Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

poruka: 2.779
|
čitano: 797.285
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
moderator
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2
robimarko kaže...
Možda da mu stavim taj Note3 rom i pobrišem sve žive cacheve

Cacheve jesi pobrisao prije nego si instalirao V4 stock?

 

Ja sam inače imao čudna iskustva na starom mobitelu - Samsung Galaxy Mini Plus (Android 2.3.6). Zeznuo sam stvar što nisam napravio backup, a stock ROM se trebao izvlačiti iz Samsungovih fajlova što mi nije prolazilo. Uglavnom, instalirao sam jedan custom ROM, tu je uglavnom sve radilo, ali sam htio probati još i drugi. Instaliram taj drugi - mreža više ne radi. Instaliram opet ovaj prvi - mreža radi. Koji vrag? Onda sam skužio da ako nakon instaliranja prvog custom ROM-a ne pobrišem cache i onda instaliram drugi, onda mi mreža radi. I kad je to proradilo, više ga nisam dirao i bio sretan što radi. Tako da - dalvik cache, a možda i kakvi drugi cacheovi i datoteke, mogu imati značajan utjecan na funkcioniranje mobitela. Ja sam u svom slučaju cache uspio iskoristiti da dobim punu funkcionalnost mobitela, ali isto tako u nekim drugim slučajevima ili drugim mobitelima nebrisanje cachea može dovesti do problema. Ako se ne varam i tipične upute najčešće eksplicitno navode brisanje dalvik cachea.

13 godina
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2
Nisam nakon tog customa ništa wipeao jer sam preko flashtoola odradio flash,ali sutra ću prvo pobrisat sve žive cacheve i malo promrdat frekvencije u engineer modeu
robimarko@gmail.com
12 godina
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

probao sam ROM od note3 i napravio restore na prijašnji stock ali mi je stalno kod paljenja prvo onaj ekran od Samsung note3 pa onda cubot,

kak to pobrisati?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2
Jesi wipeove napravio,ako jesi probaj obrisati /dev folder.
Mislim da nebi trebalo imati negativnih posljedica
robimarko@gmail.com
12 godina
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

napravil sam wipe-ove ali ništa

 

ponovno sam flashao stock rom a prije toga napravil neki format prema uputama, napravil restore i sad je ok

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.3.2014 12:00 (batizg).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

Kako se bliži 6 mjeseci da mobitel imam i dalje sam iznimno zadovoljan njime.

Kroz ruke mi je nedavno došao mobitel koji je puno skuplji od ovoga a nakon tjedan dana je vraćen u Kinu jer je mrtav, a riječ je o brand imenu. Nije sve do marke.

na svu sreću moj ima nešto bolji GPS od onih koji nisu zadovoljni njime. Iako za neki bolji prvi lock nakon mjesec dana moram biti ispred fakulteta s upaljenim wi-fijom nakon kojeg i bez njega hvata bolje (skidanje nove epo datoteke) i dalje sam prilično zadovoljan.

Iako je već "star" model, malo gledam prodaju po shopovima i svejedno se čini da prodaja ide sasvim ok jer se dnevno/tjedno proda oko 20 mobitela.

S obzirom na ukupan broj prodanih, riječ je o popularnom modelu.

Recenzije kineskih mobitela na anton008.com ,Banggood kuponi za -10$ na PP
16 godina
moderator
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2
Ag008 kaže...

Iako je već "star" model, malo gledam prodaju po shopovima i svejedno se čini da prodaja ide sasvim ok jer se dnevno/tjedno proda oko 20 mobitela.

S obzirom na ukupan broj prodanih, riječ je o popularnom modelu.

Jeftin je, a zbog toga što online šopovi skrivaju recenzije korisnika te time onemogućavaju ljudima da se informiraju o brojnim problemima koje ima taj mobitel, jasno je da još uvijek ima publiku. Marketinška prijevara kupaca.

16 godina
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

Točno, na malo kojem shopu ćeš naći recenziju s 0 zvjezdica jer svi takve recenzije blokiraju.

Ali je i velik broj korisnika kojima je mobitel čist ok a ne daju nikakav komentar, zvjezdice i osvrt. Čitav web bi bio puno negativniji o mobitelu no eto, nisu svi nezadovoljni niti su svi zadovoljni.

Tako je kod svakog mobitela. Istina, danas se nađe mobitela koji su možda malo skuplji/jeftiniji a nude više uz pouzdan gps (nije MTK6589 već novi 6582) ali je to tema za temu o kineskim mobitelima ;)

Recenzije kineskih mobitela na anton008.com ,Banggood kuponi za -10$ na PP
16 godina
moderator
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2
Ag008 kaže...

Točno, na malo kojem shopu ćeš naći recenziju s 0 zvjezdica jer svi takve recenzije blokiraju.

Ali je i velik broj korisnika kojima je mobitel čist ok a ne daju nikakav komentar, zvjezdice i osvrt.

Prema recenzijama i ocjenama na banggoodu, mobitel je skoro pa savršen: http://www.banggood.com/CUBOT-GT99-4_5-Inch-4G-ROM-Android-4_2-MTK6589-Quad-Core-Smart-Phone-reviews-p77689.html

Ne blokiraju recenzije s 0 zvjezdica, nego blokiraju sve što je ispod 4 (a i četvorke su upitne), što je kriminal. Mobitel s tolikim brojem problema ima 76 petica i 2 četvorke!

 

Ag008 kaže...

Čitav web bi bio puno negativniji o mobitelu no eto, nisu svi nezadovoljni niti su svi zadovoljni.

Evidentno je da ti online šopovi varaju svoje kupce i potencijalne kupce, jer prema njima ispada da su gotovo svi izuzetno zadovoljni mobitelom, a samo par postotaka ih je vrlo zadovoljno, a nitko nije manje zadovoljan od toga. Ne kužim zbog čega se postavljaš kao njihov advokat, kad je evidentno da varaju kupce.

13 godina
neaktivan
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

Evo javljam se nakon 6 mmjeseci korištenja uređaja
ja sam zadovoljan sa uređajem
pao mi je sto puta haha al sam sam kriv sa kreveta
ugl pukla maskica malkice ništa strašno(moja pogreška ipak)
u početku me malo živciralo škripanja no nakon vremena sam se naviko i ne dira me
kamera mi odlična
gps šta reč nije mi bitan toliko znam se pronać na karti nisam nesposoban
zvučnik fenomenalan,mikrofon također
ugl moja ocjena za sam uređaj je 4/5
i našo sam predivan ROM
i vama će se dopast
http://www.needrom.com/mobile/cubot-gt99-galaxy-note-3-rom/ 

Moj PC  
2 2 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

Ovaj mobitel je ''neizbruseni dijamant''.Toliko zoga su mogli napraviti bolje jer stvarno ima dobre specifiacije ali eto nemoze sve valjati kod kineza.

ja cu svog prodati za 300-400kn imam jos jedan samsung kojeg cu za 300kn nadoati jos koju stoticu i kupiti iPhone 4.

Ubio me ovaj mobitel sa signalom od prvog dana.

Treba mi neki kvalittean mob. za malo para pasam se odlucio za iPhone 4.

Ako netko razmislja o kupovini Cubota GT99 nek odustane jer je mobitel lutrija.Neznas koji ce te nedostatk dopasti.

Moj PC  
2 6 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

Več 5. mjesec kako je kod mene.Više neko sam zadoboljan sa njim.

Baterije i ekran su super,brzina također nema laga..jedino nisam bas zadovoljan sa kamerom ostalo je super za te novce.

Do sad sam imao 4 reseta al nista strasno,problema sa signalom nemam niti sam ikad imao.eto u kratko .

Networking Admin,nemam 15 godina takav mi je nick :)
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2
mmmnnn kaže...

TUTORIJAL: Kako povećati prostor za aplikacije

 

EDIT: Ako ne znate šta je root ili cwm recovery nemojte se upuštati u ovaj postupak! Naravno, ovo radite na vlastitu odgovornost!

Memorija u cubota je podijeljena na dva dijela: jedan dio za aplikacije a drugi dio za pohranu podataka.
Budući da su aplikacije sve veće i da mnoge nije moguće u cijelosti (neke i nikako) prebaciti na sd karticu prostor predviđen za aplikacije ubrzo može postati popunjen.

Stvar spašava sljedeća aplikacija: Meteos mtk6589 rom edit kojom je moguće povećati particiju gdje se instaliraju aplikacije. 

Postupak je vrlo jednostavan i ako poštujete upute nema opasnosti da se nešto zezne.
1. Mobitel mora biti rootan i na njemu mora biti instaliran CWM Recovery (kako to uraditi imate na web stranici anton008.com).
2. Uradite backup iz recoveryija.
3. Prebacite meteos-mtk6589-rom-edit-optimized_for_4gb-en.apk na mobitel i instalirajte ju.
4. Kada ste aplikaciju instalirali pokrenite ju i izaberite zeljenu veličinu prostora za aplikacije. Ja sam izabrao 2.5 gb i provjereno radi. Kolega @xDISORDERx je pokušao sa 2,77 gb i imao je problema. Znači preporuka je da izaberete 2.5 Gb.


5. Zatim je potrebno restartirati mob i uci u recovery te napraviti restore i to je to.


U svemu ovome najvažnije je da napravite backup! jer postupak pobriše sve sa particije kada je poveća.

Nakon postupka  stvari izgledaju kao na slici:

Najveći sigurni kapacitet je 2.1gb ili 2.5Gb?

Recenzije kineskih mobitela na anton008.com ,Banggood kuponi za -10$ na PP
11 godina
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

2.5 GB radi  i meni, a od 2.77 mi je otiša mobitel vragu, pa sam mora flashat i nanovo sve..

Ako trebate poklon kupon za Ganggood od 10$: http://www.banggood.com/?zf=265258
 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

Ja sam stavio 2Gb. Sada doista imam 2Gb za aplikacije no više nemam "internu pohranu" za fotografije i slično. U File manageru je sada samo SD card.

Npr. ako mobitel uplatim bez memorijske u njemu, ne može ništa spremiti niti fotografirati.

No sve u svemu, zadovoljan.

Recenzije kineskih mobitela na anton008.com ,Banggood kuponi za -10$ na PP
11 godina
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

imaš, spoji mobitel na komp, trbao bi ti sam prepoznati i formatirati taj dio, i onda će ti biti vidljiv.

Ako trebate poklon kupon za Ganggood od 10$: http://www.banggood.com/?zf=265258
16 godina
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

Nisam imao nikakvu mogućnost formatiranja.

Meni je ovakav postupak bio:

Napravio backup u CWM. Upalio mob, pokrenuo Meteos. Odabrao 2Gb.

Isključio mob, ušao u CWM, napravio factory reset. Te sam onda odabrao Restore.

Upalio mob i odonda nemam internal storage, sve aplikacije su ostale, update uredno radi.

Onda sam otkrio u čemu je stvar. Povezao se s USB-om ali u postavkama mobitela odbarao opciju za "Windows XP" dijeljenje datoteka.

Kliknuo "Turn On" i računalo je prepoznalo neformatirani dio od 800 Mb. Formatirao i sada sve radi. 

Eto, ako kome nedostaje prostora za pohranu aplikacija na gore navedeni vodič si može povećati prostor za aplikacije.

Memorijska kartica, Root i CWM potrebni.

Recenzije kineskih mobitela na anton008.com ,Banggood kuponi za -10$ na PP
14 godina
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

instalirao sam note 3 rom, kako on nema aplikaciju za bljeskalicu...našao sam aplikaciju s kojom bljeskalica radi kako treba

 

aplikacija  ???X1????????.apk

Poruka je uređivana zadnji put sub 29.3.2014 22:43 (ivek_sp).
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

Pozdrav ljudi,

imam problem s CWM recoveryjem. Rootao sam mobitel, instalirao Mobileuncle, skinuo s Antonove stranice .img file, uspješno instalirao recovery i stisnuo reboot to recovery.

 

E sad, u recoveryju mogu ici gore dolje normalno, al kad power tipkom bilo što odaberem, izbornik mi nestane, ostaje samo onaj logo na sredini ekrana, onaj šešir njihov jel.

Kad stisnem power opet, vrati se di sam i bio. Znači, ne mogu mrdnut iz početnog ekrana :/

 

Što sad, hvala na odgovorima unaprijed.

 

EDIT: zaboravite, proradio je odjedanput. Napravio backup, sve radi.

Poruka je uređivana zadnji put ned 30.3.2014 0:13 (pustinjski skočimiš).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

Nakon nekog vremena na sluškama mi je zvuk posto sve slabiji i slabiji.Zašto 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

pa logicno...zbog kvalitete slusalica

10 godina
protjeran
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

Kako se strucno zove ovaj kabel koji spaja antenu ?
Sada sam primjetio da je slab kontakt te da je zica skoro ispala iz ovog priklljucka na kraju zice.

https://www.google.hr/search?biw=1600&bih=775&tbm=isch&sa=1&q=android+antenna+cable&oq=android+antenna+cable&gs_l=img.3...8529.9442.0.9539.7.7.0.0.0.0.119.366.4j2.6.0....0...1c.1.38.img..7.0.0.eoSoQvpe4KI#facrc=_&imgdii=_&imgrc=kgCeFOGTtTFZtM%253A%3B6uGsq9aUH5COTM%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.djjfunk.com%252Fxda%252Fg2x_antenna.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fandroidforums.com%252Fmicromax-a75%252F690050-help-me-get-internal-antenna-rf-micro-coax-cable.html%3B375%3B500 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

Evo ljudi promjenio sam mrezu i sada imam stalno signala....

Mogu primati pozive ali nemogu na internet...

Jel ima netko neku ideju?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

unesi ručno internet postavke tj novi apn(settings/mobile networks/access point names) , zatraži ih od korisničke podrške

Ako trebate poklon kupon za Ganggood od 10$: http://www.banggood.com/?zf=265258
Poruka je uređivana zadnji put pon 31.3.2014 22:06 (xDISORDERx).
10 godina
neaktivan
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

citam i tražim vec sat vremena ali nisam naišao na nešto što mi može pomoci..
odjednom mi ne radi kamera, nisam ništa instaliravao niti mjenjao u postavkama.

Otvorim kameru bude crni zaslon pola minute i izade na pocetni zaslon.
Nekada piše da se ne može spojiti na kameru. ( Can't connect to camera)

 

Restartirao, vadio bateriju, factory reset ništa nije pomoglo

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.4.2014 21:46 (ml038018).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

Je li ti mobitel pao nedavno, slučajno ga udario u predjelu kamere ili tako nešto?

Jesi probao drugu aplikaciju za kameru, pokrenuti prednju kameru...

Neki su imali taj problem s THL-om W100 i problem je bio u lošem punjaču/mirko USB konektoru na mobitelu te su malim pomicanjem punjenjem utora/probavanjem s drugim punjačem/kabelom riješili problem.

U svakom slučaju, najverojatnije je riječ o hardverskom problemu uzrokovanim pomakom/pritiskom nekog mikročipa na matičnoj ploći koji je često uzorokvan pritiskom mobitela u džepu, padom ili oštećenjem priključka napajanja guranja kabela u USB na mobitelu.

Kako je riješen isti  problem na  THL-u vidi ovdje

Recenzije kineskih mobitela na anton008.com ,Banggood kuponi za -10$ na PP
10 godina
neaktivan
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2
Ag008 kaže...

Je li ti mobitel pao nedavno, slučajno ga udario u predjelu kamere ili tako nešto?

Jesi probao drugu aplikaciju za kameru, pokrenuti prednju kameru...

Neki su imali taj problem s THL-om W100 i problem je bio u lošem punjaču/mirko USB konektoru na mobitelu te su malim pomicanjem punjenjem utora/probavanjem s drugim punjačem/kabelom riješili problem.

U svakom slučaju, najverojatnije je riječ o hardverskom problemu uzrokovanim pomakom/pritiskom nekog mikročipa na matičnoj ploći koji je često uzorokvan pritiskom mobitela u džepu, padom ili oštećenjem priključka napajanja guranja kabela u USB na mobitelu.

Kako je riješen isti  problem na  THL-u vidi ovdje

nije mi ispao do sada niti jednom. imam ga u preklopnoj futroli tak da neznam na koji nacin moglo doci do ostecenja, 
bas pazim na njega. pokusao sam i sa drugim app no dešava se isto. pokušao sam staviti na punjenje i micati kod konektora i po kameri malo pritiskati, nažalost nema pomaka 

10 godina
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

Ja upravo kupio 32gb sd karticu.Nema nikakvih problema.   {#}

Moj PC  
0 1 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

popravio mobitel ima signala sve super...

Napravio sam ovaj 3G signal fix od mbakse ali nema pomaka...

Jel radi kome uopce 3G?
Ako radi kako ste postavili frekvencije,preferred etwork...? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2
Boixus Nois PS kaže...

Jel radi kome uopce 3G?

Naravno da radi. Budi siguran da na mjestu gdje testiraš imaš 3G signal na 2100 MHz i da ti je SIM kartica preko koje ćeš koristiti 3G u odgovarajućem utoru.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice