Macbook M1 usb-c na hdmi, ne radi dobro

poruka: 6
|
čitano: 6.163
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Macbook M1 usb-c na hdmi, ne radi dobro

Pozdrav, nadam se da ovdje ima netko s M1 mekbukom i da se uspješno spojio na monitor.

 

Imam M1 koji ne dolazi s HDMI nego usb-c (ili je to thunderbolt, tko će znat više)

 

uzeo sam si "ugreen usb-c hub" koji podržava 4K@60. HDMI kabel provjereno radi na 4K@60.

Problem koji nastaje jest kad spojim mekbuka slika svakih 30-ak sekundi se ugasi pa se opet upali, kao da nije u stanju odrzati cijelo vrijeme sliku aktivnom.

 

Ne znam da li je problem u OS-u ili hardveru ili u čemu već?

Monitor u pitanju je Samsungov QN90B

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Macbook M1 usb-c na hdmi, ne radi dobro
Iz mog iskustva, jeftiniji USB-C dockovi ne rade dobro s MacBookovima. Ne znam koliko je taj koštao, ali ako ima previše portova, a nema eksterno napajanje kao recimo CalDigit, to isto može biti razlog.

Probaj spojiti u jedan USB-C izlaz napajanje direktno iz struje, a u drugom koristiti taj dock, možda jednostavno nema dovoljno snage za sve.
 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Macbook M1 usb-c na hdmi, ne radi dobro
Pozdrav svima, ovo i mene zanima bas sam iz Chipoteke narucio Ugreen cjena cca 45 eur, uzeo sam jedan iz Kine koji je na putu za kantu za smece... ima ih na Amazonu masa ali nemam povjerenja vise, lakse je vratiti uredjaj kupljen ovdje ako ne valja... cini mi se dobar dock iz Linksa cca 110 eur uz sve ovo ima i kuciste za nvme ssd...
 
0 0 hvala 0
Macbook M1 usb-c na hdmi, ne radi dobro

Probao s 2 različita HUB-a, i jednim klasičnim usb-c -> hdmi adapterom, svaki je koštao cca 200 - 350kn. Nema uspjeha.

 

Ovaj zadnji kupljen u linksu:

 

https://www.links.hr/hr/adapter-delock-usb-c-m-na-hdmi-z-alt-nacin-rada-4k-60hz-crni-200300376

 

 

spaja se ali mogu samo 4K@30 dobiit, dakle posve beskorisno. Dao sam blizu 1000kn za adaptere no i dalje bez uspjeha.

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Macbook M1 usb-c na hdmi, ne radi dobro
Moj PC  
0 0 hvala 0
Macbook M1 usb-c na hdmi, ne radi dobro

Info za one koje imaju iste probleme;

 

Bio u elipsu i kupio ovaj kabel (Trust 23332):

 

https://www.trust.com/en/product/23332-calyx-usb-c-to-hdmi-adapter-cable

 

 

Sada konačno radi. Dakle nikakvi hubovi, nikakvi adapterići, ništa. Direktan USBC-HDMI kabel

 

Koliko vidim ne mogu dobiti više od 60hz, nije problem jer mi ne treba, ali to je limit macbooka - da spojim PC vjerojatno bi išlo i na 144hz koliko mi TV omogućava.

Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice