Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O izdvojena tema

poruka: 10.423
|
čitano: 2.455.054
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver]
16 godina
offline
Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O

Vidim da su RTX 2060 grafe u gsm-centar još sa dobrim cijenama pa sam ih kontaktirao -> LINK

Kažu da su grafe nove te dolaze sa računom i garancijom 36 mjeseci,a kutija se otvori kako bi se u nju stavila garancija i račun.
Meni bi dobro došla jedna 2060, da zamjenim 1060.
Od ponuđenih mi je najzanimljivija Gigabyte.

 E sad, valjda govore istinu :)

PSN: Muskarcina77
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O

Meni je danas stigla(ponovio narudžbu jer prvi put nije dolazila 5 dana, a odgovor na upit mailom kakav sam dobio od njih bolje da nikome ne pokazujem). Kutija izgleda kao nova, vidi se da nije otvarana 60x. Kartica isto tako, nema zrna prašine na sebi. Postoji jedan ali...nemam ju pri ruci sad, fotkam pa puknem edit kad dođem doma..
Taj ali je to što mi izgleda kao da je pasta mijenjana(mislim da je bacilo kao drugu fotku, izgleda mi šlampavo), nisam kupovao grafu, tj. nisam obraćao pozornost kako taj dio izgleda prilikom kupovine valjda nikad.

Edit sa fotkama:

If you try and don't succeed, cheat. Repeat until caught. Then lie.
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.7.2022 16:34 (MENIT).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O
Ver0n kaže...
Virty kaže...

Kažu da su grafe nove te dolaze sa računom i garancijom 36 mjeseci,a kutija se otvori kako bi se u nju stavila garancija i račun.

 Aha, oni ta 2 papira nikako ne mogu staviti izvan kutije nego baš moraju otvarati kutiju i tamo ih staviti?

Jbt pa ko može povjerovat te gluposti...

I nije stvar što je kutija otvorena nego što uopće ne izgledao kao "nova", kako su neki već i napisali.

 

Ali ne znam čemu uopće analizirate te njihove grafe, naruči i vidi jel ti paše, ako ti ne paše vrati ju u roku 14 dana, ionako će ju ovi opet nekom uvaliti kao što sada rade.

 

 

 

Smiri se, samo sam napisao šta su mi odgovorili čisto da i ostali ovdje mogu pročitati.

Tome valjda služi forum

PSN: Muskarcina77
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O

MENIT

 

Ne mora biti ovo za pastu/pad jer AMP verzija isto ima kombinaciju plavih/ljubičastih i zelenih padova, a taj zeleni je izgleda mekši pa se "izlije". PCB na ovoj AMP je malo drugačiji nego kod tebe, tj. mislim da je ista ploča kao na ovoj Zotac RTX 2060 12 GB (tu su samo plavi padovi).

15 godina
offline
Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O

Ok, možda sam paranoičan oko cijele priče sa tim karticama. Već sam prije pisao, šogi dobio, zadovoljan, ja dobio, u kompu je šljaka... Vidjeli smo jedan set fotki i sad drugi.

 

Čisto da se može procijenit jel to nakraju ispada top kupovina ili totalna kur*ina...

If you try and don't succeed, cheat. Repeat until caught. Then lie.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O

Daj registiraj grafu na njihovom webu, pa da vidimo kaj vele :)

https://www.zotac.com/ca/support?cat1=graphics_cards_type&series=&product_id=#product

Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O
MENIT kaže...

Ok, možda sam paranoičan oko cijele priče sa tim karticama. Već sam prije pisao, šogi dobio, zadovoljan, ja dobio, u kompu je šljaka... Vidjeli smo jedan set fotki i sad drugi.

Čisto da se može procijenit jel to nakraju ispada top kupovina ili totalna kur*ina...

 Grafa radi savršeno, izgleda nova i ima garanciju.

Pa nek su bacali vradžbine, otvarali ju, posrali se na nju i očistili, zašto bi smetalo?

Nek naprave isto s 3xxx serijom, ja uzimam odmah :D

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
11 godina
offline
Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O

Ma zabuzaj je u kuciste i igraj! Samo uzivaj dok imas vrimena.

Survivor - eye of the tiger
Moj PC  
6 0 hvala 3
15 godina
offline
Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O

FakeDeath 

 

uspešno registrirana, jutros došao mail potvrde

If you try and don't succeed, cheat. Repeat until caught. Then lie.
Moj PC  
9 1 hvala 1
12 godina
offline
Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O

Slika što je došlo točno i do kada vrijedi garancija?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O

icek_picek

 

Kod nas je G305 Lightspeed tocno 300kn (chipoteka, ekupi), ovaj sa amazona bi ispao 320kn.

Znaju imat dobre popuste, ali vecinom prevladavaju losi popusti kao ovaj...

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O

Aha, sorry onda, meni na nabava nije nista ispod 500 bacilo

16 godina
offline
Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O

Jel dobra kupnja taj Samsung Odyssey monitor na akciji. Uzeo bih 32 incha za 3000 kn. Ali imam dobar IPS  monitor pa me malo strah VA panela

AMD Ryzen 3900X; asrock B450 Pro4; Crucial 2X8 Gb 2400@2666 Mhz; Nvidia GeForce Palit 2080Ti; SSD Samsung EVO 500 Gb
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O

pogledaj na rtingsu, po njima najbolji monior za gaming ako sam ja dobro shvatio

16 godina
offline
Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O

Da, vjerujem da je dobar, da imam los ne bih premislja...

 

Sada imam 32 incha 4k ips... a ovaj nije 4k

 

Stvar je u tome da mi je ovaj malo dosadio :))

AMD Ryzen 3900X; asrock B450 Pro4; Crucial 2X8 Gb 2400@2666 Mhz; Nvidia GeForce Palit 2080Ti; SSD Samsung EVO 500 Gb
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.7.2022 12:01 (Kant).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O

Danas je Samsung poslao prijave za neku akciju koja ce biti pokrenuta, oni registrirani ce dobiti obavijesti na mail ranije :)

 

 
2 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O

Pa ako je sve tako kako je napisao onda ih treba prijaviti, ima sasvim dovoljno materijala za to.

 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O
Ver0n kaže...

Evo u vezi onih jeftinih grafičkih iz GSM centra:

 

http://forum.pcekspert.com/showpost.php?p=3613985&postcount=37

 

A neki nek i dalje lupetaju kako su to nove grafe...

 Meni je fascinantno da ljudi na to kukaju i vode diskusije, ajde recimo da je  i miss market /laganje, dali je to u sustini bitno ako je graficka ispravna, a opet s druge strane ako bas zelite u celofanu isprsite se za to pa platite duplu cijenu ili koliko je vec cijena nova. Po meni je jedino pitanje koje treba odgovorit sam sebi dali je  usteda vrijedi potencialnih problema jamstva , meni osobno nije... 

Nisam vjerovao, dok nisam vidio, a kad sam vidio, nisam mogao vjerovati!
Moj PC  
0 5 hvala 0
15 godina
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O
pa ja sam još 22.og stavio i fotke i opis kak je došla. 90% različita priča.
Ovaj dio sa lijepljenjem dostavnice na samu orginal kutiju je meni skroz apsurdan al šta je tu je. Izgleda kao nova, radi kao nova, registrirana kod zotaca bez ikakvih peripetija.
Poprilično dvije različite priče.
If you try and don't succeed, cheat. Repeat until caught. Then lie.
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O
MENIT kaže...
pa ja sam još 22.og stavio i fotke i opis kak je došla. 90% različita priča.
Ovaj dio sa lijepljenjem dostavnice na samu orginal kutiju je meni skroz apsurdan al šta je tu je. Izgleda kao nova, radi kao nova, registrirana kod zotaca bez ikakvih peripetija.
Poprilično dvije različite priče.

 Garancija je full onda ? Ako je onda ne vidim problem, i ako crkne i rade probleme pri reklamaciji onda napravit prijavu i jos dodatno poslat info da potencijalno prodaju rabljene grafe pod nove...

14 godina
offline
Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O

Vezano za ove grafe sa GSM, ekipa na pc ekspertu spominje da su korištene.

Jedan član je čak postavio slike, gdje je jedan šaraf pun prašine (očito ga zaboravili očistit).

Žale se i na nepoklapanje serijskih brojeva (račun, kutija, pa i sama kartica u odnosu na kutiju).

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.7.2022 9:35 (zabranjeniples).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O
opet drugi kažu da Zotac su registrirali i gara prolazi a gigabyte očito nisu nove
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.7.2022 10:00 (dejo74).
11 godina
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O
dejo74 kaže...
opet drugi kažu da Zotac su registrirali i gara prolazi a gigabyte očito nisu nove

registracija kod zotaca moguće da prolazi ako ranije ih nitko drugi nije registrirao

a što se tiče garancije, to možda s registracijom prolazi kod zotaca direktno po serijskom broju, no to ne znači da ćeš je i moći ostvariti kad bude trebalo ako se ne podudaraju brojevi na računu i na kartici 

 

za garanciju kod nas, za koju je nadležna resorna inspekcija, vrlo je upitno da li vrijedi, jer ono što prolazi kod zotaca ne znači da automatski vrijedi kod nas - jer zotac nije registrirana pravna osoba u hrvatskoj

za garanciju u hrvatskoj odgovara trgovac koji je grafu prodao i opet je upitno hoćeš li je moći ostvariti, ako ne odgovaraju serijski brojevi

6 godina
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O
jasno mi je,to nisam ni očekivao da ako kupim grafu u nekom obrtu i jdoo kao što je taj gsm shop da ću imati paneuropsku garanciju, cijena je realno ko da je polovna ali ako piše na njihovom shopu 24 mjeseca puna garancija, onda je to lažno navođenje na kupnju
10 godina
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O
Ver0n kaže...

Vode se diskusije jer te grafičke ne prodaje Mirko na njuškalu nego pravna osoba, trgovac, d.o.o.

Apsolutno nigdje nisu naveli da su to polovne grafičke koje imaju tko zna koliko sati rada.

Znači, prodaju rabljene grafičke, mute s papirima, lažiraju račune, stavljaju u krive kutije, brojevi se ne poklapaju itd.

Tko zna koliko tu ima zakonskih prekršaja i jedan od kupaca bi trebao napraviti prijavu nadležnima.

 Sve proizlazi iz jednostavnog pitanja dali je vrijedno ustede, kao sto rekoh, ako su jeftiniji od  ostalih a vise manje su svi samo preprodavaci onda logicno  je nesto ne stima.

 

Dali rade nekakav prekrsaj, vjerovatno jesu jer je Eu takva + nasi lokalni da i ako dises cinis prekrsaj, vjrovatno ima 3 4 knjige zakona, od kojih jedna nema logicne  veze s drugom ali vas sve jedno zahvaca ...

 

Sto se tice prijava i prekrsaja  ja u to osobno nebi ulazio, nije moje da ja neciji posao radim i prijavljujem ako za to neko uredno prima placu i njegovo je zvanje. A s perspektive kupca zasto bi pilio granu na kojoj sjedim recimo da im dodu inspektori i natovare kazne u 4 5 6 znamenaka cifru, od kuda ce to platit ako im je marza 10%, fino ce kljuc u bravu pa umijesto njima u ducan adresu za jamstvo se nadajte da ce OEM prihvati jamstvo...

 

A ako bas idete u spiku s legale, na mom monitoru nigdije ne pise da je kartica nova, prepakirana ili slicno, a ugovor isto tako nisam citao, pa ne znam pod sta se tocno prodaje i pod kojim uvijetima, jer obicno prije zavrsetka zakljucenja narudzbe iskoci vam box ili option da ste procitali uvijete prodaje i poslovanja i da se slazete s tim...

 

Rabljena oprema i prepakirana, opravljena refurbish se savim legalno moze prodavat i isto ima jamstvo mislim da je minimalno bilo 6 mjeseci kroz neki pravilnik sto sam listo...

 

No ovo nije moja domena  sto kazu bankari nije financiski servis savijet vec samo misljenje , samo ovo nije pravno nije moja domena potrazite nekog tko je kvalificiran 

 

P.S. znam da je unpopular misljenje, al sam odrastao  u nekim drugim vremenima di je bilo ako skocis u vodu ne cudi se sto si mokar  

 

Nisam vjerovao, dok nisam vidio, a kad sam vidio, nisam mogao vjerovati!
Moj PC  
1 2 hvala 0
14 godina
offline
Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O

Rabljena roba se može prodavat, ali ako se ne varam, po zakonu bi trebalo ISTAKNUT da se radi o rabljenom/korištenom proizvodu.

Inače, da sam ja osobno kupio i da je istina ovo što pišu (a vjerujem da je), vezano za nepoklapanje serijskih brojeva, pa i to da su kartice korištene, prijavio bih ih bez trunke razmišljanja.

Niti znaš koliko je kartica radila, niti znaš kako je radila ni sl., naravno, ako je sve ovo što pričamo točno.

Ali čim vidiš da se serijski brojevi razilaze, automatski vidiš da nešto ne štima.

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O
dejo74 kaže...
jasno mi je,to nisam ni očekivao da ako kupim grafu u nekom obrtu i jdoo kao što je taj gsm shop da ću imati paneuropsku garanciju, cijena je realno ko da je polovna ali ako piše na njihovom shopu 24 mjeseca puna garancija, onda je to lažno navođenje na kupnju

 ma to svakako treba provjeriti sa nadležnom inspekcijom, prije nego garancija doista i zatreba

nitko kod takvih shopova ne garantira da će uopće raditi sljedeće 2-3 godine, no ako budu radili i ako se bude trebalo pozvati na garanciju, bolje je imati sve uredno

 

s druge strane i neki 'pouzdani' shop može odje*at karijeru u bilo kojem trenutku, a ako je ujedno i uvoznik određene robe, s garancijom možeš obrisat dupe koliko god se on činio pouzdanim

evo primjerice češki alzashop, nikad problema s njima, uvijek garancija uredno prolazila, vraćaju lovu bez problema, sami šalju kurira po uređaj na reklamaciji, bez pogovora vraćaju robu unutar 14 dana itd., kad odjednom sranjola, prodaja kompletno suspendirana, a što će bit s reklamacijama ranije prodanih proizvoda bojim se i pomišljati

11 godina
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O

alzashop i dalje ima prodaju u DE, AT, CZ, SK, PL, HU ovisno kako odabereš zemlju u gornjem desnom kutu, tako da izgleda da su suspendirali samo određene zemlje s kojima više ne posluju..

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.7.2022 13:39 (roby27).
15 godina
offline
Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O

Slao sam @FakeDeath privatno poruku kad je pitao da ne ispadne da se nas 2 tu dopisujemo.

 

Uglavnom..

ništa spektakularno, doslovno generički mail sa: Hvala na registraciji Vašeg proizvoda, bla bla....

 

Nastavno.. serijski se poklapaju i na kutiji i na kartici, onih par slika što sam postao ranije je bilo da se stvarno vidi da je kartica kao nova.

 

Kao što sam već i napisao, moje iskustvo kupovine u odnosu na ono postano na forum.hr je dijametralno različito.

Kartica kao nova, kutiju nisu krave žvakale, serijski se poklapaju, svaki šarafić ili urez na kartici bez zrna prašine, uredno bila zapakirana u antistatičkoj vrećici.

 

Meni osobno cijena vs sumnja na muljažu sa karticama opravdava rizik(iako nisam najsretniji sa cijelom pričom).

 

P.S. Isto tako, već sam napisao: šogi kupio, iskustvo slično mome, kartica došla uredno zapakirana sa poklapajućim SN. S tim da je dečko informatičar i bez nekog posebnog zagledanja bi skužio da nešta nije kako spada...99% sam siguran da se radi isto o Zotacovoj kartici...

 

If you try and don't succeed, cheat. Repeat until caught. Then lie.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O

A kaj je to s Alzashopom?

 

Neke muljaže od strane naših kupaca pa nac na black listu frknuli?

AMD Ryzen 3900X; asrock B450 Pro4; Crucial 2X8 Gb 2400@2666 Mhz; Nvidia GeForce Palit 2080Ti; SSD Samsung EVO 500 Gb
Moj PC  
1 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver]
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice