Sony Xperia P

poruka: 900
|
čitano: 319.466
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Xperia P

Kad ce doc ovo cudo u lipu našu? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xperia P
Leon93 kaže...

Kad ce doc ovo cudo u lipu našu? 

Da se potrudiš malo, možda bi uspio naći tu informaciju i ovdje na forumu.

 

http://www.bug.hr/vijesti/xperia-play-hrvatskoj/108992.aspx

Had a dream, I was king, woke up, still king.
15 godina
offline
Re: Xperia P
nul-3 kaže...
Leon93 kaže...

Kad ce doc ovo cudo u lipu našu? 

Da se potrudiš malo, možda bi uspio naći tu informaciju i ovdje na forumu.

 

http://www.bug.hr/vijesti/xperia-play-hrvatskoj/108992.aspx

Pa nemisli on na Xperia Play nego Xperia P.

Neznam točno kad bi mogla al sigurno če ubrzo kroz mjesec dva.

Only the brave
14 godina
neaktivan
offline
Re: Xperia P

a da se ti potrudiš malo pa da se naučiš čitat lipo? 

 

uglavnom u SAD se navodi cijena od 399 dollara 

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.3.2012 17:51 (Leon93).
16 godina
offline
Xperia P

E pikiral sam na S verziju, al ova P je primjerenija meni{#}

Kaj ima ko kakav info kad bi trebalo kod nas doć?

Očekujem cijenu kod naših lihvara  oko 3soma kn...

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Xperia P

Evo ja idem u tele2 sutra kupit pa javim kakva je.

{#}{#}{#}

 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Xperia P
Sudeci po reviewima nije nekaj... Ekran su zeznuli s tim magic whiteom i brzinom je na razini prvih dualcorea po benchevima
Ocekivo sam vise od 29fps na mali 400 GpU
max
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Xperia P
maks0806 kaže...
Sudeci po reviewima nije nekaj... Ekran su zeznuli s tim magic whiteom i brzinom je na razini prvih dualcorea po benchevima
Ocekivo sam vise od 29fps na mali 400 GpU

procitao sam da je to zapravo dosta slabija verzija Mali 400 od one u Galaxy S2 :)

16 godina
neaktivan
offline
Xperia P

Gdje ste to proćitali ? Ima i recenzija na gsmareni, gdje najveću manu ističu bateriju, a na nekim drugim rewiama je hvala. Imao sam se priliku sat vremena igrati kod kolege što radi u Tele 2. Mene je uživo oduševio ekran , kamera, kvaliteta izrade. Treba ga probati, jer mobitel uopče nije loš, naprotiv dobar je.

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.6.2012 18:33 (deny).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Xperia P
Evo danas sam ga kupio i super je!!!
Što se tiče baterije mislim da je ok.
Napunio sam ga do kraja i počeo negdje oko 14 h koristiti. Od tada sam gotovo stalno na njemu(uključen wifi,malo igro igrice,na internetu...)Što se tiče boja za sada su dobre.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Xperia P
bed-boy11 kaže...
Evo danas sam ga kupio i super je!!!
Što se tiče baterije mislim da je ok.
Napunio sam ga do kraja i počeo negdje oko 14 h koristiti. Od tada sam gotovo stalno na njemu(uključen wifi,malo igro igrice,na internetu...)Što se tiče boja za sada su dobre.

Kada ga malo ispitaš napiši dojmove iz prve ruke. Meni je najbitnije kamera, ekran i baterija. Kameru svi hvale. Čak neki kažu da je bolja negio na xperiu S.

11 godina
offline
Xperia P

Kamera je super.Ne znam je li bolja od xperie S jer nisam mogo usporedit.

Baterija izdrži i više od jednog dana na svjetlosti ekrana oko 40%(Ekran je toliko svjetli da nema potrebe da bude na više od 50%)

Ekran je isto dobar.Boje su po meni OK.

Sve u svemu mob je super i mislim da ga se isplati kupit.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Xperia P
bed-boy11 kaže...

Kamera je super.Ne znam je li bolja od xperie S jer nisam mogo usporedit.

Baterija izdrži i više od jednog dana na svjetlosti ekrana oko 40%(Ekran je toliko svjetli da nema potrebe da bude na više od 50%)

Ekran je isto dobar.Boje su po meni OK.

Sve u svemu mob je super i mislim da ga se isplati kupit.

Da li ti je to baterija izdržala sa full korištenjem ili prosječno korištenje, ako je full onda baterija nije loša s obzirom da još nije ni razrađene. Ja sam još u nedoumici između P i S. Znam da je S malo bolji u svemu, ali mi je kod P draža izrada i velićina.

11 godina
offline
Re: Xperia P
deny kaže...
bed-boy11 kaže...

Kamera je super.Ne znam je li bolja od xperie S jer nisam mogo usporedit.

Baterija izdrži i više od jednog dana na svjetlosti ekrana oko 40%(Ekran je toliko svjetli da nema potrebe da bude na više od 50%)

Ekran je isto dobar.Boje su po meni OK.

Sve u svemu mob je super i mislim da ga se isplati kupit.

Da li ti je to baterija izdržala sa full korištenjem ili prosječno korištenje, ako je full onda baterija nije loša s obzirom da još nije ni razrađene. Ja sam još u nedoumici između P i S. Znam da je S malo bolji u svemu, ali mi je kod P draža izrada i velićina.

Prosječno korištenje.

Kad ga full koristim izdrži nekih 6 do 8 sati.

14 godina
neaktivan
offline
Xperia P

Zašto 720p filimići na youtubeu brejkaju? Danas sam malo isprobao mobitel u T-mobileu i šokirala me ova spoznaja.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Xperia P

Ne bi trebalo da seckaju. Moze biti da je bilo do losije internet konekcije ili neki drugi bug...

Youtube klipovi ne bi trebali predstavljat ni najmanji problem na ovom mobitelu.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Xperia P

Nije bila loša konekcija, čuo sam da je navodno problem u zadnjem updateu flash-a. Nemam nekih pretjeranih zahtjeva od mobitela, ali ovo ne smije bit.

Zamolio bih da se obavijesti ovdje ako (kada) dotični problem bude ispravljen. Unaprijed se zahvaljujem!

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Kupnja Xperia P

Isplati li se kupiti xperiju p? Gledao sam razne reviewe i svi je hvale itd. , ali se ne želim žuriti. Ili da sačekam acro s i vidim kolika ce biti cijena?

8 Xperia Acro S
17 Xperia P
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Xperia P

Acro S ti je u biti Xperia S, razlika je jedino u microSD slotu, manje ugrađene memorije (16GB) i vodootporan je. Tako da će cijena biti vjerojatno i nešto viša od Xperije S.

S obzirom da se dvoumiš između mobitela različitih rangova, ako ti dimenzije i cijena ne predstavljaju prepreku. U tom slučaju definitivno - Acro S.

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.6.2012 16:19 (Pajco).
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kupnja Xperia P
etino kaže...

 Ili da sačekam acro s i vidim kolika ce biti cijena?

Ako ti nije hitno onda pričekaj, pa onda odluči..{#}

13 godina
neaktivan
offline
Xperia P

Mislim da je Xperia P super mobitel, izvanredan ekran, koriscenje materijala tokom izrade je takodjer top klasa, a i kamerica je sasvim dobra.

Arco S mislim da ce biti tip mobitela koji ima visoke funkcije i otporan na vodu i udarce.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Xperia P

Ja sam se isto mislio što ću, pa sam na kraju ipak kupio xperiu S. Mislim da tu ne možete pogrješiti. Dobar je i P, ali S je ipak bolji.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Xperia P
Jedina xperia koja se isplati kupit je xperia u jer je super mob za miće pare... Xperia s je prekupa za ono kaj nudi... Nije loš mob ali one x dode isto na oglasniku
max
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Xperia P
maks0806 kaže...
Jedina xperia koja se isplati kupit je xperia u jer je super mob za miće pare... Xperia s je prekupa za ono kaj nudi... Nije loš mob ali one x dode isto na oglasniku

To stoji, ali je xperia S kompromis. Bolja od SGS2, a lošija od HTC X, a opet za normalnoga korisnika vrhunska , sa dobrim ekranom i boljom kamerom od oba dva, a još nije dobila ICS. Jedino nisam razumjeo ono kaj nudi... Mislim da svi nude manje više isto.

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.6.2012 22:51 (deny).
12 godina
offline
Xperia P
Ma dobra je sve to stoji ali one x je nesumnjivo bolji za istu cjenu
Da je snapdragon s4 bio bi konkurent i to opaki za best mob godine jer je skup na oglasima jako
max
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xperia P
Pa dobro ljudi o cemu vi pricate?!?!
Je li itko od vas imao ikakav drugi mobitel s kojim bi usporedio ovo SONY smece?
Ja sam kupio mobitel na osnovu komentara i dojmova koje sam procita na ovom i slicnim forumima i sad se ne mogu nacudit smecu od mobitela koje imam zbog toga sto sam cita vase gluposti.

Evo mog dojma o mobitelu:
Igracka za ljude kojima mobitel zapravo ni ne treba.

O kakvoj kvaliteti izrade i materijalu vi pricate?! Zaboga pa mobjtel je od jeftine plastike! Kakvi su to materijali koji vam se toliko svidjaju??? Imam dojam da u ruci drzim jeftini komad plastike kojeg se ne bi usudia niti malo jace stisnit jer momentalno pocme ispustat cudne skripuce zvukove.
Predlazem da uzmete u ruku iPhone4 i ovo sony smece pa da onda usporedite kvalitetu izrade.

Ko je reka da mu se svidja dizajn?! KOJI DIZAJN COVJECE, komad crne plastike iz koje strsi par tipki, ovo su i u Kragujevcu mogli dizajnirat!

Dobra baterija kaze neko?! Je, ako si balavac koji koristi mobitel za planiranje kave pa napravi 2 poziva dnevno - u tom slucaju baterija bi mozda potrajala 12h. U slucaju da mobitel koristite kao covik kojem zaista mobitel i treba, onda cete morat napunit bateriju bar 2 puta dnevno.
U slucaju da ste kao moj prijatelj koji ima malu firmu i mobitel koristi intenzivno, morat cete mobitel puniti 3 puta dnevno - pod uvjetom da imate vremena stati na jednom mistu i cekat da se smece od mobitela napuni. Zaposlen covik obicno nema vrimena cekat da se mobitel napuni pa bi moj prijatelj treba dodatno investirati u auto punjac... Covik ima osjecaj da prica na stari kucni telefon jer je stalno ustekan u zid i puni se.
Trebate investirat i u neke tablete za smirenje, koje dobro dodju kad smece pokaze da ima 50% baterije i onda se ugasi i ne reagira na auto punjac nego zeli da se usteka u zid, a vi nemate zid u blizini...

Baterija traje upola manje nego na iphone4, a i puni se sporije...

Kamera - dobra, ali software od kamere je smece (iako bolji od onoga na iPhoneu). Slike su dobre u dobro osvjetljenim prostorima. Olaksano je slikavanje radi dobrog smjestaja tipke okidaca, puno bolje nego kad morate upirat prstom po touchscreenu.
Ukoliko vam se mobitel cilu vecer punia moc cete napravit par dobrih slika ujutro kad se probudite.

Ekran - koja je svrha ovolikog ekrana?!?! Nije niti malo lakse tipkat nego na iphoneu koji ima manji ekran. Koja je svrha toliko velike iluminacije ekrana ako je se mora smanjit na 30% u nadi da cemo ustedit bateriju?!
Ekran je velik ali ne vidim kako ta velicina pomaze u koristenju uredjaja, samo trosi ionako preslabu bateriju. To me opet navodi na zakljucak kako je mobitel napravljen za balavce koji ce buljiti u youtube na velikom ekranu.
Velkcina ekrana nije nikako iskoristena, to vam je ka da imate ogromni k***c a ne j****e nista.
Oni koji zele koristit ekran za ozbiljnije stvari od youtubea, npr. pisanje mailova ili SMSa, svatit ce da to bas i nije lako jer ce palcem pokusavati dohvatit tipku na vrhu ekrana, a to je jako tesko izvedivo na ovolikom ekranu, osim ako ne uhvatite mobitel jednom rukom a drugom upirete tipke na njemu... Naravno, ako radite nesto drugom rukom to ce vam onemogucit pisanje poruke stoga odustanite od svake druge radnje dok koristite ovaj mobitel.

Ove 3 tipke na dnu su napravljene u dizajnerski-gay stilu, bez obzira sto se tesko vide i cesto ne reagiraju kad ih se stisne. Lipo to izgleda, ali po noci nije bas prakticno... Kakav debil je osmislia da se osvjetljenje tipki upali tek nakon sto stisnem tipku?! Pa ako sam stisnia tipku znaci da je radnja vec gotova, osvjetljenje mi je trebalo prije toga!!!

Android - bijedni poluproizvod, inferioran bilo kojem drugom OSu. Ne mogu se nacudit onima koji ovo usporedjuju sa iOSom. Nije ni cudo da je besplatan. Ovo bi se dalo usporedit sa windows ME.
Stalno blokavanje, cudni zastoji, aplikacije koje se ruse... Nekad zvoni telefon a ne mogu se javit jer je ekran smrznut, pozelim napisat poruku ali se aplikacija smrzne pa ne mogu,... Nema dana bez da ovaj poluproizvod ne zakaze nekoliko puta i izivcira me.

Mail aplikacija - ovaj bijedni programcic je toliko los da se ja pitam sta bi ja sa njim treba radit i zar je ovo stvarno aplikacija za mail?! Mail na iPhoneu nisam smatra posebno naprednim, ali kad ovo vidim dodje mi da
povratim...

Tipkanje / pisanje - prvo sto treba naoravit je da iskljucite preglupi rijecnik koji ispravlja ono sto pisete i daje glupe prijedloge. Kad ste to napravili pokusat cete u miru napisat mail ali cete ubrzo svatit da iz nekog razloga mobitel blokaje, kad stisnete par slova on se zamrzne pa tek onda ispise slova koja ste utipkali sa nekoliko sekundi zakasnjenja. Ne znam zasto je to tako, ali znam da sam tu pojavu vidja rijetko na iphoneu, a na sony smecu je vidjam svaki dan u svakoj poruci koju pisem!

Copy/paste i selectiranje texta puno teze i losije izvedeno nego na iPhoneu. Cesto ni ne mozete odabrati sto zelite jer se mobitel pocme cudno ponasat i preskakat text.
Nema povecala kojeg imate na iPhoneu pa je ispravljanje netocno napisanog slova puno teze, a nekad i toliko iritantno da je lakse jednostavno izbrisati cilu rijec i ponovno je napisat.

Android market - drazi mi je od apple store jer me ne zamara stalno sa Passwordom i accountom. Laka instalacija aplikacija.

Browser - srednja zalost

Masu glupih i beskorisnih aplikacija je instalirano, a neke od njih se ne moze izbrisat?! Zasto?!

Sada pisem ovo sa Sony smeca, jutros sam krenia iz Splita sa punom baterijom, a sad sam u Frankfurtu na 40%??!! Mobitel je bia na avionskom settingu, samo je wireless ukljucen sada. Sve sto sam radia je bilo pisanje ove poruke.

Ako vam ne smeta da nakon 5h rada morate po aerodromu trcati u potrazi za uticnicom onda je ovo mobitel za vas.
Ukoliko ste normalan covik kupite si drugi mobitel, a ovo zaobidjite u sirokom luku.
Usporedjujem ga sa iPhone 4 jer sam prije ima taj mobitel i mogu ih objektivno usporedit. Unatoc svim manama iPhonea, taj mobitel je daleko bolji od ovoga, nema smisla usporedjivati ih. Radije si kupite polovni iPhone3 nego ovo smece. Povremeno koristim i staru nokiu N95 koja je takodjer pouzdaniji mobitel od ovoga.

Ne pisem ovo da se svadjam s ovim likovima sta gore hvale mobitel nego da se drugi ne z**ebu ka ja. Vecina ljudi zali za novcima koje su izbrojali za mobitel koji ne valja, a onda sebe uvjeravaju da je dobar, pa druge uvjeravaju da je dobar... Ali prava istina je da smo se z**ebali i ispali glupi jer smo dali novce za nesto sto ne valja. Pomirite se s tim i ne lazite sebe ni druge nego ustedite nekome trud i zivce i uputite potencijalne zrtve na neki drugi mobitel.
Ukoliko mi ne virujete vrlo rado cu minjat ovo smece za iPhone4s uz nadoplatu, pa si uzmite sony od mene, 15 dana star, otkljucan, itd...






15 godina
neaktivan
offline
Re: Xperia P
mateo kaže...
Pa dobro ljudi o cemu vi pricate?!?!
Je li itko od vas imao ikakav drugi mobitel s kojim bi usporedio ovo SONY smece?
Ja sam kupio mobitel na osnovu komentara i dojmova koje sam procita na ovom i slicnim forumima .....

... Zaposlen covik obicno nema vrimena cekat da se mobitel napuni pa bi moj prijatelj treba dodatno investirati u auto punjac... Covik ima osjecaj da prica na stari kucni telefon jer je stalno ustekan u zid i puni se.
....

Nije mi samo jasno da li si ga kupio ti ili tvoj prijatelj.

nadam se da je tvoja litanija stvarno iz osobnog iskustva jer sam i sam bacio oko na Xperiu P i cijenim svaki osobni komentar od onih koji koriste uređaj o kojem pišu (a ne samo prepisuju tuđe komentare ko zna otkuda).

Origin: F4stReload ----- | ----- Nema na čemu! ----- | ----- Google is your friend ----- | -----
15 godina
offline
Re: Xperia P
mateo kaže...


O kakvoj kvaliteti izrade i materijalu vi pricate?! Zaboga pa mobjtel je od jeftine plastike! Kakvi su to materijali koji vam se toliko svidjaju??? Imam dojam da u ruci drzim jeftini komad plastike kojeg se ne bi usudia niti malo jace stisnit jer momentalno pocme ispustat cudne skripuce zvukove.
Predlazem da uzmete u ruku iPhone4 i ovo sony smece pa da onda usporedite kvalitetu izrade.



Ovo mi je uvijek fascinantno kod ljudi. Uzmi taj Xperia P od jeftine plastike i baci ga(ne moraš baciti, samo pusti ga) na beton recimo i napravi to sa bilo kojim Iphone uređajem, pa mi reci rezultate(naravno ako ti nije stalo do iphone-a).

 

Imam Xperiu staru (X10) od te "jeftine" plastike već 2 godine. Mobitel je toliko izdržljiv da je to fascinantno. Istina ništa ne škripi (mislim plastika dok ga prtišćeš), ali mobitel mi je već letio po svim mogućim površinama (beton, pločice, parket ...) ima krhanja na plastiki, ekran nema niti ogrebotine (iako je slide-ao po betonu), mob i dalje radi kao i prvi dan. Kada kupujem slijedeći mobitel samo plastika, iskreno ne zanima me kako mob izgleda jer se sigurno neću s njime khurčiti okolo, ipak je to alat koji mi služi za obavljanje nekog određenog posla (mail, kratki edit datoteka, pokretanje zaustavljanje appova na remote serverima itd.), a ne neki modni dodatak.

 

BTW. Koristi gmail, a ne stock mail aplikaciju (koja je žešće shranje)

'Genius might be the ability to say a profound thing in a simple way' Charles Bukowski
15 godina
offline
Re: Xperia P
mateo kaže...

O kakvoj kvaliteti izrade i materijalu vi pricate?! Zaboga pa mobjtel je od jeftine plastike! Kakvi su to materijali koji vam se toliko svidjaju??? Imam dojam da u ruci drzim jeftini komad plastike kojeg se ne bi usudia niti malo jace stisnit jer momentalno pocme ispustat cudne skripuce zvukove.
Predlazem da uzmete u ruku iPhone4 i ovo sony smece pa da onda usporedite kvalitetu izrade.


Ko zna šta ti imaš. Xperia P je od aluminija

15 godina
offline
Re: Xperia P

iPhone mi je dosta ispadao ali bio je u gumenoj futroli pa mu mozda zato nista nije bilo, ali svejedno, dok ga drzim u ruci ostavlja mi dojam puno kvalitetnije izrade od SONYa.

SONY smo kupili i ja i prijatelj u isto vrime pa zato prenosim svoje dojmove, a i njegove. Moj stari iPhone je dobila njegova zena, koja je najbolje prosla u ciloj prici...

Ja ga koristim za otprilike 50ak poziva dnevno u trajanju od 1-2 minute, a on puno vise, i do 300 poziva dnevno.

Prije sam ima iPhone4 pa zato sa njim usporedjivam.

Meni tipke skripe, a mobitel je novi iz ducana?!

Nije ni meni dizajn bitan (da je ne bi kupia ovi mobitel), ali glupo je hvalit sonya zbog dizajna kad se radi o crnom komadu plastike, to dizajna nije vidilo...

Maloprije dok sam pisa poruku na whatsapp, dugu poruku, mobitel se izgasia i upalia, nicim izazvan?!?! Znate i sami koliko je iritantno ponovno pisat poruku koju ste tipkali 5 minuta... Takve stvari se stalno dogadjaju.

Gmail aplikacija je OK, koristim je, ali nije mi jasno zasto nema bolje stock aplikacije, zar je to tako tesko napravit?!

 

iPhonea sam se tia rjesit jer su me nervirali iTunesi, poslovni nacizam Applea, glupa ogranicenja koja Apple namece i sl. stvari zbog kojih inace ljudi mrze Apple. Cak sam se i iPada namjerava rjesit zbog istih stvari.

Sad kad vidim kakva je konkurencija, android kojeg ljudi toliko hvale i Xperia koju isto hvale mogu se samo nasmijat svom glupom potezu kad sam se rjesia iPhonea :-/

 

Jos malo o bateriji: napunia sam je u Frankfurtu i nakon 12h u avionskom settingu baterija je spala na 80%. Zasto? iPhone bi mi danima sluzia ka budilica u avionskom settingu i potrosilo bi se jedva 3-4% baterije.

Napravia sam par poziva i baterija je pala na 60%. Spojia sam se na wi-fi u hotelu, malo pisa mailove, javia se doma da sam stiga... i baterija je na 30%. 

Par poruka na whatsapp, snimia kratki video i posla ga - baterija u crveno, na 15%.

Krenem napunit bateriju, nadobudno dodjem do uticnice, kad svatim da u KualaLumpuru imaju uticnice sa 3 rupe, nece da udje punjac...

Onda sam ga nagura u laptop preko USBa i sad se puni tako.

Cilo vrime svjetlina ekrana je bila na 30%, tako da se jedva vidi sta je na njemu, famozni Bravia engine je iskljucen, backlight je iskljucen...

Uglavnom, mobitel je katastrofa, ako vec niste dali novce za njega onda kupite nesto drugo. Ako ste ipak potrosili novce i sad sami sebe uvjeravate da se niste za***ali, onda barem nemojte i druge uvjeravat u to.

 

Ako imate polovni iPhone4s i svidja vam se ovaj SONY, onda zanemarite sve sto sam gore napisa i posaljite mi PM pa cemo se dogovorit :)

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice