Nije baš skroz crklo,ali otišao mi je prijemnik na Logitech H800 sluškama, dobio nove na garanciji.
Koliko vam je hardwarea dosad crklo
- poruka: 181
- |
- čitano: 31.085
- |
- moderatori:
DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
Evo pošto je neko resurrectao ovu moju temu staru 4 godine iz mrtvih da dodam update na moj originalni post - otkad sam ono napisao koliko se sjećam nije mi ništa crklo osim jedne grafičke i jednog ventilatora, a i to davno.
U zadnje vrime mi ništa ne crkava iz jednostavnog razloga što je stroj PRAstar i već odavno čeka zamjenu (a ja nikako da uvatim vrimena i love) tako da je sve šta će crknuti već crknulo a ostalo je jednostavno neuništvo pa živi vječno.
Recimo tastatura mi ima ja mislim 15 godina. Mislim da ću prije ja na Karepovac nego ona.
Od kad imam računala ništa mi nije otkazalo poslušnost do sada.
Ali ako ubrajamo periferiju onda nekoliko miševa i uvjek desni klik,
to dok sam igrao mmo onda sam ih mjenjao na godišnjoj ili čak polugodišnjoj bazi.
Te slušalice zbog pada ili kada ih djeca razmontiraju dok sam ja na poslu :D
Bas mi nije crklo puno komponenti u mojoj " karijeri " !
- maticna ploca AsRock 775VM800
- mis bezicni Yakumo
I to je to !
Doslovno crklo:
Jedan hard davno.
BFG ES 800W prosle godine.
Gigabyte X58A-UD7 prosle godine (vjerovatno je napojna kad je umirala ostetila, jer se PSU doslovno bio zapalio, ploca radila jos mjesec poslije i puf).
Hmmm...jedan hard u laptopu...koji je povukao za sobom cijeli lap...iz cista mira sam ga ''presavio'' preko koljena...na suprotnu stranu ...i razdvojio k'o tablet :))
Eto....samo jedan hdd... ostalo je meni na dusi :)))
E ovako, mozda se sad ne sjetim svega ali cu probati...
3 HDD-a, maticna ploca, 1 DVD ROM, 1 CD/RW drive, 2xCRT monitor, 1 mis, jedna tastatura, mislim da je to to, da sam sve nabrojao :D ali nista od ovog nije vrijedilo vise od po 10-20€...
Uff da se sjetim....
1. Veliki Sony CRT televizor, ne znam sada koliko je tocno star, ali sigurno negdje 20-25 god (prije 5 god negdje, nije crko bas, ali su se boje gubile.... samo je bilo sve zeleno-plavo).
2. Grundig TV koji je isto star sigurno negdje oko 20god, crko...
3. Philips VHS, opet... star oko 20 god
4. 1x PS1
5. 2xPS2 (isti, samo popravljan dva puta)
6. 1xPS3 (prva verzija, popravljan i prodan nakon nekoliko godina za sicu jer su se opet poceli javljati problemi)
7. Pecnica Gorenje (stara 5 god, crka prije 1god+)
8. 1xHDD Seagate neki
9. 1xDVD pogon, mislim da je bio ASUS
10. x1950 Pro (kupljena polovno)
11. Asus maticna, da me hebes ne sjecam se tocne oznake/modela.... ugl za core 2 duo/quad procesore
12. 3x MSI napajanja (dva puta zbog nestanka struje, a ovo trece samo od sebe.. ne sjecam se tocnog uroka)
13. 1xSatelitski receiver, ne znam koja marka... neka cudna xD
14. Hama PS like gamepad, crko nakon 2-3 mjeseca
15. Jedan mis, "dvoklik"
16. Vjerojatno ima jos nesto.... ali ne znam, ne mogu se trenutno sjetiti
Ugl, mislim da se moj NES i perilica Miele koja je stara preko 20 god (kupljena nekada u DE) nikada nece pokvariti
Samsungov TV onaj srebrni
Sapphire HD 4850 512 mb Toxic
jedno no-name napajanje
Neki stari hard 80 GB nemam pojma više čiji
i u novom kompu XFX 7950.
Zamijenjena pod garancijom
Uff da se sjetim....
1. Veliki Sony CRT televizor, ne znam sada koliko je tocno star, ali sigurno negdje 20-25 god (prije 5 god negdje, nije crko bas, ali su se boje gubile.... samo je bilo sve zeleno-plavo).
Malo sam OT ali jel zna netko jel se da tu kaj napravit u kućnoj radinosti neki otpornik ili zamjenit nešto odgovorna za takav kvar, imam jedan takav veliki sony trinitron i bio bi dobar za na tavanu ili radioni, samo da mu se boje srede.
No name napajanje i prva maticna (asrock).
Matična.
baš malo toga :
logitec mx510
ati radeon 2600 xt
...od 1994 do danas, jedna matična za pentium 4 i napajanje...
Napajanje MS Industrial, oko 400W (sretan sam što nije poteglo cijeli kompjuter sa sobom)
Fan controller na Corsair 650D-u (Corsair poslao novo, odličan customer support)
XFX 7950 DD (nakon 2 mjeseca, dobio novu u roku od 5 dana)
Logitech S220 zvučnici, stari bar 5-6 godina, još uvijek rade, ali lijevi zvučnik je svojeglav, pa radi kad hoće, idući upgrade definitivno
Roccat Kone, star skoro 2 godine, lijevi klik vjerojatno ima strgani micro-switch, pa zahtjeva dosta sile, polako tražim zamjenu
Sto se tice hardvera krepalo je:.
Sapphire 4870 1Gb DDR5
Jedan G400-otisao scrool
Jedan MS Industrial mis
Genius 2.1 sustav otisao 1 kanal
2x PS3 40gb (oba puta pod garancijom promijenjeni, prvi put tvornicka greska a drugi put samo Bog zna..-dobio 80gb model)
Jedan 17" ekran na laptopu.
To bi bilo to
EDIT: kako sam ovo mogao zaboraviti: 3 routera grom spržio, i dva DIAL-UP modema..
pa dobro di vi kupujete robu i sto radite sa istom... da vam je tak puno toga pocrkavalo
Jedna grafulja (ATI Radeon 9600 Pro)
Par floppy diskova
HDD na laptopu
Napajanje i floppy na C64
Miš i jedno sedam joysticka na Amigi
6,4 GB HDD, Voodoo 1 kartica, dvije tipkovnice i dva miša te jedno napajanje na PCju.
To je u biti to...
Jaooo.. sad si me podsjetio na stare gamepade... uff, crkli su mi takoder oni "fake" za SNES, N64, PS1 i PS2 (ni sam ne znam koliko sam ih imao jbt... jednostavno, nema do originala). Nedavno i HAMA PS Like gamepad..... tako da, vise nikada ne kupujem te ultra jeftine kineske/fake-ove.
2 komada 4870,..
jedna 4850,.
jedna 9250,.
3matične ploče.,
jedan hard disk.,
jedno napajanje,..
1ram mema.
2lcd-monitora,..
1crt..
to u nekih 10godina sve skupa(kaj se sječam)-ove grafe 3 od serije 4xxx u roku 6mj-sve 3 rikavela..
EDIT: kako sam ovo mogao zaboraviti: 3 routera grom spržio, i dva DIAL-UP modema..
Pa ček, jel ti živiš kao Dr. Frankenstein u tornju nekog dvorca na brdu di stalno pucaju munje, i imaš neku golemu metalnu antenu za oživljavanje mrtvih spojenu na kućnu električnu mrežu ? Kako je inače moguće da te toliko puta zdipi grom ?
2 komada 4870,..
jedna 4850,.
jedna 9250,.
3matične ploče.,
jedan hard disk.,
jedno napajanje,..
1ram mema.
2lcd-monitora,..
1crt..
to u nekih 10godina sve skupa(kaj se sječam)-ove grafe 3 od serije 4xxx u roku 6mj-sve 3 rikavela..
Hebate to je stvarno loša srića ! Inače i meni su isto 3 grafičke crknule u rasponu od 3 godine (sve različite).
Zavisi sta spada pod crklo:
Evo ovo sta sam ja namjerno pokvario:
3 eksterna hard diska od po 2 TB,jedan wd caviar black od 640 gb..:)
A ostalo: maticna asrock 880gxh/usb3,napajanje raptoxx 500 W, procesor amd x2 250...A komp ima tek godinu dana..:D
Pa ček, jel ti živiš kao Dr. Frankenstein u tornju nekog dvorca na brdu di stalno pucaju munje, i imaš neku golemu metalnu antenu za oživljavanje mrtvih spojenu na kućnu električnu mrežu ? Kako je inače moguće da te toliko puta zdipi grom ?
Jedan je bio cak istekan iz struje pa ga je spicilo kroz telefonsku uticnicu , a mislim da su i druga dva isto zbog toga krepali jer nista u kuci nije izgorilo zbog struje osim njih. (Telefonu nikad nista, 12+ god stari Panasonic bezicni, neunistiv
))
mbo soc754 (dobio novu)
2 šrotex napajanja
3 miša
1 tipkovnica
Jedan cijeli racunar, prezivjeli hdd i cd drive, monitor takodje. ostalo "sprzeno" takoreci. :P Udar groma 200 m od kuce.
Jedna ram plocica, 2 headseta, a s misevima je posebna prica, svaki radi ali svakom nesto fali, ili pokvarena tipka, ili skroll preskace ili trzne kursor ponekad itd...A promjenio sam ih mnogo jeftinih i sad sam na Logitech-u MX518 i prezadovoljan sam. :)
I jos jedan stari crt monitor i zvucnici neki od par maraka.
Sve u svemu nisam imao nekih vecih crkavanja sa zadnjim racunarom. :) Sluzio je par godina bez ikakvih problema. Sad je trenutno konf. pod moj PC zadovoljan sam s njom.
Btw. tastatura BTC 8190 sluzi me od 3. razreda osnovne, a sad idem u 3. srednje. :D
pa dobro di vi kupujete robu i sto radite sa istom... da vam je tak puno toga pocrkavalo
Uglavnom u Lijepoj nasoj koja isto tako polako crkava
Da ne bude offT, sjetio se jednog vega trinitrona od prije desetak godina...istekla garancija i otisao drugi dan digitalni modul koji je kostao k'o trecina tv-a :)))))
2 komada 4870,..
jedna 4850,.
jedna 9250,.
3matične ploče.,
jedan hard disk.,
jedno napajanje,..
1ram mema.
2lcd-monitora,..
1crt..
to u nekih 10godina sve skupa(kaj se sječam)-ove grafe 3 od serije 4xxx u roku 6mj-sve 3 rikavela..
Kume, jel ti sa hardverom cijepas drva ili igras...?
U 18 godina zahebavanja s Pc-om crkla 2 napajanja i jedna matična i to na način da mi je šarafić pao u kučište dok sam nešto petljao s kompom i najvjerojatnije izazvao kratak spoj.Normalno da sam ishodovao novu matičnu prek garancije. Sve u svemu dobro su me komponente služile,makar sam neke(grafu i procesore)cjedio do krajnjih granica pa i više.