Thomson SpeedTouch 780wl kao wireless access point

poruka: 13
|
čitano: 37.907
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Thomson SpeedTouch 780wl kao wireless access point

Pozdrav,

 

zanima me mogu li i kako iskoristiti stari SpeedTouch kao wireless access point za novi router koji nema wireless...

Why so serious?! Let's put a smile on that face!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Thomson SpeedTouch 780wl kao wireless access p
jocker'86 kaže...

Pozdrav,

 

zanima me mogu li i kako iskoristiti stari SpeedTouch kao wireless access point za novi router koji nema wireless...

  Može

 

Spoji ih internet kabelom Lan to Lan

Na ST isključi DHCP i postavi mu IP npr.192.168.1.10

Na routeru bez bežične opcije DHCP on i IP 192.168.1.1

I know that probably somebody will think this is stupid but i have nothing better to do
13 godina
offline
RE: Thomson SpeedTouch 780wl kao wireless access p

Kako misliš Lan to Lan internet kablom?! misliš obični UTP kabel u ethernet sučelja u obadva routera??

 

Na ST sam stavio novi firmware i tvorničke postavke, pa me zanima jel treba još nešto podešavati unutra ili samo gore navedeno, IP i DHCP?

Why so serious?! Let's put a smile on that face!!
16 godina
neaktivan
offline
Thomson SpeedTouch 780wl kao wireless access point

Evo nacrtao sam ti   {#}  {#}

 

lan port na žičnom u lan port na ST

internet kable rj 45

spojiš komp. s ST i u njemu isključiš DHCP i staviš IP npr 192.168.1.10

 

U žični router ulaziš s 192.168.1.1 i tu stavljaš podatke od ISP.

I know that probably somebody will think this is stupid but i have nothing better to do
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.11.2010 22:11 (Verbatim).
 
1 0 hvala 2
13 godina
offline
RE: Thomson SpeedTouch 780wl kao wireless access p

ej, puno hvala, uspio sam već :D

 

bas tako kako si i rekao, jedino sto su mi IP adrese druge, zbog ISP-a, ali nije bilo s tim problema i iskljucim DHCP i to je to..

 

moram priznat da sam sumnjičav bio, ali evo ga, sve radi ;)

 

Puno hvala još jednom! :D

Why so serious?! Let's put a smile on that face!!
16 godina
neaktivan
offline
Thomson SpeedTouch 780wl kao wireless access point

Stavi zaštitu na ST, npr. WPA2 (AES) i to je to.

Port Forward radiš na žičnom routeru ako ti treba

 

{#}

I know that probably somebody will think this is stupid but i have nothing better to do
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
RE: Thomson SpeedTouch 780wl kao wireless access p

Sve jasno, zaštita je prva stigla (WPA, nipošto WEP), a za Port Forward nemam potrebe, ali znam kome se obratiti u slučaju potrebe :D hehe

Why so serious?! Let's put a smile on that face!!
13 godina
neaktivan
offline
Thomson SpeedTouch 780wl kao wireless access point

Dali to vrijedi za T-com-ov SpeedTouch

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Thomson SpeedTouch 780wl kao wireless access p
master-x kaže...

Dali to vrijedi za T-com-ov SpeedTouch

I koristio sam T-com-ov ST, samo sam firmware flashao.. Malo si proguglaj, 10 min posla.. Ako kaj zapneš pitaj, budem ti objasnio i dao linkove.

Why so serious?! Let's put a smile on that face!!
11 godina
neaktivan
offline
Re: Thomson SpeedTouch 780wl kao wireless access p

molim te da postaviš linkove , pa kad budem  imao vremena ,da se poigram sa tim ruterom , jer mi treba u vikendici da pokrije sve katove, pozz

9 godina
neaktivan
offline
Thomson SpeedTouch 780wl kao wireless access point

Pozz

Htio bi se istim ovim routerom spojiti na susjedov router. Jeli to moguće i kako? Susjed ima TP-LINK neznam koji model, ali zgrada je prepuna armature pa se jedva spajam na njega isko mu je router pored prozora pa bi htio svojim routerom se spojit na njega i odašiljat wireless signal. Ako može pomoć bio bi neopisivo zahvalan.

Osim ovog routera imam i Thomson twg850-4 i zyxel P-2601HN-F3 pa ako je moguće neki od njih stavit u Repeater Mode jer koliko sam skužio to je mod u kojem se na oba routera mogu spajati wireless uređaji, a i kod mene i kod susjeda je više wireless uređaja koje bi trebali spojiti na istu mrežu. A ako se ne varam u bridge modu se uređaji bežično mogu spajati samo na moj router. Jesam u pravu?

LP 

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.10.2014 16:57 (Robi-Tim).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Thomson SpeedTouch 780wl kao wireless access p
Pozdrav, trebao bih na Thomson SpeedTouch 780i WL, prenamjenit da ga koristim kao wireless acces point, ako je moguće, internet mi je spojen u drugoj kući preko onog bijelog thomson rutera od tcoma, a ja sam u drugoj kući udaljen 7-8m pošto su debeli zidovi max dobijem 3 crtice na netu, ako bi netko mogao pojasnit kako napravit WAP preko gore navedenog rutera, ili moram preko kabela spojit jedan u drugi? Speedtouch 780i wl, ima original firmware nije od tcoma flashan je
12 godina
neaktivan
offline
Thomson SpeedTouch 780wl kao wireless access point

Ponovno aktiviram temu iz razloga što sam dosao do dijela u kojem neznam sto da napravim osim sto sam iskljucio dhcp (slika), neznam koju tocno da upisem ip adresu ili adrese.

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice