Kamere u smartfonima- Rasprava izdvojena tema

poruka: 6.274
|
čitano: 1.434.591
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava

Za noćni način i govorim...

16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Gledam malo ovaj Mate 20P, cijena oko 3800kn, jako dobra cijena..

 

Čitam rivju eod M20P i P30P, kamera mi se čini nekak malo bolja na M20P neg na P30P, low light uvjeti..

 

https://www.gsmarena.com/huawei_mate_30_pro-review-1995p6.php

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
https://www.xda-developers.com/google-camera-pixel-4-marc-levoy/ nadajmo se da je tim dobro uhodan, jer inače bi gcam mogla nazadovati...
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zvonac kaže...

Gledam malo ovaj Mate 20P, cijena oko 3800kn, jako dobra cijena..

 

Čitam rivju eod M20P i P30P, kamera mi se čini nekak malo bolja na M20P neg na P30P, low light uvjeti..

 

https://www.gsmarena.com/huawei_mate_30_pro-review-1995p6.php

 Gdje se može naći za taj novac?

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zvonac kaže...

Gledam malo ovaj Mate 20P, cijena oko 3800kn, jako dobra cijena..

 

Čitam rivju eod M20P i P30P, kamera mi se čini nekak malo bolja na M20P neg na P30P, low light uvjeti..

 

https://www.gsmarena.com/huawei_mate_30_pro-review-1995p6.php

 

 

Ne isplati se davati toliko, ima smisla dati cca 2200-2500 Kn na njuskalu i za tu cijenu je to najbolji mobitel na svijetu.

 

 

Meni je IQ bolji nego na P30 PRO kao i video...pogledaj ovu usporedbu, tu se jasno vidi. 

16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
slavenP22 kaže...
zvonac kaže...

Gledam malo ovaj Mate 20P, cijena oko 3800kn, jako dobra cijena..

 

Čitam rivju eod M20P i P30P, kamera mi se čini nekak malo bolja na M20P neg na P30P, low light uvjeti..

 

https://www.gsmarena.com/huawei_mate_30_pro-review-1995p6.php

 Gdje se može naći za taj novac?

 https://www.smartson.hr/artikl/51518-huawei-mate-20-pro-plavi?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

 

Uff, ovo žutilo baš bode u oči na P40P, noćno video snimanje.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zvonac kaže...

 

Uff, ovo žutilo baš bode u oči na P40P, noćno video snimanje.

 A to je ono sta ja pricam, nema standardni rgb senzor nego ryyb, zuta boja dominira u svemu. Isto kao p30 pro. 

 

U procesu sam nabavljanja mate 20 pro, mala lova a vrag ne da mira. 

6 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Pogubio sam se, je li Mi 10 Pro kamera bolja nego Mi 10? Znam da ima jedno leća više, znači li to što konkretno? Te na side by side usporedbi se vidi ta veća kvaliteta?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
thebatman kaže...

 A to je ono sta ja pricam, nema standardni rgb senzor nego ryyb, zuta boja dominira u svemu. Isto kao p30 pro. 

 

U procesu sam nabavljanja mate 20 pro, mala lova a vrag ne da mira. 

 Da, i pogle fotke u low light (vanjska rasvjeta) uvjetima, Mi10 su žutije neg P40P, možda je WB u pitanju, al eto žutilo isto na Mi10, doduše, kod P40P to dolazi žešće do izražaja očito radi tog RYYB senzora.

 

Ne mogu reć da je P40P najbolji kamera mob, prevelika je tu gužva, a razlike su male, mada, sad je aktualan zoom, pa vjerojatno P40P tu odnosi pobjedu, taj me zoom ne zanima tolko, pa to ne istražujem, prime objektiv mi je više u fokusu.

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.5.2020 20:19 (zvonac).
9 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
thebatman kaže...
zvonac kaže...

 

Uff, ovo žutilo baš bode u oči na P40P, noćno video snimanje.

 A to je ono sta ja pricam, nema standardni rgb senzor nego ryyb, zuta boja dominira u svemu. Isto kao p30 pro. 

 

U procesu sam nabavljanja mate 20 pro, mala lova a vrag ne da mira. 

bez obzira na to, pixel (kralj fotografije) ima vise zute fotke

 

 

kao sto i kaze u videu, realnije od pixela

 

i ovdje se vidi 

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.5.2020 22:02 (digitall).
12 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Software 123 bi trebao riješti boje u noćnim uvjetima na Huawei P40 Pro. Koliko sam vidio na primjerima...vidi se poboljšanje., ali dok ga ne dobijem i ne testiram - ne znam.

 

U 99% slučajeva mi se sve svodi na video u dnevnim uvjetima gdje je bez greške i fotografije -1x, 5x, 10x zoom

 

Na kraju krajeva će oni taj video u noćnim uvjetima sredit - prije ili kasnije...kažem iz svog iskustva - kvaliteta videa je bolja nego na Mi 10 jer koliko vidim MI 10 ima distorziju videa P40 Pro nema ali ima to žutilo.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

https://m.gsmarena.com/sony_releases_video_of_pro_photographer_nick_didlick_praising_the_xperia_1_iis_camera_features-news-43239.php

 

Najbolji camera mob, pogotovo mislim na UI.

Najbrzi AF, vjerojatno najbolji video, najveci pojedinacni pixeli, odlicno rasporedene fokale, najbolji ekran, Zeiss optika... 

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.5.2020 10:00 (ocean77).
 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...

https://m.gsmarena.com/sony_releases_video_of_pro_photographer_nick_didlick_praising_the_xperia_1_iis_camera_features-news-43239.php

 

Najbolji camera mob, pogotovo mislim na UI.

Najbrzi AF, vjerojatno najbolji video, najveci pojedinacni pixeli, odlicno rasporedene fokale, najbolji ekran, Zeiss optika... 

Kako to sve lijepo zvuči na papiru...

 

Sonyu ne vjerujem nista...jer je do sad uvijek bilo - tresla se brda, rodio se miš.

 

Oni postaju imaginarni na mob tržištu. Oni su u prvom kvartalu 2020 prodali 400.000 telefona. 

 

Prednja na tom mobitelu 8MP i nema AF ni OIS. I onda će stavit cijenu od 1000-1400 eura.

Takve polovne mobitele više ne kupujem. 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.5.2020 10:11 (R36).
12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava

Šta nisi rekao da ti je najbolja zarisna duljina 50mm, a koliko vidim Sony ima 70mm. Ne znam kako će ti to onda odgovarati. 

10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Ja sam rekao da je raspon od 50-80mm idealan, a ako ima i 50 i 80mm (ili jos bolje 90mm) onda jos bolje.

Najgora opcija je imati rupetinu kao sto ima P40 PRO koji ima 23mm pa nista i onda tek 125mm.

 

Da si uzeo plus model onda bi imao djelomicno kompletan mob, ovako imas mob bez GMS i sa ogranicenom kamerom. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.5.2020 10:32 (ocean77).
 
1 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...

Ja sam rekao da je raspon od 50-80mm idealan, a ako ima i 50 i 80mm (ili jos bolje 90mm) onda jos bolje.

Najgora opcija je imati rupetinu kao sto ima P40 PRO koji ima 23mm pa nista i onda tek 125mm.

 

Da si uzeo plus model onda bi imao djelomicno kompletan mob, ovako imas mob bez GMS i sa ogranicenom kamerom. 

 Rekao sam ja da ti znaš što je za nas najbolje. 

12 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Baš mi je mob bez GMS-a

 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Svi znamo kakav je to GMS, ja na takav nebi pristao...odnosno bih kada mob bude dovoljno jeftin.

Za ove novce to je potpuno neprihvatljivo...pa nisu jedini. 

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

jebo vas gms

ja ne mislim kupit za sada nista novo od huawei, ne zbog gms nego zbog premalog napretka u odnosu na cijenu (kao i svi ostali), ali malo mi je to glupo vezati se za jednu firmu, nema veze jel to google ili gorenje..

pa sutra ti moze pocet naplaćivati, rokat reklame svake 2 sekunde, propasti, itd, itd...

 

malo je vjerojatno ali moguće

jos je gluplja rasprava o tome zbog toga sto sve "bitno" prakticki radi i bez gms, od gmail, yt vanced (koji koristim na svim uredajima) itd

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
digitall kaže...

jebo vas gms

ja ne mislim kupit za sada nista novo od huawei, ne zbog gms nego zbog premalog napretka u odnosu na cijenu (kao i svi ostali), ali malo mi je to glupo vezati se za jednu firmu, nema veze jel to google ili gorenje..

pa sutra ti moze pocet naplaćivati, rokat reklame svake 2 sekunde, propasti, itd, itd...

 

malo je vjerojatno ali moguće

jos je gluplja rasprava o tome zbog toga sto sve "bitno" prakticki radi i bez gms, od gmail, yt vanced (koji koristim na svim uredajima) itd

 

 

Ah, mogu se sloziti s tobom donekle, ali se opet na kraju svede na to hoces pišati niz vjetar ili kontra njega...

16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
digitall kaže...

jebo vas gms

ja ne mislim kupit za sada nista novo od huawei, ne zbog gms nego zbog premalog napretka u odnosu na cijenu (kao i svi ostali), ali malo mi je to glupo vezati se za jednu firmu, nema veze jel to google ili gorenje..

pa sutra ti moze pocet naplaćivati, rokat reklame svake 2 sekunde, propasti, itd, itd...

 

malo je vjerojatno ali moguće

jos je gluplja rasprava o tome zbog toga sto sve "bitno" prakticki radi i bez gms, od gmail, yt vanced (koji koristim na svim uredajima) itd

 Slažem se! Danas je google, a sutra ko zna.. pa nije Gugl nezamjenjiv, neg su se ljudi zacementirali za taj Gugl, bezveze je to da se ne vidi niš dalje od Gugla..

 

Da WP još radi i da su držali korak s konkurencijom, ne bi me više android vidio pa da taman ima sto puta GMS, pootnje je najmanja briga, većina proizvođača vodi borbu sa implementacijom softvera na uređajima i teško da usklade sve to, tu je neimanje GMS na Huaweija zanemarivo, u odnosu na ostale boljke koje android nosi a vezan je za proizvođača, jedan od primjera je softvera za kamera, neizdavanje updejtova, nesređivanje problema koje kamera ima itd. nastavite niz..

 

 

Ak je nekom od presudne važnosti GMS i ne zanima ga niš dalje od toga onda naravno da taj neće gledat uređaj bez GMSom!

 

Ono što me više bode u oči na P40P je žutilo Za GMS nemreš ni znat da ne postoji..

12 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Čitao sam da kineski proizvođači drže oko 50-60% Android, 25% je Samsung i sl, a 15% je Apple s svojim IOS. 

 

Sad zamisli da se tih 50-60% Kineza okrene 3 softwateu, bio on od Huawei ili ne...ili zajedničkoj trgovini., i odjebu Google.

Bilo bi zanimljivo vidjet kako bi se brzo developeri okrenuli 3 softwareu.

 

Ma GMS je najmanji problem...sta kaže kolega zutilo je veći problem. Čekam 123 update... 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.5.2020 14:48 (R36).
 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
R36 kaže...

Čitao sam da kineski proizvođači drže oko 50-60% Android, 25% je Samsung i sl, a 15% je Apple s svojim IOS. 

 

Sad zamisli da se tih 50-60% Kineza okrene 3 softwateu, bio on od Huawei ili ne...ili zajedničkoj trgovini., i odjebu Google.

Bilo bi zanimljivo vidjet kako bi se brzo developeri okrenuli 3 softwareu.

 

Ma GMS je najmanji problem...sta kaže kolega zutilo je veći problem. Čekam 123 update... 

 

 

 OT:

Navikli bi se ljudi brzo, kinezi brzo napreduju a i postali su prijetnja na svim poljima hardvera u smartfonima

Prije je bilo nepojmljivo da kinez ima dobru kameru, a gle danas, gaze sve pred sobom, većina giganta vodi borbu s jučerašnjim marginalcima a današnjim opakim konkurentima. 

Za Šaomi pričaju nemaju dobar video, zvuk, al stvari se mjenjaju na bolje, a ponuda smartfona nikad veća, izgubi se čovjek u tome, cijene su zasad ok i tu kinezi vode, dok se samsung hvali na sva zvona sa svojim kamerama, a vidjeli smo rezultate toga, naravno koji je problem? Opet softver, sve se vrti oko toga, malo koji proizvođač može to sve uskladit, pa čak se i gugl bori s tim, al ajd, oni redovito ažuriraju svoje smartfone pa s tim nemaju nekih većih problema..

 

Evo jedan Huawei, nikad mi nije ulijevao povjerenje s kamerama, a gle sad, napravili su booom sa velikim senzorima na P20 seriji i nastavili uspjeh na tom polju.

 

 

EDIT: Gledam ovaj Sony Xperia 1 ll, brutala mob, UI od kamere je Ko da imam RX100 u rukama što se tiče UIa.. Ovo će bit odličan mob, kamera će bit na visokom nivou, naravno kao i cijena

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.5.2020 15:52 (zvonac).
12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zvonac kaže...
R36 kaže...

Čitao sam da kineski proizvođači drže oko 50-60% Android, 25% je Samsung i sl, a 15% je Apple s svojim IOS. 

 

Sad zamisli da se tih 50-60% Kineza okrene 3 softwateu, bio on od Huawei ili ne...ili zajedničkoj trgovini., i odjebu Google.

Bilo bi zanimljivo vidjet kako bi se brzo developeri okrenuli 3 softwareu.

 

Ma GMS je najmanji problem...sta kaže kolega zutilo je veći problem. Čekam 123 update... 

 

 

 OT:

Navikli bi se ljudi brzo, kinezi brzo napreduju a i postali su prijetnja na svim poljima hardvera u smartfonima

Prije je bilo nepojmljivo da kinez ima dobru kameru, a gle danas, gaze sve pred sobom, većina giganta vodi borbu s jučerašnjim marginalcima a današnjim opakim konkurentima. 

Za Šaomi pričaju nemaju dobar video, zvuk, al stvari se mjenjaju na bolje, a ponuda smartfona nikad veća, izgubi se čovjek u tome, cijene su zasad ok i tu kinezi vode, dok se samsung hvali na sva zvona sa svojim kamerama, a vidjeli smo rezultate toga, naravno koji je problem? Opet softver, sve se vrti oko toga, malo koji proizvođač može to sve uskladit, pa čak se i gugl bori s tim, al ajd, oni redovito ažuriraju svoje smartfone pa s tim nemaju nekih većih problema..

 

Evo jedan Huawei, nikad mi nije ulijevao povjerenje s kamerama, a gle sad, napravili su booom sa velikim senzorima na P20 seriji i nastavili uspjeh na tom polju.

 

Slažem se...

 

Ja kad pogledam sve mobitel koje sam imao...bas ono da su mi bilo top je Pixel 2XL i sad P40 Pro. Svaki drugi mi je imao neki kompromis oko kamere... 

 

Uzeo bi Pixel bez problema da jednog dana ugrade dobar zoom 5x i 10x...

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
R36 kaže...

 

Slažem se...

 

Ja kad pogledam sve mobitel koje sam imao...bas ono da su mi bilo top je Pixel 2XL i sad P40 Pro. Svaki drugi mi je imao neki kompromis oko kamere... 

 

Uzeo bi Pixel bez problema da jednog dana ugrade dobar zoom 5x i 10x...

 

 

 

Pixel je OK, imao sam ga i ja pola godine, ali bas da je TOP, nisam bas siguran.

Dobar je za totalne amatere kojima treba pouzdan mob za point and shot...za to je super.

Cinjenica da nema nikakve manualne kontrole, portrait mode koji radi losu separaciju, mali senzor, samo jedna fokala, za moj ukus preizostrene fotke (SW) ga nikako u mojim ocima ne svrstavaju u bilo kakav TOP.

 

P30 PRO sam imao i on je daleko bolji mob (isto vrijedi i za P40 PRO) sto se kamere tice, ali isto uz odredjena ogranicenja o kojima sam ranije pisao.

Njega bi vec mogao smjestiti u TOP 5.

 

16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Pixel 4 ima odličan softver za kameru, fotić izbalansiran do daske, samo što se taj senzor vuče već od Pixela 2, mislim da je vrijeme da se obnove, a to bi mogli napravit na jesen i priredit nam eksplozivno iznenađenje

Opet bi se moglo pričat o Guglu, a ne bih se čudio da zasjedne na tron, samo, ova godina krcata oštre konkurencije i ovi iz Gugla će morat opako zasukat rukave da naprave vrhunski posao na polju fotosegmenta. Za tekuću godinu vidim potencijalne kandidate za vrh, nadolazeći Sony sa odličnom kamerom i Nokia 9.3 za koju vele da će bit bez premca..

E sad, živi bili pa vidjeli..

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zvonac kaže...

Pixel 4 ima odličan softver za kameru, fotić izbalansiran do daske, samo što se taj senzor vuče već od Pixela 2, mislim da je vrijeme da se obnove, a to bi mogli napravit na jesen i priredit nam eksplozivno iznenađenje

Opet bi se moglo pričat o Guglu, a ne bih se čudio da zasjedne na tron, samo, ova godina krcata oštre konkurencije i ovi iz Gugla će morat opako zasukat rukave da naprave vrhunski posao na polju fotosegmenta. Za tekuću godinu vidim potencijalne kandidate za vrh, nadolazeći Sony sa odličnom kamerom i Nokia 9.3 za koju vele da će bit bez premca..

E sad, živi bili pa vidjeli..

 

 

 

Ja pisem o Pixelu 2XL, a ako i 4 ima isti senzor onda je to slicno.

Ja bih prije rekao da me odusevio Mi8 sa istim hardwareom (identican senzor) i sa Gcam nego sam Pixel jer na Mi8 ima i tele kameru od cca 55mm i radi bolju separaciju u portrait mode.

Kod Pixela 2XL su mi se svidjeli oni AR likovi iz Star Wars, slozio sam par zanimljivih videa koje imam i danas i to je to...fotke koje imam s njim svakako nisu vrh od svih fotki koje imam sa desecima drugih mobitela zadnjih 10-tak godina.

 

Kada ih sada gledam i dalje mi Lumia 1020 i njezine fotke iskacu kao natprosjecne i tu bih jos svakako istaknuo Xiaomi Mi Note 10...ta dva moba su sami vrh i prva liga svih koje sam imao, a onda u drugu ligu idu Huawei Mate 20 PRO, P30 PRO, P20 PRO, Mi9, zatim u 3 ligu bih smjestio LG G4,  Pixel 2XL, Mi8, Note 9, Note 8, S8+...

12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...
R36 kaže...

 

Slažem se...

 

Ja kad pogledam sve mobitel koje sam imao...bas ono da su mi bilo top je Pixel 2XL i sad P40 Pro. Svaki drugi mi je imao neki kompromis oko kamere... 

 

Uzeo bi Pixel bez problema da jednog dana ugrade dobar zoom 5x i 10x...

 

 

 

Pixel je OK, imao sam ga i ja pola godine, ali bas da je TOP, nisam bas siguran.

Dobar je za totalne amatere kojima treba pouzdan mob za point and shot...za to je super.

Cinjenica da nema nikakve manualne kontrole, portrait mode koji radi losu separaciju, mali senzor, samo jedna fokala, za moj ukus preizostrene fotke (SW) ga nikako u mojim ocima ne svrstavaju u bilo kakav TOP.

 

P30 PRO sam imao i on je daleko bolji mob (isto vrijedi i za P40 PRO) sto se kamere tice, ali isto uz odredjena ogranicenja o kojima sam ranije pisao.

Njega bi vec mogao smjestiti u TOP 5.

 

Kolega tebi nije bio top meni je. 

 

Mene uopće ne zanima manual mod. Mene samo zanima automatika i tu je Pixel bio top. Hdr+ I slike u svim uvjetima top. Video snimanje u to vrijeme je bilo ok. Čisti Android, brzinske nadogradnje software...da bi a rekao. Čak mi je i prednja kamera bila ok. 

 

Čekam ove nadogradnje kod Huawei...u Kini 3 nadogradnje ispred EU modela...

 

 

5 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

za cijenu ovih flagshipova možeš kupiti https://www.e-infin.com/eu/item/3651/sony_cyber-shot_dsc-rx100_va_digital_camera_rx100m5a

 

i još ostane love za prošlogodišnje zvjerke...najveća mana na mobitelu je vidljivost ekrana pod vedrim nebom...viewfinder kod fota je zakon.

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice