Doogee Valencia DG800

poruka: 53
|
čitano: 35.018
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Doogee Valencia DG800

Otvorio temu pa tko ima mob slobodno komentirajte

 

Prvi dan:

Evo napokon dobio mob danas. 112$ plus PDV i jos neka davanja 183 kn. 3.6 narucen (Bangood), 26.6 u HR, 27.6 carina i danas 8.7 kod mene.

Lijepo zapakiran u kutiju od stiropora sa dodatnom zastitom plus original kutija od Valencie, dvije zastitne folije, punjac i usb, slusalice i za putovanja neki adapter.

 

Samo cu napisati prve utiske. Bude vec recenzija.

Odmah sam isao provijeriti ono sto o njemu pricaju losiji wifi signal i slab gps ali postoje neke fore ima na xda forumu kako da se pojacaju signali.

GPS inace hvata 12 satelita za par sekundi i onda za min dvije locka 4 satelita.

Wifi je slab ali se moze staviti neka folija ima prikazano na xda-u te je signal onda puno jaci. Cim sam ga spojio na wifi odmah je povukao novi update . inace je vec dosao sa KitKat-om.

Antutu X Benchmark daje 17808 dakle u rangu Galaxy S3 Playstore radi normalno i updatea se normlano. Kamera je ok za sada moram vidjeti kakve su slike po danu, noci,zatvorenom itd.

Fluidan je nema zastajkivanja sto je super za te novce.

Back touch je fora dodatak. Razne geste se mogu sa njim raditi tokom citanja na netu , gledanja slika, slikati sa foticem itd.   Sve u svemu za prvu je ok.

Poklon je za majku tako da ce njoj biti super jer do sada je imala stvarno odron :) Njoj ne treba gps a wifi hvata ok doma.

Da sumiramo sve ovako dvije boljke ima gps i wifi. Baterija i cam cu tek vidjeti. Fluidan je, dobro napravljen. Eto ovako utisci na prvu. Inace imam LG G2 .

 

Drugi dan:


Nakon malo igranja sa Valenciom i kamerom eto jos par slikica. Jedna je skroz u mraku sa blicom ostalo trenutno stanje vani.

Primjetio sam da kada svijetlo pada pod odredjenim kutom u lijevom doljnjem kutu se pojavi ''bijelo osvjetljenje''.

Sve u svemu probao par igrica sve radi normlano bez lagga.

Antutu Benchmark pokazuje drugi dan 18008 (nije mjerodavno ali koga zanima )

 

Nakon jednog dana umjerenog koristenja par igrica, whatsapp, mailovi, par poziva, wifi itd drzi baterija bar jedan dan.

Ako netko ima DG500 pa neka samo izmjeri bateriju mozda pase i napise voltazu itd.

 

Neka mi se jave oni koji imaju Valenciu da vidim je li problem samo kod mene u toj kameri ili svugdje.

 

ImageShack kvaliteta kamere: https://imageshack.com/a/O6xz/1

 

EDIT 1: Ociito problem sa kamerom je do mojeg moba jer sam pitao Doogee i nitko za sada nije imao taj problem. Savjetovali da ga vratim gdje sam ga kupio da ce mi ga popraviti.

       To se dogadja kada se mob drzi vertikalno pa se jace vidi kada mu svjetlost tuce u lecu. Nije veliki problem

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.7.2014 14:06 (INKOGNITO3).
 
5 0 hvala 2
12 godina
neaktivan
offline
Doogee Valencia DG800

Pozdrav! 
Ja (do sada) nisam primjetio problem sa kamerom. Sa WIFI i GPS signalom sam zadovoljan, oba su bolja nego na mom prijašnjem mobitelu (HTC Desire). Kamera je odlična. Predivan dizajn. Jedina mana je baterija, ali bez problema mi izdrži cijeli dan korištenja uz stalno upaljen WIFi, par poziva, poruka... Općenito, iznimno sam zadovoljan mobitelom. Uspješno sam ga root-ao  i riješio se one iritirajuće glazbe pri paljenju :)

Da li si napravio update software-a?

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.7.2014 22:51 (4515s).
 
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Doogee Valencia DG800
4515s kaže...

Pozdrav! 
Ja (do sada) nisam primjetio problem sa kamerom. Sa WIFI i GPS signalom sam zadovoljan, oba su bolja nego na mom prijašnjem mobitelu (HTC Desire). Kamera je odlična. Predivan dizajn. Jedina mana je baterija, ali bez problema mi izdrži cijeli dan korištenja uz stalno upaljen WIFi, par poziva, poruka... Općenito, iznimno sam zadovoljan mobitelom. Uspješno sam ga root-ao  i riješio se one iritirajuće glazbe pri paljenju :)

Da li si napravio update software-a?

Odmah sam update-ao novi kitkat. 

A cam je ocito samo do mene kako mi je Doogee odg.

Po meni ima slab wifi jer odem 5 metara od rootera i vec na jednoj crtici. A kada odem vise ne lovi. Sluzi svrsi ;)

 

Slobodno tu napisi po kojoj si shemi rootao i ako mozes step by step jer ce nas jos dobiti mobitele.

 

Sveukupni dojam i kod mene super. Stvarno takav mob a u rangu sa galaxy s3 mozda cak i bolji. 

Sada kada gledam mogao sam ga dobiti za 102 ili 108$ sa kuponima. 

12 godina
neaktivan
offline
Doogee Valencia DG800

Root sam napravio pomoću ovih "uputa": http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=53326922&postcount=86

Upute za sp flash tool su ovdje: http://www.gizbeat.com/3774/how-to-flash-cwm-without-root-with-sp-flash-tool/

Driveri i sp flash tool: https://www.dropbox.com/s/jbtsydi9iiq872q/Root%20DG800.zip

SuperSU:http://www37.zippyshare.com/v/82645339/file.html-----------prebaciti ga na root memorijske kartice

 

Kada se otvori sp flash tool prvo se učita scatter file, odznači sve osim recovery, klikne se recovery linija i odabere recovery file te se lupi na download pa na ok. Izvadi se baterija i spoji se mobitel kabelom na računalo (ja sam poslije ovoga u device manageru pronašao ikonu sa upitnikom (nešto android je pisalo) i napravio update drivera (driveri se nalaze na gore navedenom linku, samo se odabere mapa sa svim driverima) ), nakon toga se događa čarolija i učitava se recovery u mobitel. Nakon završetka se može odvojiti mob te se vrati baterija i uđe u recovery (volume up+power), odabere se install zip from sdcard te se odabere SuperSU. Nakon završetka instalacije Super SU odabere se reboot i to je to...

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.7.2014 23:29 (4515s).
 
2 0 hvala 2
14 godina
neaktivan
offline
Doogee Valencia DG800

Šta sa Bangooda ne dođe rootan mobitel?

Ja sam root na sestrinom Hisiki G2 uradio sa ovim sofverom, veoma jednostavno.

http://www.kingoapp.com/

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Doogee Valencia DG800

Ovaj nije bio rootan.

Osobno nisam probao tu metodu, ali sam čitao po nekim forumima da ona ne funkcionira za ovaj mob...

13 godina
neaktivan
offline
Re: Doogee Valencia DG800
zrimo kaže...

Šta sa Bangooda ne dođe rootan mobitel?

Ja sam root na sestrinom Hisiki G2 uradio sa ovim sofverom, veoma jednostavno.

http://www.kingoapp.com/

Ne dodje, solo trebas.

 

10 godina
neaktivan
offline
Doogee Valencia DG800

jel itko ima problem sa spajanjem na wifi...kod kuće imam 2 rutera,različite konekcije,spajam se na signal i jedne i druge i kad upišem pass,on kao mi napiše obtaining ip adress,spaja se i napiše kao da je konekcija saved,ali wifija nema uopće,nemam niti onu wifi ikonicu gore u kutu, dakle ne uspije se uopće ni spojiti...ne znam u čemu je problem,može pomoć?

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Doogee Valencia DG800
laptopzasurfanje kaže...

jel itko ima problem sa spajanjem na wifi...kod kuće imam 2 rutera,različite konekcije,spajam se na signal i jedne i druge i kad upišem pass,on kao mi napiše obtaining ip adress,spaja se i napiše kao da je konekcija saved,ali wifija nema uopće,nemam niti onu wifi ikonicu gore u kutu, dakle ne uspije se uopće ni spojiti...ne znam u čemu je problem,može pomoć?

dodji bliže ruteru pa probaj, možda je loša antena unutra

Dali je ikad prije radio wifi na mobu ? 

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Doogee Valencia DG800
laptopzasurfanje kaže...

jel itko ima problem sa spajanjem na wifi...kod kuće imam 2 rutera,različite konekcije,spajam se na signal i jedne i druge i kad upišem pass,on kao mi napiše obtaining ip adress,spaja se i napiše kao da je konekcija saved,ali wifija nema uopće,nemam niti onu wifi ikonicu gore u kutu, dakle ne uspije se uopće ni spojiti...ne znam u čemu je problem,može pomoć?

Moze ti biti do enkripcije passworda tj wpa2 itd. Probaj neku drugu enkripciju wep ili obican wpa. Meni se znalo desiti i na drugim mobitelima. 

Da budes najsigurniji napravi da ne trebas pass uopce i ugasi drugi rooter.

10 godina
neaktivan
offline
Doogee Valencia DG800

uspio sam ga odmah spojiti na tethering preko moba koji je zaštićen passwordom,a ovdje su wep i wpa2 passwordi i ide connecting ali neće da se spoji... :-/ ...mislim glupo mi je otključavati ruter,iovako hrpa ljudi zna biti na njemu jer to mi nije rješenje....on se mora moći spojiti na hebenu konekciju kad mu ja upišem točan password

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Doogee Valencia DG800
laptopzasurfanje kaže...

uspio sam ga odmah spojiti na tethering preko moba koji je zaštićen passwordom,a ovdje su wep i wpa2 passwordi i ide connecting ali neće da se spoji... :-/ ...mislim glupo mi je otključavati ruter,iovako hrpa ljudi zna biti na njemu jer to mi nije rješenje....on se mora moći spojiti na hebenu konekciju kad mu ja upišem točan password

Prvo probaj samo lako vratis password a i probaj kod nekog drugog se spojiti kafic ili frend. I ovisi koju enkripciju koristi rooter. I naravno update-aj ga ako vec nisi ima nova inacica kitkat-a (novi je od 19.6.2014 ak se ne varam)

Ja imam WPA2-PSK i radi mi normlano

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.7.2014 15:39 (INKOGNITO3).
13 godina
neaktivan
offline
Doogee Valencia DG800

Novi update dosao za nas mob. Vidio na DOOGEE  facebook pageu. Jel netko probao ?

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.8.2014 22:46 (INKOGNITO3).
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Doogee Valencia DG800

Evo novi sam na forumu , a i u kupnji online .Htio bih te pitati jesi li imao ikakvih smetnji u dostavi paketa,te kakva je podrska? Koliko si sveukupno platio , zato jer sam gledao na everbuying i expedite shipping dođe 40 dolara?

10 godina
neaktivan
offline
Re: Doogee Valencia DG800

I ja sam novi na forumu

misli li netko da je bolji gps na dg500 ?

može li se rootanjem poboljšati gps prijem

 

ja sam do sada imao samsung galaxy i5500, i mogu reći da bi bio zadovoljan da valecija ima takav prijem wi-fi te gps

 

ima neko da preporuča nešto tako, ako valencija to ne zadovoljava ?

13 godina
neaktivan
offline
Re: Doogee Valencia DG800

Wifi i gps je slabiji.

Wifi ce loviti ok nike sada da ces biti bez wifia ali za tu cijenunpo meni super. 

Gps je dosta slabiji ali se nisam previse igrao sa njim nego samo ga locko preko GPS Testa

10 godina
neaktivan
offline
Re: Doogee Valencia DG800
ForumNoob kaže...

Evo novi sam na forumu , a i u kupnji online .Htio bih te pitati jesi li imao ikakvih smetnji u dostavi paketa,te kakva je podrska? Koliko si sveukupno platio , zato jer sam gledao na everbuying i expedite shipping dođe 40 dolara?

Jučer mi je stigao. Nikakvih problema sa dostavom paketa, poštarina sa everbuying besplatna kao i trackng number. Plaćen PDV on 183kn, a mob 112 dolara.

 

Zna li netko kako u nemogućnosti korištenja wifi veze, koristiti internet promet u tarifi?

10 godina
neaktivan
offline
Re: Doogee Valencia DG800
4515s kaže...

Pozdrav! 
Ja (do sada) nisam primjetio problem sa kamerom. Sa WIFI i GPS signalom sam zadovoljan, oba su bolja nego na mom prijašnjem mobitelu (HTC Desire). Kamera je odlična. Predivan dizajn. Jedina mana je baterija, ali bez problema mi izdrži cijeli dan korištenja uz stalno upaljen WIFi, par poziva, poruka... Općenito, iznimno sam zadovoljan mobitelom. Uspješno sam ga root-ao  i riješio se one iritirajuće glazbe pri paljenju :)

Da li si napravio update software-a?

 

Pozdrav svima.

 

Moj DG800 nema tih problema sa kamerom. Skoro sve radi super. Multitouch je samo two-point što malo stvara probleme sa pinchanjem slika al sve u svemu to nije jako veliki problem. fotke su dobre ako su napravljene u dobrim svjetlostnim uslovima. Najbolje su vani na sunčan dan :). Unutra sa flešem nisu takve kako bi očekivao od 13mp kamere, ali video je fenomenalan.

 

wi-fi radi ok a data transfer ide do H+, što je isto super. GPS radi sa google maps OK a poziciju pronađe za čas posla ;)

 

Napravio sam i upgrade na najnoviji oficielni rom datiran 15.8.2014 sa SP flash toolom v5.xx sa zvanične strane doogee.cc. Sve bez ikakvog problema.

 

Startup sound je stvarno ubitačan i rješio sam ga se sa aplikacijom silent boot iz play store-a. Sad ču probat još root, pa da vidimo kako to ide.

 

:)

DooGee Valencia DG800
10 godina
neaktivan
offline
Re: Doogee Valencia DG800
4515s kaže...

Root sam napravio pomoću ovih "uputa": http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=53326922&postcount=86

Upute za sp flash tool su ovdje: http://www.gizbeat.com/3774/how-to-flash-cwm-without-root-with-sp-flash-tool/

Driveri i sp flash tool: https://www.dropbox.com/s/jbtsydi9iiq872q/Root%20DG800.zip

SuperSU:http://www37.zippyshare.com/v/82645339/file.html-----------prebaciti ga na root memorijske kartice

 

Kada se otvori sp flash tool prvo se učita scatter file, odznači sve osim recovery, klikne se recovery linija i odabere recovery file te se lupi na download pa na ok. Izvadi se baterija i spoji se mobitel kabelom na računalo (ja sam poslije ovoga u device manageru pronašao ikonu sa upitnikom (nešto android je pisalo) i napravio update drivera (driveri se nalaze na gore navedenom linku, samo se odabere mapa sa svim driverima) ), nakon toga se događa čarolija i učitava se recovery u mobitel. Nakon završetka se može odvojiti mob te se vrati baterija i uđe u recovery (volume up+power), odabere se install zip from sdcard te se odabere SuperSU. Nakon završetka instalacije Super SU odabere se reboot i to je to...

Evo rootan dg800 u dva minuta :D

 

hvala 4515s.

DooGee Valencia DG800
13 godina
neaktivan
offline
Re: Doogee Valencia DG800
bbosstjan kaže...
4515s kaže...

Pozdrav! 
Ja (do sada) nisam primjetio problem sa kamerom. Sa WIFI i GPS signalom sam zadovoljan, oba su bolja nego na mom prijašnjem mobitelu (HTC Desire). Kamera je odlična. Predivan dizajn. Jedina mana je baterija, ali bez problema mi izdrži cijeli dan korištenja uz stalno upaljen WIFi, par poziva, poruka... Općenito, iznimno sam zadovoljan mobitelom. Uspješno sam ga root-ao  i riješio se one iritirajuće glazbe pri paljenju :)

Da li si napravio update software-a?

 

Pozdrav svima.

 

Moj DG800 nema tih problema sa kamerom. Skoro sve radi super. Multitouch je samo two-point što malo stvara probleme sa pinchanjem slika al sve u svemu to nije jako veliki problem. fotke su dobre ako su napravljene u dobrim svjetlostnim uslovima. Najbolje su vani na sunčan dan :). Unutra sa flešem nisu takve kako bi očekivao od 13mp kamere, ali video je fenomenalan.

 

wi-fi radi ok a data transfer ide do H+, što je isto super. GPS radi sa google maps OK a poziciju pronađe za čas posla ;)

 

Napravio sam i upgrade na najnoviji oficielni rom datiran 15.8.2014 sa SP flash toolom v5.xx sa zvanične strane doogee.cc. Sve bez ikakvog problema.

 

Startup sound je stvarno ubitačan i rješio sam ga se sa aplikacijom silent boot iz play store-a. Sad ču probat još root, pa da vidimo kako to ide.

 

:)

Bok kaj ima novoga u update-u ? 

Nisam jos svoj napravio

10 godina
neaktivan
offline
Re: Doogee Valencia DG800
@INKOGNITO3:

Pa kako da kažem, nisam pronašao listu promjena, a u samom radu aparata nema nekih naočitih razlika. Stvarno ne znam ako je što bolje nego prije.
DooGee Valencia DG800
9 godina
neaktivan
offline
Doogee Valencia DG800

Pozdrav, evo dosao mi mobitel i na prvu se cini ok. za te novce. Problem koji imam je multi-touch jer ne prepoznaje dva prsta kada su na x osi.Ima li tko slicaj slucaj ili je samo mene zahvatilo?

I dajte mi recite kako cu izbrisati ove njihove aplikacije za mail sms i web browser?

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Bluetooth

Zdravo!Novi sam izvinite ako sam pogriješio ikakva pravila međutim hitno je.Kupio sam ovaj mobitel prije par dana i mobitel je stvarno super i sve uredu sa njim.Međutim jednom tako uključim bluetooth i da vidim kako poslati pjesmu.Otišao sam u opciju Glazba i htio da pošaljem pjesmu međutim vidio sam da nigdje nema alatke za slanje pjesme.Provjerio sam da li mogu poslati sliku jer da nije možda problem sa Bluetothom međtim slika se može poslat ali pjesma ne.E sad glavno pitanje je ovde:Kako da pošaljem pjesmu na drugi mobitel?

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Bluetooth
sajosajo kaže...

Zdravo!Novi sam izvinite ako sam pogriješio ikakva pravila međutim hitno je.Kupio sam ovaj mobitel prije par dana i mobitel je stvarno super i sve uredu sa njim.Međutim jednom tako uključim bluetooth i da vidim kako poslati pjesmu.Otišao sam u opciju Glazba i htio da pošaljem pjesmu međutim vidio sam da nigdje nema alatke za slanje pjesme.Provjerio sam da li mogu poslati sliku jer da nije možda problem sa Bluetothom međtim slika se može poslat ali pjesma ne.E sad glavno pitanje je ovde:Kako da pošaljem pjesmu na drugi mobitel?

Trebas otici pod Upravitelj datoteka ili neki File manager skinuti. tamo nadjes pjesmu koju hoces poslati dugo drzis i imat ces dolje lijevo opciju za share i bluetooth kao opciju

10 godina
neaktivan
offline
Doogee Valencia DG800

Evo mali update o aparatu.

U ovo vreme aparat je pao (čitaj bacila ga supruga) u ulje sa ekranom na dole {#}. Uz brzu reakciju izvadli ga i očistio sam ga koliko je išlo. Kao rezultat ove nezgode začepila se membrana zvučnika, tako, da se skoro više nije čulo sugovornika na drugoj strani.

 

Nije mi ostalo drugog nego da potražim nov zvučnik i zamjenim. Nekako mi uspelo pronači drugi zvučnik na antelife za 5$ (http://www.antelife.com/original-earpiece-replacement-repair-parts-for-doogee-valencia-dg800.html) i tako posle tridesetak dana razmontirao sam telefon i zamjenio zvučnik. Sada opet radi sve kako mora. Najbolje je to, da za zvučnik sve što treba da uradiš je da otvoriš aparat, izvadiš vijke, otvoriš plastiku, otkačiš jedan kabl, tako da se malo pomeri matična ploča, izvadiš zvučnik pincetom i ubaciš drugog. bez ikakvog spajkanja ili nešto slično. Jedino mi žao da nisam poslikao proces, ali ima na netu jedan opis sa slikama ali sad ne mogu pronači na brzinu linka (staviču ako pronađem opet).

 

Za to vreme instalirao sam Bass_Rockers custom rom (izlazi iz 19/6/2014 offical verzije). Zvuk je super kod gledanja filmova ali još najviše je razlika očita kod upotrebe slušalica. Ostale funkcije roma su više manje iste i nije nekih razlika od oficijelnog ROM-a.

 

Za sad mislim, da neču više menjat ROM, jer imam previše stvari pa mi je bezveze, da dva dana bacim samo za prenos svih programa itd...

Za navigaciju uporebljavam Sygic navigaciju i radi bez problema. Testirano na putu Portorož, Slovenija do Beograda, hotel Moskva. Nije pogrešio nijednom i nije izgubio signala, tako da sam zadovoljan i ne trebam više Garmina :)

 

To je to...

DooGee Valencia DG800
Poruka je uređivana zadnji put sri 10.12.2014 11:01 (bbosstjan).
 
3 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Doogee Valencia DG800

Planiram uzeti ovaj aparat, no po forumima kruže različite priče. Jedna od istaknutijih je problematika s baterijom - ne drži niti pola dana s umjerenim korištenjem i slično. Kakva su vaša iskustva po tom pitanju? I koliki je minus što ne podržava 3G na 900MHz?

Kad sve ostalo propadne, pročitajte upute.
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Doogee Valencia DG800
Marko_244 kaže...

Planiram uzeti ovaj aparat, no po forumima kruže različite priče. Jedna od istaknutijih je problematika s baterijom - ne drži niti pola dana s umjerenim korištenjem i slično. Kakva su vaša iskustva po tom pitanju? I koliki je minus što ne podržava 3G na 900MHz?

Pa drzi pola dana dan. Kao da imas iphone 4s ;) 

Minus je jedino ako si na tele2 i ako si u nekom manjem gradu

15 godina
neaktivan
offline
Doogee Valencia DG800

A pa sa sela sam, ali sam na vipu - mreža također ima veze? Odbija me malo ta baterija, inače bih ga odmah uzeo... Hm.

 

Kad sve ostalo propadne, pročitajte upute.
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Doogee Valencia DG800
Marko_244 kaže...

A pa sa sela sam, ali sam na vipu - mreža također ima veze? Odbija me malo ta baterija, inače bih ga odmah uzeo... Hm.

 

Uzmi si dodatnu bateriju onda cca 50 kn je mislim ili power bank ima za 5-8$ po ebayu itd. 

Za te novce je super mob. Majka ga ima i prezadovoljna je.

Sve sam napisao gore kakav je itd kaj mi je dobro a sto nije

10 godina
neaktivan
offline
Doogee Valencia DG800

Evo, ako slučajno koga zanima kako izgleda iznutra...

 

http://dermarki.de/android/doogee_dg800_rooting.php

 

{#}

DooGee Valencia DG800
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice