Preporuka za UPS (detaljno sve što imam)

poruka: 4
|
čitano: 1.816
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Preporuka za kupnju UPS 2-5min (p)opis komponenti

Pozdrav,

Ovaj naš HEP mi stalno radi probleme dok radim noćne - prekidi struje - makar pratim po stranicama, ali uvijek nešto i već mi je dosta ... pa moram nekaj poduzeti jer ovak dalje ne ide.

 

Ako postoji i nekakav koji ima dovoljno "đula", just-in-case da se nađe jer trenutno imam samo APC-ovu prenaponsku letvu (5 utičnica + line-in) od 950 đula.

 

Također, da li ako uzimam APC-ov UPS moram li njega kopčati u postojeću APC letvu, ili njega direktno u utičnicu u zid (a komp i monitor u taj UPS) - čime letvu više "ne trebam"?

Pitam, jer znalo mi se 2 puta dogoditi od grmljavine da nisam stigao isključiti komp.
Odnosno, praksa mi je da dok grmi ili je vrijeme čudno - vidim preko internet-a gdje je - uvijek isključim računalo prije nego dođe i ne radim ništa te pričekam da prođe kroz 30-45min i nastavljam dalje.

 

Razmišljam uzeti nešto do 1000kn:

a)UPS APC Line Int, 950 VA, BX950U-GR
b)UPS APC Back CS, 500 VA, BK500EI

 

Ljubazno molim preporuku za APC-ov UPS gdje bih uredno u roku od 2-3min mogao spremiti rad i isključiti račualo temeljem sljedećeg:

 

KOMP:

- U Control panel-u je na "Balanced mode" konstantno

- OS Windows 8.1

 

KOMPONENTE:

- napajanje ne znam napamet jel 550W ili 650W, Antec-ovo (cca. ~1000rpm)

- MSI Z77A-G45

- Intel i7-3770 (hladnjak ARCTIC COOLING Freezer 13 na 2200rpm konstantno)

- 2x8GB  (16GB) Crucial DDR3-1600, Corsair Value Select (Dual-Channel mod)

- 2x Toshiba 1TB, 7200rpm

- 1x WD 1TB, 5400rpm

- 1x WD 2TB, 5400rpm

- 1x SSD Crucial 250GB

- Gigabyte Radeon RX 470 Gaming G1 (4GB) - spuštena "Power limit" na -35%, clock-a oba na 300Mhz, digne na 800-1200Mhz core i memory clock na 1600Mhz dok radim (dolje opisano što), temp. ne zimi ne iznad 32 (ljeti ne iznad 47-55), fan speed 45% cca. ~1600rpm (ljeti 70% 2200rpm ili više)

- 5 ventilatora na kućištu (Arctic 13-stica, 120mm, standard do 1350rpm)

- 1x DVD/RW optički pogon

- 1x LED stripe 50cm

 

VANJSKO:

- 2x USB (tipkovnica i miš) - tipkovnica Roccat ISKU+ Gaming, miš Roccat EMP Kone EMP- RGB Ilumination Gaming

- monitor AOC Q3279VWFd8, 31.5" (IPS, 2560x1440, 75Hz, 5 ms, VGA, DVI, HDMI, DP, FreeSync)

 

RADNJE NA KOMPU:

Diskovi većinom "spavaju" (nije sleep, nije hibernacija), već aktivnost na 0% osim SSD-a (radni) dok treba i jednog tvrdog diska (WD 2TB - radni) dok nešto pišem, uzimam, kopiram i sl. s njega.

Procesor većinom radi na 1.6 do 2.5Ghz, odnosno radi na 3.7Ghz samo dok radim nešto konkretno u kombinaciji bilo:

- CorelDRAW ili Photoshop ili InDesign + Web preglednik + MS Word/Excel + glazba u pozadini (Windows media player ili VLC stream preko interneta)

 

Hvala puno!

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.12.2019 14:56 (Fritexvz).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Preporuka za UPS (detaljno sve što imam)

Ovo je njihov savjet o uporabi prenaponske letve i UPS-a. Znači letvu bi trebao kompletno izbaciti.

https://www.apc.com/az/en/faqs/FA158852/

 

 

A ovo je runtime graph za onaj prvi model gore.

https://www.apc.com/products/runtimegraph/runtime_graph.cfm?base_sku=BX950U-GR&chartSize=large

Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Re: Preporuka za UPS (detaljno sve što imam)

Hvala na priloženim poveznicama, svakako ću proučiti da ne zjašim stvar.

 

Ujedno, po mom izračunu, kad bi ga "gario" na najjače i da mi troši tipa:
- CPU 100W
- GPU 120W
- monitor 100W

tu sam već na 300W.

Pa bi po takvome, dobro bilo imati još barem 100-200W rezerve "nek se nađe" da se uredno stigne isključiti?

9 godina
offline
Preporuka za UPS (detaljno sve što imam)

Najbolje bi bilo izmjerit vatmetrom na utičnici koliko to sve troši, onda znaš na čemu si. Al pretpostavimo da sve skupa troši cca 350W to ti sa ovim APC-om kapaciteta 480W daje 3.5 min korištenja.

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice