Huawei HG8245Q2 router za optiku - max 5G brzina?

poruka: 7
|
čitano: 4.575
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Huawei HG8245Q2 router za optiku - max 5G brzina?

Bok

 

Dobio router iz naslova od A1. U specifikacijama pise da router ima ove WiFi brzine:
Do 450 Mbit/s za 2.4G i 1300 Mbit/s za 5G
Kad spojim S10+ mob ili Meta Quest 2 na 5G WiFi, uvijek spaja na 866Mbit/s, ne ide brže.
Za mob mi ne treba niti toliko no za Quest 2 koji podržava 1200 Mbit mi treba max brzina.
Zna li netko postoji li neka caka u postavkama da natjeram router da ide do deklarirane brzine?
Router je 2 m zračne linija bez prepreka od Questa i nema drugih korisnika WiFija

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Huawei HG8245Q2 router za optiku - max 5G brzi

Probaj povećati širinu/bandwith kanala.

Vjerovatno imaš na izbor, obično ide 20/40/80/160 MHz.

 

pan y agujas
5 godina
offline
Re: Huawei HG8245Q2 router za optiku - max 5G brzi
Krx kaže...

Bok

 

Dobio router iz naslova od A1. U specifikacijama pise da router ima ove WiFi brzine:
Do 450 Mbit/s za 2.4G i 1300 Mbit/s za 5G
Kad spojim S10+ mob ili Meta Quest 2 na 5G WiFi, uvijek spaja na 866Mbit/s, ne ide brže.
Za mob mi ne treba niti toliko no za Quest 2 koji podržava 1200 Mbit mi treba max brzina.
Zna li netko postoji li neka caka u postavkama da natjeram router da ide do deklarirane brzine?
Router je 2 m zračne linija bez prepreka od Questa i nema drugih korisnika WiFija

 nije 5G vec 5GHz. imas 1200 Mbps na optici?

Najvjerovatnije ti je to marketisnki trik. Imas 1300 ukupno. 450 na 2,4 GHz i 866 na 5 GHz....

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.10.2022 12:15 (Posmatrač).
7 godina
offline
Re: Huawei HG8245Q2 router za optiku - max 5G brzi

Piše za taj router da je 450 Mbps na 2.4 i 1300 na 5 GHz.

Ali je to vjerovatno s 3x3 MIMO, a pitanje jel mu to uređaji podržavaju.

Tak da ni širi kanal kaj sam predložio ništa ne bude pomogao.

 

pan y agujas
Poruka je uređivana zadnji put čet 20.10.2022 12:51 (fer-de-lance).
5 godina
offline
Re: Huawei HG8245Q2 router za optiku - max 5G brzi
fer-de-lance kaže...

Piše za taj router da je 450 Mbps na 2.4 i 1300 na 5 GHz.

Ali je to vjerovatno s 3x3 MIMO, a pitanje jel mu to uređaji podržavaju.

Tak da ni širi kanal kaj sam predložio ništa ne bude pomogao.

 

 Ako ćemo precizno pise up to... Barem na ono par stranica na koje sam brzinski bacio pogled....

Al ne vidim situaciju gdje ce iskoristiti i ovo sto mu daje...Ili barem primijetiti razliku....

14 godina
offline
Huawei HG8245Q2 router za optiku - max 5G brzina?

Nema 160 samo 20/40/80 MHz u opcijama.
Pisao sam i na Huawei forum i tamo su se isto pozvali na "Up To" te da je 1300 teoretska brzina koja ovisi o vise faktora.

No palo mi je na pamet: Router spojen utpom na plocu koja ima Gigabit LAN 10/100/1000 Mb/s, znaci da ni ne moze brze od 1000Mbit

stoga je ovih 866 Mbit kombinacija "Do" faktora routera, mrezne i samog utp kabela.

 

Vec imam rjesenje koje mi daje 1.1 Gbit vezu PC > Quest 2
"AX3000 Dual Band PCI-E WiFi 6" PCe kartica, o kojem sam pisao ovdje:
https://forum.bug.hr/forum/topic/razni-mrezni-problemi/povezivanje-oculus-quest-2-pc-mrezna-kartica/285888.aspx
samo je malo pimplavo za postic punu brzinu:
Prije uporabe moram restartat wifi na kartici, upalit mobile hotpost, spojiti se mobom na isti, par puta se spajat na wifi of routera i pc-a da postigne punu brzinu i onda pokrenut konfiguracijsku skriptu pomocu bat fajla da stabilizira vezu inace hotpost od pc-a ima lag spike u regularnim intervalima, objasnjeno je u videu iz posta sa linka.

Pa sam si htio pojednostaviti zivot i koristit 5G od routera kad vec pise da ide do 1300

 

Hvala na odgovorima i savjetima.

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.10.2022 11:16 (Krx).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Huawei HG8245Q2 router za optiku - max 5G brzi
Krx kaže...

Nema 160 samo 20/40/80 MHz u opcijama.
Pisao sam i na Huawei forum i tamo su se isto pozvali na "Up To" te da je 1300 teoretska brzina koja ovisi o vise faktora.

No palo mi je na pamet: Router spojen utpom na plocu koja ima Gigabit LAN 10/100/1000 Mb/s, znaci da ni ne moze brze od 1000Mbit

stoga je ovih 866 Mbit kombinacija "Do" faktora routera, mrezne i samog utp kabela.

 

Vec imam rjesenje koje mi daje 1.1 Gbit vezu PC > Quest 2
"AX3000 Dual Band PCI-E WiFi 6" PCe kartica, o kojem sam pisao ovdje:
https://forum.bug.hr/forum/topic/razni-mrezni-problemi/povezivanje-oculus-quest-2-pc-mrezna-kartica/285888.aspx
samo je malo pimplavo za postic punu brzinu:
Prije uporabe moram restartat wifi na kartici, upalit mobile hotpost, spojiti se mobom na isti, par puta se spajat na wifi of routera i pc-a da postigne punu brzinu i onda pokrenut konfiguracijsku skriptu pomocu bat fajla da stabilizira vezu inace hotpost od pc-a ima lag spike u regularnim intervalima, objasnjeno je u videu iz posta sa linka.

Pa sam si htio pojednostaviti zivot i koristit 5G od routera kad vec pisale do 1300

Hvala na odgovorima i savjetima.

 Iz prve ruke ti mogu reći da nema razlike u air linku između 866 i 1200, kolko q2 podržava. Ili je frend i ja nismo uspjeli detektirati telemetrijom. Imam ax6 3600 (4x4 2400mbps) router jedno 2m od glave, postiže 1200 i nikakvu razliku nismo uspjeli detektirati.

Jedino što još nismo isprobali direktni link između kompa i q2 bez posredovanja routera. Potraži onaj dlinkov certificirani air bridge stick. Obzirom da ga sama Meta prodaje i preporuča, vjerojatno s njim radi najbolje. 

https://www.dlink.com/en/products/dwa-f18-vr-air-bridge   https://www.meta.com/quest/accessories/d-link-vr-air-bridge/#techSpecs   

 

Btw, u vd-u imaš telemetriju pa vidiš koji dio te najviše guši. 

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice