Općenito o kupnji hardvera u EU izdvojena tema

poruka: 2.170
|
čitano: 569.898
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

COMPUTERUNIVERSE.NETMSI GeForce GTX 970 GAMING 4G 4 GB (3.5 GB + 0.5 GB) OC High End Grafikkarte  - 324,90 €


Discount Code: msigtx970


Zum Deal

FW2KBL8 computeruniverse coupon code for new members.
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

Da li CU nudi sastavljanje konfiguracije ako su sve komponente kupljene kod njih i ako da zna li netko koliko to naplačuju?

To be or not to be
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

jel ima netko vaucher code za alza shop, htio bi kupiti curi parfem jer su dosta nize cijene....

 
0 0 hvala 0
9 godina
online
Općenito o kupnji hardvera u EU

jel zna netko kavak je situacija sa računima u computer universeu, kada mi dođe pošiljka jel bude u pošiljci i račun i garancija, kako to ide? ili dobijem na email?

 

mislio sam si naručivati sve komponente za komp, al bi mi bilo dosta dobro da mi grafička ima sama svoj račun, čisto ako ju budem htio prodavati kroz godinu dana ili tako nešto

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

mislim da ti salje se i na mail racun a i da dobijes sa posiljkom zaljepljen racun al nisam siguran jbg to bilo prije 4 mjeseca kad sam narucio i dobio komponente iz CU.

 

znaci kad uplatis im novce za te sve komponente oni izrade racun i posalju na mail a nakon toga pakuju i salju tracking code.

uglavnom racun prvo posalju a kroz par sati stize i tracking code ako se nevaram.

 

a i imas na accountu od CU podatke od uplate tj narudzbe tako da ono mislim da se nemas cega bojat sto se tice garancije racuna.

 

a to naruci zasebno grafu da ti bude na drugom racunu a prva narudzba neka ti bude ostale komponente pa ce ti to biti odvojeno na dva racuna.

http://www.bug.hr/forum/topic/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/299.aspx?page=309&jumpto=4917248&sort=asc&view=flat
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.5.2016 19:50 (marac1988).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
online
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
marac1988 kaže...

mislim da ti salje se i na mail racun a i da dobijes sa posiljkom zaljepljen racun al nisam siguran jbg to bilo prije 4 mjeseca kad sam narucio i dobio komponente iz CU.

 

znaci kad uplatis im novce za te sve komponente oni izrade racun i posalju na mail a nakon toga pakuju i salju tracking code.

uglavnom racun prvo posalju a kroz par sati stize i tracking code ako se nevaram.

 

a i imas na accountu od CU podatke od uplate tj narudzbe tako da ono mislim da se nemas cega bojat sto se tice garancije racuna.

 

a to naruci zasebno grafu da ti bude na drugom racunu a prva narudzba neka ti bude ostale komponente pa ce ti to biti odvojeno na dva racuna.

 ali onda ću imati dvije narudžbe, i skuplje će me izaći, platiti ću dostavu dvaput, a i te druge troškove

13 godina
neaktivan
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU

meni su komponente bile na jednom racunu a kuciste na drugom

 

kad sam radio narudzbu sve je bilo odjednom naruceno al posto je kuciste bilo veliko morali su posebno kao racun raditi i posebno kao poslat taj paket a posebno su poslali taj paket s komponentama

 

da jedino ti je to problem sto ces dostavu platit duplo a gle imas mail njihov pa ih pitaj dal je moguce odvojeno narucit i da platis samo jednu dostavu a druga free stavrno neznam jel je to moguce uglavnom nist te nekosta da im posaljes mail

http://www.bug.hr/forum/topic/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/299.aspx?page=309&jumpto=4917248&sort=asc&view=flat
9 godina
online
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
marac1988 kaže...

meni su komponente bile na jednom racunu a kuciste na drugom

 

kad sam radio narudzbu sve je bilo odjednom naruceno al posto je kuciste bilo veliko morali su posebno kao racun raditi i posebno kao poslat taj paket a posebno su poslali taj paket s komponentama

 

da jedino ti je to problem sto ces dostavu platit duplo a gle imas mail njihov pa ih pitaj dal je moguce odvojeno narucit i da platis samo jednu dostavu a druga free stavrno neznam jel je to moguce uglavnom nist te nekosta da im posaljes mail

 definitvno hoću, pošaljem im mail pa ćemo vidjeti, najjednostavnije bi bilo da sve stavim u istu košaricu i da mi samo odvoje jedan račun za grafu a na drugom sve ostalo

14 godina
neaktivan
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

jel zna netko koliko je dana uobičajeno potrebno za popravak mobitela, naime kupio sam mobitel prije malo više od mjesec dana na computeruniverse i mob je samo vrisnio, poslao sam im ga na garanciju 29.04, onda su 04.05 javili da su zaprimili mobitel i da su ga proslijedili na popravak, sve od tada do danas mobitel nije upaljen jer bi dobio obavijest na cerberus at, sad neznam koliko još moram čekat i kakva su moja prava

Safet je kao himna, ustaneš kad ga spomeneš...
 
0 0 hvala 0
9 godina
online
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
Jel imo netko iskustva sa narucivanjem hardwarea iz caseking.de? Iskustva, jel bilo nekog slanja na reklamaciju? Također kakav je to kod njih nacin dostave GLS?
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU

Naručivanja da, reklamacija ne. Više manje kao i svaki drugi web shop s tim da dostava traje možda dan duže nego da si naručivao iz domaće trgovine.

 

GLS je kurirska služba, isto kao overseas i dhl, donese ti kurir paket na adresu.

9 godina
online
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
_mark0_69 kaže...

Naručivanja da, reklamacija ne. Više manje kao i svaki drugi web shop s tim da dostava traje možda dan duže nego da si naručivao iz domaće trgovine.

 

GLS je kurirska služba, isto kao overseas i dhl, donese ti kurir paket na adresu.

 ok hvala, samo još jedna stvar, kako pošalju račun, jel mailom ili ga dobijem na papiru sa paketom ili oboje?

11 godina
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU

Ja sam potvrdu dobio na mail, a tiskani račun u paketu.

7 godina
neaktivan
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

Pozdrav ekipa, 

 

Narucio bih si komponente za racunala preko computeruniversa, zanima me kolika je carina/pdv na cijenu koja je na stranici.. Platio bih sve pouzecem pa me zanima da li ima ikakve carine s obzirom da smo u EU i to.. I je li itko kupovao preko njih da mu je trebao R1 i da li ga izdaju uopce?? Kako ide to sve ako bi se nekom dalo objasnit ako je ikako moguce?? Narucivao bih sutra, najkasnije prekosutra, pa ako bi se netko dobar nasao odg cim prije moguce :))

 

Unaprijed hvala..

 
1 0 hvala 0
9 godina
online
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
malac 365 kaže...

Pozdrav ekipa, 

 

Narucio bih si komponente za racunala preko computeruniversa, zanima me kolika je carina/pdv na cijenu koja je na stranici.. Platio bih sve pouzecem pa me zanima da li ima ikakve carine s obzirom da smo u EU i to.. I je li itko kupovao preko njih da mu je trebao R1 i da li ga izdaju uopce?? Kako ide to sve ako bi se nekom dalo objasnit ako je ikako moguce?? Narucivao bih sutra, najkasnije prekosutra, pa ako bi se netko dobar nasao odg cim prije moguce :))

 

Unaprijed hvala..

koliko sam ja vidio na computer universeu nema plaćanja pouzećem, barem što se tiče kada naručuješ u RH, imaš ono plaćanje uplatnicom preko banke, paypal i kreditna kartica. što se tiče pdva/carine, plaćaš njihov pdv u iznosu od 19% koji je već uračunat u cijenu koja ti piše za svaku komponentu. Nemaš nikakvih dodatnih nameta ni carina pošto smo u EU, dakle ono što im platiš na webshopu to je konačna cijena. 

 

e sad što se tiče r1 računa, koliko sam ja to vidio i s obzirom na to šta su neki ljudi pisali u ovoj temi, možeš se registrirati na njihovu stranicu kao firma i oni ti automatski odbiju 19% (pdv jel) od konačne cifre. za taj dio nisam stoposto siguran, ali i mene to jako zanima, tako da bi volio ako netko može malo pojasniti taj dio

8 godina
neaktivan
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

AMD Polaris - AMD Radeon RX 480 8 GB High End Grafikkarte im computeruniverse.net

 

Zu den Produkten

FW2KBL8 computeruniverse coupon code for new members.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.7.2016 18:24 (The_Fichek).
8 godina
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU

 ja razmisljam kupiti u jednoj od njemacking trgovina znaci CU i caseking.de. nisam bas siguran kako ide procedura jer mislim placati karticom. svakako javim kada se odlucim na kupnju. Mislim o RX480/GTX970 jedno od to dvoje i neki case do 70€ tipa Phanteks Eclipse. neka me netko malo uputi i da iskustva pa da budem sigurniji.

Precision beats power and timing beats speed
8 godina
neaktivan
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
Samo da vam preporucim
Www.mindfactory.de najjeftiniji shop sta se tice hardware u Njemackoj.
 
0 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU

ali ne dostavlja u HR...

10 godina
online
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU

Arnel16

Ok, ako si u Njemackoj, ako nisi ne vidim neku poantu za to dvoje jer u HR to sto zelis nije puno skuplje gledajuc i cijenu dostave, ali treba sacekati nereferentne 480 da bi bili pametniji. Mozda ce oni imati i nekih modela kojih nece biti u HR. U svakom slucaju nemoj kupovati referentnu 480, nego sacekaj te custom modele. 970 mislim da nije pametna kupnja, gledajuc neke DX12 performanse i tako, a DX12 je sve blize.

 

 

Mindfactory je vjerojatno najbolji u Njemackoj da, ali nemamo forumasa za svercanje ili mozda imamo??? 

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.7.2016 18:32 (The_Fichek).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
Pa vjerovatno dostavlja ausland
9 godina
online
Općenito o kupnji hardvera u EU

trebam brzu pomoć, naručio sam iz computer universea danas komponente za komp, uzeo sam grafu gtx 1080, ali 10 minuta nakon što sam obavio naruđbu sam vidio da su stavili još modela koje nisu bili dostupni kad sam naručivao, pa me zanima jel zna netko jel bi ja to mogao promijeniti prije nego što pošalju? otišao sam na order managmesnt i tamo su sve komponente i mogu otići na jednu ikonicu kao kanticu za smeće pored komponente i kliknuti za cancel, al se bojim, nemam blage veze šta bi bilo s novcima i tako? naručio bi isto gtx 1080 ali drugi model, 20 eura skuplji, estetski mi dosta bolje odgovara za kučište

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

U škovace i dodas novu.

 

Na koji nacin placas ?

 

 

Inace 1080 se dosta cekaju. Ja svoje dvi narucene 1.7 jos cekan. Danas su se trebale pojavit kod njih na lageru, a jos nisu :D

Moj PC  
1 0 hvala 1
9 godina
online
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
Zajeb kaže...

U škovace i dodas novu.

 

Na koji nacin placas ?

 

 

Inace 1080 se dosta cekaju. Ja svoje dvi narucene 1.7 jos cekan. Danas su se trebale pojavit kod njih na lageru, a jos nisu :D

 kakve škovace? plaćam preko paypala, fora je u tome da sad ponovno naručim trebali bi mi oni vratiti novce, a ne znam koliko im treba za to nakon što poništim

 

jel kliknem na ovu kao kanticu za smeće na slici ili?

 

hvala puno na brzom odgovoru

13 godina
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

Kanta za smeće su škovace :D

Moj PC  
1 0 hvala 1
9 godina
online
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
Zajeb kaže...

Kanta za smeće su škovace :D

 jel znaš kakva je onda procedura? da čekam onda da mi vrate novce pa onda naručim ili?

 

inače za grafu je pisalo da je dostupna u roku od 2-4 radna dana, a to im je najbrže

13 godina
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

Mozes ih nazvat na telefon i dogovorit, to ti je najbrzi nacin, na mail sporo reagiraju. Vjerojatno ces dodat jos tih 20ak €.

 

Uglavnom zovni sutra.

Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
online
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
Zajeb kaže...

Mozes ih nazvat na telefon i dogovorit, to ti je najbrzi nacin, na mail sporo reagiraju. Vjerojatno ces dodat jos tih 20ak €.

 

Uglavnom zovni sutra.

 dakle sad to poništim, i nazovem ih sutra da im objasnim situaciju, oni mi refundiraju i ja naručim šta treba? jel se može s njima pričat na engleskom?

13 godina
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

Ne trebas nista ponistavat, jednostavno sutra zovni, pricaj na engleskom i reci da bi artikal mjenja za drugi i da bi doda par €.

Moj PC  
0 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice