kupl sam intela prosli tjedan i nisam zadovoljan. Uopce!

Normalno da nisi, to je slabasan procesor...

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.12.2016 12:45 (ansha).
14 godina
offline
Re: AMD Zen CPU
Sale_ds kaže...
Ocel vise taj zen. Kupl sam intela prosli tjedan i nisam zadovoljan. Uopce!

 Ali definitivno je bolji od trenutnih amd-ova

13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Zen CPU
Bolji je jedino zato kaj radi malo bolje u igrama. Al cim uz igru imas upaljen steam, origin, discord, fraps, crome, i nes za snimanje mos zaboravit ugodno igranje. Dropovi gori nego na fx3850. Uzas.
Kad sam kupovao fx'a prije nekoliko godina za cak i manju cijenu sam dobio ugodno igranje i multitasking. Danas za cak i vise love mozes to zaboravit na intelu.. ja sam osobno razocaran intelom.
Svi su ga hvalili na sva zvona i uletila mi dobra ponuda pa reko ajd da i ja to vidim i na kraju kifla. Sva sreca da nisam platio punu cijenu.
I sad kako stvari stoje..ili cu morat na minimalno 6600, a i to mi je upitno kak ce radit nakon videnog ili na zen (ak ne useru)
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice