4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

poruka: 3.435
|
čitano: 1.385.403
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
23 mjeseca
protjeran
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Hitno mi treba preporuka za 4G router, do 100 eur max, moram ga danas/sutra kupiti. Poželjno je da ga ima u dućanu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Za Huawei/zte se raspitat kod operatera ako koji nudi u slobodnoj prodaji ili po zalagaonicama, oglasima. U dućanima ima raznih tp i d-linkova npr. TP-Link TL-MR6400. Al ti su dosta lošiji od huaweija.

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Dobar dan svima, zanima me vaše mišljenje o sljedećem ruteru; ZTE Homebox MF297D Cat12 koji nude u A1. 

 

Treba mi nešto za 4g, nisam upoznat sa različitim opcijama koje se nude.

 

Hvala.

 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
_Ares1 kaže...

Dobar dan svima, zanima me vaše mišljenje o sljedećem ruteru; ZTE Homebox MF297D Cat12 koji nude u A1. 

 

Treba mi nešto za 4g, nisam upoznat sa različitim opcijama koje se nude.

 

Hvala.

 

Izgleda dobar router, vidim na youtubeu talijanskog korisnika da ima i cell lock pored band locka (ZTE browser skripta), iako nisam nigdje na našim forumima našao dal je to netko i testirao na A1 firmwareu.

 

Uzimaj.

 

Uz napomenu da sada kako ide ljeto, brzine mogu biti koma kada navale turisti.

6 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

koliko košta taj zte mf297d,samo uređaj?

vidim nekorišten na ebayu oko 50eura + 15€ shipping iz italije

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 mjeseci
neaktivan
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Pozdrav, trebam preporuku za internet i router za koji bi se koristio preko ljeta za apartmane. Trebao bi pokriti 3 apartmana u kući. Opcije su A1 4G Homebox ili 5G internet s obzirom da nemaju ugovornu obvezu. Zna li netko reći koji bi kako hvatao signal u Sukošanu na adresi Podvornica 7 i u slučaju 4G Homeboxa je li router kojega sada nude zte mf297d cat12 ok ili bi li možda zte mf286 s dvije antenice bio dovoljan? Nisam sigurna gdje je najbliži toranj i koliko znam nemam optičku vidljivost (trenutno nisam na lokaciji pa ne mogu potvrditi). Hvala

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Hm, u A1 ga nude za 120eura, mora da je neka pozlaćena verzija .

15 mjeseci
neaktivan
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Teta u A1 centru ga je ponudila za 100€, na web shopu mislim da je 111 što je i dalje previše ako uzmemo u obzir talijanske s eBaya za duplo manje. Nego, zanima me bi li ZTE MF286 poslužio svrsi za dva mjeseca korištenja u Sukošanu i pokrio 3 apartmana?

 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
jezh_mali kaže...

Pozdrav, trebam preporuku za internet i router za koji bi se koristio preko ljeta za apartmane. Trebao bi pokriti 3 apartmana u kući. Opcije su A1 4G Homebox ili 5G internet s obzirom da nemaju ugovornu obvezu. Zna li netko reći koji bi kako hvatao signal u Sukošanu na adresi Podvornica 7 i u slučaju 4G Homeboxa je li router kojega sada nude zte mf297d cat12 ok ili bi li možda zte mf286 s dvije antenice bio dovoljan? Nisam sigurna gdje je najbliži toranj i koliko znam nemam optičku vidljivost (trenutno nisam na lokaciji pa ne mogu potvrditi). Hvala

 

Na dobroj si lokaciji, imaš A1 tornjeve sa 5 bandova

 

Ako uzmeš ZTE MF297D cat12 imat ćeš veće brzine i veći upload nego sa ZTE MF286 cat6.

Male antenice su uglavnom beskorisne, za pravo pojačanje signala i brzine uvijek biramo vanjske usmjerene antene kao Iskra P-56 MIMO ali to sada ne trebaš, oba tornja su ti blizu i trebala bi imati super signal ako nije previše zgrada i drugih smetala.

 

Tri apartmana su prevelik prostor (koliko su uopće veliki?), najvjerojatnije ćeš trebati investirati u WiFi mesh za proširiti WiFi signal u svaki apartman

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.6.2023 18:59 (Tirkiz).
15 mjeseci
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Hvala na odgovoru. Nisam bila sigurna u tornjeve i da li da razmatram tu opciju.

Sukošan je ravan i nizak i nema visokih objekata, uglavnom su sve kuće podjednakih visina.

Apartmani nisu preveliki, 40-ak kvadrata, dva jedan do drugoga i treći iste veličine iznad njih. Vjerojatno je nategnuto pa ako bude potrebe ići ćemo sa meshom.

Mislim da ćemo ove godine probati sa 4G Homeboxom i MF297D cat12 sa eBaya, a sljedeće možda probati sa 5G s obzirom da se čeka instalacija, a naravno malo smo kratki sada s vremenom.

6 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
jezh_mali kaže...

Teta u A1 centru ga je ponudila za 100€, na web shopu mislim da je 111 što je i dalje previše ako uzmemo u obzir talijanske s eBaya za duplo manje. Nego, zanima me bi li ZTE MF286 poslužio svrsi za dva mjeseca korištenja u Sukošanu i pokrio 3 apartmana?

 nevalja taj 286 niš radje neki huawei 535 ili bar 525 to je majka za ovaj zte!

15 mjeseci
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
dejo74 kaže...
jezh_mali kaže...

Teta u A1 centru ga je ponudila za 100€, na web shopu mislim da je 111 što je i dalje previše ako uzmemo u obzir talijanske s eBaya za duplo manje. Nego, zanima me bi li ZTE MF286 poslužio svrsi za dva mjeseca korištenja u Sukošanu i pokrio 3 apartmana?

 nevalja taj 286 niš radje neki huawei 535 ili bar 525 to je majka za ovaj zte!

 Je li huawei 535 bolji i od mf297d? Za slične novce mogu naći oba pa koji bi bio preporuka?

3 godine
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
jezh_mali kaže...
dejo74 kaže...
jezh_mali kaže...

Teta u A1 centru ga je ponudila za 100€, na web shopu mislim da je 111 što je i dalje previše ako uzmemo u obzir talijanske s eBaya za duplo manje. Nego, zanima me bi li ZTE MF286 poslužio svrsi za dva mjeseca korištenja u Sukošanu i pokrio 3 apartmana?

 nevalja taj 286 niš radje neki huawei 535 ili bar 525 to je majka za ovaj zte!

 Je li huawei 535 bolji i od mf297d? Za slične novce mogu naći oba pa koji bi bio preporuka?

 

Huawei B535 je Cat7 router, može na download strani raditi najviše dvije agregacije (frekvencije) dok na upload strani ne podržava agregacije.

Ima WiFi 2,4 i 5 GHz do ac (WiFi 5).

 

ZTE MF297D je Cat12/13, na download strani podržava tri agregacije a na upload strani dvije što znači veće brzine Interneta.

Ima WiFi 2,4 i 5 GHz do ax (WiFi 6).

 

Za ZTE MF297D nije nitko priložio testiranje ali prema specifikaciji je bolji od Huawei B535 ako je već cijena gotovo ista.

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.6.2023 11:13 (Tirkiz).
6 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Slažem se da je u teoriji bolji taj mf297d, makar 535 koristim već 2 godine bez greške i po noći ide mi download preko 200mbit/s, plus stabilan i jak wifi nikad ne zablesira
15 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Čisto da napišem koje slovo (nisam dugo), koristim ZTE mf289f već oko 2 godine, ruter radi tako kao i da ga nema.

Što znaći nikakvih problema oko njegovog rada, imao sam i 818 kod kojeg se tu i tamo moralo ponekad resetirati veza znao se zablesati doduše rijetko ali događalo se.

Na mreži sam A1 nema 5g u mjestu ima jedan odašiljač (1,8km) ispočetka je imao sve 4 agregacije (isključili su 2600mhz, štednja), vanjske antene imam od prvog dana (panelke 2x10m kabla).

Brzina varira kao i svagdje na mobilnoj mreži ali uglavnom je dobra. I da dodam ruter je brandiran od njemačkog vodafona.

Ako ko dođe u priliku ga kupiti / moja preporuka.

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.6.2023 13:40 (lord22).
 
1 0 hvala 0
9 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Stigao mi jutros MF289F sa firmware-om od talijanskog Vodafone-a. Ne znam koja je razlika u odnosu na njemački Vodafone.

Spojio sam ga u stanu u ZG, signal -94dbm, HT Simpa kartica. Agregirao je B1+B3 a speed test daje 100/55. To je dobro za tako slab signal?

Koju skriptu trebam koristiti da isprobam ostale agregacije?

 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
ircro kaže...

Stigao mi jutros MF289F sa firmware-om od talijanskog Vodafone-a. Ne znam koja je razlika u odnosu na njemački Vodafone.

Spojio sam ga u stanu u ZG, signal -94dbm, HT Simpa kartica. Agregirao je B1+B3 a speed test daje 100/55. To je dobro za tako slab signal?

Koju skriptu trebam koristiti da isprobam ostale agregacije?

 

Pisali smo puno već o tom routeru :)

 

Brzine su ti super.

Ostale agregacije će ti vjerojatno dati lošije brzine ali slobodno se igraj. Isprobaj i B7.

 

Koristi ZTE browser skriptu: https://drive.google.com/file/d/1Bojd1tgX9oU4DO2A5BDvv5VkxaLXRMic/view (ova je za ZTE 286 ali radi i sa 289F)

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.6.2023 20:35 (Tirkiz).
9 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Tirkiz kaže...
ircro kaže...

Stigao mi jutros MF289F sa firmware-om od talijanskog Vodafone-a. Ne znam koja je razlika u odnosu na njemački Vodafone.

Spojio sam ga u stanu u ZG, signal -94dbm, HT Simpa kartica. Agregirao je B1+B3 a speed test daje 100/55. To je dobro za tako slab signal?

Koju skriptu trebam koristiti da isprobam ostale agregacije?

 

Pisali smo puno već o tom routeru :)

 

Brzine su ti super.

Ostale agregacije će ti vjerojatno dati lošije brzine ali slobodno se igraj. Isprobaj i B7.

 

Koristi ZTE browser skriptu: https://drive.google.com/file/d/1Bojd1tgX9oU4DO2A5BDvv5VkxaLXRMic/view (ova je za ZTE 286 ali radi i sa 289F)

Do kada vrijedi agregacija koju postavim sa skriptom, do reboota ili? Je li vrijednost AUTO defaultna, kao prije korištenja skripte?

Nisam uspio dobit ništa brže na ovoj lokaciji, vidjet ćemo na moru gdje ima manje baznih.

12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
ircro kaže...

Stigao mi jutros MF289F sa firmware-om od talijanskog Vodafone-a. Ne znam koja je razlika u odnosu na njemački Vodafone.

Spojio sam ga u stanu u ZG, signal -94dbm, HT Simpa kartica. Agregirao je B1+B3 a speed test daje 100/55. To je dobro za tako slab signal?

Koju skriptu trebam koristiti da isprobam ostale agregacije?

 Na tom routeru sa IT FW od Vodafona ne radi agregacija sa B20 dok sa DE FW radi. Ostalo je sve isto.

9 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
DDavorin kaže...
ircro kaže...

Stigao mi jutros MF289F sa firmware-om od talijanskog Vodafone-a. Ne znam koja je razlika u odnosu na njemački Vodafone.

Spojio sam ga u stanu u ZG, signal -94dbm, HT Simpa kartica. Agregirao je B1+B3 a speed test daje 100/55. To je dobro za tako slab signal?

Koju skriptu trebam koristiti da isprobam ostale agregacije?

 Na tom routeru sa IT FW od Vodafona ne radi agregacija sa B20 dok sa DE FW radi. Ostalo je sve isto.

Da, gledao sam jučer na talijanskom forumu. Stavili su nekakvu blokadu za B20 koja se može maknuti brisanjem nekih fajlova preko serijske konzole ali ja nažalost nemam opremu za spajanje na konzolu i ne isplati mi se kupovati samo za to.

Navodno može i Openwrt na njega ali isto preko serijske konzole. Ne znam što bi sve radilo s njim a što ne, teško je tražit informacije preko google translate kad je sve na talijanskom.

12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Da postupak si ok napisao već sam na par njih maknuo blokadu. Da so pitao ovdje u temi prije mego si kupio znao bi što te čeka. I brzine bi ti bile veće da radi CA sa B20

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
DDavorin kaže...

Da postupak si ok napisao već sam na par njih maknuo blokadu. Da so pitao ovdje u temi prije mego si kupio znao bi što te čeka. I brzine bi ti bile veće da radi CA sa B20

Vidjet ću kako će raditi na moru, uvijek idem na isto mjesto. Vidim i da imaju 2 HW verzije, moja je T1 sa jačim 5Ghz wifijem. Iz Njemačke su bili skuplji, ovog sam dobio jeftino iz Italije preko ebaya.

Jesi li ti možda u ZG?

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.6.2023 13:08 (ircro).
12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
DDavorin kaže...

Šteta, morat ću se onda sam poigrati s tim ako bude trebalo.

Imaš li kakav savjet što nabaviti kod nas za spajanje na serijski port ili da naručim sa amazona ono što su talijani savjetovali?

I bi li bilo bolje update-ati FW na zadnju verziju, kod mene je B03 a auto update sam isključio?

12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
ircro kaže...
DDavorin kaže...

Šteta, morat ću se onda sam poigrati s tim ako bude trebalo.

Imaš li kakav savjet što nabaviti kod nas za spajanje na serijski port ili da naručim sa amazona ono što su talijani savjetovali?

I bi li bilo bolje update-ati FW na zadnju verziju, kod mene je B03 a auto update sam isključio?

 Auto update ti neće riješiti taj problem! Kao što je talijan napisao taj model trebaš drugi teško da će raditi.

9 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
DDavorin kaže...
ircro kaže...
DDavorin kaže...

Šteta, morat ću se onda sam poigrati s tim ako bude trebalo.

Imaš li kakav savjet što nabaviti kod nas za spajanje na serijski port ili da naručim sa amazona ono što su talijani savjetovali?

I bi li bilo bolje update-ati FW na zadnju verziju, kod mene je B03 a auto update sam isključio?

 Auto update ti neće riješiti taj problem! Kao što je talijan napisao taj model trebaš drugi teško da će raditi.

 Znam da neće, možda će riješiti neki drugi problem. Ali ajmo prvo naći eventualni problem pa ga onda rješavati novom verzijom 😀

Može li se agregirati B1+B3+B28? Vidim da tamo gdje ću ići će biti B1, B3, B20 i B28 na 2 najbliža tornja, mada ne znam gdje će biti usmjereni, vidjet ću kad odem tamo.

12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
ircro kaže...
DDavorin kaže...
ircro kaže...
DDavorin kaže...

Šteta, morat ću se onda sam poigrati s tim ako bude trebalo.

Imaš li kakav savjet što nabaviti kod nas za spajanje na serijski port ili da naručim sa amazona ono što su talijani savjetovali?

I bi li bilo bolje update-ati FW na zadnju verziju, kod mene je B03 a auto update sam isključio?

 Auto update ti neće riješiti taj problem! Kao što je talijan napisao taj model trebaš drugi teško da će raditi.

 Znam da neće, možda će riješiti neki drugi problem. Ali ajmo prvo naći eventualni problem pa ga onda rješavati novom verzijom 😀

Može li se agregirati B1+B3+B28? Vidim da tamo gdje ću ići će biti B1, B3, B20 i B28 na 2 najbliža tornja, mada ne znam gdje će biti usmjereni, vidjet ću kad odem tamo.

 Vidi slike znači sve može samo ne može B3+B3 i B20+B28

15 godina
moderator
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Imam ZTE MF289F i ima opciju mesh-a, ali nigdje ne mogu pronaći koji se to uređaji mogu s njim spojiti u mesh...

 

Ima netko informaciju možda?

“The saddest aspect of life right now is that science gathers knowledge faster than society gathers wisdom.” - Isaac Asimov
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
XXX-Man kaže...

Imam ZTE MF289F i ima opciju mesh-a, ali nigdje ne mogu pronaći koji se to uređaji mogu s njim spojiti u mesh...

 

Ima netko informaciju možda?

 

Guglaj EasyMesh.

 

To je univerzalni WiFi standard da možeš WiFi uređaje različitih proizvođača upariti u isti mesh sustav.

 

Ali problem je što malo tko to podržava, ovi veći i dalje guraju vlastiti mesh standard koji radi samo sa uređajima istog proizvođača...

 

15 godina
moderator
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Po ovom recimo može Nokia beacon 2, što bi bilo super :)

“The saddest aspect of life right now is that science gathers knowledge faster than society gathers wisdom.” - Isaac Asimov
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice