Oneplus Nord

poruka: 104
|
čitano: 36.559
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
protjeran
offline
Re: Oneplus Nord
Hacker002 kaže...
bloodborne kaže...

i to tek sad vidim da im je cijena 3200 promo akcija u santi, kad to ode
3500 definitivno previse unato tome sto vrijedi do 30.09. akcija.
sad kad se sve zna i nisam bas vise nesto zaintersiran za mob.
puno hype-a malo muzike.

 Gdje vidiš ti to, ja ga ne nalazim na njihovoj stranici??

 Evo pikčr

14 godina
offline
Re: Oneplus Nord

Onda sine imas poprilicno smijesne izjave..KO one plus konkurenciju..

 

A sto nevalja s miui 12??  Zadnje 2 godine sam na a2/a3 a oni su na stock androidu..

 

Ja gledam cijene na kineskim sajtovima a ne na nasim..

TAko da ni ne znam sta se nudi za 3200kn

Al rec da su note 10 lite i a 50 vs nord "smijesni" mi je malo teenejdjerska izjava..

 

ZA nekog ko je 6g na forumu imas lega cudne pojmove "trolanja"..

 

P.S: da mi se trola iso  bi na pol. forume a ne tech..  

 

LP

jer samo pozitiva..  

 

bloodborne  Like je napisao da je cijena 3200 a ne 3500..nisam preracunavo

S tim da jos dodaj shipping na onih 420e (3150kn)

 

Ne znam meni sve preko 2500 kn bezobrazno dat za mb..

Osim ako nisam neki hard core napacen gejmer.. 

PA pola gsm zivota sam proveo na redmi seriji!!! 

Za moje potrebe dosta.. 

R33mba#2892
14 godina
offline
Re: Oneplus Nord
Bill_jobs.
Koristim samsungov one ui mjesecima i ne vidim da je usporen i neoptimiziran.
Ako već hoćeš taj nord odi i kupi ga ne piši gluposti po forumima.
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.7.2020 17:45 (Oldy).
 
3 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Oneplus Nord
bloodborne kaže...
Hacker002 kaže...
bloodborne kaže...

i to tek sad vidim da im je cijena 3200 promo akcija u santi, kad to ode
3500 definitivno previse unato tome sto vrijedi do 30.09. akcija.
sad kad se sve zna i nisam bas vise nesto zaintersiran za mob.
puno hype-a malo muzike.

 Gdje vidiš ti to, ja ga ne nalazim na njihovoj stranici??

 Evo pikčr

Daj linkaj, nema im na stranici ili sam corav :)

Uređaji u zadnjih 12mj: Iphone 6s/7/8plus/XR. Xiaomi: mi8/mi9/mi9t/mi9tpro/mi note10/poco F1/ note7. Samsung: Note9/s9/s9+/s10/s10+/note10/a70/a71. Pixel 2xl, Realme x2 pro. Huawei:p30pro/mate20p
4 godine
protjeran
offline
Re: Oneplus Nord
thebatman kaže...
bloodborne kaže...
Hacker002 kaže...
bloodborne kaže...

i to tek sad vidim da im je cijena 3200 promo akcija u santi, kad to ode
3500 definitivno previse unato tome sto vrijedi do 30.09. akcija.
sad kad se sve zna i nisam bas vise nesto zaintersiran za mob.
puno hype-a malo muzike.

 Gdje vidiš ti to, ja ga ne nalazim na njihovoj stranici??

 Evo pikčr

Daj linkaj, nema im na stranici ili sam corav :)

 https://www.sancta-domenica.hr/mobitel-oneplus-nord-8-128gb-eu-gray-onyx.html

 

I kad ga kkucas u nabavu redovna cijena je 3500 ovo je sad samo promo akcija do 30.09 za 3200kn.

9 godina
neaktivan
offline
Oneplus Nord

Imam OP 6T 8/128, bliži mu se dvije godine a svaki mob mijenjam prije isteka garancije.

 

Da li ga se isplati zamjeniti sa Nord-om?

 
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Oneplus Nord

nisam narocito neki fan mkbhd-a ali izbacio mi ga yt pa sam pogledao video,
onda sam nastavno na to i pogledao jerry-a kako ga "testira" i definitivno odustao od moba.
ostajem pri flagshipima :D barem zasad.

Moj PC  
2 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Oneplus Nord
izzy007 kaže...
Koji midrange telefon ima najbolju kameru? Kakav je Nord u odnosu na Pixel 3aXL što se tiče kamere?

evo jedna iz vedra neba, cak se ni najjaci Oneplusevi ne mogu mjerit sa Pixel 2, kamoli novijima, Google jednostavno rastura sa softverom za kameru.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
8 godina
offline
Re: Oneplus Nord
Stigao Nord.

Kameru vidim kasnije, dojam dobar, laga ima malo kod web stranica, chrome.
Doima se kompaktno, odnosno dobro leži u ruci, malo težak. Ekran ok, svjetlina vani nije dobra.
 
5 0 hvala 4
13 godina
offline
Oneplus Nord
Tko razmišlja o Nordu, imate u Chipoteci Realme X2 Pro za 3200kn. Bolja kupnja od Nord svakako.
I o X3 Superzoom bi valjalo razmisliti.
Moj PC  
1 1 hvala 1
8 godina
offline
Re: Oneplus Nord
Općeniti dojam je ok, ništa posebno. Mobitel je brz, koristio sam OP7 Pro i nema tu neke velike razlike u brzini sučelja. Chrome zašteka malo na stranicama sa puno slika i videa, ne znam jel do njega ili procesora.

Glavna kamera ok, nije to razina flagshipa, ko god je koristio ovogodišnji ili prošlogodišnji model neće biti zadovoljan. Shutter speed prespor za djecu, nestane svjetla i odmah se vide nedostatci.

Ultrawide tak, vani ok, unutra bezveze. Macro se ne morate ne truditi. Selfie kamera ok.
Pate od onih poznatih OP zamućenja, kod iPhonea kad zumiraš imaš šum, ovdje pastele. Nije to izraženo kao prije ali još uvijek postoji.

Mono zvučnik bezveze, ko god da je koristio stereo, ovo je smiješno. Glasan i to je to.

Izrada dobra, vibracijski motor začuđujuće ok. Gumbi malo klikavi. Nemaju onu težinu ni finoću.

Sve u svemu prolazno za do 400 eura.
I btw ako je senzor isti na OP 8, uopće se ne bih trudio kupiti OP 8.
 
2 0 hvala 2
10 godina
offline
Re: Oneplus Nord
zuper kaže...
Tko razmišlja o Nordu, imate u Chipoteci Realme X2 Pro za 3200kn. Bolja kupnja od Nord svakako.
I o X3 Superzoom bi valjalo razmisliti.

 U pravu si

Uređaji u zadnjih 12mj: Iphone 6s/7/8plus/XR. Xiaomi: mi8/mi9/mi9t/mi9tpro/mi note10/poco F1/ note7. Samsung: Note9/s9/s9+/s10/s10+/note10/a70/a71. Pixel 2xl, Realme x2 pro. Huawei:p30pro/mate20p
14 godina
offline
Re: Oneplus Nord
Kompaktan sa 6,44" ne može biti. Kompaktan je s10e. Prvo. Drugo čujem da dobro puca pa ponosni vlasnici pazite na taj detalj kod nosanja po džepovima. Puca sigurno zbog kvalitete.

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.7.2020 1:25 (Oldy).
 
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Oneplus Nord
Nord je kod nas preko 3000kn, a recimo u Abrakadabri ima Realme X50 5G za 2200kn.
Ok, IPS ekran, 6 giga RAM, nema OIS, ali ima 120hz refresh. Vrijedi li Nord skoro 1000kn razlike 🤔

A još je tu i X3 s 12 GB RAM-a za 3200kn...
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.7.2020 8:04 (vepar).
Moj PC  
2 0 hvala 2
8 godina
offline
Re: Oneplus Nord
Sarkazam sa strane, mislim da bi se iznenadili da malo testiramo segment od 400 eura pa da vidimo kako pucaju Xiaomi i ekipa.
5 godina
neaktivan
offline
Oneplus Nord

Oko cega se vi kacite... U stvarnom svijetu takva sila na mobitel se nece nikada desiti, pa da i sjednete na njega. Kao i ona glupost sa paljenjem ekrana. 

 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Oneplus Nord
NorthBlue kaže...
Sarkazam sa strane, mislim da bi se iznenadili da malo testiramo segment od 400 eura pa da vidimo kako pucaju Xiaomi i ekipa.

 Mi 9T telefon od 320 eura ne puca...

 

Nord je osrednji overhypan telefon...ja sam ga planirao uzeti ali sve u svemu nit smrdi nit mirise.

8 godina
offline
Re: Oneplus Nord
Moj dojam nakon 1 dan isti, da su stavili stereo zvučnike i umjesto 6 kamera 3, jednu selfie, jednu wide i jednu ultrawide pa da daju skoro flagship kvalitetu, bili bi ubili tržište.
Ovako ostaje samo prosjek s odličnim software-om.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Oneplus Nord
izzy007 kaže...
Koji midrange telefon ima najbolju kameru? Kakav je Nord u odnosu na Pixel 3aXL što se tiče kamere?

 

K30 pro zoom edition. Debelo ispod 3k kn, a po DXOmarku je 10. na listi.

14 godina
offline
Re: Oneplus Nord
Di je sad onaj pametni sto je reko da je nord popiso konkukenciju.
Usporedite ga recimo s mi 9t. koji pikiram. Nist losiji a jeftiniji..

I dajte nam vise jebb kompaktne mobitele ispod 155mm s 4000+mah baterijom...
R33mba#2892
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Oneplus Nord
R3nchi kaže...
Di je sad onaj pametni sto je reko da je nord popiso konkukenciju.
Usporedite ga recimo s mi 9t. koji pikiram. Nist losiji a jeftiniji..

I dajte nam vise jebb kompaktne mobitele ispod 155mm s 4000+mah baterijom...

 Opet pricas gluposti.

Mi9t ima losiji procesor, sporiju memoriju, manje rama, losiju kameru, losiji zaslon, slabiju bateriju, sporije punjenje, sporiji otisak prsta, ne upotrebljiv face unlock, itd.

Odustani :)

Uređaji u zadnjih 12mj: Iphone 6s/7/8plus/XR. Xiaomi: mi8/mi9/mi9t/mi9tpro/mi note10/poco F1/ note7. Samsung: Note9/s9/s9+/s10/s10+/note10/a70/a71. Pixel 2xl, Realme x2 pro. Huawei:p30pro/mate20p
14 godina
offline
Re: Oneplus Nord
Nord nije nešto posebno, ali kakav crni Mi9T. To je prošlost...
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Oneplus Nord
Provjerite na svojim Nordovima jel vam zeleni ekran. Meni se na sekundu pojavi kad vrtim slider oko 20% svjetline.

Odgodite kupnju jer se čini da više njih ima problema...
 
2 0 hvala 1
6 godina
offline
Re: Oneplus Nord
thebatman kaže...

Mi9t ima losiji procesor, sporiju memoriju, manje rama, losiju kameru, losiji zaslon, slabiju bateriju, sporije punjenje, sporiji otisak prsta, ne upotrebljiv face unlock, itd.

Odustani :)

Mi 9T ima "lošije" komponente samo po specifikacijama. U svakodnevnom radu razliku će primijetiti samo benchmark džokeji.

 

 

Nordov ekran ima 90 Hz, Mi 9T nema. Da je to neki "wow" efekt i nešto što se mora imati - nije. Ako je izbor između rupe za kamere na zaslonu i "lošijeg" zaslona, daj mi "lošiji" zaslon bilo kad. A na Mi 9T je zaslon sasvim pristojan. Vrlo dobar AMOLED, super svjetlina, odličan kontrast, konfigurabilan. 

 

Razlika između 765G i 720 je u arhitekturi i 5G. Brzina... ne vjerujem da bi se u svakodnevnom radu nešto primijetilo. 

 

6 GB RAM na Mi 9T je i više nego dovoljno, mob sve radi kako treba bez ikakvih problema, pa ne razumijem ovaj argument. 

 

Face unlock je daleko od neupotrebljivog na Mi 9T. Neupotrebljiv? Nije. Nepraktičan? Je, zbog kamere koja se mora otvoriti, skenirati lice i zatvoriti, pa je sporiji. 

 

Kakva je to "slabija" baterija? Daje manji napon? 4115 mAh naspram 4000 mAh je zanemariva razlika (3% ako nisam zaboravio matematiku). Offsetano većim ekranom na Nordu (i 90 Hz koji voli povući struje). 

 

Sporije punjenje i sporiji čitač otiska prsta su jedini argumenti koji imaju nekog matematičkog temelja. 30W naspram 18W je evidentna prednost, ali nije ni tih 18W za baciti (bolje je nego 10 sigurno). Čitač otiska prsta je brži zbog drugačije konfiguracije od strane OnePlus-a i, ako sam dobro vidio, većeg i četvrtastog proreza na Nordovom ekranu - možda je i sam senzor nešto veći. 

 

 

Ako treba odabrati između Mi 9T i Norda, većini korisnika će, nakon vizualnog izgleda i specifikacije, odabir pasti na UI. Oxygen OS je tu kilometrima ispred MIUI. MIUI ima više nadodanih opcija, ali Oxygen OS je vidno brži u radu i sve ono što je nadodano na Android 10 je nešto što bi svatko razmotrio koristiti svaki dan, za razliku od MIUI (ali nije Xiaomi jedini) koji je natrpan svim i svačim. 

 

Morate imati na umu da su sve one priče o mukotrpnom, pažljivom danonoćnom razvoju Norda priče za malu djecu. Ekipa je otišla kat niže u Oppov R&D centar, odabrala što im se sviđa i na to nakalemili Oxygen OS, ništa više. 

 

 

Kolege s foruma su već navele: u konkurenciji između Mi 9T i Norda, treba kupiti Realme X2 Pro.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.7.2020 11:04 (robogo).
14 godina
offline
Re: Oneplus Nord
vepar kaže...
Nord nije nešto posebno, ali kakav crni Mi9T. To je prošlost...

 Je, samo mi nađi takav phone (mi9T) za tu cijenu ... po pitanju gabarita, trajanja baterije, ekrana i brzine.

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.7.2020 12:27 (Memphis).
14 godina
offline
Re: Oneplus Nord
Mi9T ima 191g, dakle mrcina kao i svi drugi, SD730 ništa posebno, kao ni UFS 2.0 memorija, kamera nema OIS, nema stereo zvučnike, samo 64/128 opcije, a nema micro SD, slabo dobavljiv kod nas i još uvijek relativno skup. Jedino mi se sviđa Amoled ekran bez rupa, notcheva i ostalih sranja.
U tom cjenovnom rangu konkurencija je strašna.
13 godina
offline
Re: Oneplus Nord
NorthBlue kaže...
Provjerite na svojim Nordovima jel vam zeleni ekran. Meni se na sekundu pojavi kad vrtim slider oko 20% svjetline.

Odgodite kupnju jer se čini da više njih ima problema...

 Uf, daj pojasni ovo :)

Jerbo ja se premišljam uzet ga :)

14 godina
offline
Re: Oneplus Nord
vepar kaže...
Mi9T ima 191g, dakle mrcina kao i svi drugi, SD730 ništa posebno, kao ni UFS 2.0 memorija, kamera nema OIS, nema stereo zvučnike, samo 64/128 opcije, a nema micro SD, slabo dobavljiv kod nas i još uvijek relativno skup. Jedino mi se sviđa Amoled ekran bez rupa, notcheva i ostalih sranja.
U tom cjenovnom rangu konkurencija je strašna.

 E super, baš da čujem koji su to modeli. Ja sam MI9T platio 2400 kn, verzija 6/128gb. Imam priliku uzet novi phone pa eto da čujem/vidim tu strašnu konkurenciju. Uvjet je da u najmanju ruku ostanem na istom ako ne ide na bolje po pitanju ekrana, trajanje baterija, gabarita i brzine.

 

Ja sve šta sam gledao su duplo skuplje cigle. Jedino što mi ulazi u izbor su prošlogodišnji flagshipovi kao S10 i P30 iako ni oni nisu ni blizu po pitanju trajanje baterije kod mi9t. Pa eto slušam ...

14 godina
offline
Re: Oneplus Nord
Sad serendas..Pune trgovine mi 9t..
I to za kes 2590kn.

Ja bas gledo.
U kini ga bas nema..Xiaomi sve preplavio s 8,9,10 redmijima i notevima,te mi 10.

@memphis serendaju ga beveze.I.meni je pun q xiaomia, al ispod 158mm konkurencije NEMA u tom cjenovnom rangu.. Sorry ekipa al sve iznad 158mm je meni vec phablet a ne mb..
R33mba#2892
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.7.2020 14:37 (R3nchi).
14 godina
offline
Re: Oneplus Nord
Ima ga za 2450kn 64GB. Ako je to vama dosta memorije, meni nije. Sad je skuplji nego prošle godine, kad ih je bilo za 2200kn.

A što se tiče konkurencije ima tu svega 😁

Mi 10 Lite 6/64 bez micro SD. Amoled, ispod 16cm, Snapdragon 730G, 30w punjenje, 2500kn kod nas.

Realme 6 Pro je 2200kn 8/128, IPS, malo je poveći, ali 90Hz, Snapdragon 720G, koji je bolji i od SD730G, 30W punjenje.

Huawei Nova 5T za 2200kn na Kirinu 980, ima Google apps.

Svi ovi pojedu taj Mi9T...
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice