Program za dizajn motora, modeliranje

poruka: 9
|
čitano: 10.089
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Program za dizajn motora, modeliranje

Bok

Zanima me, kojim se programom radil, modeliranje, dizajniranje motora (benziskih motora itd..) ???

Samo sam htio isprobati kako to ide, ako ima gdje mogučnost takvo nešto,  edukacijski prikazati...

 

Hvala....


Nije mi rodendan danas!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Program za dizajn motora, modeliranje

Pa da bi dizajnirao motor morao bi prvo zavrsiti strojarstvo,... za crtanje u strojarstvu se koriste programi: Catia, Pro Engineer, Solidworks.

AutoCad ti je nespretan za strojarstvo, i to je prvenstveno 2D alat, meni je najbolje sjeo Solidworks, najvise je user friendly i ima odlican tuorial, nije zahtjevan kao Catia...

16 godina
offline
Program za dizajn motora, modeliranje

Ako si zainteresiran, mozes pokusati sa Autodesk Inventorom, prilicno je inovativan program, i mislim da ga je lako skuziti.

ja sam pokusavao nesto, ali posto nemam previse vremena, nisam ga stigao prouciti u detalje.

Prilicno je user friendy jer dijeli neke fore s Autocadom

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Program za dizajn motora, modeliranje

Uh, ovo što tražiš je izuzetno kompleksno.

Ne znam do koje granice misliš ići, ali sve u svemu ti je Solidworks dovoljan, Catia bi bila malo previše (ako se njome služe dečki i iz Airbusa...).

 

 

Uglavnom, nije sve tako jednostavno kako ti se čini, morat ćeš potrošiti sate i sate mučenja. Budi spreman na puno strpljenja.

Meni je na faksu (FSB, strojarstvo) trebao jedan cijeli semestar konstantnog rada da bih ovladao dijelom tog softvera.

 

Ako se misliš amaterski igrati modeliranjem, probaj Googleov Sketchup, besplatan je i krajnje jednostavan (uspoređujući ga s komercijalnom starijom braćom).

16 godina
offline
Program za dizajn motora, modeliranje

Hvala na prijedlozima. Zapisani su svi programi, pa cu vidjeti kako inace radi. Ne mislim se profesionalno baviti, nego da vidim svoju ideju u 3D. Znam ponesto 3D Sturio max pa pomocu njega gledam kao mi izgleda, ali ...... nesto ne mogu vidjeti, dinamicnost, pokretljivost. Ko sto sam rekao, zanima me motor, benzinski, sa svim stvarima kako je sastavljen, ne mora bas biti bitrbo ili common rail itd..nego obicni 4 cilindarski. A jos da vidim kao izgleda jedan elektricni motor. Da, sad sam fakat kompliciran, jer nemam nikakvu skolu, sto ste mogli dokuciti, ali eto.... pitam samo...Inace puno hvala na prijedlozima .... Svako dobro


Nije mi rodendan danas!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Program za dizajn motora, modeliranje

Catia je vrlo tezak program, i ako se stvarno profesionalno ne bavis strojarstvom nece ti biti lako.

Mi smo u drugom razredu u skoli poceli sa catiom, jos sam se ja doma nacitao(nagledao)  tutorijala i tutorijala i mogu ti reci da ce se u tom programu dosta namuciti prije nego ces nesto konkretno napraviti.

Solidworks sam probao i nesto mi se cini laksi, mogao bi sa njime poceti...

 

E4600@3360MHz,8600GTS,2GB DDR2@840MHz
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.5.2008 20:44 (Bruno).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Program za dizajn motora, modeliranje

Dobro za pocetak cu pogledati Studioworks. Nadam se da cu naci negdje gdje cu moci vidjeti kako izgleda, a jos bolje demo. Tek tako, reda radi, ne. Inace, divim vam se da znate s tim raditi, mene samo ideje pljuste a ne znam ih pretociti na 3d da vidim, kak su mi sive stanice pametne. hehehehe HVALA,  sad trk do frenda s flatrate, vjerujem da su veliki prgrami. Dao Bog da vam jednog dana pokazem gdje ste mi malo pomogli, tako mi Jebodiaha....(ako ovaj nick ima neko znacenje, ja ne znam. To sam onako tapkao po tastauri)


Nije mi rodendan danas!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Program za dizajn motora, modeliranje
Bruno kaže...

Catia je vrlo tezak program, i ako se stvarno profesionalno ne bavis strojarstvom nece ti biti lako.

Mi smo u drugom razredu u skoli poceli sa catiom, jos sam se ja doma nacitao(nagledao)  tutorijala i tutorijala i mogu ti reci da ce se u tom programu dosta namuciti prije nego ces nesto konkretno napraviti.

Solidworks sam probao i nesto mi se cini laksi, mogao bi sa njime poceti...

 

 Nikako se ne bi složio sa kolegom...DASSAULT SYSTEMES je otkupio SolidWorks prije par godina te kompletno sučelje izmedju ova 2 softweara jako slično. Catia bolje barata sa matematikom za razliku od Solida, ali to tek dolazi do izražaja u kompleksnom modeliranju (surface, generitive shape design itd.)
Nikako nemojte misliti da se u Catiji može nešto nacrtati što se u Solidu ne može....vidio sam modele koje su dečki radili u "slabijem softwearskom paketu" i ostajao bez teksta!
Jebodiah kaže...

Dobro za pocetak cu pogledati Studioworks. Nadam se da cu naci negdje gdje cu moci vidjeti kako izgleda, a jos bolje demo. Tek tako, reda radi, ne. Inace, divim vam se da znate s tim raditi, mene samo ideje pljuste a ne znam ih pretociti na 3d da vidim, kak su mi sive stanice pametne. hehehehe HVALA,  sad trk do frenda s flatrate, vjerujem da su veliki prgrami. Dao Bog da vam jednog dana pokazem gdje ste mi malo pomogli, tako mi Jebodiaha....(ako ovaj nick ima neko znacenje, ja ne znam. To sam onako tapkao po tastauri)


 Inače jebodiah...ovo nije nikakva lažna skromnost, ali zapravo nema tu nekakvoga mjesta divljenju. 3d softweari su samo alati koji bez ideje apsolutno ničem ne služe. Stoga uhvati se posla i vidjet ćeš kako je 3d modeliranje zapravo najsličnije slaganju lego kockica....a to SVATKO može:)
16 godina
neaktivan
offline
RE: Program za dizajn motora, modeliranje
somi7 kaže...
 Nikako se ne bi složio sa kolegom...DASSAULT SYSTEMES je otkupio SolidWorks prije par godina te kompletno sučelje izmedju ova 2 softweara jako slično. Catia bolje barata sa matematikom za razliku od Solida, ali to tek dolazi do izražaja u kompleksnom modeliranju (surface, generitive shape design itd.)
Nikako nemojte misliti da se u Catiji može nešto nacrtati što se u Solidu ne može....vidio sam modele koje su dečki radili u "slabijem softwearskom paketu" i ostajao bez teksta!
 Nisam nigdje ni rekao da se u Catia-i moze nacrtati nesto sto se u SW ne moze....
SW mi se cini nekako vise user friendly. Jednostavno malo lakse,iako se slazem da su sucelja poprilicno slicna.
Ne znam, takav je moj dojam. Nisam ni previse radio u SW, tako da je to vise ovako na prvi pogled. :)
E4600@2400MHz 1.16V, 8600GTS, 2GB DDR2@800MHz 4-4-4-12
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice