4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

poruka: 3.435
|
čitano: 1.385.658
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Davorin kaj veliš na ovo https://www.satshop.fi/huawei-h158-381-5g-cpe-pro-5-5g-4g-modem-dual-band-7-2gbps-wifi-2-port-router-unlocked.html

 

Novo je jedan 2.5Gbit ethernet port i puno brži wifi, ostaje pitanje jesu li konačno složili više agregacija,javi ako ga nabaviš iako cijena je vesela i nema priključke za vanjske antene.

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.7.2023 12:14 (JohnMatrix).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Mislim da je sve isto što se tiče agregacija pošto i dalje je balong chipset kao i u ostalim H modelima. Jedino poboljšanje je Wifi 6 i jedan od LAN portova ima 2.5Gbps brzinu.

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.7.2023 16:04 (DDavorin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Izgleda da je to sve za ovu godinu od n78 SA samo Istra tih cca desetak tornjeva n78. Prošao Split sva tri operatera i nema ništa od SA trenutno sa Šolte pratim razvoj situacije u Splitu što se tiče n78 SA

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.7.2023 19:16 (DDavorin).
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Pulu jos nisam cijelu prosao, tako da moguce da ih ima jos, za vikend bio u Poreču i zaboravio skenirati.

4 godine
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Poreč i to na A1 ima stoposto nekoliko n78. Susjedu radi na n78 bez problema brzina do 200 mbps, kod mene 20 m dalje nula bodova. Treba mapirati.
Nije mi jasno zbog čega ih ne mapiraju isp, zašto ih kriju?
Pitam szk gdje imaju 5G na n78 u mojoj okolini, te službe nemaju pojma, niti ti mogu pomoći. Nude pomoć da ti šalju tehničara, ali kada započneš priču o 5G zaista nisu u stanju pomoć.
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.7.2023 18:12 (Rocki).
3 godine
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Rocki kaže...
Poreč i to na A1 ima stoposto nekoliko n78. Susjedu radi na n78 bez problema brzina do 200 mbps, kod mene 20 m dalje nula bodova. Treba mapirati.
Nije mi jasno zbog čega ih ne mapiraju isp, zašto ih kriju?
Pitam szk gdje imaju 5G na n78 u mojoj okolini, te službe nemaju pojma, niti ti mogu pomoći. Nude pomoć da ti šalju tehničara, ali kada započneš priču o 5G zaista nisu u stanju pomoć.

 

Jel to A1 5G NSA ili SA?

 

To je bitna razlika, puštaju svi N78 NSA koji ide ustvari preko 4G a ovo što mapiraju kod HT-a u Istri je baš 5G SA.

 

Uostalom, imate par stranica prije moje upute, uključite si na mobu "NR only" i mapirajte pa da ih vidimo na karti ako A1 stvarno pušta 5G SA u Poreču :)

 

SZK inače nije baš educiran u detalje, to treba pitati tehničku i to na mail, gdje će vjerojatno odgovoriti netko tko se bolje razumije u tematiku...

4 godine
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Tirkiz - išao kod susjeda i vidio zaista da je na A1 5G ali NSA sa 100 bandwicha (5 puta jače od bilo koje druge frekvencije). Inače, frekv imaju bandwich najviše 20. Kod A1 5G je ograničena brzina, može ići max do 200 mbps. Sa samo jednom crtom jačine signala download skače na 200 mbps i to ujutro, popodne, navečer i noću. Upload je na cca 60. Stabilan signal i brzina te nizak ping (10-15). Ako ovo potraje susjed može bit zadovoljan.
Kod mene 20 m dalje sve isto od opreme brzina ujutro na 4G do tamo 17.00 oko 30 mbps navečer do poslije 23 sata od 1-4 mbps.
5G nula, nema signala, šetao krovom 8 m lijevo-desno, jok, katastrofa.
Nemam UO i mogu izaći slobodno, vidjeti ćemo nakon sezone, možda iskrsne neko bolje rješenje.
Susjedovi rezultati:

https://www.speedtest.net/my-result/a/9405330136
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.7.2023 16:46 (Rocki).
3 godine
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Rocki kaže...
Tirkiz - išao kod susjeda i vidio zaista da je na A1 5G ali NSA sa 100 bandwicha (5 puta jače od bilo koje druge frekvencije). Inače, frekv imaju bandwich najviše 20. Kod A1 5G je ograničena brzina, može ići max do 200 mbps. Sa samo jednom crtom jačine signala download skače na 200 mbps i to ujutro, popodne, navečer i noću. Upload je na cca 60. Stabilan signal i brzina te nizak ping (10-15). Ako ovo potraje susjed može bit zadovoljan.
Kod mene 20 m dalje sve isto od opreme brzina ujutro na 4G do tamo 17.00 oko 30 mbps navečer do poslije 23 sata od 1-4 mbps.
5G nula, nema signala, šetao krovom 8 m lijevo-desno, jok, katastrofa.
Nemam UO i mogu izaći slobodno, vidjeti ćemo nakon sezone, možda iskrsne neko bolje rješenje.
Susjedovi rezultati:

www.speedtest.net/my-result/a/9405330136

 

 

Da, svi puštaju N78 5G NSA sa bandwidthom 100 MHz (to lako vidiš i u aplikaciji NetMonster na mobu kada staviš taj SIM u mob), brzine idu i do dva gigabita sa tarifom koja nema limitiranu brzinu i ako je toranj spojen na optiku i nema previše opterećenja :)

 

Da, tvoj susjed koristi A1 5G Homebox koji ima limitiranu brzinu, prave brzine testiraš nekom običnom tarifom za mob.

Evo kod mene jučer u Ogulinu gigabit na mobu sa tarifom A1 Spikalica: https://www.speedtest.net/result/a/9405416479

 

A to što ne loviš A1 5G 20 m dalje od susjeda, pitanje je di je taj toranj koji emitira N78 NSA, prepreke između, možda bi ga sa vanjskim antenama ulovio...

N78 je frekvencija 3,6 GHz i ima kratak domet (idealno pokriva 500 m, max možda 1 km) i osjetljiva je na svakakve prepreke, zato telekomi moraju dizati hrpe malih tornjeva za N78 pokrivenost (a još se i narod buni).

 

Kad i A1 počne puštati prave 5G SA tornjeve, već ćemo ih mi uloviti na cellmapperu ;)

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.7.2023 11:32 (Tirkiz).
4 godine
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Da, ja i susjed udaljeni smo podjednako od dvije bazne 2 km. zračne linije koji imaju n78. Inače taj N78 (na 3.511 Ghz) ako ga uhvatiš je ok, ne treba mi niš bolje. Stabilan, dovoljno jak za moje potrebe.
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.7.2023 9:39 (Rocki).
9 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Može li mi netko objasniti kako funkcioniraju te CA agregacije na MF289F modemu?

Znam da se mogu odrediti kanali koji će se agregirati sa onim javascriptom u browseru. Ako stavim na AUTO onda će agregirati sve kanale?

Kako određuje koji je glavni kanal a koji su pridruženi? Po jacini signala ili? Onda bi uvijek uzeo B20 jer je najjači signal?

Ako taj B20 ima slab download i upload jer je hrpa turista na njemu onda bi mi samo smetao u agregaciji i bilo bi bolje bez njega?

To pitam zato da vidim bi li maknuo one prune fajlove u VF Ita firmware-u. Može li se desiti da mi nakon toga radi slabije jer mu smeta taj B20?

Čitao sam i da operateri gase neke frekvencije po noći pa onda sve ode kvragu. Bi li onda ipak bilo najbolje držati lock na automatskom?

 

 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
ircro kaže...

Može li mi netko objasniti kako funkcioniraju te CA agregacije na MF289F modemu?

Znam da se mogu odrediti kanali koji će se agregirati sa onim javascriptom u browseru. Ako stavim na AUTO onda će agregirati sve kanale?

Kako određuje koji je glavni kanal a koji su pridruženi? Po jacini signala ili? Onda bi uvijek uzeo B20 jer je najjači signal?

Ako taj B20 ima slab download i upload jer je hrpa turista na njemu onda bi mi samo smetao u agregaciji i bilo bi bolje bez njega?

To pitam zato da vidim bi li maknuo one prune fajlove u VF Ita firmware-u. Može li se desiti da mi nakon toga radi slabije jer mu smeta taj B20?

Čitao sam i da operateri gase neke frekvencije po noći pa onda sve ode kvragu. Bi li onda ipak bilo najbolje držati lock na automatskom?

 

 

To je sa IT firmwareom? Ne znam.

Imaš na 10-tak stranica prije prepisku između mene i još nekih forumaša kada sam koristio isti taj MF289F ali sa Vodafone DE firmware, tada je radio često samo 2CA zato što radi i 2CA upload, nismo ga uspjeli natjerati na 4CA DL a 3CA DL je sam vrlo vrlo rijetko radio kada nije agregirao 2CA upload...

 

Lockanje ćelije nije podržano, možda nije ni kod tebe, samo možeš setirati bandove ili ostaviti AUTO da sam bira preko browser skripte.

Ako i kojim čudom imaš lockanje ćelije, obično ako je main ćelija ugašena routeri se prebace na 3G dok se ne upali (ako podržavaju 3G) što je često nezgodno ako je lockana ćelija ugašena cijelu noć pa bude spor net preko 3G-a.

 

Kako ih bira, na AUTO kod mene je birao stalno više frekvencije u 2CA, npr. B1+B3 jer je sa vanjskim antenama imao najjači signal (na selu sam di nema B7).

B20 ili B28 je prerijetko uzeo "u obzir" kod agregacija kod mene :D

 

9 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Da, to je ovaj sa talijanskim FW.

Mogu mu sad maknuti blokadu prije nego što idem na more ali nisam siguran može li ga to poremetiti. Prema ovome što ti kažeš, taj B20 mi ni ne treba?

Nema cell lock na njemu, samo band lock.

3 godine
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Pa vidi.

Kod mene je već samo na B1+B3 sa vanjskim antenama na HT-u davao 200-250/110 Mbps pa se nisam uopće žalio :D

 

Problem ti može biti ako se nađeš na mjestu di rade samo B3 i B20 (A1 najčešće) pa si onda zakinut za jedan band pošto ti IT firmware ne podržava B20

9 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Tirkiz kaže...

Pa vidi.

Kod mene je već samo na B1+B3 sa vanjskim antenama na HT-u davao 200-250/110 Mbps pa se nisam uopće žalio :D

 

Problem ti može biti ako se nađeš na mjestu di rade samo B3 i B20 (A1 najčešće) pa si onda zakinut za jedan band pošto ti IT firmware ne podržava B20

 A1 sigurno neću koristiti jer imaju očajan signal na lokaciji na koju idem a ni nemaju pravi flat. Za početak sam uzeo HT visiting Croatia SIM sa 10 dana flata.

Prema cellmapperu tamo ima B1, B3, B20 i B28 na tornju. Vanjske antene nemam pa ih ni neću koristiti. U vezi tih antena, talijani su se tamo nešto uzjebali na svom forumu da s njima ne radi MIMO i da im bude bolji signal kad ih spoje ali manji dl/ul. Tebi je radio dobro s antenama? Koje antene si koristio?

3 godine
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Aha.
Imas iste bandove kao i kod mene.

Iskra P-56 MIMO vanjske, 3 km udaljen toranj, cista opticka vidljivost.

Prvo testiraj sa njegovim integriranim antenama, znaju bolje loviti slab signal od ostalih routera sa integriranim antenama i dati malo bolji DL

Mozda ti bude i radio 3CA 1+3+28
11 godina
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Pozdrav svima,

imam pitanje, tek sam malo počeo proučavat ovu temu pa se nadam da ne pitam bedastoće. Uglavnom uzeo bi TP-LINK Archer MR400 pa me zanima ima li smisla uzet kabel pa odvući ove antene koje se dobiju s njim na neko bolje mjesto. Konkretno smo između dva tornja i ovaj bliži na koji se većinom hvata je iza cijele kuće pa razmišljam ako stavim na bolju poziciju bolji će signal bit.

EDIT: jel se isplati možda dat 30ak e više za Huawei B535-333 LTE CAT7? s njim se jedino ne dobe antene
Poruka je uređivana zadnji put pet 21.7.2023 16:26 (crveni34).
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
crveni34 kaže...
Pozdrav svima,

imam pitanje, tek sam malo počeo proučavat ovu temu pa se nadam da ne pitam bedastoće. Uglavnom uzeo bi TP-LINK Archer MR400 pa me zanima ima li smisla uzet kabel pa odvući ove antene koje se dobiju s njim na neko bolje mjesto. Konkretno smo između dva tornja i ovaj bliži na koji se većinom hvata je iza cijele kuće pa razmišljam ako stavim na bolju poziciju bolji će signal bit.

EDIT: jel se isplati možda dat 30ak e više za Huawei B535-333 LTE CAT7? s njim se jedino ne dobe antene

 

Sviđa mi se tvoj plan,još ako uspiješ nabaviti 5-10m stup za zastavu(ima onu sajlu na stupu),zabiješ ga iza kuće,učvrstiš antenice na sajlu i ako se ukućani žale na brzinu neta ti sa sajlom dižeš antenice gore dolje dok piješ kavicu na terasi iza kuće sve dok ne nađeš idealnu poziciju za antene.Obavezno pošalji slike ako to složiš.

Problem ti je kaj će te stup vjerojatno ispast više od 30 eura pa ti se više isplati nabaviti Huawei B535 ruter.

 

EDIT:Ako se ipak odlučiš za Tp-Link probaj im poslati upit da ti pošalju i stup ako imaju viška kad već kupuješ ruter,ako ti pošalju stup obavezno javi i svom poštaru jer ako dostavlja sa motorom da se ipak malo bolje pripremi za tvoju dostavu.

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.7.2023 0:50 (JohnMatrix).
13 godina
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Moze netko pozicionirati ova 2 tornja?

Hvala
call of duty mw2
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
crveni34 kaže...
Pozdrav svima,

imam pitanje, tek sam malo počeo proučavat ovu temu pa se nadam da ne pitam bedastoće. Uglavnom uzeo bi TP-LINK Archer MR400 pa me zanima ima li smisla uzet kabel pa odvući ove antene koje se dobiju s njim na neko bolje mjesto. Konkretno smo između dva tornja i ovaj bliži na koji se većinom hvata je iza cijele kuće pa razmišljam ako stavim na bolju poziciju bolji će signal bit.

EDIT: jel se isplati možda dat 30ak e više za Huawei B535-333 LTE CAT7? s njim se jedino ne dobe antene

 

Radije kupi Huawei B535-333 LTE CAT7, ima dvije agregacije i može dati veće brzine od tog Archera koji je Cat4.

 

Te 4G omni antenice kao kod Archera nisu nešto, svatko tko hoće veće brzine mobilnog interneta će gledati kasnije kupiti vanjske usmjerene Iskre P-56 MIMO i montirati ih :)

3 godine
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
cod__kiLL3r kaže...
Moze netko pozicionirati ova 2 tornja?

Hvala

 

Tri su ti crvena tornja, jedan ne vidiš :D

 

Treba još mapirati okolo-naokolo da se prikupi više podataka, pogotovo za eNB ID 550835 i 550861, jer je to izgleda mapirano u zatvorenom prostoru ili u malom dvorištu.

 

Ovaj eNB ID 550861 na B7 je otkriven i last seen u istom danu, fali puno podataka, mapirati šire po gradu

11 godina
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Hvala ti puno na odgovoru. Za CAT7 sam zano da je bolji huawei al ovo za agregacije nisam. Ma gledam i ja već te antene al za početak ću pokušati samo s ruterom, a onda dogodine nabacit i antene.

 

Fora je kaj je, to sam zab napisat prije, jako veliko opterećenje pa me zanima hoće li te antene bar malo ublažit tj dić brzine (milim na antene koje si mi predložio). Znam da ak je opterećenje vjerojatno i pored tornja banana al ak se eliminiraju ostali problemi poput lošeg signala trebalo bi bit bolje zar ne?

 

JohnMatrix ne znam samo jel smijem ovdje pitat ili da ti u DM pošaljem pitanje, kak se mješa beton i koji uzet. Ima neki poseban za stupove za antene ili?

 

 

 

 

 

 

4 godine
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
crveni34 kaže...

Hvala ti puno na odgovoru. Za CAT7 sam zano da je bolji huawei al ovo za agregacije nisam. Ma gledam i ja već te antene al za početak ću pokušati samo s ruterom, a onda dogodine nabacit i antene.

 

Fora je kaj je, to sam zab napisat prije, jako veliko opterećenje pa me zanima hoće li te antene bar malo ublažit tj dić brzine (milim na antene koje si mi predložio). Znam da ak je opterećenje vjerojatno i pored tornja banana al ak se eliminiraju ostali problemi poput lošeg signala trebalo bi bit bolje zar ne?

 

JohnMatrix ne znam samo jel smijem ovdje pitat ili da ti u DM pošaljem pitanje, kak se mješa beton i koji uzet. Ima neki poseban za stupove za antene ili?

 

 

 

 

 

 

Nisam ti se ni zahvalio ali si me vrhunski zabavio onaj dan sa antenama od Tp-Linka tak da hvala ti.

Vrijeme je za jedan ozbiljniji odgovor,prvo testiraj sve tri mreže sa nekim (ne prestarim mobitelom) da vidiš koje brzine dobivaš na kojoj mreži.

Ako su ti u kući loše brzine onda ti treba neka varianta kao ZTE MC7010 koji se montira vani na antenski stup(ne mora biti verzija za zastavu).

Ako su brzine ok onda ruteri ovisno koliko misliš potrošiti,B535 je početna verzija a ZTE MF289F ti je najbolja verzija za 4G, za 4G/5G ZTE MC801a ili ZTE MC888.

E sad ja osobno bi radije kupio 5G ruter da si miran duže vrijeme.

Finska stranica u linku pa si pogledaj otprilike cijene.

https://www.satshop.fi/4g/4g-5g/4g-modems.html?product_list_dir=desc&product_list_order=price

 

A za beton za stup obični beton ti je dovoljan.

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.7.2023 19:32 (JohnMatrix).
3 godine
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Da, mobom testiraj sva tri telekoma

 

Kod vanjskih antena ti je dobro što ih možeš usmjeravati pa tako možda pogoditi toranj koji je manje opterećen i daje bolje brzine

 

Ja sam počeo sa B535 bez vanjskih, pa sa vanjskima P-56 koje su mi dale veće brzine ali mi je bio potreban još veći upload pa sam išao na ZTE MC289F koji sa vanjskima na HT-u daje samo na dvije agregacije 200/100 Mbps, ali puštam 2K@25FPS livestream sa kamera koji je prezahtjevan za taj ZTE pa sam prešao na Teltonika RUTX50 koji hendla velik data promet bez ikakvog rušenja i zblesiranja.

 

Još sam i zaboravio staviti svoju recenziju Teltonike RUTX50  - budem drugom prilikom...

 

Kad ste se već ulovili stupa - pošto ima veze sa temom za mobilni net, evo stup koji sam ja dignuo prije dvije godine kod sebe na selu 

 

Betonsko postolje - obični beton, 3-4 vreće, promjera 1x1 m, dubina 60 cm u kojoj je plastična cijev, imao sam viška armature pa je armirani i uzemljeno.

2x cijev pocinčana 5/4" (vanjski promjer oko 4 cm), duljine 6 m stavljene paralelno da gornju cijev mogu dizat/spuštati po potrebi - max visina do 10,5 m.

Sve učvršćeno sajlama tako da niti orkanski vjetar ne drma taj stup.

Uzemljeno.

 

Na vrhu stupa su Iskre P-60 MIMO koje gledaju na glavni HT toranj udaljen 3 km te Iskre P-56 MIMO (te su mi bile prve koje sam kupio) gledaju na drugi 9 km udaljeni HT toranj.

Kada rikne glavni toranj ili brzine postanu teški fail, prespojim kabele na drugi toranj, nema potrebe okretati antene :D

Ujedno sam spreman za 5G na N78

 

Kamere su za 24/7 livestream na YT, HT-u uredno cuclam 10+ TB na mjesec mobilnog neta (tarifa HT Simpa Internet tjedan) ;)

 

Speedtest na B1+B3+B20+B3/B28 - oko 360/100 Mbps:

https://www.speedtest.net/result/c/c5c5ab7c-82e8-47a7-b10d-72f8ab7ce33f

 

Teltonika radi i B3+B3+B20+B28 agregaciju, a za 5CA moram postaviti sve 4 antene na isti toranj jer HT pušta 4x4 MIMO, uskoro update ;)

 

 

ZADNJI EDIT: update speedtest slike i linka

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.3.2024 9:12 (Tirkiz).
4 godine
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Svaka čast,bolji stup za mobilni net nisam još vidio.

 
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Tirkiz kaže...

Da, mobom testiraj sva tri telekoma

 

Kod vanjskih antena ti je dobro što ih možeš usmjeravati pa tako možda pogoditi toranj koji je manje opterećen i daje bolje brzine

 

Ja sam počeo sa B535 bez vanjskih, pa sa vanjskima P-56 koje su mi dale veće brzine ali mi je bio potreban još veći upload pa sam išao na ZTE MC289F koji sa vanjskima na HT-u daje samo na dvije agregacije 200/100 Mbps, ali puštam 2K@25FPS livestream sa kamera koji je prezahtjevan za taj ZTE pa sam prešao na Teltonika RUTX50 koji hendla velik data promet bez ikakvog rušenja i zblesiranja.

 

Još sam i zaboravio staviti svoju recenziju Teltonike RUTX50  - budem drugom prilikom...

 

Kad ste se već ulovili stupa - pošto ima veze sa temom za mobilni net, evo stup koji sam ja dignuo prije dvije godine kod sebe na selu 

 

Betonsko postolje - obični beton, 3-4 vreće, promjera 1x1 m, dubina 60 cm u kojoj je plastična cijev, imao sam viška armature pa je armirani i uzemljeno.

2x cijev pocinčana 5/4" (vanjski promjer oko 4 cm), duljine 6 m stavljene paralelno da gornju cijev mogu dizat/spuštati po potrebi - max visina do 10,5 m.

Sve učvršćeno sajlama tako da niti orkanski vjetar ne drma taj stup.

Uzemljeno.

 

Na vrhu stupa su Iskre P-60 MIMO koje gledaju na glavni HT toranj udaljen 3 km te Iskre P-56 MIMO (te su mi bile prve koje sam kupio) gledaju na drugi 9 km udaljeni HT toranj.

Kada rikne glavni toranj ili brzine postanu teški fail, prespojim kabele na drugi toranj, nema potrebe okretati antene :D

Ujedno sam spreman za 5G na N78

 

Kamere su za 24/7 livestream na YT, HT-u uredno cuclam 4+ TB na mjesec mobilnog neta ;)

 

 To je to, pobjeda na sistemom! :D

13 godina
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Može li netko locirati i postaviti ove tornjeve.

Hvala
call of duty mw2
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Tirkiz 

 

Sta sa ovom Unlimited GB tarifom moras stlati sms-ove nakon određene potrošnje, ako da, kako si to rijesio?

Imam B818 i mislim da je postojala neka skripta bas za to sms produzavanje.

 

 
1 0 hvala 1
3 godine
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
dlibreman kaže...

Tirkiz 

 

Sta sa ovom Unlimited GB tarifom moras stlati sms-ove nakon određene potrošnje, ako da, kako si to rijesio?

Imam B818 i mislim da je postojala neka skripta bas za to sms produzavanje.

 

 

Koristim Teltonika router, taj ima javno dokumentirani API i jednostavno preko URL-a dobiješ popis SMS-ova iz routera.

Pošto imam vlastiti server doma sam sam si isprogramirao PHP CURL skriptu koja u tom popisu pronađe SMS od HT-a i pošalje SMS za brzinu te stavio u cronjob da se vrti svakih pola sata.

I automatika radi svoje mjesecima a trošim i 4 TB na mjesec, server dnevno šalje 3-4 SMS-a za brzinu.

 

 

Za Huawei imaš https://github.com/Salamek/huawei-lte-api a za automatsko slanje SMS-a za brzinu kod naših telekoma vidi skriptu od našeg forumaša srcipesak https://github.com/ngarafol/huawei-sms :)

 

 

NAPOMENA: Za sve ove skripte morate imati neki Linux PC/server koji će biti upaljeni 24/7, spojen na router i vrtjeti ove skripte.

14 godina
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Pozdrav svima,
Čitao sam zadnjih 20 str ali kako mi je ovo novo molim pomoć.
Uglavnom kući sam izmjerio preko mobitela brzinu oko 170Mb cca, a preko routera B535 oko 50 Mb(samo podešen APN) Da li bi on mogao iste brzine imati kao mob ili treba boljj router?

Buni me jer piše da na ovom tornju ima tih 4 "agregacije ili banda" a 535 radi na 2? Kako sam razumio moram skinuti ctrlhua i onda nekako podesiti te agregacije?
Isprike na pitanjima ali zanimljivo mi je ovo, sad kući imam preko lokalnog neta 20 Mb i naravno da bi htio skoro 10 puta veću brzinu ako mogu. Imam preko Telemach sim. Hvala ako netko odg, slike su dolje. Lijep pozdrav

 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
ToNi185 kaže...
Pozdrav svima,
Čitao sam zadnjih 20 str ali kako mi je ovo novo molim pomoć.
Uglavnom kući sam izmjerio preko mobitela brzinu oko 170Mb cca, a preko routera B535 oko 50 Mb(samo podešen APN) Da li bi on mogao iste brzine imati kao mob ili treba boljj router?

Buni me jer piše da na ovom tornju ima tih 4 "agregacije ili banda" a 535 radi na 2? Kako sam razumio moram skinuti ctrlhua i onda nekako podesiti te agregacije?
Isprike na pitanjima ali zanimljivo mi je ovo, sad kući imam preko lokalnog neta 20 Mb i naravno da bi htio skoro 10 puta veću brzinu ako mogu. Imam preko Telemach sim. Hvala ako netko odg, slike su dolje. Lijep pozdrav

 

Čitaj više od 20 stranica :D

 

Mobovi mogu do 5+ agregacija, B535 samo dvije, dakle imat će manje brzine od moba.

 

Probaj browser skriptu za taj router i ručno ga natjeraj na agregacije poput 1+7 ili 1+3 ili 3+7, možda upregne i 100-tinjak Mbps ako Telemach tornjevi nisu zagušeni.

Testiraj i pojedinačno svaki band kakve brzine daje, bez agregacija.

 

Browser skriptu nađi ovdje, unutra ti je i video kako se to u browseru pokrene, jednostavno je i lakše:

https://drive.google.com/file/d/1RlfNCP9z_Qvz0kx4wlxJxMu9GMQCPDVd/view

 

Ja sam u prošlosti sa tim B535 znao na agregaciji 1+3 ili 3+3 dobivati 150/50 Mbps

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.8.2023 7:35 (Tirkiz).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice