Slanje paketa postom

poruka: 70
|
čitano: 59.358
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Slanje paketa postom

E ovako,zanima me postupak slanja paketa postom jednoj osobi,ali ta osoba koja dobije od mene paket trebala bi meni takoder poslati paket,naime radi se o mobitelu pa me zanima kako najsigurnije to obaviti da ja budem siguran da cu dobiti sto sam trazio a da i druga strana dobije trazeni paket,hvala

tureburevalja
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Slanje paketa postom

Tu ti nema sto posto sigurnosti , ako osobu poznaješ ili joj vjeruješ pošalji, ako ne bolje nemoj da ne dođe do komplikacija. {#}

Zagorje u srcu
12 godina
neaktivan
offline
Slanje paketa postom

da poznajem osobu nebi mi bio problem poslat,zato i pitam jer ne poznajem

tureburevalja
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Slanje paketa postom

HP Express ili Overseas s povratnicom, tako ćeš bit siguran da je osoba primila paket, a da li će on tebi poslat to ti niko ne može reć !

I see offline people !
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.3.2012 16:07 (Groza).
12 godina
neaktivan
offline
Slanje paketa postom

ma ja bi 100% poslao ispravan uredaj ali kako da budem siguran da cu dobit isti,posta nemoze otvorit paket i provjerit

tureburevalja
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Slanje paketa postom
pošta (carina točnije) otvara paket samo ako stiže iz inozemstva, a koliko mi je poznato prilikom slanja moraš pokazat što šalješ.

kupi u dućanu svakavih muljatora ima gledao sam u potrošačkom kodu kako je lik iz slavonskog broda pokupio lovu naivcima i nikad nisu dobili obećani iPhone.
13 godina
neaktivan
offline
Slanje paketa postom

Traži da ti pošalje kopiju osobne iskaznice tako i ako ne pošalje paket da znaš koga trebaš polomit :)

 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Slanje paketa postom

a sta mislite da se to posalje busom

tureburevalja
13 godina
neaktivan
offline
Re: Slanje paketa postom
limalesa kaže...

a sta mislite da se to posalje busom

Ista stvar ako morate u istovrijme poslati, boli vozača ona stvar što je u kutiji, niti to ti nije garancija,
Koliko sam vidio da na forumu postoji tema za takve slučajeve gdje forumaši pomažu u drugim gradovima, malo pronjuškaj 

12 godina
neaktivan
offline
Slanje paketa postom

na kraju bi meni bilo najisplativije otic osobno u du i obavit to na cist nacin

tureburevalja
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Slanje paketa postom

Prije trgovine traži adresu, kućni broj telefona i na taj telefon ga nazovi i malo popričaj s njim.

Postavi se samopouzdano.

 

Ako bude želio na taj način komunicirati to ti je 50% garancije. Ostalih 50% je u božijim rukama. {#}

Pazite kada ce Kepler da ga nafuraju mali sirok i pljosnat..(c) Vlada011
 
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Slanje paketa postom

Kako ti je netko već rekao, najbolja stvar koju možeš napraviti jest da ako imaš nekog poznanika u tom gradu da njemu pošalješ mobitel pa da on obavi razmjenu. To ti je najsigurnija stvar, a inače, kako je netko rekao, ili vjeruj ili zovi pa pričaj pa onda biraj da li ćeš vjerovati ili ne.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Slanje paketa postom

Kako radim u pošti mogu ti dati par savjeta. Najsigurnije ti je da se dogovorite da si pošaljete mobitele kao otkupnine. Primjer: ako ste dogovorili cijenu 1000 kuna troškovi na to su ti još 3,66%, znači 36,60 kuna-to je poštarina na iznos otkupnine. Slijedeći trošak ti je poštarina za slanje Hp expresa-otprilike  taj iznos samo što za osiguranje pošiljke možeš staviti puni iznos vrijednosti mobitela tako da slučaju štete si siguran + dobiješ povrat poštarine i svih troškova.

Znači otprilike bi svakome od vas bio trošak 70tak kuna. Mislim da je to puno sigurnije jer tko ti može garantirati da će ti on istovremeno poslati svoj mobitel. To je čisti rizik i ako je mobitel vrijedniji jednostvano se ne isplati. Poštu apsolutno ne interesira sadržaj pošiljke i ne odgovara za njega već samo za to da će stići neoštećeno i na vrijeme. Kad stavljate visinu osiguranja pošiljke, najbolje je staviti stvarnu vrijednost i ako stavite do 3000 kuna to ne utječe na visinu poštarine. Znači stavili vrijednost 1 kunu ili 3000 kuna poštarina ostaje ista (oko 35-40 kuna, zavisi od težine, udaljenosti i dogovorenog vremena isporuke). Ova poštarina vrijedi za plaćanje poštanskom uputnicom. Kad ti on plati prilikom preuzimanja otkupninu npr: 1000 kuna, poštar će ti taj iznos kroz par dana donijeti na kućnu adresu i isplatiti. Postoji još jedna mogućnost ako imaš tekući račun u nekoj banci. Tada ti može platiti preko HUB-a (opće uplatnice). Pod žiro račun napišeš žiro-račun banke u kojoj imaš tekući račun, a u pozivu na broj odobrenja napišeš svoj broj tekućeg računa. Tada ti novac sjeda skoro isti dan kad on preuzme pošiljku (najkasnije slijedeći dan). Poštarina na otkupni iznos je manja i iznosi 1,83% od ukupnog iznosa ( na poštansku uputnicu je 3,66%). Ako nemaš tekući onda zaboravi na ovo zadnje. Eto, nadam se da sam pomogao.

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.3.2012 23:08 (riverside).
 
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Slanje paketa postom

evo imam jedno pitanje vezano uz temu, naime ja ću isto poslati mobitel nekom čovjeku kojega neznam. Ja sam mislio ići na onu varijantu da kada paket stigne, čovjek mora platit da bi ga preuzeo ( na osobnu adresu ), moje pitanje je kako onda sa novcima, poštar mi ih donese kući ili kako nekužim, dali onda ovaj čovjek što je primio paket da poštaru keš pa to poštar meni odnese ili?? PoMoĆ!!!

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Slanje paketa postom
Da primatelj plati poštaru koji tebi doma donese lovu.
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Slanje paketa postom
FiĆo123 kaže...

evo imam jedno pitanje vezano uz temu, naime ja ću isto poslati mobitel nekom čovjeku kojega neznam. Ja sam mislio ići na onu varijantu da kada paket stigne, čovjek mora platit da bi ga preuzeo ( na osobnu adresu ), moje pitanje je kako onda sa novcima, poštar mi ih donese kući ili kako nekužim, dali onda ovaj čovjek što je primio paket da poštaru keš pa to poštar meni odnese ili?? PoMoĆ!!!

Posaljes paket putem otkupnine sa postarinom na racun primatelja.Kad mu dode na vrata on plati postaru, postar donese tebi kroz par dana.

clock2much
12 godina
offline
Slanje paketa postom

Ja sam prije par mj isti problem imao(kolega s foruma full korektan),naime mi smo riješili na drugi način.

Dodali smo jedan drugog na skype i upalili video call uzeli mobitele svatko svoj i pokazali da radi sve,ostavili si brojeve kučnog,kopije osobne,i nakon 2dana smo jedan drugom poslali,pokazali smo bili uplatnice i stvar je bila riješena.

evilmage007@gmail.com skype evilmage007
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Slanje paketa postom
zoharbizo kaže...
FiĆo123 kaže...

evo imam jedno pitanje vezano uz temu, naime ja ću isto poslati mobitel nekom čovjeku kojega neznam. Ja sam mislio ići na onu varijantu da kada paket stigne, čovjek mora platit da bi ga preuzeo ( na osobnu adresu ), moje pitanje je kako onda sa novcima, poštar mi ih donese kući ili kako nekužim, dali onda ovaj čovjek što je primio paket da poštaru keš pa to poštar meni odnese ili?? PoMoĆ!!!

Posaljes paket putem otkupnine sa postarinom na racun primatelja.Kad mu dode na vrata on plati postaru, postar donese tebi kroz par dana.

dali mora on platiti poštarinu ili mogu ja.

13 godina
offline
Slanje paketa postom

Mozes platiti ti ili staviti na racun primatelja pa ce platiti on.

clock2much
 
1 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Slanje paketa postom

OK Hvala  na brzim odgovorima :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Slanje paketa postom

Najsigurnije? Nadji nekog pouzdanog(starijeg i poznatijeg) lika koji je iz njegovog mjesta, ti tom forumasu posaljes mob, on se nadje s njim, izvrse primopredaju i forumas mob koji preuzme prosledjuje tebi. Prolistaj: http://www.bug.hr/forum/topic/ostalo/posredovanje-razmjeni-anti-scam/134333.aspx

 

 i 

 

http://www.bug.hr/forum/topic/ostalo/pomoc-forumasima-drugim-gradovima/92147.aspx?jumpto=2595479&sort=asc&view=flat 


Jos jedna sigurna metoda koju stalno koristim na njuskalu i dosad me nisu uspjeli zafrknut otkako tom metodom poslujem.
Dakle ne saljem paket dok meni ne stigne i ne uvjerim se da je sve u redu. Osobi B lazem da sam paket poslao i cekam da meni stigne. Ukoliko trazi potvrdu, pitajte me na PM za savjet. 
Nakon sto se uvjerim da je sve u redu tek onda saljem paket.  Najsigurnija metoda. Osobi B slazem da se paket navodno  vratio i da mu opet idem poslat i pitam ga da mi opet posalje svoju adresu da bi se uvjerili da je sve u redu. U Hrvatskoj posti je da se paket vrati jako čest slučaj(bar meni) pa uglavnom osoba B i povjeruje.

 Inače sam prije bio budala i išao metodom, slanja na sljepo, bas kao i ti sto hoces ici, i ostetili su me prevaranti za oko 3000kn. Na taj nacin izgubio sam LCD monitor nov novcat koji sam slao u zamjenu za AMD Phenom II X4 proc, pa kompletan komp vrijedan 1500kn u zamjenu za HTC Wildfire S i 200kn. Naravno nijedna od ove dvije zamjene nije uspjela. Osoba B bi primila paket i prestala se javljati, meni nista nebi stiglo i. 
Jedan od prevaranata koji je na mene ostavio "dojam" i sokirao me je ibmlenovo, sad već protjerani član s ovog foruma, lik je toliki lažljivac da to stvarno nema nigdje. Čuli smo se telefonom X puta i dogovorali detalje, kad se čuješ s njim tako je dobar, reko bi duša od čovjeka, jednostavno osijećaš se loše ako tako dobromu čovijeku ne povjeruješ. Prijateljski nastrojen, otvoren duhovit, i jako dobar stvarno.... Teško mi je bilo sumnjati da će me prevariti. I na kraju ispalo zlo i naopako. ON primio komp a meni poslao k*rac! I nejavlja se više, kad se napokon javi prijeti mi da ga ostavim na miru jer da će me ubiti bla bla bla.... Kontaktiram ga na telefon, isključen je, očito je bacio broj. Potpuno druga osoba. Pokvarena do srži a putem telefona i ovako pomisliš da je dobričina.


Uostalom prolistaj malo ovu temu da se informiraš: http://www.bug.hr/forum/topic/ostalo/iskustva-kod-razmjene-poklanjanja-hardvera/106575.aspx

 

Pomogao sam? Zar nije lakše kliknuti gumb:Hvalaili Thumb Up, nego pisati nepotrebni(spam) post sadrzaja Hvala
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.4.2012 1:35 (xZero).
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Slanje paketa postom

ja sam mislio ici na onu foru da on treba platiti poštaru da može podignuti paket, i onda novac meni poštar doma donese na moju adresu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Slanje paketa postom
FiĆo123 kaže...

ja sam mislio ici na onu foru da on treba platiti poštaru da može podignuti paket, i onda novac meni poštar doma donese na moju adresu.

Misliš na slanje pouzećem,to je najsigurniji način ako nekom nešto prodaješ a moraš slat preko pošte.

evilmage007@gmail.com skype evilmage007
12 godina
neaktivan
offline
Slanje paketa postom

da na to sam mislio ići {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Slanje paketa postom
xZero kaže...

Jos jedna sigurna metoda koju stalno koristim na njuskalu i dosad me nisu uspjeli zafrknut otkako tom metodom poslujem.
Dakle ne saljem paket dok meni ne stigne i ne uvjerim se da je sve u redu. Osobi B lazem da sam paket poslao i cekam da meni stigne. Ukoliko trazi potvrdu, pitajte me na PM za savjet. 
Nakon sto se uvjerim da je sve u redu tek onda saljem paket.  Najsigurnija metoda. Osobi B slazem da se paket navodno  vratio i da mu opet idem poslat i pitam ga da mi opet posalje svoju adresu da bi se uvjerili da je sve u redu. U Hrvatskoj posti je da se paket vrati jako čest slučaj(bar meni) pa uglavnom osoba B i povjeruje.
  

Dakle, da vidim da li sam dobro shvatio:

Čovjek pita kako najsigurnije zamijeniti stvari poštom, a ti mu savjetuješ ovo gore da laže i mulja. Jer ti očekuješ da tebi netko vjeruje, a ti nikom drugom ne vjeruješ.

Što tebe sprječava da ugasiš telefon kad dobiješ ono što si tražio? Kažeš da te dosad više nitko nije uspio zafrknut otkad ovako posluješ, a postavlja se pitanje da li si ti nekog zafrknuo? (ne moraš odgovoriti na ovo pitanje, više je retoričkog tipa) Ne napadam te, jer te ni ne poznam, samo ti ukazujem na problem u razmišljanju.

 

Ako ideš na povjerenje, uvijek postoji mogućnost da te netko zezne (kao što su i mene par puta zeznuli).

Pošta isto nije neka velika garancija: Ako pošalješ nešto pouzećem TI ćeš dobiti svoje pare, jedini problem je što druga strana ne zna što je dobila dok ne otvori paket, a paket ne možeš otvoriti dok ne platiš. Poštara boli ona stvar što je u kutiji, mogao si dati 1000kn za staru cipelu što se njega tiče.

 

Najsigurnija, po meni, metoda zamjene je osobna, gdje lijepo sve "uživo" isprobaš prije nego zamjenu potvrdiš.

 

 

EDIT: vidim da se poruka nadovezivala na malo stariji post, za FiĆo123: da, predaš paket na poštu i postaviš otkupninu (iliti pouzeće). Kad paket stigne na odredište, poštar će pobrat lovu i donijet će ti kući za par dana.

 

Origin: F4stReload ----- | ----- Nema na čemu! ----- | ----- Google is your friend ----- | -----
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.4.2012 16:16 (Zura).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Slanje paketa postom
Zura kaže...
xZero kaže...

Jos jedna sigurna metoda koju stalno koristim na njuskalu i dosad me nisu uspjeli zafrknut otkako tom metodom poslujem.
Dakle ne saljem paket dok meni ne stigne i ne uvjerim se da je sve u redu. Osobi B lazem da sam paket poslao i cekam da meni stigne. Ukoliko trazi potvrdu, pitajte me na PM za savjet. 
Nakon sto se uvjerim da je sve u redu tek onda saljem paket.  Najsigurnija metoda. Osobi B slazem da se paket navodno  vratio i da mu opet idem poslat i pitam ga da mi opet posalje svoju adresu da bi se uvjerili da je sve u redu. U Hrvatskoj posti je da se paket vrati jako čest slučaj(bar meni) pa uglavnom osoba B i povjeruje.
  

Dakle, da vidim da li sam dobro shvatio:

Čovjek pita kako najsigurnije zamijeniti stvari poštom, a ti mu savjetuješ ovo gore da laže i mulja. Jer ti očekuješ da tebi netko vjeruje, a ti nikom drugom ne vjeruješ.

Što tebe sprječava da ugasiš telefon kad dobiješ ono što si tražio? Kažeš da te dosad više nitko nije uspio zafrknut otkad ovako posluješ, a postavlja se pitanje da li si ti nekog zafrknuo? (ne moraš odgovoriti na ovo pitanje, više je retoričkog tipa) Ne napadam te, jer te ni ne poznam, samo ti ukazujem na problem u razmišljanju.

 

Ako ideš na povjerenje, uvijek postoji mogućnost da te netko zezne (kao što su i mene par puta zeznuli).

Pošta isto nije neka velika garancija: Ako pošalješ nešto pouzećem TI ćeš dobiti svoje pare, jedini problem je što druga strana ne zna što je dobila dok ne otvori paket, a paket ne možeš otvoriti dok ne platiš. Poštara boli ona stvar što je u kutiji, mogao si dati 1000kn za staru cipelu što se njega tiče.

 

Najsigurnija, po meni, metoda zamjene je osobna, gdje lijepo sve "uživo" isprobaš prije nego zamjenu potvrdiš.

 

 

EDIT: vidim da se poruka nadovezivala na malo stariji post, za FiĆo123: da, predaš paket na poštu i postaviš otkupninu (iliti pouzeće). Kad paket stigne na odredište, poštar će pobrat lovu i donijet će ti kući za par dana.

 

Ja sam prije uvijek pošteno slao kad i osoba_B, medjutim tako je išlo dok me nisu 3 puta prevarili, izgubio sam povjerenje u ljude i na taj način poslujem na njuškalu. 
Nisam nikad nikoga zafrknuo, osim toga u jednom od dva linka koja sam postao iznad imas mene na listi provjerenih forumasa i imam poveci broj pozitivnih bodova, a nijedan negativni. Ima onih koji su imali manja negativna iskustva samnom, a to je da nisam imao par puta pokrit troskove postarine, i nekima sam dugovao dulje vrijeme. Ali svi su uglavnom nakon nekog čekanja dobili obećano.

Od forumaša su me prevarili:
adza1312 - Filip Adzić - Poslao sam mu LCD monitor, a on procesor nikad nije poslao. NJegov otac je krajne neodgovaran i podržava sina u tom činu. Strašno.
PC Man - Danijel Zec - Poslao sam mu 1x graficku karticu PCIe i procesor celeron dual core, on meni nikad nista nije vratio. Navlacio me za nos da nema za postarinu pa sam mu ja naivac jos i uplatio 20kn na račun i on je rekao da je poslao i da mi se sprema poslati potvrdu na bug forum. Nije se cak ni udostojio ni doci na bug forum. Nemogu ga vise dobiti na telefon.
 ibmlenovo - njegov identitet nije utvrdjen jer se lažno predstavljao i poslovao je putem busa, tj slanje busom tako da nije bilo potrebe da daje pravo ime. 


Upozorenje, ako su neki od ovih forumaša i dalje na forumu s drugug acaunta, ako poslujete s njima i u podacima doznate da se zovu Filip Adžić ili Danijel Zec - Smjesta prekinite suradnju i prijavite ih moderatorima za multiacc. 

Pomogao sam? Zar nije lakše kliknuti gumb:Hvalaili Thumb Up, nego pisati nepotrebni(spam) post sadrzaja Hvala
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.4.2012 16:36 (xZero).
13 godina
neaktivan
offline
Slanje paketa postom

ja sam mjenjao acount mw3 za bf 3 sa daniel zecom.

i sve pet,nakon nekog odredjenog vremena sam morao instalirati nanovo windowse na komp.

instalirao origin opet kad ono product key code has been already taken

maznuo mi je cd key nekako sa emailom caka.

evo tako da se zna

sto dalje od  DANIELE ZECA,ak mu je to pravo ime uopce

treba g*vno prijaviti

on je jedan najobicniji mali g*vnić kojega ja pose*em

~^iGoR~
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Slanje paketa postom
igor1311 kaže...

ja sam mjenjao acount mw3 za bf 3 sa daniel zecom.

i sve pet,nakon nekog odredjenog vremena sam morao instalirati nanovo windowse na komp.

instalirao origin opet kad ono product key code has been already taken

maznuo mi je cd key nekako sa emailom caka.

evo tako da se zna

sto dalje od  DANIELE ZECA,ak mu je to pravo ime uopce

treba g*vno prijaviti

on je jedan najobicniji mali g*vnić kojega ja pose*em

Provjereno mu je to ime. Imao sam priliku razgovarat s njegovom starom. Upravo preko imena sam došao do broja kucnog telefona.

Pomogao sam? Zar nije lakše kliknuti gumb:Hvalaili Thumb Up, nego pisati nepotrebni(spam) post sadrzaja Hvala
12 godina
neaktivan
offline
Slanje paketa postom

ZNam da je tema "stara" ali jel mi moze tko objasnit slanje sa povratnicom

 

Neznam se potpisat..xDD
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Slanje paketa postom
IMVK kaže...

ZNam da je tema "stara" ali jel mi moze tko objasnit slanje sa povratnicom

 

Na taj način se osiguraš da imaš dokaz o primitku pošiljke, odnosno paketa, i primatelj nemože preuzeti poštu prije nego se potpiše i stavi datum primitka, te se povratnica vraća tebi. Takva pošiljka je koju kunu, dvije skuplja od one koja je samo preporučena, računaj oko 13kn za pošiljku do 100gr.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice