4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

poruka: 3.469
|
čitano: 1.399.832
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
dennocro kaže...

isplati se preci na 5G ruter, def vece brzine ces imati

 Hvala.

Router ZTE MC 801A 5G je dovoljan ili ima nesto bolje?

Antene ovako nesto sa kerman shopa ili preporuka za nes drugo?

11 godina
offline
4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

ruter je ok, samo vidi dal pasu antene, tj konektori, pa da kupis druge ako treba.

 

prvo kupi ruter, mozda ti antene ni ne trebaju.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
chorba69 kaže...

Pozz ekipa.

Kakvo je stanje s 5G routerima i antenama u usporedbi s ovim "paketom" sto T-Com nudi sa svojom vanjskom i unutarnjom jedinicom?

Jel se isplati kupiti svoj router i antenu i tako da, sto preporucujete? Moze i njemacki Kleinanzeigen.de.

 

Do sad sam bio tj jos sam na unlimited tarifi s Netgear M2 i P56 antenama i imao sam 99% vremena 100+MBit, nerijetko i 150+MBit, ali u zadnje vrijeme mi je sve palo na ca. 50MBit.

Dva frenda koja zive 2 ulice dalje imaju tu 5G opciju i brzine su im 100+MBit stalno, tak da se premisljam preci na 5G.

 

Tenks.

 Uzmi i ti tu 5G opciju jer sa ZTE MC801a nećeš imati veće brzine nego što imaš sa M2. Antene hmmm pa šta će ti sad antene za  ZTE MC801A? Unlimited stavi u 5G mob pa testiraj. Jesi testirao sa M2 svaku frekvenciju posebno? Imaš skriptu za M2 ?

11 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
DDavorin kaže...
chorba69 kaže...

Pozz ekipa.

Kakvo je stanje s 5G routerima i antenama u usporedbi s ovim "paketom" sto T-Com nudi sa svojom vanjskom i unutarnjom jedinicom?

Jel se isplati kupiti svoj router i antenu i tako da, sto preporucujete? Moze i njemacki Kleinanzeigen.de.

 

Do sad sam bio tj jos sam na unlimited tarifi s Netgear M2 i P56 antenama i imao sam 99% vremena 100+MBit, nerijetko i 150+MBit, ali u zadnje vrijeme mi je sve palo na ca. 50MBit.

Dva frenda koja zive 2 ulice dalje imaju tu 5G opciju i brzine su im 100+MBit stalno, tak da se premisljam preci na 5G.

 

Tenks.

 Uzmi i ti tu 5G opciju jer sa ZTE MC801a nećeš imati veće brzine nego što imaš sa M2. Antene hmmm pa šta će ti sad antene za  ZTE MC801A? Unlimited stavi u 5G mob pa testiraj. Jesi testirao sa M2 svaku frekvenciju posebno? Imaš skriptu za M2 ?

 
Mislio sam da s ZTEom i antenama na krovu mogu imati vece brzine i stabilniju vezu nego sa njihovim hardverom jer znam da provideri uglavnom daju lošiju opremu od one sto mozes sam kupit i složit.

M2 je 4G, ZTE je 5G pa sam mislio da će tu biti nešto bolji.

skriptu za M2 imam i isprobao sve frekvencije i već mjesecima je na B3+B20 jer mi tu odrađuje agregaciju 3+3+20. Na 1+3+20 mi neće radit 1+3+3+20 jer kao štede energiju. Već sam se žalio ali nista od toga.


mislim da ću stavit unlimited u mob pa vidit kak će bit.
sad imam bonbon i na 5G je bas los. Sutra ću isprobati unlimited na 5G u mobu pa ćemo vidt.
valjd će router s antenom bit bolji od iPhone 15 Pro 😉 

12 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Antene na krovu ,a priključci za antenena 801a rade samo na n78SA tako da zasad ti priključci ne rade na NSA 5G i antene beskorisne na krovu. Ako baš hoćeš i sa ovim P56 koje su ti na krovu možeš testirati kad dođe n78 SA bit će bolji prijem nego sam sa unutarnjim antenama. Isto će ti biti kao i na bonbonu brzine.

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.8.2024 20:50 (DDavorin).
10 godina
offline
4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Pozdrav, 

moze mi netko ukratko objasniti slika dolje, gdje pise 4x4 mimo 4G/5G? Dali to znaci da bi 5G antena 4x4mimo ( 4 kabla) odgovarala routeru koji ima 2 ulaza za 4G i 2 za 5G? Jedna antena za 4G i 5G? Ili sam krivo shvatio? Stvarno se ne kuzim u to, pokusavam povezati a da previse ne pogrijesim, tj da neidem u trosak. Antena Poynting xpil v2

Odmori se u Istini.
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.8.2024 19:02 (veseli007).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Piše ti Built-in 4x4 MIMO prevoditelja ukljući. Vratio si Xiaomi 5G cpe ili prodao? I kakav je taj Zyxel?

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.8.2024 20:53 (DDavorin).
10 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
DDavorin kaže...

Piše ti Built-in 4x4 MIMO prevoditelja ukljući. Vratio si Xiaomi 5G cpe ili prodao? I kakav je taj Zyxel?

 Xiaomi sam bio narucio i stornirao narudzbu,  prebrzo sam narucio, nisam pazio dali ima izlaze za vanjske antene.  Zyxel za sada radi bolje od b618 i b818. S time da jos nemam 5G ukljucen, za 48h ce Tcom ukljuciti. Unutarnje 4G antene rade super, vjerovatno su iskre p56 na krovu pomaknute jer unutarnje hvataju bolje od vanjskih. 

Moram se pozabavati sa cell lockom i tim stvarima tj nauciti, inace stavim sve na automatik i radi Np, ali vidim na cellmaperu da da seta po tornjevima.  

Da se vratim na poynting 4x4 mimo, dali to znaci da ako uzmem tu antenu 4x4 mimo, vidim da se poklapa sa routerom ali me buni.


Posto je 5G antena 4x4 ( 4 kabla ) znaci to da 2 kabla budu spojena u  5G utore ( TS9) i 2 kabla u 4G utore(TS9)? 


Dali to znaci 4x4 mimo ➡️2x2mimo za 5G i 2x2mimo za 4G  jednako 4x4 mimo 4G/5G.

Ako hocu imati i 4G i 5G onda 4x4 mimo ako samo.5G onda 2x2 mimo? 

Hvala. 


Odmori se u Istini.
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.8.2024 23:46 (veseli007).
12 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

4x4 MIMO imaš na 4G trebaš 4 antenska priključka i 4x4 MIMO imaš na 5G isto trebaš 4 antenska priključka. A pošto routeri mogu biti ili na 4G ili na 5G zaključi sam dalje. Kako to misliš da će ti T com uključiti 5G? Gdje će ga uključiti?

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.8.2024 12:37 (DDavorin).
10 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
DDavorin kaže...

4x4 MIMO imaš na 4G trebaš 4 antendka priključka i 4x4 MIMO imaš na 5G isto trebaš 4 antenska priključka. A pošto routeri mogu biti ili na 4G ili na 5G zaključi sam dalje. Kako to misliš da će ti T com uključiti 5G? Gdje će ga uključiti?

 Imao sam  400Gb mj. 25.00€ bez ugovorne obveze M1, sada posto imam router 5G sa ovim paketom nemogu na 5G. Vec sam za 29,95€ mj.  bez ugovorne obveze na 24mj, imam flet 5G. S time da nemam promo 1€ prva tri mj. Tako da Tcom treba ukljuciti kod njih 5G,  tj, promjeniti tarifu. Nikakvu novu sim za 5G. Tako su barem oni rekli, da ne trebam novu sim, vec samo promjenu na 5G tarifu. Meni odgovara. 

U vezi antene, ako uzmem sa 2 kabla onda je to samo 2x2 mimo 5G ili.kako? Zasto su 2 i 4 kabla? Zasto mogu birati 2x2 i 4x4 mimo? Koju da kupim da bude dobra za 4G i 5G? Tako da mogu mjenjati 4/5G kad bide optrrecenje veliko. Hvala! 

Odmori se u Istini.
12 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Hah drugu tarifu ćeš dobiti koja ima pristup 5G. Trebaš sa 4 kabla ako ćeš kupovati tu panelku. Ili 4 iskre p60. I time ćeš imati 4x4 MIMO i na 4G i na 5G.

5 godina
offline
4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Ekipa pomozite please,izjebase me iz T coma sa cijenom Xiaomijevog rutera ,jedna prica u poslovnica ,druga preko webshopa da bi me agent zvao i rekao mi da je cijena treca..150 eura..necu sad iz principa.Moje pitanje je koji router da kupim i gdje,mogu ga naruciti i izvana,da mogu stavit SIM ..eto budget je tih 150.. ili da prijedem preko ponosa i uzmem taj Čaomi.

Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Prijeđi preko ponosa i uzmi Čaomi :-) I javi kakve su ti brzine na 5G mreži.

Starlink is Skynet!
14 mjeseci
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
Pozdrav
Je li moguće koristiti tarifu young od t coma u routeru huawei B535-333?
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Da

2 godine
offline
4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Vecer ekipa, molim vas za preporuku 5g routera.
Isprobao sam Xiaomi 5G CPE Pro i cini mi se dobar ali nema nastavke za vanjske antene. Testirao sam ga sa ht unlimited gb na 5g mrezi (1,3, 20 bandovi) sa baznom na optickoj vidljivosti i udaljenosti od 1km i mjerim oko 600 Mbps ali mi nije zgodno drzati router na toj poziciji a i mozda sa antenama mogu vise dobiti.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
16 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Ja sam probao sa jednim SIM-om, probam sa dva kad mi odu gosti sa vikendice za 15-ak dana pa javim.

Starlink is Skynet!
3 godine
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
mjaneci3 kaže...

 

Jel netko probao ovaj Spitz AX (GL-X3000)? Izgleda zanimljivo s dva SIM-a, pa me zanima kako to radi u praksi? Jel se osjeti drop kod prebacivanja i slično...?

 

 

Samo napomena koja se vidi i u linkovima da su oba uređaja koji primaju dva SIM-a ali imaju samo jedan modem, znači samo jedan SIM može biti istovremeno aktivan/spojen na net.

 

U slučaju Teltonike koju koristim (koja isto prima dva SIM-a) ako krepe veza na primarnom SIM-u, ovisno kako je podešen watchdog, unutar 30-60 sekundi prebaci na drugi SIM (mora biti uključen failover).

Dok se čeka to vrijeme, cijeli LAN bude nakratko bez neta što se primijeti ako se u tom trenutku baš surfa, browser/YT/IPTV vrti loading, ako potraje dulje od 30 sekundi neki izbace da nema internetske veze pa ručno refreshaj...

4 mjeseca
offline
4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Pozdrav.

Dal je netko uspio na ZTE MC801a napraviti port forwarding?

Ja pokušavam i neće ide...

Dal netko ima iskustva?

Hvala

 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Koji port pokušavaš forwardati?

7 godina
offline
4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Dali radi nekome ako ga ima naravno, hack od mionono sa youtbea, na zte 7010mc

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
Kakav hack?
11 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

@ddavorin Ako dodamo i onaj Chateau 5G AX koji si mi preporucio, a i ZTE 7010 uz Teltoniku i Spitza kao kandidate, za koji bi se ti odlucio u ovim uvjetima:

Udaljenost od tornja 1.5km (poluopticka vidljivost - krosnja jednog reda drveta udaljena 150m od antene, prekriva vidljivost, ali je na 4G trenutno signal na B818 5 crtica unutar dashboarda

Obavezne vanjske antene - trenutno je par p56, ali mogu ili uzeti panel 4x4 ili dodatni par p60 (mozda i jos jedan ukoliko bude potrebno umjesto p56)

Jedino bitno je da se iz tornja izvuce max brzina - sad dal je za to bitno da antene vanjske mogu poslati i 4g i 5g (ono sto ne moze zte801), vjerujem da je

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.8.2024 18:29 (DGS).
12 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Zte izbaci od ova tri onaj koji ima barem 2.5 gbps lan znači spitz i mikrotik i na kraju koji ti je jeftiniji.. Možeš dodati za 4x4 mimo i p60 uz ove p56 radit će ok.

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.8.2024 20:04 (DDavorin).
12 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Radio dok sam imao 7010

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.8.2024 20:06 (DDavorin).
6 godina
offline
4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Ddavorin evo stigao mi je zte mf 297d piše da lovi trenutno A1 hr 20.0MHz@2600(B7)+20.0MHz@2100(B1)+20.0MHz@1800(B3), da pokušam neku skriptu ili neke druge bandove?

 

https://www.speedtest.net/result/16673120855

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.8.2024 17:07 (dejo74).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
dejo74 kaže...

Ddavorin evo stigao mi je zte mf 297d piše da lovi trenutno A1 hr 20.0MHz@2600(B7)+20.0MHz@2100(B1)+20.0MHz@1800(B3), da pokušam neku skriptu ili neke druge bandove?

 

https://www.speedtest.net/result/16673120855

 

 Možeš pokušati ali ovo je najbolja agregacija jer B20 ima manje brzine tako da ne bi dobio ništa sa agregacijom sa B20

 

Usput kupujem ako su nekome višak ili ih je dobio na poklon ,a ne trebaju mu

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.8.2024 17:53 (DDavorin).
7 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
DDavorin kaže...

Radio dok sam imao 7010

 Može tutorial kako napraviti i dali igra ulogu koji je firmware gore

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice