32 bitne PCI kartice na 64 bitnom OS-u?

poruka: 5
|
čitano: 3.241
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
32 bitne PCI kartice na 64 bitnom OS-u?

ovako.kao sto pise u naslovu...zanima me da li ce PCI kartica od 32 bita radit na 64 bitnom operativnom sustavu..?dosta sam trazio po netu i neki su pisali da im ne radi te da su morali mijenjati os..a neki akzu da radi..sad..da cujem vase misljenje.?

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
32 bitne PCI kartice na 64 bitnom OS-u?

Trebala bi raditi. Prvo provjeri na njihovoj stranici za drivere. Ako imaju 32bitne drivere za vistu ili 7-cu onda će sigurno raditi.

Teško konju kojeg selo hrani i državi koju suknja brani, jedan, dva, evo ti ga na
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
32 bitne PCI kartice na 64 bitnom OS-u?

Ni ne pokusavaj. Raditi ce, ali uz očajne performanse.

 

Govorim iz osobnog iskustva, radi se o wireless PCI kartici D-Link DWL-G510

 

Imao sam je na 2 stroja, starom XP-u 32-bitnom i na win7 pro, novi stroj, slozio ga prije 10 dana. Kartica je bez problema odradjivala posao na starom kompu pa sam uzeo jos jednu takvu za novi. Kartica radi uredno na win7, prepozna i instalira najnovije drivere, signal odličan, ali ne može u nijednom testu preko 1,5Mbit/s u downloadu, u prosjeku se vrtila na 0,8Mbit/s. Probao sam sve varijante, sve moguće i nemoguće scenarije, ali na kraju sam shvatio da je do kratice. Kad sam ustekao nekakav Canyon-ov wifi USB, rasturao je u odnosu na ovu karticu, u prosjeku 6Mbit/s. Imam T-com MaxADSL, srednji paket do 10Mbit/s...., na kraju sam odustao od wirelessa i sve riješio s 20m kabla za 40kn :), imam tu sreću s centralom da bez problema uvijek ostvarujem gotovo nominalnu brzinu (u prosjeku 9Mbit/s).

 

U cemu je problem ne znam, ne bih preporučio nikome. Kod nas ju se moze jos uvijek kupiti u vecini ducana po cijeni 170-200kn, puno previše za karticu koja realno "ne radi". Inace, prestala se proizvoditi kao i jos neke iz ove serije, sada vec davne 2007.

 

Ne znam za druge PCI 32-bitne kartice, ali pretpostavljam da je slican scenarij, uzmi nesto novije.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
32 bitne PCI kartice na 64 bitnom OS-u?

(joj!...) {#} klasično mješanje pojmova...

Mješanje 32-64 bitnog OSa i PCI standarda je ..... {#}

Ovako, u nedavnoj povijesti, samo par serverskih ploča je imalo kontroler za 64bit PCI... To nema nikakve veze s OSom pa ni bitovima samog OSa.

pošto je slika cca 1000 riječi... (vidi konektor)

 

edit: server MBO s PCI-64.

 

- nisam dako konkretan odgovor autoru teme (jer ga podrazumjevam..) - kad bi to bio uvjet, nitko (većina) nebi mogao koristiti 64bitni OS.

- većina PCI kartica je 32bitna, sve rade (ako postoje driveri) na 32 ili 64 bitnom OSu. Onih 'par' kartica koje su 64bitne traže posebne MBO.

- Ako neki hardware ili driver ne radi ili ne radi kako je zamišljeno, to svejedno nije pravilo i nije povezano. To je samo stvar (ne)kvalitete ali ne i standarda.

Recimo, kao neki uređaj na USBu.. konektor ima 4pina i radi na 32-64 OSu. Isto je s PCIem ili bilo kojim drugim tipom konektora. Suprotni primjer su VGA koje imaju internu sabirnicu x64/128/192/254-512 bita i rade na 32/64 OSu tj driveru.

(32 bita nisu uvjek oznaka za iste stvari..)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.12.2010 23:34 (ihush).
 
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: 32 bitne PCI kartice na 64 bitnom OS-u?
ihush kaže...

(joj!...) {#} klasićno mješanje pojmova...

Mješanje 32-64 bitnog OSa i PCI standarda je ..... {#}

Ovako, u nedavnoj povijesti, samo par serverskih ploča je imalo kontroler za 64bit PCI... To nema nikakve veze s OSom pa ni bitovima samog OSa.

pošto je slika cca 1000 riječi... (vidi konektor)

 

ha je, vjerojatno si u pravu, stvarno nisam maher da pricam jel to do arthitekture, mozda je stvar do prastarih drivera koji se vise ne azuriraju...zato sam eksplicitno naveo o kojoj kartici se radi - komentirao iz osobnog iskustva, na 32bitnom radi, na 64bitnom ne radi, simple as that {#}

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice