DynDNS i "fiksna" IP - Tutorial izdvojena tema

poruka: 54
|
čitano: 100.412
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
odjavljen
offline
RE: DynDNS i "fiksna" IP - Tutorial
Penryn kaže...

Router je Thomson TG782.

Samo port forward..valjda.

Mislim da bi i pod ono Trigger protocol trebao stavit FTP a pod Trigger port isto 20 i 21.

 

A firewall na user.t-com.hr? Jesi njega ugasio?

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
16 godina
neaktivan
offline
RE: DynDNS i "fiksna" IP - Tutorial
Sum_of_all_fears kaže...
Penryn kaže...

Router je Thomson TG782.

Samo port forward..valjda.

Mislim da bi i pod ono Trigger protocol trebao stavit FTP a pod Trigger port isto 20 i 21.

 

A firewall na user.t-com.hr? Jesi njega ugasio?

Na user tcom nije bio ugašen, sad sam ga ugasio.

Evo slika kako je sad:

  Sličnu stvar sam ima prije par mjeseci sa uTorrent webUI-em.

Nisam se nikako mogao spojit preko vanjske IP..i na kraju je ispalo da ga je firewall od ESET-a "gušio".

Ali sad je sve pogašeno..nema nikakvog smisla.

15 godina
odjavljen
offline
RE: DynDNS i "fiksna" IP - Tutorial

To bi sad moralo raditi jer port 21 "počinje" FTP komunikaciju. Stvarno nemam pojma što bi moglo biti. Server je ok, domena je ok. Firewallovi isključeni. Što još ostaje?

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
16 godina
neaktivan
offline
RE: DynDNS i "fiksna" IP - Tutorial
Sum_of_all_fears kaže...

To bi sad moralo raditi jer port 21 "počinje" FTP komunikaciju. Stvarno nemam pojma što bi moglo biti. Server je ok, domena je ok. Firewallovi isključeni. Što još ostaje?

A nemam blage. Možda ne trebam stavljat ručno IP..jer ja prema ruteru uvijek imam istu IP.

Možda zato što su Windowsi 64bit, zato što sam spojen bežično. Ne znam.

Al prije svega mislim da je problem u port forwardu i njegovom "ne prolaženju".

Pokušat ću sad utorrent webui napraviti, da vidim hoće li kod njega raditi sa vanjskom ip.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.8.2010 18:01 (Penryn).
14 godina
neaktivan
offline
DynDNS i "fiksna" IP - Tutorial

Vidim da moj problem gotovo svi ignorirali...ali nema veze, riješeno je sve. krivu ip sam upisao kod forwardanja (zamijenio brojke) i naravno jučer u gužvi nikako to uočit...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
DynDNS i "fiksna" IP - Tutorial

Evo spojio sam jedan od starih kompova sa svježe instaliranim WinXP da vidim jel do OS-a.

I sad ..uTorrent webUI radi, spaja se sa vanjskom IP, odnosno sa DNS-om.

Za Filezillu sam trebao dodati portove 20 i 21 u windows firewall.

FTP Server port 21 & FTP-data port 20 

Ali spajanje sa FileZilla Clientom opet ne radi. Evo ss problema pa ako netko zna uzrok..

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
DynDNS i "fiksna" IP - Tutorial

Bok ljudi. Meni je sve jasno osim onoga forwardiranja portova jer ne znam koje točno portove moram?

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: DynDNS i "fiksna" IP - Tutorial
Wicked_Sick87 kaže...

Bok ljudi. Meni je sve jasno osim onoga forwardiranja portova jer ne znam koje točno portove moram?

Ovisi za šta ti trebaju.

 

CoD je 28960, Remote Desktop je 3389, sql server je 1433... Ovo ti je popis portova i aplikacija koje ih koriste...

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
12 godina
neaktivan
offline
DynDNS i "fiksna" IP - Tutorial

Da ne otvaram novu temu. Znaci imam WD Book Live, spojen na Siemensov router od T-com. U routeru su postavke namjestene za dyndns server i port forward. Kada sam na kucnoj mrezi, znaci wifi, FTP normalno radi, dok iz vana nemogu pristupiti. Istu stvar sam namjestao u firmi, samo sa drugim HDD, ali sa istim routerom i tamo sve radi kako treba. Jednostavno ne kuzim kamo je zapelo. MIslim da je igra u tom forwardu, ali mi nije jasno sto. Vidim da spominjete i Trigger, jel bi trebao to sto namjestiti.

Hvala

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
DynDNS i "fiksna" IP - Tutorial

Pozdrav!

 

Zanima me da li je moguće ikako koristiti TG782 kao proxy server.

 

Hvala!

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
DynDNS i "fiksna" IP - Tutorial

Da malo dignemo temu iz mrtvih, dali je FREE dynDNS usluga i dalje besplatna? Treba mi da povežem svoj xAMPP stack povežem, odnosno da mi na "vanjskoj" ip adresi na portu 80(80) bude dostupan sadržaj kojeg vrtim na localhostu.

 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: DynDNS i "fiksna" IP - Tutorial
alankish kaže...

Da malo dignemo temu iz mrtvih, dali je FREE dynDNS usluga i dalje besplatna? Treba mi da povežem svoj xAMPP stack povežem, odnosno da mi na "vanjskoj" ip adresi na portu 80(80) bude dostupan sadržaj kojeg vrtim na localhostu.

Dio problema je riješen. xAMPP stacku sam dodijelio statičnu IP adresu, izvan rangea IP adresa koji dodjeljuje DHCP server i forwardao si HTTP port. U HTTPD-(XAMPP).CONF fajlu, sam dozvolio da mi cijeli stack bude dostupan izvana i voila. Pročitam si trenutnu vanjsku IP adresu koja mi se leasa svakih 24h i pržim. Tako da mi u biti DynDNS nije niti potreban. Hellou {#}

15 godina
odjavljen
offline
DynDNS i "fiksna" IP - Tutorial

dynDNS nažalost više nije besplatan. Mislim da nakon 30 dana brišu dyndns adresu ali srećom, ima free zamjena. FreeDNS se zove.

http://nighthawk-software.blogspot.com/
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
DynDNS i "fiksna" IP - Tutorial

Pozzz ljudi, imam jedan problem sa DynDNS, mislim da sam potrefio temu i usput da je malo osvjezim.

 

Dakle da bi se izbjegli neki nepotrebni kometari, koristim DynDNS vec 5 godina i podesavao sam klijente na raznim uređajima (routeri, modemi, dvr (snimaci) i PC)

Znaci problem je sto od 2. Decembra DynDNS je prestao da updateuje sve hostname osim jednog koji se updateuje putem DynDNS klijenta za PC. Sa istim ovim klijentom par hostname-a ne radi. Poslao sam mail podrsci Dyn-a i oni su mi odgovorili da garantuju da ce DynDNS raditi samo sa klijentom sa njihove stranice. Taj klijent prijavi mi da je pogresan username i password, iako se sa istim uredno prijavim na njihovu web stranicu. Da li cu rijesiti problem zamjenom passworda? To sam ostavio kao zadnju opciju jer je to ipak malo veci poduhvat. Usluge DynDNS-a isticu 23 Januara, tako da mislim da nije u tom problem. Prilikom prijave na njihovu stranicu, sistem ne prijavljuje da je account blokiran zbog zloupotrebe ili bilo cega slicnog.  

 

Rijeseno promjenom passworda {#}

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.12.2014 14:48 (MaXt0r).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
DynDNS i "fiksna" IP - Tutorial

Pozdrav! :D

 

Da malo oživim temu.

Dobio sam novi router koji ima drugačije postavke DDNS-a od prijašnjeg, pa bi molio pomoć:

 

 
 

Pod DynDNS imam dva servisa:

IME.dlinkddns.com

i

IME.dyndns.org

 

Oboje su - Service: Host na DynDNS-u.

 

Naravno, koristio bi samo jednog :)

 

Što unjeti u router pod Host, što pod Domain?

Koji service provider odabrati? Jer sam našao prijedlog da radije odabrati dyndns-custom (ne znam zašto).

User i pass su vjerojatno oni koji koristim i za DynDNS stranicu? :)

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.10.2017 15:21 (CyberDemonVZ).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
DynDNS i "fiksna" IP - Tutorial

Pozdrav zanime jel mogu napravit ovako za hikvision kamere da mogu gledat preko mob? jel trebam imat pc uvijek upaljen da bude ko server i jel mogu napravit na drugoj lokaciji dns server drugi je isap preko optike ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: DynDNS i "fiksna" IP - Tutorial

Ako kamere imaju mogućnost pristupa preko ip adrese, onda možeš i bez PC-a, ali ti treba router koji podržava ažuriranje dynDNS-a (u osnovi, danas svi podržavaju, ali neki od operatera su zaključani), te moraš kamerama podesiti statičnu LAN IP adresu i otvoriti portove (svaka kamera će ti biti na svom portu).

 

Također, ako se ne budeš mogao spojiti, trebati ćeš od operatera tražiti da ti isključi CGNAT (poslovnim korisnicima to gase bez problema, ne znam kako je za kućne).

 

Ostaje još pitanje sigurnosti - da li se kamerama može upravljati, da li su sigurne ili predstavljaju rizik za čitavu mrežu i da li ih možeš adekvatno zaštititi od neželjenog pristupa. Za takve stvari je bolje angažirati nekoga tko će to odraditi kako spada.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
10 godina
offline
Re: DynDNS i "fiksna" IP - Tutorial
MrBlc kaže...

Ako kamere imaju mogućnost pristupa preko ip adrese, onda možeš i bez PC-a, ali ti treba router koji podržava ažuriranje dynDNS-a (u osnovi, danas svi podržavaju, ali neki od operatera su zaključani), te moraš kamerama podesiti statičnu LAN IP adresu i otvoriti portove (svaka kamera će ti biti na svom portu).

 

Također, ako se ne budeš mogao spojiti, trebati ćeš od operatera tražiti da ti isključi CGNAT (poslovnim korisnicima to gase bez problema, ne znam kako je za kućne).

 

Ostaje još pitanje sigurnosti - da li se kamerama može upravljati, da li su sigurne ili predstavljaju rizik za čitavu mrežu i da li ih možeš adekvatno zaštititi od neželjenog pristupa. Za takve stvari je bolje angažirati nekoga tko će to odraditi kako spada.

 ma volio bih sam sebi to hostat dns server i sve ako je moguce jer ovaj tko mi je radio dosadio samu vise u 6mj zvao ga 4 puta jer mi se desilo restatrianje routera na tvornicke pa onda crko modem opet ponovo upisivat tako da nemoram nekoga molit da sam sebi hostam i kamere su preko dvr ne nvr.Pitanje mogu ja hostat server kod kuce jer mi je tu optika i brzi i net ovo mi je za vikendicu??

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.4.2020 23:42 (Ice45).
15 godina
odjavljen
offline
Re: DynDNS i "fiksna" IP - Tutorial

DynDNS je DNS server. Ako želiš hostati vlastiti DNS server kod kuće, za to ti treba fiksna IP adresa koju naši operateri naplaćuju barem 200 kn mjesečno. Onda opet u vikendici moraš podesiti sam da nekako javlja tvojem DNS serveru svoju novu adresu - u konačnici bi sam morao implementirati ono što DynDNS nudi, uz daleko veći trošak i uz iste probleme (ako uopće uspiješ natjerati router da surađuje s vlastitim rješenjem.

 

Možda ti je najbolja opcija kupiti neki kvalitetniji router, te zatražiti operatera da tvoj router podesi u bridge mode. Tako imaš punu kontrolu, možeš backupirati postavke i u slučaju bilo kakve potrebe za resetom povući iz backupa, a ako trebaš dodatnu sigurnost, onda možeš napraviti i VPN mrežu, tako da se kameri može pristupiti preko VPN-a.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
13 godina
offline
Re: DynDNS i "fiksna" IP - Tutorial
MrBlc kaže...

DynDNS je DNS server. Ako želiš hostati vlastiti DNS server kod kuće, za to ti treba fiksna IP adresa koju naši operateri naplaćuju barem 200 kn mjesečno. Onda opet u vikendici moraš podesiti sam da nekako javlja tvojem DNS serveru svoju novu adresu - u konačnici bi sam morao implementirati ono što DynDNS nudi, uz daleko veći trošak i uz iste probleme (ako uopće uspiješ natjerati router da surađuje s vlastitim rješenjem.

Ne, DynDNS nudi uslugu dinamičkog DNS-a. I ne, za DynDNS ne trebaš imati statičku IP adresu. Štoviše, isti servis služi da bi uz određenu mjesečnu naknadu ili čak besplatno mogao pristupiti uređajima van doma.

 

Dakle, ono što taj servis radi jest povezuje unaprijed odabranu adresu s tvojom trenutnom IP adresom. Zbog toga što se namješta u router (neki servisi imaju i svoju aplikaciju), dinamički DNS u svakom trenutku zna s koja je tvoja IP adresa. I tako ti omogućuje da ne moraš svaki puta prije izlaska od kuće pamtiti ili zapisivati trenutnu IP adresu da bi iz vana pristupio nečemu u kućnoj mrežu. Samo upamtiš adresu i port na kojem je povezan uređaj i to je sve.

 

Inače, DynDNS je nekada nudio besplatnu uslugu, danas nudi samo komercijalne usluge. Na sljedećem linku imaš listu besplatnih DDNS usluga;

➡️ https://www.makeuseof.com/tag/5-best-dynamic-dns-providers-can-lookup-free-today/

 

Ukoliko ti ruter ne podržava određene servise, imaš tri opcije:

1. Plaćati uslugu koju podržava

2. Koristiti aplikaciju (ako je usluga nudi)

3. Kupiti vlastiti, napredniji ruter, a od operatera staviti u brigde.

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.4.2020 8:49 (Marko :D).
15 godina
odjavljen
offline
Re: DynDNS i "fiksna" IP - Tutorial

Ajde, molim te pročitaj post na koji odgovara, pa onda moj post s razumijevanjem - čovjek pita može li kući imati vlastiti DNS da bi se mogao povezati s kamerama u vikendici.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
13 godina
offline
Re: DynDNS i "fiksna" IP - Tutorial
MrBlc kaže...

Ajde, molim te pročitaj post na koji odgovara, pa onda moj post s razumijevanjem - čovjek pita može li kući imati vlastiti DNS da bi se mogao povezati s kamerama u vikendici.

Ja sam siguran da je kolega mislio na dinamički DNS, a ne na običan DNS poslužitelj. Bar mi DDNS u ovom slučaju ima najviše logike...

15 godina
offline
Re: DynDNS i "fiksna" IP - Tutorial
Marko :D kaže...
MrBlc kaže...

DynDNS je DNS server. Ako želiš hostati vlastiti DNS server kod kuće, za to ti treba fiksna IP adresa koju naši operateri naplaćuju barem 200 kn mjesečno. Onda opet u vikendici moraš podesiti sam da nekako javlja tvojem DNS serveru svoju novu adresu - u konačnici bi sam morao implementirati ono što DynDNS nudi, uz daleko veći trošak i uz iste probleme (ako uopće uspiješ natjerati router da surađuje s vlastitim rješenjem.

Ne, DynDNS nudi uslugu dinamičkog DNS-a. I ne, za DynDNS ne trebaš imati statičku IP adresu. Štoviše, isti servis služi da bi uz određenu mjesečnu naknadu ili čak besplatno mogao pristupiti uređajima van doma.

 

Dakle, ono što taj servis radi jest povezuje unaprijed odabranu adresu s tvojom trenutnom IP adresom. Zbog toga što se namješta u router (neki servisi imaju i svoju aplikaciju), dinamički DNS u svakom trenutku zna s koja je tvoja IP adresa. I tako ti omogućuje da ne moraš svaki puta prije izlaska od kuće pamtiti ili zapisivati trenutnu IP adresu da bi iz vana pristupio nečemu u kućnoj mrežu. Samo upamtiš adresu i port na kojem je povezan uređaj i to je sve.

 

Inače, DynDNS je nekada nudio besplatnu uslugu, danas nudi samo komercijalne usluge. Na sljedećem linku imaš listu besplatnih DDNS usluga;

➡️ https://www.makeuseof.com/tag/5-best-dynamic-dns-providers-can-lookup-free-today/

 

Ukoliko ti ruter ne podržava određene servise, imaš tri opcije:

1. Plaćati uslugu koju podržava

2. Koristiti aplikaciju (ako je usluga nudi)

3. Kupiti vlastiti, napredniji ruter, a od operatera staviti u brigde.

 -nisi ga razumio.. mrblc mu odgovara za vlastiti dns-server..(da želi neki server, svoj) točno, kao što je točno da mu ne treba iznamljena-fixna ip tj upravo tome služi dyndns i odstali d-dns servisi, no to je vjerojatno sve opet nesporazum tj juzer vjerojatno ne pokušava bit dyndns nego koristiti pristup kroz internet (kamere..) a tad ili fixna-plaćena ili soft-dyn IP..

 

-1.plaćati ili free, ima dovoljno izbora + onaj tko ne može to pronaći ne treba ni upuštati se u postavljanje (jer tad nema dovoljno znanja ni za što, tj googalnje i traženje konkretnih infoa npr noip.. ok je pomoći linkom no istovremeno mi takvi juzeri koji ne znaju ništa pronaći ne spadaju u kategoriju onih koje nešto mrežno trebaju raditi, rizik.. kao što djeci ne dajemo šibice, ne zato jer ne bi pomogao linkom nego je to indikator truda-znanja tj minimuma requirementsa juzerske strane, kao što ne rješavamo domaće zadaće nego pomažemo u učenju-razumijevanju..) :)

 

... odnosno +2. uvjek postoiji apps za takvu namjenu, tj prvo su postojale apps pa tek nakon tog kao mogućnost routera kao 'praktičnije'.. ali ograničeno firmware-opcijama.. dyndns nije više free i ovisno o 'starosti' routera pitanje što ima alternativno ili ništa.. tad se koristi app client-server na računalu. Sve ostalo je identično (potrebni podaci-način rada, tj app radi jednako u računalu-ruteru jer to je ekšli ista stvar).

 

3. je dobra preporuka, tj 'obavezno' za svaku ozbiljniju upotrebu, zbog ograničenja opreme operatera (admin-opcije..) tj router je možda ''isti'' ali drugi soft tj ograničen operaterovim softwareom, + naravno mora bridge-cgnat.. poziv operateru koji to tad obavi. Čak kad se sve može podesiti (ako ima opcije) operaterova oprema se npr resetira-postavke po želji servera.. a to tad nije OK. Skoro svaki router nudi te mogućnosti u kategoriji od 150-200kn + ostale fičere po želji-potrebi. Savjet (svakako) nabaviti neki router, ne operaterov osim par izuzetaka od tog pravila, npr metronet je imao čist soft tj nisu ništa modificirali-ograničili u fritzu! tj radio je identično kao 'normalan' osim brandiranja-logoa.. no ostali (a1-tcom..) jednostavno ograniče soft i to nema veze s brandom-modelom routera/modema.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
offline
Re: DynDNS i "fiksna" IP - Tutorial

to za vpn kako ti ide imali neki tutorijal da vidim kako se radi to?

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice