Spajanje max tv-a na lcd televizor

poruka: 36
|
čitano: 31.081
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Spajanje max tv-a na lcd televizor
Mirko935 kaže...
ATJLučko kaže...
Badmad, na tebe se ne ljutim nimalo iz razloga što nisi upućen u činjenično stanje stvari koje je trenutno na terenu.

Ovo pišem iz debelo debelog razloga jer se objektom stanovanja nalazim uz jednu D prometnicu u RH uz koju "svaki trenutak" treba proraditi optički kabel, a moje konfiguracija radi upravo tako kako sam napisao.

Pa ne mislite ljudi da bi s ovakvo temom i pisanjem se izlagao možebitnom podsmjehu i opravdanim kritikama ljudi koji me poznaju, čisto sumnjam da znate o čemu se radi uopće u problemu zakaj MAx TV ne šljaka, a ne bi me začudilo niti da gospodin nije stavio uopće baterije u daljinac od MAX TV-a. 

Slažem se da bi s HDMI kabelom mogla biti kvalitetnija slika, ali moj susjed koji BTW radi u T-COM-u na takvim poslovima za velike pretplatnike, sugerirao mi je do optičkog kabela nema nikakve potrebe jer niti signal koji putuje na ovaj stari način nije opravdan HDMI kabelom ni kvalitetom koja se nebi uopće niti osjetila. Tko ne vjeruje, napisao sam broj telefona za korisnike pa provjerite sami.

 

P.S. MAX TV imam više od 6 godina, tako da ne vidim problema u mojem poznavanju tematike, ako znate više, ne vidi vam se na postovima.

 

Ovo žuto... Možeš li malo preciznije pričati, zaista te ne razumijem. Koji optički kabel?

 

Kako god, za HDMI kablom ima potrebe, imam maxTV i Siemensov receiver koji daje katastrofalnu sliku preko SCART-a, goru nego preko S-Videa, recimo. I kako bi ti HD video prenio preko SCART-a?

 

I baš i ne bih rekao da znaš više od nas o tematici, bez uvrede, ali pišeš stvari koje nisu točne.

Mirko935 dobar večer, naravno nikada nikoga ne želim vrijeđati ali kada budem sam napadnut s jednom rečenicim bez dvije razrade teme, što kažeš je li to OK po tebi?

Što se tiče optičkog kabla, da, postavljen je cestom koja ide prema moru i čeka se aktiviranje samo kabla, problem aktiviranja optičkog kabla je u paricama kojih ima oko 20 u snopu, a T_COM-ovi da ih nazovem IZ inžinjeri rade spajanja po čvorištima i odmah spajaju i telefonske korisnike, neka samo jednu krivo spoje kompletan se postroj ruši i kvari tako da će mo malo još čekati. Ne znam gdje ti Mirko935 živiš, pardon ali svi čekamo nešto a dočekati će mo prije ili kasnije, koliko sam načuo do idućeg ljeta pokrivenost barem 50% Hrvatske.

 

Vidiš, malo sam ti ja tebi zavidan, obzirom nisam trenutno u mogućnosti instalirati niti S-Video, HD signal i video, nitko nije savršen.

 

Ipak moram i ovo napisati, dečko uopće nije napisao koji model TV-a uopće ima ( ja osobno PHILIPS Cineos 32PFL9632D/10) iz 2005, i kako smo mu mi uopće danas na kraju svega pomogli!?  

ATJ Lučko
14 godina
neaktivan
offline
Re: Spajanje max tv-a na lcd televizor
ATJLučko kaže...

Mirko935 dobar večer, naravno nikada nikoga ne želim vrijeđati ali kada budem sam napadnut s jednom rečenicim bez dvije razrade teme, što kažeš je li to OK po tebi?

Što se tiče optičkog kabla, da, postavljen je cestom koja ide prema moru i čeka se aktiviranje samo kabla, problem aktiviranja optičkog kabla je u paricama kojih ima oko 20 u snopu, a T_COM-ovi da ih nazovem IZ inžinjeri rade spajanja po čvorištima i odmah spajaju i telefonske korisnike, neka samo jednu krivo spoje kompletan se postroj ruši i kvari tako da će mo malo još čekati. Ne znam gdje ti Mirko935 živiš, pardon ali svi čekamo nešto a dočekati će mo prije ili kasnije, koliko sam načuo do idućeg ljeta pokrivenost barem 50% Hrvatske.

 

Vidiš, malo sam ti ja tebi zavidan, obzirom nisam trenutno u mogućnosti instalirati niti S-Video, HD signal i video, nitko nije savršen.

 

Ipak moram i ovo napisati, dečko uopće nije napisao koji model TV-a uopće ima ( ja osobno PHILIPS Cineos 32PFL9632D/10) iz 2005, i kako smo mu mi uopće danas na kraju svega pomogli!?  

Dobar večer i tebi. Što se tiče napada, da, ljudi su na ovom forumu često vrlo "alergični" na iznošenje krivih informacija, i sam sam često takav (danas nisam, eto, iznimno :D) tako da ne trebaš to preosobno shvaćati.

 

Ok, ali taj optički kabel ne igra neku ulogu u cijeloj ovoj priči. Koliko je meni poznato, HD, za koji je na maxTV-u potrebno, ne sjećam se točno, nekih 12 Mbps ili tako nešto, se može uredno prenijeti i preko običnih bakrenih parica, i u tom slučaju ti je nužan HDMI ili komponentni spoj jer SCART i ostali stariji standardi ne podržavaju HD rezolucije, iliti 720p i 1080i/p. A i inače daje daleko bolju sliku jer očito nešto ne valja sa SCART-om na ovom prijamniku, barem mojem.

 

Također ti se može uzeti za zlo spominjanje WiFi routera budući da WiFi nije uopće bitan za maxTV jer se IPTV ne prenosi preko njega nego samo preko standardnog žičanog Etherneta zbog veće pouzdanosti, manjih latencija itd. Moj prvi router sa podrškom za IPTV nije imao WiFi.

Iz zida ide klasična telefonska žica, do splittera, nakon kojeg opet ide telefonska žica do routera, zar ne? Iz routera do maxTV prijamnika ide Ethernet kabel. I ako se ne varam, ni za jedno ni za drugo se ne koriste koaksijalni kablovi. Dakle, i tu si pogriješio.

Nije nužno da mu televizor ima SCART ulaz jer onaj prijamnik kojeg T-Com daje ima i kompozitni i S-Video izlaze.

Ono za automatsko prebacivanje sam već prokomentirao da ne radi preko HDMI-a nego samo preko SCART-a. Ako ćemo dublje u tu tematiku, to je trebalo biti moguće sa CEC-om koji je trebao biti potpuno standardiziran, no proizvođači su s njim skroz zasrali i svaki je napravio svoj standard umjesto da bude univerzalno, tako da uglavnom ne funkcionira uopće osim između uređaja istog proizvođača, primjerice, Sonyjevog BD playera i Sonyjevog TV-a. No budući da ga ovaj maxTV prijamnik o kojem je ovdje riječ, kao i još brdo drugih uređaja, čak i vrlo skupi AV receiveri itd., uopće ne podržavaju baš zato što je od njega ispalo govno umjesto vrlo dobrog i korisnog standarda, ta cijela priča nikome ovdje trenutno ne znači ništa.

 

Slažem se da je kolega trebao napisati kako je riješio problem, no nema veze.

 

Nadam se da ti je sad malo jasnije da si bio u krivu o preko nekoliko stvari i stoga su te kolege napali, vjerujem da nisu ništa loše mislili, nego kao što sam rekao, često se ovdje plane kad netko neku krivu informaciju iznese. Kako god, ne treba pretjerano osobno shvaćati komunikaciju preko foruma, tu smo da pomognemo jedni drugima, to što povremeno padne koja uvreda oko ionako potpuno nebitnih stvari u životu kao što je spajanje TV-a, ne treba nikome igrati neku ozbiljnu ulogu u životu.

 

Al' sam ga i ja sad raspisao i zakomplicirao... {#}

13 godina
offline
Spajanje max tv-a na lcd televizor
Još kada bi se na implementaciji standarda ovako zakačili i njihovi proizvođači makar s ciljem i namjerom smanjiti razlike u istima i pojednostavljanje onih implementacija kod nas krajnjih korisnika, ah te puste želje!

Upravo obrnuto, koda imaš onaj drveni kotač sa 6 ili 9 špajli drvenih i isto toliko jaraca i svi navalili u sredinu, a može samo jedan ili polagano jedan po jedan.

Svjestan sam je činjenice kako ima onih koji znaju više i bolje od mene, drago mi je da mogu svakim postom i temom više naučiti, ali avaj kada u hrvatskoj šalješ mail tehničkoj podršci na HTV-u, a ono u 2 pokušaja dobijem isto toliko povrata neisporučenog maila, žalosno i sramota u ovo doba informatike i svih čuda koja su oko nas.

Da pa ja ne pišem špageti post, uživaj pa se koji puta još čujemo.
ATJ Lučko
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Spajanje max tv-a na lcd televizor

ako lcd tv ima integrirani iptv prijemnik ,da li se maxtv može spojiti na lcd bez onog njihovog uređaja?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Spajanje max tv-a na lcd televizor

ne,možeš imati max tv2go kao app ali tu nemaš sve programe kao i na normalno maxtvu

13 godina
online
Re: Spajanje max tv-a na lcd televizor

mozes.

osim xxx programa.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice