"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave izdvojena tema

poruka: 25.380
|
čitano: 5.896.354
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
9 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Što je s drugima na forumu, što mislite o Jiayu S3?
Je li to stvarno dobar telefon, mislim da testira?

Kao što je rekao, je li istina da je Jiayu brand ima dobru reputaciju.
Znači li to da su svi telefoni su dobri, a ja ne moram brinuti o kvaliteti telefona, jer ja stvarno ne želim mijenjati telefon nakon jedne godine korištenja.

Moram čekati više reviwev i kupite telefon?
Ne želim da se požaliti ako ja kupiti telefon.

 
0 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Kupuješ mobitel zbog sebe ne zbog nikog drugog i da se netko drugi žali. Ja mislim da je ok, samo probaj iz eu naručit, jel nedaj bože bude problema sa garancijom pa onda treba slat u kinu itd..

Bene docet, qui bene distinguit.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Nisam znao da možete dobiti jamstvo ako kupite telefon u Europi.
Mislio sam da je to previše komplicirano za dobivanje jamstva u stranim zemljama, jer onda morate poslali telefon i što ako se ne prihvati jamstvo.
Mislim da ću pričekati za ovaj telefon, ali ja mislim da ću ga kupiti u Kini.

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Što reći o ovom telefonu.
Ja sam vrlo impresioniran ima CyanogenMod.
Pretpostavljam da je to dobro.

S cm to nema šanse da se lag, jesam li u pravu?

 

Gledao sam ovaj telefon na toj internetskoj stranici:
http://www.amazon.in/b?node=5606984031

Je li ovo web podršku utovar u Europu?

 

 
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Taj mobitel s indonezijskog Amazona nije predviđen i ne može se kupiti/dostaviti u HR.

CM je samo rom, rađe odaberi kvalitetan/popularniji mobitel  koji će vjerojatno moći mijenjati ROM ali to nije presudno u odabiru.

Recenzije kineskih mobitela na anton008.com ,Banggood kuponi za -10$ na PP
11 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Patrick_cro kaže...
dakok kaže...

Neprovjerene u smislu statusa kojeg proizvođač ima u Kini (Tajvanu), u smislu broja prodanih uređaja u 2014,

recenzija na kineskim portalima i forumima ili u smislu da ih nisi osobno provjerio?

 

Ili bih na temi "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave trebao preporučiti korejske mobilne uređaje?

Što je to zaštitno staklo? Zar postoji i neko koje ne štiti?

Da li je tražio mobitel kojim djevojka može loviti brzi internet izvan naselja, po šumama i gorama?

 

 

Dopuna:

 

Ocjene s kineskog portala Zol za navedene uređaje (čisto radi orijentacije):

 

Nibiru H1C        3.3      
TCL S720        3.8
InFocus M310     3.1
Lenovo A850+    3.8
ZTE Q705u       3.1

 

Xiaomi 1s    3.2

LG L70 i L90 - samo dvije ocjene pa nije relevantno

 

 

Neprovjereno u smislu jer sve radi na njima. Xiaomi 1s i lg l70 i lg l90 sigurno rade sve funkcije na mobitelima i imaju zastitno staklo.

Da postoji koje ne stiti a to je obicno staklo koje stavljaju na mob i cim ti malo padne pukne staklo i mozes se hebat s tim mobom, ta razliku od npr gorilla glassa, dragontraila, shutter glass. to bi po meni trebao biti neki standard. I samo da znas da 3g na 900 puno znaci, ili si ti mozda vidovit pa znas da se cura nece kretati u naseljima gdje se emitira 3g na 900mhz. Zasto nebi preporucio korejske uredaje ako su bolji, mislim da ti to nitko nebi uzeo za zlo, a na kraju krajeva mislim da je najvaznija kvalita i funkcionalnost moba.  Hebes mob koji ima odlicne specifikacije kada on ne radi kako se spada. 

 

Obično staklo se još stavlja na mobitele od 50 USD, ostali imaju kaljeno staklo manje ili veće kvalitete poput Dragontrail ili Gorilla Glass™.

Kada bi pitao trgovca da ti ponudi kineski smartfon u klasi iznad 130 USD a da ima zaštitno staklo

to bi bilo kao da u autosalonu pitaš prodavača jesu li šoferšajbe automobila kaljene. 

 

Dakle, gotovo svaki mobitel proizveden posljednjih godinu dana pa i više ima kaljeno staklo tako da traženje modela sa "zaštitnim staklom" više nema smisla.

Isti pojam je mogao značiti i stakleni screen protector pa nisam točno znao o čemu pišeš.

Čovjek je lijepo tražio na temi o kineskim mobitelima preporuku za mobitel. Da je razmišljao o LG-ju pitao bi na drugom mjestu.

Red je da mu se predloži provjereni "kinez".

 

P.S. Gore sam ti podebljao pojam Shutter Glass, pretpostavljam da si mislio na shattered glass a ne 3D shutter glasses

 

TeleKineza
Poruka je uređivana zadnji put ned 18.1.2015 22:04 (dakok).
12 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Ag008 kaže...

Taj mobitel s indonezijskog Amazona nije predviđen i ne može se kupiti/dostaviti u HR.

CM je samo rom, rađe odaberi kvalitetan/popularniji mobitel  koji će vjerojatno moći mijenjati ROM ali to nije presudno u odabiru.

 Samo da kažem - taj mob je potpisao ugovor sa CM i ima 2 godine garantiranog update-a software-a. CM je "raskinuo" sa OnePlus i više se ne prodaju OPO sa CM te su potpisali ugovor sa ovima :)

Bene docet, qui bene distinguit.
Poruka je uređivana zadnji put ned 18.1.2015 22:02 (molnyi).
11 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Ag008 kaže...

Taj mobitel s indonezijskog Amazona nije predviđen i ne može se kupiti/dostaviti u HR.

CM je samo rom, rađe odaberi kvalitetan/popularniji mobitel  koji će vjerojatno moći mijenjati ROM ali to nije presudno u odabiru.

Taj mobitel se može dostaviti u Hr i sukladan je Hr standardima. Vjerojatno je kvalitetan a potpisivanje ugovora s Cyanogenom

mu znatno podiže vjerodostojnost.

Cijena mu je oko 174USD + PDV

 

Koga zanima više detalja rado ću objasniti :D

TeleKineza
9 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Dakle, vi kazete da je ovaj telefon je dobro za ono sto ste dobili.

Nije eurek samo rebrand coolpad?

Da li eureka iz fonda in indiji ne podrzava utovar u sloveniji?

 

 

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ne znam kakva je shema s kupovinom preko indijskog amazona ali Jurek je isti Coolpad F2

koji je prilično pristupačan u dostupnim trgovinama. Pratim povremeno Coolpadov i kineski YDSS forum i nisam vidio da ima nekih posebnih pritužbi.

Dakle, Yureka = Coolpad F2

 

Ovo nije prvi put da Coolpad ide na susjedna tržišta.

Vrlo uspješni model F1 se prodaje u Indiji kao MicromaxNitro A310 i u Indoneziji kao Himax Polymer.

 

Osobno imam F1 a na njemu je već dulje Nitro A310 stock AOSP rom. :)

Isprobao sam i stock rom za Himax i sve radi OK.

TeleKineza
Poruka je uređivana zadnji put ned 18.1.2015 23:22 (dakok).
12 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Dakok, drago mi je da si i na BUG-u aktivan, potreban je netko da razbudi ovu temu... 

 

Kad već spominješ Coolpad-a, imaš li kakav info o kameri odnosno kvaliteti fotografija?

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

:D

 

Nisam svratio odavno pa reko' da povirim malo :)

Ako misliš na F2, vjerojatno za nijansu bolje od F1, znači sasvim pristojne. Imaš 

jedan detaljni pregled s puno fotki i na hrvatskom pa proguglaj malo :)

TeleKineza
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Nadan se da nećeš samo tu i tamo povirit nego i ostat, odnosno uselit se ko Alan Harper u "2 i pol muškarca" :P

 

Eto, stvarno ne znan kako mi je promaka tvoj tekst o Coolpad-u :D

11 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
ruzcheHR kaže...

Oće mi radit 3G u hrv?

Tamo gdje ima signala na 2100 MHz hoće.

12 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

 King Sing S2 imaš u prodaji u hr, mobitel se zove h18 h40 - košta 999 kn. Mislim da ti ga je tako bolje uzet pošto imaš garanciju u hr ako želiš.  Za taj mobitel znam da radi, za cubot nek netko drugi odgovori ako može :)

Bene docet, qui bene distinguit.
16 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
dakok kaže...
Patrick_cro kaže...

Obično staklo se još stavlja na mobitele od 50 USD, ostali imaju kaljeno staklo manje ili veće kvalitete poput Dragontrail ili Gorilla Glass™.

Kada bi pitao trgovca da ti ponudi kineski smartfon u klasi iznad 130 USD a da ima zaštitno staklo

to bi bilo kao da u autosalonu pitaš prodavača jesu li šoferšajbe automobila kaljene. 

 

Dakle, gotovo svaki mobitel proizveden posljednjih godinu dana pa i više ima kaljeno staklo tako da traženje modela sa "zaštitnim staklom" više nema smisla.

Isti pojam je mogao značiti i stakleni screen protector pa nisam točno znao o čemu pišeš.

Čovjek je lijepo tražio na temi o kineskim mobitelima preporuku za mobitel. Da je razmišljao o LG-ju pitao bi na drugom mjestu.

Red je da mu se predloži provjereni "kinez".

 

P.S. Gore sam ti podebljao pojam Shutter Glass, pretpostavljam da si mislio na shattered glass a ne 3D shutter glasses

 

 Jesi ti uopće gledao preporuku moba do 1000kn? Lijepo sam napisao Xiaomi 1s i on ima Dragontrail glass, za razliku od ovih koji si mu ti preporučio, i jesi li uopće osobno testirao te mobitele koje su mu preporučio? Ovaj mob koji sam mu ja preporučio sam i testirao i na njemu sve radi kako se spada i još imaš Eu garanciju. Još jednom he.. ti specifikacije kada mob ne radi kako se spada. I daj mi napiši šta to fali lg l70 i lg l90? sigurno kvalitetniji uređaji i provjereni uređaji za razliku od tih šta si mu preporučio. Jel koji od tih tvojih ima na kraju zastitu na ekranu ili su to samo prazne priče? Imao sam kineze i koji su došli više od 130usd pa je imao obično staklo. 

Svaka čast na preporuci mobitela, ali preporučiti mobitel koji nisi sam testirao i ne znaš da sve radi na njemu je glupo i neodgovorno. Puno njih je kupilo kineze i na velikoj većini neki vrag nije radio od prve, a to uglavnom u recenzijama ne napisu jer onda nema prodaje tih uredaja, nema nagradnih bonusa za dovedenog kupca itd, krajnji cilj večine tih koji preporučuju kineze je neka korist od drugih ljudi. 

Volio bih naći barem jednu recenziju gdje su kineski mobitel do kraja testirali, a ne da im je mob samo proletio kroz ruke. 

 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
16 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Dakok pise za telekinezu (ak se ne varam). Mislim da zna vise neg svi mi tu skupa zajedno. 

Steam: ukay1000 Xfire: ukay1000 LoL: Cquencer Molten WoW Warsong: Steelrock (ally)
Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Patrick_cro kaže...
dakok kaže...
Patrick_cro kaže...

Obično staklo se još stavlja na mobitele od 50 USD, ostali imaju kaljeno staklo manje ili veće kvalitete poput Dragontrail ili Gorilla Glass™.

Kada bi pitao trgovca da ti ponudi kineski smartfon u klasi iznad 130 USD a da ima zaštitno staklo

to bi bilo kao da u autosalonu pitaš prodavača jesu li šoferšajbe automobila kaljene. 

 

Dakle, gotovo svaki mobitel proizveden posljednjih godinu dana pa i više ima kaljeno staklo tako da traženje modela sa "zaštitnim staklom" više nema smisla.

Isti pojam je mogao značiti i stakleni screen protector pa nisam točno znao o čemu pišeš.

Čovjek je lijepo tražio na temi o kineskim mobitelima preporuku za mobitel. Da je razmišljao o LG-ju pitao bi na drugom mjestu.

Red je da mu se predloži provjereni "kinez".

 

P.S. Gore sam ti podebljao pojam Shutter Glass, pretpostavljam da si mislio na shattered glass a ne 3D shutter glasses

 

 Jesi ti uopće gledao preporuku moba do 1000kn? Lijepo sam napisao Xiaomi 1s i on ima Dragontrail glass, za razliku od ovih koji si mu ti preporučio, i jesi li uopće osobno testirao te mobitele koje su mu preporučio? Ovaj mob koji sam mu ja preporučio sam i testirao i na njemu sve radi kako se spada i još imaš Eu garanciju. Još jednom he.. ti specifikacije kada mob ne radi kako se spada. I daj mi napiši šta to fali lg l70 i lg l90? sigurno kvalitetniji uređaji i provjereni uređaji za razliku od tih šta si mu preporučio. Jel koji od tih tvojih ima na kraju zastitu na ekranu ili su to samo prazne priče? Imao sam kineze i koji su došli više od 130usd pa je imao obično staklo. 

Svaka čast na preporuci mobitela, ali preporučiti mobitel koji nisi sam testirao i ne znaš da sve radi na njemu je glupo i neodgovorno. Puno njih je kupilo kineze i na velikoj većini neki vrag nije radio od prve, a to uglavnom u recenzijama ne napisu jer onda nema prodaje tih uredaja, nema nagradnih bonusa za dovedenog kupca itd, krajnji cilj večine tih koji preporučuju kineze je neka korist od drugih ljudi. 

Volio bih naći barem jednu recenziju gdje su kineski mobitel do kraja testirali, a ne da im je mob samo proletio kroz ruke. 

 

 Xiaomi 1S je OK, ovo drugo ugl. ne.

 

 

 

P.S.

 

citat:

Svaka čast na preporuci mobitela, ali preporučiti mobitel koji nisi sam testirao i ne znaš da sve radi na njemu je glupo i neodgovorno

 

Stvarno? Onda bi preporučio prijateljima da kupe isključivo automobil kojeg sam voziš, cipele koje sam nosiš i vole ženu/djevojku/nešto koje sam voliš? :D

I di ti je logika, brate? Mogao si nabavit par šrot uređaja iz Kine, imat ludu sreću da se nisu našli u onih npr 37% modela s tvorničkim greškama

i sad ih preporučivati ljudima kao provjerene. Alooo!

 

 

 

 

TeleKineza
16 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ne vidim smisao preporučiti mobitele za koje ni sam ne znaš kakvi su, više volim domaći review i da se istaknu pozitivne i negativne strane mobitela, pa neka onda kupac odluči dali če riskirati i uzeti mobitel koji mu odgovara, a uzeti ovo tvoje naspram Xiaomi 1s je glupo. I po čemu to lg l70 i lg l90 ne valjaju? Ili ne valjaju zato šta ti kažeš? Definitivno bih prije išao na te  lg nego na te tvoje kineze a mislim da nisam jedini.

 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
online
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Patrick_cro kaže...

Ne vidim smisao preporučiti mobitele za koje ni sam ne znaš kakvi su, više volim domaći review i da se istaknu pozitivne i negativne strane mobitela, pa neka onda kupac odluči dali če riskirati i uzeti mobitel koji mu odgovara, a uzeti ovo tvoje naspram Xiaomi 1s je glupo. I po čemu to lg l70 i lg l90 ne valjaju? Ili ne valjaju zato šta ti kažeš? Definitivno bih prije išao na te  lg nego na te tvoje kineze a mislim da nisam jedini.

 

Znaci svaki novinar bi morao imati svaki mobitel koji zeli opisati/preporuciti....

 

Ja ti mogu preporuciti XIAOMI, imam 1s i mogu ti odmah reci da su svi dobri i m3 i m4 i note...

isto tako ti mogu reci da bjezis od cubot-a, jer mi brat ima gt99 i katastrofa je, nemoj mu se priblizavati.

 

A sto se tice Dakoka, otici na telekinezu pa pogeldaj malo, lik prati stanje sa kinezima i mlao je upuceniji u sve to i od mene i od tebe, i onda se ti ovde nades i kazes mu nemoj mi ti govoriti sta cu naruciti nisi probao taj mobitel....

 

 

 

 

OT:

 

Evo nakon 7 mjeseci Xiaomi 1S radi odlicno, kako sam sada oko Bozica i Nove godien bio kuci djeca su se malo vise igrala, pa su mi 100 nekih igara snimali i probali, pa je sada sve tekako nabacano, ali mobitel radi bez problema. Baterija moze 2 dana sa upaljenim wifi i data (kada kazem upaljen, mislim upaljni nonstop). Jedina zamjerka mi je punjac, tj, nekada mi se punjac jednostavno ugasi, nije mi jasno kako ni zasto...

Ali stvarno preporuka, dobar a jeftin mobitel

It's better to keep your mouth shut and give the impression that you're stupid than to open it and remove all doubt.
9 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Da li je netko kupovao telefon sa EU skladišta od GeekBuying.com. Ukoliko jeste, da li ste platili porez pri uvozu u HR?

16 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ako je iz EU ne plaća se porez (nikakva davanja) pri uvozu.

Recenzije kineskih mobitela na anton008.com ,Banggood kuponi za -10$ na PP
12 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ako dolazi baš s EU skladišta, nema nikakvog poreza, samo poštarina, vjerojatno.

 

Eto, pristiga me Ag008 :)

 

Svakako pripazi da piše da dolazi baš iz EU jer ti EU Warehouse web odjeli neke modele šalju samo iz Kine ...

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.1.2015 10:25 (Chriss).
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ok, ovdje ću naručiti http://www.geekbuying.com/spain , pa, vidjeti ćemo šta će biti na kraju. Hvala na brzim odgovorima 

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.1.2015 10:27 (SONY_91).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ne znam šalju li, no prije iz Španjolske nisu slali u HR. A koliko vidim dostava je sada 45$ iz EU skladišta pa ti je neisplativo.

Recenzije kineskih mobitela na anton008.com ,Banggood kuponi za -10$ na PP
9 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Ag008 kaže...

Ne znam šalju li, no prije iz Španjolske nisu slali u HR. A koliko vidim dostava je sada 45$ iz EU skladišta pa ti je neisplativo.

 

Da, to sam tek sad primijetio kada sam krenuo da izvršim narudžbu. Dostavu naplaćuju 45 USD  , a, dostava za Njemačku samo 10 USD 

16 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Možeš se registrirati na mailboxde.com, neka ti ga iz Španjolske pošalju u DE za $10, a onda će ti mailboxde.com dostaviti u HR za cca. €10, prouči i ovu opciju, nešto bi mogao uštediti na dostavi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

dobio sam mob xiaomi note ali kad ga ocu upalit samo pokazuje logo njihov..ocito je prazan?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Zec_94 kaže...

dobio sam mob xiaomi note ali kad ga ocu upalit samo pokazuje logo njihov..ocito je prazan?

 pa napuni ga onda...mislim što očekuješ da ti netko odgovori? provjeri foliju na bateriji

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice