HTC Sensation

poruka: 1.258
|
čitano: 349.372
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Re: HTC Sensation, skori dolazak !?
sardax kaže...
I dalje mislim da malo sitnicarite po pitanju trzanja i slicno. To je kao i komp, u biti, ovo i je komp. Mozete imat sve super komponente, a opet u nekoj igri ce vam umisto lock na 60 FPS tu i tamo pasti na 50, ali i dalje ce to radot savrseno, pa ce izlaziti updateovi za SW i HW pa ce i ti dropovi biti manji. Eto.

Naravno da cemo sitnicarit kad je to uredaj od 4500-5000 kn.
pa past ce framerate, ali dok ne padne ispod 25 je fluidno... i to je cijela filozofija...

A updateovi bas ne rjesavaju puno, ja bome nisam imao nekog napretka sa 2.1 na 2.2 pa na 2.3 sve je to tu negdje, opet trzavo. A kod takvog uredaja je to nedopustivo. Neka prvo ispoliraju, a onda neka prodaju. Dok Android 4.0 ne nastupi mislim da me Android vise nece vidjet.

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
15 godina
online
Re: HTC Sensation, skori dolazak !?
sardax kaže...
I dalje mislim da malo sitnicarite po pitanju trzanja i slicno. To je kao i komp, u biti, ovo i je komp. Mozete imat sve super komponente, a opet u nekoj igri ce vam umisto lock na 60 FPS tu i tamo pasti na 50, ali i dalje ce to radot savrseno, pa ce izlaziti updateovi za SW i HW pa ce i ti dropovi biti manji. Eto.

Mislim da si krivo usporedio. Istina i jedno i drugo su kompovi. Ali ovdje ne pričamo o igrama već o operativnom sustavu. Znači kupiš skup komp i onda ti trzucka u windowsima dok radiš banalne stvari. U windowsima, a ne u 3rd party appovima. Jer ovdje smo vidjeli samo android+sense programi ali opet sve dio androida. 

 

Stoja
15 godina
offline
Re: HTC Sensation, skori dolazak !?
Mitsuoka kaže...
sardax kaže...
I dalje mislim da malo sitnicarite po pitanju trzanja i slicno. To je kao i komp, u biti, ovo i je komp. Mozete imat sve super komponente, a opet u nekoj igri ce vam umisto lock na 60 FPS tu i tamo pasti na 50, ali i dalje ce to radot savrseno, pa ce izlaziti updateovi za SW i HW pa ce i ti dropovi biti manji. Eto.

Naravno da cemo sitnicarit kad je to uredaj od 4500-5000 kn.
pa past ce framerate, ali dok ne padne ispod 25 je fluidno... i to je cijela filozofija...

A updateovi bas ne rjesavaju puno, ja bome nisam imao nekog napretka sa 2.1 na 2.2 pa na 2.3 sve je to tu negdje, opet trzavo. A kod takvog uredaja je to nedopustivo. Neka prvo ispoliraju, a onda neka prodaju. Dok Android 4.0 ne nastupi mislim da me Android vise nece vidjet.

ni na 2.2 ni sad 2.3 mi android nije trzao. ni kod pocetka skrolanja kontakata, slika, stranica... 

hobi: androidhr.blogspot.com
15 godina
neaktivan
offline
Re: HTC Sensation, skori dolazak !?
nsoul kaže...

ni na 2.2 ni sad 2.3 mi android nije trzao. ni kod pocetka skrolanja kontakata, slika, stranica... 

Onda si ti ocigledno jedini na planetu kojemu Android ne trza (bez CM ROMova koji su kost i koza pa naravno da nece bas trzat ali opet trzaju) ili imas Placebo efekt zvan svako svog konja hvali.

 

 

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
13 godina
online
Re: HTC Sensation, skori dolazak !?
Mitsuoka kaže...
nsoul kaže...

ni na 2.2 ni sad 2.3 mi android nije trzao. ni kod pocetka skrolanja kontakata, slika, stranica...

Onda si ti ocigledno jedini na planetu kojemu Android ne trza (bez CM ROMova koji su kost i koza pa naravno da nece bas trzat ali opet trzaju) ili imas Placebo efekt zvan svako svog konja hvali.

 

 

Ispravak netočnog navoda, makar ne u cijelosti primjeren iz razloga što uslijed samo tehničkog ograničenja mogućnosti produženja ugovora nisam u mogućnosti kupiti HTC Sensation, ali imam HTC DHD, i niti na 2.2.1 niti na 2.3.3 nije, nema, i nadam se da neće biti trzanja, lagova, čega god. Nazovi me srećkovićem, drago mi je da sam upiknuo takav mob, za drge ostaju samo moje, hmmmmmm, simpatije i suosjećanja, ali nadam se da su u manjini  {#}!!

ATJ Lučko
15 godina
offline
Re: HTC Sensation, skori dolazak !?
Mitsuoka kaže...
nsoul kaže...

ni na 2.2 ni sad 2.3 mi android nije trzao. ni kod pocetka skrolanja kontakata, slika, stranica... 

Onda si ti ocigledno jedini na planetu kojemu Android ne trza (bez CM ROMova koji su kost i koza pa naravno da nece bas trzat ali opet trzaju) ili imas Placebo efekt zvan svako svog konja hvali.

 

 

nisam jedini, bilo je trenutaka da je zatrzao, npr. kad sam igrao igru a dosla mi je poruka pa iskoci  popup, ili kad  sam skrolao stranicu   s vise filmica otvorenih. i nemam custom rom. a placebo efekt, ne nemam nego koristim android jer mi najvise odgovara, ios mi se ne svida iako ima dobrih stvari, wp7 mi se ne svida iako isto ima dobrih stvari .  zna android zatrzat, ali rijetko i kad se stvarno optereti. znam ljude s ip4 i wp7 i jedan i drugi imaju mane  . ovaj s ip4  je isprobao dhd i veli da fluidnije zumira slike i skrola, s drugim se  nije bas igrao, na omnii 7 zna zatrzat. 

hobi: androidhr.blogspot.com
14 godina
neaktivan
offline
HTC Sensation, skori dolazak !?

Kao prvo DHD poznam jako dobro,3 frenda mi imaju taj mob i tocno znam kak radi i dalje je vidljivo to trzanje,a ti sta pricas da omnija zna zatrzat ocito tvoj frend nema instaliran mango gore.Makar nodo radi isto super,ali s mangom je ispravljeno jako jako puno greski i stvar radi fluidno,usudim se reci puno fluidnije od androida.Ako ulovim vremena snimit cu filimc sa DHD-om i omniom 7 i dokazat cu.

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.7.2011 17:01 (kach).
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
HTC Sensation, skori dolazak !?
@kach
Ovo su tvoje rijeci a ne moje:
Bing vision je zbugiran malo,IE mi se zna srusiti,znaci odem na bug.hr kliknem na bol forum,i kad kliknem teme u kojima sudjelujem zna me srusiti,a da to sprijecis moras drzat i otvorit u novom tabu teme u kojima sudjelujem ili bilo kaj drugo,onda te nebude izbacilo. I zna zatrznut ponekad ali ful lagano kad ocu pogledat broj od nekog kontakta
hobi: androidhr.blogspot.com
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
HTC Sensation, skori dolazak !?

Tako je jer je to mango beta 2,nodo nema te bugove jer nije beta,a jucer je dosao novi update i to je sad sve popravljeno,IE9,kontakti,sve i za betu mango radi preodlicno.

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.7.2011 18:26 (kach).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
HTC Sensation, skori dolazak !?
Beta velis, a otkud dolaze razni android romovi koji trzaju? Od beta novih verzija.
Ali ak tebi ne trza, ok, meni isto ne trza, ja sam zadovoljan. Steta kaj nemam priliku dokazat ti to jer nemam kameru, imam dosta sinkroniziranih kontakata s fejsa, skypea, gmaila... I nikad kod skrolanja nije stekalo.
Evo maloprije sam probao otvorit stranicu s pedesetak slika i kod skrolanja je sitnicu zatrzao, ali sitnicu, sve dok se slike nisu ucitale onda je skrolanje fluidno i to na dolphinu hd 6, sad idem provjerit na stock browseru
hobi: androidhr.blogspot.com
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: HTC Sensation, skori dolazak !?
nsoul kaže...
Beta velis, a otkud dolaze razni android romovi koji trzaju? Od beta novih verzija.

Od HTC-a samoga i to official (2.1 i 2.2) {#}

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
15 godina
offline
Re: HTC Sensation, skori dolazak !?
Mitsuoka kaže...
nsoul kaže...
Beta velis, a otkud dolaze razni android romovi koji trzaju? Od beta novih verzija.

Od HTC-a samoga i to official (2.1 i 2.2) {#}

daj mi onda reci kaj je cm7 nightly build ako ne jedna vrsta bete?

hobi: androidhr.blogspot.com
15 godina
neaktivan
offline
Re: HTC Sensation, skori dolazak !?
nsoul kaže...
Mitsuoka kaže...
nsoul kaže...
Beta velis, a otkud dolaze razni android romovi koji trzaju? Od beta novih verzija.

Od HTC-a samoga i to official (2.1 i 2.2) {#}

daj mi onda reci kaj je cm7 nightly build ako ne jedna vrsta bete?

Pa tek je CM7 skoro pa bez laga jer nema Sense, uostalom te bete su bolje od official ROMova. Manje lagga je na InsertCoinu nego li na Official Froyo/GB-u

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
15 godina
online
Re: HTC Sensation, skori dolazak !?
nsoul kaže...

daj mi onda reci kaj je cm7 nightly build ako ne jedna vrsta bete?

To je custom rom, potpuno neovisan i nepovezan sa HTC u ikakvom smislu. To je ekipa(ili pojedinac) koji rade custom rom za svoj gušt, jer vole tehnologiju i imaju znanja da je poboljšaju i rade sa njom što žele. I oni mogu imati i bete i aplhe i što god hoćeš ali to nije službeni proizvod koji ti HTC nudi. 

 

Koliko sam skužio za wp7 to je službena beta od MS-a koja je ponuđena za korištenje, isto kao što i apple developerima daje na korištenje beta verzije svojeg OS-a...

Stoja
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.7.2011 19:05 (Stoja).
15 godina
offline
Re: HTC Sensation, skori dolazak !?
Stoja kaže...
nsoul kaže...

daj mi onda reci kaj je cm7 nightly build ako ne jedna vrsta bete?

To je custom rom, potpuno neovisan i nepovezan sa HTC u ikakvom smislu. To je ekipa(ili pojedinac) koji rade custom rom za svoj gušt, jer vole tehnologiju i imaju znanja da je poboljšaju i rade sa njom što žele. I oni mogu imati i bete i aplhe i što god hoćeš ali to nije službeni proizvod koji ti HTC nudi. 

 

Koliko sam skužio za wp7 to je službena beta od MS-a koja je ponuđena za korištenje, isto kao što i apple developerima daje na korištenje beta verzije svojeg OS-a...

pa prema tebi beta nesluzbenog android roma ne trza i radi stabilno, dok mango sluzbena beta trza. 

hobi: androidhr.blogspot.com
14 godina
neaktivan
offline
HTC Sensation, skori dolazak !?

Tako je sluzbena beta i jucer sam ju bas updejtao,i gledam sad bas trazim neke bugove i jos nisam naisao na niti jedan.

 

Jedino kaj bi htio u finalnoj verziji da browser jos malo brze otvara stranice,sad radi ko safari na iphonu 3gs,samo sto je skrolanje bolje na IE9.

 

Mango beta 2 se znalo desit da zatrzne kod otvaranje kontakta,ali to nema veze sa pravim trzanjem ko kod androida,a i napisao sam gore da su to sad ispravili.

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.7.2011 19:10 (kach).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: HTC Sensation, skori dolazak !?
nsoul kaže...

pa prema tebi beta nesluzbenog android roma ne trza i radi stabilno, dok mango sluzbena beta trza. 

Ne CM7 je uzeta od official GB 2.3.3, bez ikakvih dodataka

GB ROMovi se baziraju na official HTC GB 2.3.3, i manje trzaju od originala, ali naravno uvijek produ neku fazu nestabilnosti (beta) dok ne dodu u STABLE verziju

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
15 godina
offline
Re: HTC Sensation, skori dolazak !?
kach kaže...

Tako je sluzbena beta i jucer sam ju bas updejtao,i gledam sad bas trazim neke bugove i jos nisam naisao na niti jedan.

 

Jedino kaj bi htio u finalnoj verziji da browser jos malo brze otvara stranice,sad radi ko safari na iphonu 3gs,samo sto je skrolanje bolje na IE9.

 

Mango beta 2 se znalo desit da zatrzne kod otvaranje kontakta,ali to nema veze sa pravim trzanjem ko kod androida,a i napisao sam gore da su to sad ispravili.

pravo trzanje kod androida, ajde ,sad ste vec jadni , nema smisla s vama vise raspravljati. ja znam da meni dhd ne trza nikad, a to kaj vi mislite, vasa stvar.

hobi: androidhr.blogspot.com
15 godina
online
Re: HTC Sensation, skori dolazak !?
nsoul kaže...

pa prema tebi beta nesluzbenog android roma ne trza i radi stabilno, dok mango sluzbena beta trza. 

Mislim da se nismo razumjeli...ja sam govorio o razlici između custom romova i službenih beta verzija i kako to dvoje nemožeš uspoređivati samo zato jer i jedno i drugo imaju svoje beta verzije...drugi je par rukava čija je beta bolja i sa manje bugova, ali ako mene pitaš, ja čekam da proizvod izađe iz bete i onda koristim, jer beta upravo to i jest, za testiranje. Meni mob treba da ga koristim i da služi meni, a ne da sam ja beta tester i da se patim snjim kroz dan. I to još za badava{#}

 

Edit: u vezi trzanja, ja ništa ne mislim, gore je bio Sardax stavio video i ima par mjesta di se točno vidi gdje mu mob zatrzne...ako se tebi to ne događa, sve pet i uživaj i odličnom mobu i ne zamaraj se našem cjepidlačenjem{#}

 

 

 

Stoja
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.7.2011 19:21 (Stoja).
15 godina
offline
HTC Sensation, skori dolazak !?
Nikad nisam rekao da ne trzne, evo dao sam gore primjer, ali inace ne, ne da bi mjenjao os zbog toga.
A ovisi o romu, neki dolaze od htc leakova, neki od drugih izvora, neko je rekao da gb romovi dolaze od sluzbenih htc romova a to nije istina. Eto, uzivaj u iphoneu, i ne obaziri se na moja cjepidlacenja
hobi: androidhr.blogspot.com
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: HTC Sensation, skori dolazak !?
nsoul kaže...
Nikad nisam rekao da ne trzne, evo dao sam gore primjer, ali inace ne, ne da bi mjenjao os zbog toga.
A ovisi o romu, neki dolaze od htc leakova, neki od drugih izvora, neko je rekao da gb romovi dolaze od sluzbenih htc romova a to nije istina. Eto, uzivaj u iphoneu, i ne obaziri se na moja cjepidlacenja

Neki dolaze od leakova, a nekima su baza original ROMovi (naravno ovi koji imaju istu funkcionalnost kao official ROM, ovi Sense 3.0 ROMovi naravno da ce bit leak)

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
16 godina
neaktivan
offline
Re: HTC Sensation, skori dolazak !?
nsoul kaže...
kach kaže...

Tako je sluzbena beta i jucer sam ju bas updejtao,i gledam sad bas trazim neke bugove i jos nisam naisao na niti jedan.

 

Jedino kaj bi htio u finalnoj verziji da browser jos malo brze otvara stranice,sad radi ko safari na iphonu 3gs,samo sto je skrolanje bolje na IE9.

 

Mango beta 2 se znalo desit da zatrzne kod otvaranje kontakta,ali to nema veze sa pravim trzanjem ko kod androida,a i napisao sam gore da su to sad ispravili.

pravo trzanje kod androida, ajde ,sad ste vec jadni , nema smisla s vama vise raspravljati. ja znam da meni dhd ne trza nikad, a to kaj vi mislite, vasa stvar.

Ma već sam postao zanimljiv vid:

 

Koliko god govorili Android radi odlično na daleko lošijim uređajima od ajfona 4 i wp7 ekipe (za wp7 treba 1GHz min). Pa standardne gluparije tipa treba dual core za Android negdje drugdje pričajte. Android je daleko 'najlakši' mobilni OS. Da se razumijem stock romovi ne rade uvijek najbolje ali zato je tu xda s 4 milje registriranih korisnika i masu romova, aplikacija itd.

15 godina
online
Re: HTC Sensation, skori dolazak !?
nsoul kaže...
Nikad nisam rekao da ne trzne, evo dao sam gore primjer, ali inace ne, ne da bi mjenjao os zbog toga.
A ovisi o romu, neki dolaze od htc leakova, neki od drugih izvora, neko je rekao da gb romovi dolaze od sluzbenih htc romova a to nije istina. Eto, uzivaj u iphoneu, i ne obaziri se na moja cjepidlacenja

Pa ne bi ni ja samo OS mjenjao, ja sam mjenjao svoj desire i iz mnogih drugih razloga, uglavnom hardwerski a ne softwareskih problema(odnosno kombinacije jednog i drugog) a nakraju sam htio i probati nešto drugo pa sam se prebacio u drugi tabor...do godine iphone ide na prodaju kada mi ističe ugovor a onda ćemo vidjeti oću li ostati na iOS-u ili ću ići na nanovo android ili možda wp7... puno će se toga dogoditi u godinu dana{#}

 

 

Stoja
15 godina
offline
Re: HTC Sensation, skori dolazak !?
Stoja kaže...
nsoul kaže...
Nikad nisam rekao da ne trzne, evo dao sam gore primjer, ali inace ne, ne da bi mjenjao os zbog toga.
A ovisi o romu, neki dolaze od htc leakova, neki od drugih izvora, neko je rekao da gb romovi dolaze od sluzbenih htc romova a to nije istina. Eto, uzivaj u iphoneu, i ne obaziri se na moja cjepidlacenja

Pa ne bi ni ja samo OS mjenjao, ja sam mjenjao svoj desire i iz mnogih drugih razloga, uglavnom hardwerski a ne softwareskih problema(odnosno kombinacije jednog i drugog) a nakraju sam htio i probati nešto drugo pa sam se prebacio u drugi tabor...do godine iphone ide na prodaju kada mi ističe ugovor a onda ćemo vidjeti oću li ostati na iOS-u ili ću ići na nanovo android ili možda wp7... puno će se toga dogoditi u godinu dana{#}

 

 

ja sam zadovoljan i hardwerski i softwerski, i onda mi je zao kad se neki nadu pljuvat po necem a to nije istina, mozda trzne ali ne opet stalno. evo steta kaj nitko od vas nije iz vz 

hobi: androidhr.blogspot.com
15 godina
neaktivan
offline
Re: HTC Sensation, skori dolazak !?
nsoul kaže...

i onda mi je zao kad se neki nadu pljuvat po necem a to nije istina, mozda trzne ali ne opet stalno.

A kad vjerujem onome sto moje oci vide uzivo. Kada smo u 3. mjesecu isli na zadnje skijanje splitskog rotarya u busu je bilo 15ak HTC-ova, samo Desire, Desire HD, Desire Z i sve sam ih probao malo i takav mi se nazalost zakljucak namece i to je to.

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
15 godina
offline
Re: HTC Sensation, skori dolazak !?
Mitsuoka kaže...
nsoul kaže...

i onda mi je zao kad se neki nadu pljuvat po necem a to nije istina, mozda trzne ali ne opet stalno.

A kad vjerujem onome sto moje oci vide uzivo. Kada smo u 3. mjesecu isli na zadnje skijanje splitskog rotarya u busu je bilo 15ak HTC-ova, samo Desire, Desire HD, Desire Z i sve sam ih probao malo i takav mi se nazalost zakljucak namece i to je to.

pa ak je u jednom busu bilo 15 htca onda valjda nekaj i valjaju inace ih ne bi kupovali ljudi. a gle znaju ljudi svasta instalirat pa im se uredaji uspore, jedan s posla je instalirao betu shella 3d i kasnije mu je lg trzao, kad je skinuo punu verziju trzanja vise nema.

hobi: androidhr.blogspot.com
15 godina
online
Re: HTC Sensation, skori dolazak !?
Dkc kaže...

 

Ma već sam postao zanimljiv vid:

 

Koliko god govorili Android radi odlično na daleko lošijim uređajima od ajfona 4 i wp7 ekipe (za wp7 treba 1GHz min). Pa standardne gluparije tipa treba dual core za Android negdje drugdje pričajte. Android je daleko 'najlakši' mobilni OS. Da se razumijem stock romovi ne rade uvijek najbolje ali zato je tu xda s 4 milje registriranih korisnika i masu romova, aplikacija itd.

Evo malo jedan drugi pogled na to ovu svu priču oko custom romova...uzmimo za primjer HTC(mada možete ubaciti i nekog drugog proizvođača koji ima android uređaje u ponudi)

 

Dakle HTC. Velika kompanija koja ima stotine ako ne i tisuće zaposlenih(neznam točne brojke) vjerojatno od toga na desetke/stotine programera zaposlenih koji rade na sense-u ali i na samom androidu, jer google ipak izbaci samo OS kao takav, i dalje svaki proizvođač treba napraviti drivere i sve što treba da funkcionira sa njihovim hardverom. Okreću novce u milijonima(ako ne i u milijardama) dolara. Imaju ogroman profit kojim se hvale i postali su vrlo poznati kao kvalitetan brand i sa puno zadovoljnih korisnika koji kupuju i preporučuju njihove uređaje, i općenito ih se spominje kao ponajbolje proizvođače mobitela uz ostale kompanije. 

 

E sada mi objasni jednu stvar. Kako takva firma, koja raspolaže ogromnim resursima, imaju sigurno visoko obrazovane ljude, nemogu napraviti i ispolirati komad software-a bolje od ekipe koja to radi u svojoj kući u slobodno vrijeme, čisto iz hobija, jedino što dobivaju su donacije od zadovoljnih ljudi koji ih podržavaju...??

 

Dakle android jeste moćan i može vrtiti odlično, i to iz dana u dan dokazuju amateri koji kuhaju romove u svojim kućama, dok ljudi koji su plaćeni od firme za taj posao, rade upola lošiji proizvod...Što znači? Da je android loš? Nipošto. Da li to znači da zapravo HTC izdaje polu, ili nedovršen proizvod na tržište? Da li to oni rade zato što njihovi programeri nisu sposobni toliko dobro ispolirati sustav kao ljudi sa XDA, čiji romovi u većini slučajeva podižu performanse uređaja, a istovremeno štedljiviji i manje troše bateriju...?? Ili im se jednostavno ne da raditi, ili imaju premalu plaću?

 

Stoja
15 godina
offline
HTC Sensation, skori dolazak !?
Ne znam, mozda je stvar u tome da u htcu prilagode cisti android svim hardweru i sve, i onda neki samo prilagodi gotov leakani rom sebi. A zasto to htc ne napravi odma, ne znam, a i ne zanima me jer stock rom ne bi mjenjao sigurno , istina da znaju baterije dulje trajat, ali zbog tih 2-3 sata necu stavljat drugi rom, sve dok mi uredaj ima sluzbenu podrsku, a dok to nestane, onda bude vec CM 10 vani i njega instaliram.
hobi: androidhr.blogspot.com
 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: HTC Sensation, skori dolazak !?
Stoja kaže...
Dkc kaže...

 

Ma već sam postao zanimljiv vid:

 

Koliko god govorili Android radi odlično na daleko lošijim uređajima od ajfona 4 i wp7 ekipe (za wp7 treba 1GHz min). Pa standardne gluparije tipa treba dual core za Android negdje drugdje pričajte. Android je daleko 'najlakši' mobilni OS. Da se razumijem stock romovi ne rade uvijek najbolje ali zato je tu xda s 4 milje registriranih korisnika i masu romova, aplikacija itd.

Evo malo jedan drugi pogled na to ovu svu priču oko custom romova...uzmimo za primjer HTC(mada možete ubaciti i nekog drugog proizvođača koji ima android uređaje u ponudi)

 

Dakle HTC. Velika kompanija koja ima stotine ako ne i tisuće zaposlenih(neznam točne brojke) vjerojatno od toga na desetke/stotine programera zaposlenih koji rade na sense-u ali i na samom androidu, jer google ipak izbaci samo OS kao takav, i dalje svaki proizvođač treba napraviti drivere i sve što treba da funkcionira sa njihovim hardverom. Okreću novce u milijonima(ako ne i u milijardama) dolara. Imaju ogroman profit kojim se hvale i postali su vrlo poznati kao kvalitetan brand i sa puno zadovoljnih korisnika koji kupuju i preporučuju njihove uređaje, i općenito ih se spominje kao ponajbolje proizvođače mobitela uz ostale kompanije. 

 

E sada mi objasni jednu stvar. Kako takva firma, koja raspolaže ogromnim resursima, imaju sigurno visoko obrazovane ljude, nemogu napraviti i ispolirati komad software-a bolje od ekipe koja to radi u svojoj kući u slobodno vrijeme, čisto iz hobija, jedino što dobivaju su donacije od zadovoljnih ljudi koji ih podržavaju...??

 

Dakle android jeste moćan i može vrtiti odlično, i to iz dana u dan dokazuju amateri koji kuhaju romove u svojim kućama, dok ljudi koji su plaćeni od firme za taj posao, rade upola lošiji proizvod...Što znači? Da je android loš? Nipošto. Da li to znači da zapravo HTC izdaje polu, ili nedovršen proizvod na tržište? Da li to oni rade zato što njihovi programeri nisu sposobni toliko dobro ispolirati sustav kao ljudi sa XDA, čiji romovi u većini slučajeva podižu performanse uređaja, a istovremeno štedljiviji i manje troše bateriju...?? Ili im se jednostavno ne da raditi, ili imaju premalu plaću?

 

Ne znam, ali iskreno me ni i ne zanima previše. Izabrati ću ROM na kojem mi mob najbolje radi. A vraćati ću na tvornički jedino kad mob trebam na garanciju poslati ;)

15 godina
neaktivan
offline
Re: HTC Sensation, skori dolazak !?
nsoul kaže...

pa ak je u jednom busu bilo 15 htca onda valjda nekaj i valjaju inace ih ne bi kupovali ljudi. a gle znaju ljudi svasta instalirat pa im se uredaji uspore, jedan s posla je instalirao betu shella 3d i kasnije mu je lg trzao, kad je skinuo punu verziju trzanja vise nema.

To su poslovni ljudi od 40+ godina, mislis da njima to nesto znaci? Mome ocuhu bome niti malo, mobitel ima godinu dana, a prekjucer me pita kako ga spojit sa PCom da prebaci neke slike, a ni ostali nisu bolji, a kamo li srece da nesto i instaliraju na njega.

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice