Darivanje hardvera [ZBIRNA TEMA] izdvojena tema

poruka: 61
|
čitano: 25.089
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Darivanje hardvera [ZBIRNA TEMA]

Pozdrav,

 

Otvaram temu koja bi objedinila sve koji imaju što darivati, i onima koji nisu pri parama i mogućnostima da kupe, a određene kompoente bi im više nego dobro došle. 

 

Važno !!! - Napominjem da je zabranjena bila kakva zloupotreba teme u smislu da se iskorištava za 'dogovore', kompenzacije i slično. Za prodaju i kupovinu imate Male oglase.

 

Znači, tema je isključivo i jedino za one koji darivaju, i one kojima treba, a nisu u financijskoj mogućnosti da si određeno priušte u datom trenutku.

 

Svi koji ste dobra srca, imate viška hardvera koji ne mislite prodavati ili vam ne treba, skuplja prašinu po kući, ponudite ga ovdje, nekome tko nema će dobro doći.

Ukoliko se tema bude zloupotrebljavala na bilo kakav način, bit ćete sankcionirani i moguće je da tema ode pod lock.

Stoga vas molim da se držite napomena iznesenih u postu.

Lijep pozdrav :)


Stara zvijer!! - http://valid.x86.fr/znxsge
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.12.2015 16:19 (LogicusMPS).
Moj PC  
30 0 hvala 14
11 godina
neaktivan
offline
Darivanje hardvera [ZBIRNA TEMA]

GeForce GT220 1024 DDR2 128,palit...

 

Stoji u ormaru već 3 god.

 

Mislim da joj se nije ništa desilo od dana kad je zamjenjena novom...

 

Nije nešto al evo ako kome paše...

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.1.2016 14:28 (bushido002).
Moj PC  
9 0 hvala 0
14 godina
offline
Darivanje hardvera [ZBIRNA TEMA]

Ja imam:

 Roccat Arvo tipkovnicu. Pukle su nogice za podizanje i Esc tu i tamo zna iskočiti, inače uredno radi. Arvo ispada iz igre, ide prijatelju, danas se javio

 2 pločice DDR2 RAM-a za laptop. Jedna je 1GB, druga bi trebala biti 2GB, barem tako piše. Nemam gdje provjeriti sa sigurnošću kapacitet, a ni ispravnost pločica 

 TP Link TL-WR741ND router, skoro pa ne korišten  otišlo

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.1.2016 16:09 (WackyZG).
Moj PC  
4 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Re: Darivanje hardvera [ZBIRNA TEMA]
Imam 1gb ddr2 800mhz, 2gb ddr2 800mhz.
Tragam za diskom jer ga nemam( ata ili sata nebitno), no moze i ram (ako ima netko stick od 1gb ddr1 400mhz mislim, jer imam 2x512mb), te graficka jaca od radeon se 9600 128mb.
Proc ako neko ima slucajno Pentium 4 HT soc478 jer imam celerona 2,5ghz.
Hvala, lp
Hardwell - Young Again
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Darivanje hardvera [ZBIRNA TEMA]
http://www.motherboards.org/mobot/motherboards_d/MSI/845%2BUltra-C/
Bez heatsinka, sa pentiumom 4 1,8ghz.
Nisam imao vremena testirati, no čovjek kaže da su USB portovi neispravni. Kako i zašto neznam. Ako netko ima volje poigrat šaljem pa da se nekom sredi komp. Nije baš nesto al sta je tu je. Lp
Hardwell - Young Again
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Darivanje hardvera [ZBIRNA TEMA]

Hvala kolegi WackyZG za ruter i za pomoć oko instalacije. Svaka čast!

E, sad, imam ja za pokloniti Siemens Gigaset SX 763 jedino što sam prateći ovo: http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=227002 ubacio "Secondary boot img" i "openwrt-sx76x-fixsecondary" pa preko browsera ne mogu ući u modem. Aparat je po svemu sudeći ispravan, bio je tjednima UTP kablom spojen na Bnetov Thomson i davao žični internet (Thomson - kablom -> Siemens kablom -> PC). I, da, oriđiđi je Siemens nije Sagem.

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
4 0 hvala 3
12 godina
neaktivan
offline
Re: Darivanje hardvera [ZBIRNA TEMA]
Spiridon kaže...

Hvala kolegi WackyZG za ruter i za pomoć oko instalacije. Svaka čast!

E, sad, imam ja za pokloniti Siemens Gigaset SX 763 jedino što sam prateći ovo: http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=227002 ubacio "Secondary boot img" i "openwrt-sx76x-fixsecondary" pa preko browsera ne mogu ući u modem. Aparat je po svemu sudeći ispravan, bio je tjednima UTP kablom spojen na Bnetov Thomson i davao žični internet (Thomson - kablom -> Siemens kablom -> PC). I, da, oriđiđi je Siemens nije Sagem.

http://www.bug.hr/forum/topic/mrezni-hardver/koju-wi-fi-antenu-kupiti/194234.aspx?page=9&jumpto=4914656&sort=asc&view=flat

Meni baš treba jedan router ako može raditi u client modu? 

12 godina
offline
Darivanje hardvera [ZBIRNA TEMA]

@3n3mi

Imaš pp. Generalno, ak ti štima, pošaljem...

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Darivanje hardvera [ZBIRNA TEMA]
Ako netko iz Zg ima nekakav (po mogućnosti 16:9) monitor viska, mom prijatelju treba, pm me.
Ty
Šta svi imaju protiv mene, šta nešto nevalja s tim da imam claw grip?
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Darivanje hardvera [ZBIRNA TEMA]

Malo čistim tavan i slažem neku konfiguraciju za radionu pa imam nekoliko stvari koje bih bacio a vjerujem da bi nekome poslužilo. 

Neki stariji duron 1600mhz sa pločom, 2x 128mb ram, 1x 256mb ram, neka AGP grafička, napajanje 300w, fdd + dvd rom, thermaltakeov blue orb 2 sa podnožjem za socket 939(možda i stariji, ne znam točno), raznorazni kabeli. To je sve ispravno i radilo do danas. Imam negdje i neku stariju ploču sa intel procesorom i nekom malo jačom AGP grafičkom.

Sve to poklanjam ali neda mi se zezat oko dostave pa tko želi neka dođe po to, mislim da toliko vrijedi. Živim pokraj Križevaca.

 

Fotke su u dropbox folderu: https://www.dropbox.com/sh/nvp57mhc10k4gdy/AACaqqvOryDbVZS6fKFr3P2Oa?dl=0

Moj PC  
4 0 hvala 0
13 godina
offline
Darivanje hardvera [ZBIRNA TEMA]

Našao sam još toga. Asus socket 478 ploča sa intel celeron d 2.4 ghz, još 256mb ram-a , tv kartica, još jedno napajanje 400w, grafička R9200 sa DVI izlazom. Sve to poklanjam jer nemam kud s tim i morat ću baciti. Još je najvrijedniji blue orb 2 ali stoji i nemam potrebe za njim pa ga radije poklonim. Mogu dogovorit sa šogorom da odveze to do Zagreba jer ide na posao ako ima zainteresiranih.

 

fotke su: https://www.dropbox.com/sh/nvp57mhc10k4gdy/AACaqqvOryDbVZS6fKFr3P2Oa?dl=0

 

EDIT: darovao sve gospodinu iz okolice Križevaca, nije na forumu ali vjerujem da će mu dobro poslužiti 

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.3.2016 18:40 (Tonchek).
Moj PC  
3 0 hvala 1
13 godina
offline
Darivanje hardvera [ZBIRNA TEMA]

Puno hvala velikodušnom kolegi nicky.sl čiji mi je nekad sasvim solidan Pentium Dual-Core E5200 danas stigao, veliki respekt i kapa do poda za legendu. Proc je za prijatelja koji nikad nije imao stolno računao te čija su oba roditelja nezaposlena i nije u mogućnosti nikako si priuštiti komponente. Još se imam naći s kolegom koji poklanja čvrsti disk, nekakvo kućište, napajanje i optiku ću mu ja dati, a tražim bilo kakvu 775 ploču, samo da je ispravna i da radi (bilo bi dobro da ima integriranu grafiku, ako bih uspio nabaviti kakvu grafu onda to nije potrebno) te da podržava ovaj procesor te bilo kakav RAM. Trebat će mi još nešto vremena, ali kad mu konačno sklopim kantu, obavezno postavim fotke.

Hvala Bogu koji je ovom forumu podario Arendelle koja nasmijava i uveseljava sve vlastitim postovima; Bože, vrati nam Vladu da nastavi gdje je stao i sreći te zadovoljstvu neće biti kraja :).
Moj PC  
14 0 hvala 1
13 godina
offline
Darivanje hardvera [ZBIRNA TEMA]

Poklanjam dole navedeno; detalji:

 

- ne saljem postom, Zagreb centar, tko se prije javi u pm, njegovo. Uzmite ako vam zaista treba, a ne tek tako da sakupljate stari hardver, nekome je mozda potrebno.

 

1. MBO Gigabyte GA-K8N + athlon x2 ( ne znam koji) CPU + cooler + 2 GB RAM

 

2. MBO Gigabye GA-z68ap-d3 - nerabljena, ali ima nesto svinutih pinova na socketu za cpu

 

3. MBO ABIT NF7 + neki Athlon CPU + 512 RAM  + cooler artic cooling

 

4. GPU Point of View GF 9600GT 512 RAM

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.10.2016 19:46 (mcf).
 
5 0 hvala 3
13 godina
offline
Darivanje hardvera [ZBIRNA TEMA]

Otislo za sada sve iz gornjeg posta, ako netko odustane, editirat cu post.

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.10.2016 19:47 (mcf).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Darivanje hardvera [ZBIRNA TEMA]

Ostalo mi je za pokloniti:

 

2. MBO Gigabye GA-z68ap-d3 - nerabljena, ali ima nesto svinutih pinova na socketu za cpu

 

 

Pinovi su zahebani na tom socketu, ali ako netko ima puno strpljenja i volje, mozda moze spasiti stvar.

 

 

Molio me kolega forumas da mu posaljem postom, ali na zalost ne mogu, primopredaja samo kod mene doma, Zagreb, siri centar.

 

Tko prvi pm posalje, njegovo. Ponavljam, primopredaja samo u Zg.

 
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Darivanje hardvera [ZBIRNA TEMA]
Otislo.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Darivanje hardvera [ZBIRNA TEMA]

Poklanjam:

 

Kingston ram ddr3 4gb

 

- NE SALJEM POSTOM, SAMO osobno preuzimanje, Zagreb, siri centar

 

- tko je zainteresiran, neka posalje pm sa subjectom "ram", poruke primam sljedeca 24 sata, dakle to 10.1 2.15 pm. Random biram dobitnika.

 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Darivanje hardvera [ZBIRNA TEMA]

Ram je dobio kolega Caesar et Brutus , randomize.org koristen. Sorry ostalima.

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Darivanje hardvera [ZBIRNA TEMA]

Poklanjam: Gainward GeForce 210 1024MB DDR3

Ain't My Fault
Moj PC  
9 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Darivanje hardvera [ZBIRNA TEMA]

darujem svoju staru konfiguraciju bez periferije i HDD.  komp je normalno radio kad sam ga zadnji puta koristio, tako da vjerujem da je još uvijek ispravan.

 

ukratko, konfiguracija je sljedeća:

 

1 x DDR3 4GB (2x2GB) Kingmax

1 x Procesor AMD Athlon II X2 260

1 x MSI 760GM-P23 (FX)

1 x Coolermaster Elite 310

1 x Sapphire Radeon HD 7850

 

jedini uvjet je da se javi netko iz ZG-a, odnosno netko tko može računalo preuzeti u Zagrebu, i da uzme sve u komadu.

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.5.2017 14:38 (Zvonzi).
 
16 0 hvala 4
12 godina
online
Darivanje hardvera [ZBIRNA TEMA]

Kolega, evo ja sam zainteresiran za komp, poslao sam vam poruku

Hvala

Ako sam nešto progriješio, ispravite me. :D Mlad sam, još učim! :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Darivanje hardvera [ZBIRNA TEMA]

hvala svima koji su se javili. konfa ide Caesar et Brutus

 
1 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Darivanje hardvera [ZBIRNA TEMA]

Mislio sam ovo bacit al ugleda ovu temu pa da nekom poklonim.

 

Bežični miš, neka jeftinjara al radi.

 

Dva ventilatora, 90mm i 120mm.

 

Zalman tipkovnica, može poslužit kao rezerva.

 

Hladnjak od Pentium 4560, nov.

 

Preuzimanje u ZG.

Miš Miš
Vent Vent
Zalman tip Zalman tip
Hladnjak Hladnjak
What do you desire? LM
11 godina
offline
Re: Darivanje hardvera [ZBIRNA TEMA]
Zvonzi kaže...

hvala svima koji su se javili. konfa ide Caesar et Brutus

 Nećeš ti poštenja u Hrvatskoj, od svih onih koji nemaju i kojima treba dobe oni koji imaju i previše, dovoljno je samo baciti pogled na "Moj pc" ili otići na njegov njuškalo račun.

 

http://www.njuskalo.hr/korisnik/ivan4821

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.5.2017 21:12 (hrčak).
11 godina
offline
Re: Darivanje hardvera [ZBIRNA TEMA]
hrčak kaže...
Zvonzi kaže...

hvala svima koji su se javili. konfa ide Caesar et Brutus

 Nećeš ti poštenja u Hrvatskoj, od svih onih koji nemaju i kojima treba dobe oni koji imaju i previše, dovoljno je samo baciti pogled na "Moj pc" ili otići na njegov njuškalo račun.

 

http://www.njuskalo.hr/korisnik/ivan4821

 

Htjedoh to reći ali reko ne  bih se štel mešat, možda on pokloni nekom ko nema, to bi bilo logično, jer kad bi za sebe tražio stvarno bi bio mizerija od čovjeka heh

11 godina
offline
Re: Darivanje hardvera [ZBIRNA TEMA]
Silent horror1992 kaže...
hrčak kaže...
Zvonzi kaže...

hvala svima koji su se javili. konfa ide Caesar et Brutus

 Nećeš ti poštenja u Hrvatskoj, od svih onih koji nemaju i kojima treba dobe oni koji imaju i previše, dovoljno je samo baciti pogled na "Moj pc" ili otići na njegov njuškalo račun.

 

http://www.njuskalo.hr/korisnik/ivan4821

 

Htjedoh to reći ali reko ne  bih se štel mešat, možda on pokloni nekom ko nema, to bi bilo logično, jer kad bi za sebe tražio stvarno bi bio mizerija od čovjeka heh

 Moguće da će nekome pokloniti ali najveći problem toga je kako to dokazati. Ja se iskreno nadam da će pokloniti dalje.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Darivanje hardvera [ZBIRNA TEMA]
hrčak kaže...
Zvonzi kaže...

hvala svima koji su se javili. konfa ide Caesar et Brutus

 Nećeš ti poštenja u Hrvatskoj, od svih onih koji nemaju i kojima treba dobe oni koji imaju i previše, dovoljno je samo baciti pogled na "Moj pc" ili otići na njegov njuškalo račun.

 

http://www.njuskalo.hr/korisnik/ivan4821

 

dečko se javio da traži komp za frenda koji studira i ima konfiguraciju iz 2006. godine. ako Caesar et Brutus laže, neka ide njemu na dušu. meni je ono što mi je napisao u PM zvučalo iskreno.

11 godina
offline
Darivanje hardvera [ZBIRNA TEMA]

Sve to stoji i moguce da je govorio istinu ali tak i ja mogu reci da sam danas kupio novoga ferraria a u garazi stara mazda kaj se samo ne raspadne

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Darivanje hardvera [ZBIRNA TEMA]
Caesar et Brutus kaže...

Puno hvala velikodušnom kolegi nicky.sl čiji mi je nekad sasvim solidan Pentium Dual-Core E5200 danas stigao, veliki respekt i kapa do poda za legendu. Proc je za prijatelja koji nikad nije imao stolno računao te čija su oba roditelja nezaposlena i nije u mogućnosti nikako si priuštiti komponente. Još se imam naći s kolegom koji poklanja čvrsti disk, nekakvo kućište, napajanje i optiku ću mu ja dati, a tražim bilo kakvu 775 ploču, samo da je ispravna i da radi (bilo bi dobro da ima integriranu grafiku, ako bih uspio nabaviti kakvu grafu onda to nije potrebno) te da podržava ovaj procesor te bilo kakav RAM. Trebat će mi još nešto vremena, ali kad mu konačno sklopim kantu, obavezno postavim fotke.

 

Jel bilo šta od fotki i kompa ?

11 godina
offline
Darivanje hardvera [ZBIRNA TEMA]

Ajde preko foruma poklonit jednu komponentu, to mi je u redu, ali cijeli komp nikako. Ako hoćeš učinit dobro djelo, a imaš tako gotovu funkcionalnu konfiguraciju, odeš u prvu osnovnu školu od mjesta stanovanja, ili još bolje, u onu koju si i sam pohađao, te se obratiš ravnatelju i kažeš da imaš za poklonit računalo, on već zna koji đak dolazi iz kakve obitelji, ima li računalo i mogu li mu roditelji uopće priuštit isto.

 

 
9 0 hvala 3
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice