Koji motor/skuter vozite? izdvojena tema

poruka: 671
|
čitano: 355.683
|
moderatori: XXX-Man, pirat, vincimus, Lazarus Long, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji motor/skuter vozite?
Lord_Marko kaže...

mjeri s gps-om pa ces vidjet da nejde. 90 max. ti brzinomjeri lažu pri visim brzinama. cim brze ides tim vise lazu.

Mjeril sam s GPS-om. Kaže za 10 manje.

PSN - Axtross
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji motor/skuter vozite?
aquaevivae kaže...
Prilika kaže...
aquaevivae kaže...

Moze, samo nemoj da bude nizbrdica od -12% ;) 

Ne znam dal si me razumio, taj skuter je s obzirom na to da je kinez vrlo dobar, nije skup, malo trosi, nije srot kakvi znaju biti kinezi...ali snaga i agilnost nisu vrline kojima se taj skuter odlikuje. Ti i kad se vozis 100km/h po njegovom satu, to ti je cca 85-90 kolko ti auto pokazuje, a i on laze za 5kmh(prosjek) na toj brzini. 

 

No samo snimi, mozda sam ja vidio lose primjerke ;)

Slazem se da svaki sat na skuteru zna da laže, neka pokazuje 110 ide 100 onda.

Nego meni je puno veći problem to što sam ga kupio u veoma dobrom stanju, ali od početka se od vibracija na njemu ne može ostati.

Jedan majstor je malo polirao kvačilo i pričao mi priče da se manje osjeti.. da da, a kada vozim retrovizori ti ne trebaju sve mutno, tresu se ruke, noge, valjda se vibr. na citav ram prenose.

Ne mogu da dodjem do rjesenja.

 

Kvačilo se ne polira, pa ono prenosi snagu trenjem...kakav ti je to majstor? Ako trese onda se balansira, ali to niko ne radi nego kupi novo zamjensko kvačilo od neke bolje firme...ali to nije problem! Kinezi 4T jesu takvi, nisi ti jedini kojima se odvijaju vijsci i matice....jedini spas ti je da u bunkeru nosiš kljuć i odvijač pa svako malo pritegni ;)

 

Aj ti snimi tih 110, živo me zanima, moj bivši VXR koji je išel ko blesav sa multivarom je poslje 100 bil malo ljeniji, a di je tvoj do VXR-a...

Ispričavam se na izrazu, šmirglao je dotično kvačilo.

Snimiti cu za vikend, ne smijem zaboraviti {#}

ŽIVOT je kao pozornica, dođeš, vidiš, odeš. .
11 godina
neaktivan
offline
Koji motor/skuter vozite?

Evo moje

gilere runner 50 kubika, zx auspuh, oko 100km/h je isla ko od sale.

Oprostite zbog sexa sa motorom, kako sam snimao tako nekako i izgleda{#}.

Niti je uzbrdica, niti je nizbrdica, snimao sam na staroj pisti, tako cu i keeway hacker snimiti, znaci nema muljanja{#}

ŽIVOT je kao pozornica, dođeš, vidiš, odeš. .
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.4.2014 22:44 (Prilika).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Koji motor/skuter vozite?

Ukoliko nekoga zanima, može pratiti moj projekt uređivanja RS 50: http://www.apriliabase.com.hr/forum2/index.php/topic,13191.0.html

Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win, Enermax, EKWB, ASUS,Lamptron, Aquatuning
Moj PC  
4 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji motor/skuter vozite?
Pranja kaže...

Ukoliko nekoga zanima, može pratiti moj projekt uređivanja RS 50: http://www.apriliabase.com.hr/forum2/index.php/topic,13191.0.html

Puna podrška, samo naprijed {#}

ŽIVOT je kao pozornica, dođeš, vidiš, odeš. .
13 godina
offline
Koji motor/skuter vozite?

Što mislite o ovom?

http://www.njuskalo.hr/skuteri-do-50/piaggio-nrg-mc3-50-cm3-oglas-11873553

Trebam neki skuter, ako je moguće, malo veći i udobniji. Znači nešto tipa Runner, ali mi je i ovaj NRG zapao za oko.. Kakav se pokazao?
One Zipove, Aerox i slična mala čuda me ne zanimaju.. 

Ništa ne ostavljam nezavrš
Moj PC  
2 1 hvala 0
15 godina
offline
Koji motor/skuter vozite?

APN 6 1985!

 

StariGad_HR @battlefield
Moj PC  
4 0 hvala 0
9 godina
offline
Koji motor/skuter vozite?

Yamaha xj6 2011g :)

Moj PC  
10 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji motor/skuter vozite?

Zna netko ukupnu cijenu registracije, tehničkog i osiguranja za skuter 50ccm? Radi se produljenu prve registracije, nikakvi bonusi..

Nekakvih 500kn ili više? 

Ništa ne ostavljam nezavrš
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji motor/skuter vozite?

evo meni za par dana ide peta godina sa skuterom. 

Cijela ta stvar osiguranje tehnicki registracija oko 100€ ( nesto manje )

Moj PC  
4 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji motor/skuter vozite?

Više nemam pojma što uzeti.. Našao jednog u odličnom stanju, ali se nažalost prodao..

Sad se mislim između ovih par.. Može li netko tko se malo kuži pogledati ove oglase? Ovaj NRG Power mi je privlačan, cijenom pogotovo. A između MC3 i F15, nekako vučem na stranu F15.. Samo se ovaj zadnju već dugo mota po oglasu, ovaj prvi pretpostavljam ima sliku sa neta..

http://www.njuskalo.hr/skuteri-do-50/piaggio-nrg-power-2005-oglas-11465582
http://www.njuskalo.hr/skuteri-do-50/piaggio-energy-mc3-50-cm3-oglas-11895706

http://www.njuskalo.hr/skuteri-do-50/malaguti-f15-49-cm3-oglas-10966492
http://www.njuskalo.hr/skuteri-do-50/malaguti-firefox-f-15-oglas-11929887
http://www.njuskalo.hr/skuteri-do-50/malaguti-49-cm3-oglas-8374685 

Ništa ne ostavljam nezavrš
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji motor/skuter vozite?

A ova Aprilia, ako ima kak ovaj tvrdi 3k kilometara nije loš skuter.

 

http://www.njuskalo.hr/skuteri-do-50/aprilia-sr-50-fr-49-cm3-oglas-11744680

Crkva je zlo 21. stoljeća
13 godina
offline
Koji motor/skuter vozite?

Gledam nešto do 5500kn i u ZG-u/Šibeniku..

 

A ta SR50 mi se nikad nije pretjerano sviđala, a i mislim da se nekako čudno sjedi.. Aerox otpada zbog veličine, a Runner bi mi bio idealan da ima ravnu podnicu..

Znači NRG MC3/Power ili ovaj F15.. 

Ništa ne ostavljam nezavrš
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Koji motor/skuter vozite?

Kod ovih NRG-a samo nemoj uzimati one injection verzije, jer se dosta kvari/zaštopava taj sistem. Ne znam kaj je točno u pitanu, ali mi je rekel jedan majstor da im je to boljka.

 

Ovaj Power je novi model, samo ima 17k kilometara za razliku od ovih koji imaju po 10 (iako ne mora biti, moža baš taj ima najmanje, hehe). To kupuj ko i auto s nekim ko se dobro kuži, uglavnom svi talijani su kvalitetni.

Crkva je zlo 21. stoljeća
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.6.2014 19:54 (daniel.hajdinjak666).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji motor/skuter vozite?

Znam, da.. Karburator {#}

A za tog Powera stvarno ne znam.. Zvao 2 puta, jučer i danas, nitko se ne javlja.. Ima više km, al ako je očuvan.. Ne čini se kao loša ponuda..

Ništa ne ostavljam nezavrš
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji motor/skuter vozite?

vjv sam fulao temu ali molio bi da mi uskocite u pomoc, znaci nasao sam skuteric peugeot speedfight 2, i sad me zanima kako ide prijepis? koliko kosta i kako ide postupak? Vidio sam vec neke postove na netu ali su dosta stari (2010/12) pa neznam da li ima nekih promjena?

 

hvala unaprijed.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji motor/skuter vozite?

Di se mogu nac najjeftinije kacige za kupit? Ne treba bit cjelovita, ne igra mi to uopce ulogu.

I zanima me jel se moze popravit puknuti vizir na kacigi? Puklo mi je i ono sastrane na kacigi sta drzi vizir, pa nez jel se to moze ikako popravit...

...The South Will Rise Again... White -h- boys
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.6.2014 14:39 (Coder256).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Koji motor/skuter vozite?

Vozim Peugeot SpeedFight 2, super motor samo sto se poceo kvariti u zadnje vrijeme :(

***Ako sam ti ikako pomogao samo pritisni HVALA!***
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Koji motor/skuter vozite?

Imam problem sa skuterom na na youtube klipu koji sam uploadovao evo link

 

(rukom 100% nisam mrdao, kamera je hajmo reci bila fixna)

 

Problem je sto se skuter trese i vibrira sto vecom brzinom to vise, od kako sam stavio kofer jos je i gore,

ako dignem ruke agresivno krene motati lijevo-desno, u cemu moze biti problem, nije padano sa skutera,

mozda ga je prosli vlasnik (700km) nabio u zid ravno, pa iskrivio prednji kotac ili amortizer, nisam pametan..

ŽIVOT je kao pozornica, dođeš, vidiš, odeš. .
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji motor/skuter vozite?

moze bit: felge, lageri, vilice, nekaj popigano i tak... treba provjerit eventualno nosaci motora. ja bi probal dici skuter u sredini i zavrtjet kotace prve i zadnje i vidjet dal se osjeti kaj. bez upaljenog motora. pa s upaljenim motorom. 

Ride or die, remember?
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji motor/skuter vozite?
Lord_Marko kaže...

moze bit: felge, lageri, vilice, nekaj popigano i tak... treba provjerit eventualno nosaci motora. ja bi probal dici skuter u sredini i zavrtjet kotace prve i zadnje i vidjet dal se osjeti kaj. bez upaljenog motora. pa s upaljenim motorom. 

Sa upaljenim motorom naravno ne toliko jake ali ipak konstantne vibracije kruze citavim skuterom..

Nosači motora ne znam kako da ne budu uredu jer je kupljen sa 700km i od tada je još isti problem,

jedino da je neki udar bio i mašina se pomakla, a majstora nema koji bi mi sve to skinuo i sve to provjerio,

jer motor je svima pred očima nov, a i skupa investicija rastaviti(u servisu) 5-6 elemenata sa njega pa probati opet i opet..

Ono što mogu je probati u vulkanizera otići i vidjeti da pregleda sve što je u njegovoj mogučnosti, jer kotač je njemu odma jasan kad ga vidi.. proba..

ŽIVOT je kao pozornica, dođeš, vidiš, odeš. .
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.6.2014 22:12 (Prilika).
15 godina
offline
Koji motor/skuter vozite?

moguce da je udaren. samo se pitaj zakaj ga je neko prodaval sa samo 700km?

Ride or die, remember?
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji motor/skuter vozite?
Lord_Marko kaže...

moguce da je udaren. samo se pitaj zakaj ga je neko prodaval sa samo 700km?

Prvi vlasnik napravio je 700km, dao ga u zamjenu za neku drugu stvar čovjeku koji je invalid a svakako ne može voziti skuter, 

i onda je taj lik što ga je dobio u zamjeni prodao meni povoljno. Ne znam ja je li on udaren i slično ali da je ozbiljno oštećen i prodat, to ne.

 

ŽIVOT je kao pozornica, dođeš, vidiš, odeš. .
15 godina
offline
Re: Koji motor/skuter vozite?

neznam treba provjerit te stvari na njemu. nazalost niko ti nemoze pomoc prek net-a.

Ride or die, remember?
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji motor/skuter vozite?
Lord_Marko kaže...

neznam treba provjerit te stvari na njemu. nazalost niko ti nemoze pomoc prek net-a.

Hvala, nadam se da nije problem skuteru koliko je problem meni jer se sav u voznji tresem, doslovno ramena plešu.

ŽIVOT je kao pozornica, dođeš, vidiš, odeš. .
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.6.2014 22:55 (Prilika).
12 godina
neaktivan
offline
Koji motor/skuter vozite?

@Prilika

ako sam dobro skužio volan ti se trese lijevo desno ako ga ne držiš dobro sa obje ruke. provjeri jel ti dobro zategnuta vilica. ne znam dobro objesniti pa evo slika. znaći na mjestu gdje ti vilica ulazi u ramu imaš kuglagere s gornje i doljnje strane. s gornje strane imaš maticu kojom stežeš vilicu za ramu. Imam isti problem odkad sam promjenio vilicu na svom motoriću. Kad sam skidao tu maticu kako bi zamjenio vilicu bila je jako zategnuta te sam je jedva skinuo. Kad sam vraćao nazad nisam je dobro stegnio i od tada trese volan.

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Koji motor/skuter vozite?

kupija stalkera nedavno

Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji motor/skuter vozite?
letece_prase kaže...

@Prilika

ako sam dobro skužio volan ti se trese lijevo desno ako ga ne držiš dobro sa obje ruke. provjeri jel ti dobro zategnuta vilica. ne znam dobro objesniti pa evo slika. znaći na mjestu gdje ti vilica ulazi u ramu imaš kuglagere s gornje i doljnje strane. s gornje strane imaš maticu kojom stežeš vilicu za ramu. Imam isti problem odkad sam promjenio vilicu na svom motoriću. Kad sam skidao tu maticu kako bi zamjenio vilicu bila je jako zategnuta te sam je jedva skinuo. Kad sam vraćao nazad nisam je dobro stegnio i od tada trese volan.

 

Rukao sam probao pomaknuti, ne ide. Za svaki slučaj uzeti alat i sve redom stegnuti, zar ne?

Hvala

ŽIVOT je kao pozornica, dođeš, vidiš, odeš. .
16 godina
neaktivan
offline
Koji motor/skuter vozite?

Moj skuterčić

 

 

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji motor/skuter vozite?
Prilika kaže...
letece_prase kaže...

@Prilika

ako sam dobro skužio volan ti se trese lijevo desno ako ga ne držiš dobro sa obje ruke. provjeri jel ti dobro zategnuta vilica. ne znam dobro objesniti pa evo slika. znaći na mjestu gdje ti vilica ulazi u ramu imaš kuglagere s gornje i doljnje strane. s gornje strane imaš maticu kojom stežeš vilicu za ramu. Imam isti problem odkad sam promjenio vilicu na svom motoriću. Kad sam skidao tu maticu kako bi zamjenio vilicu bila je jako zategnuta te sam je jedva skinuo. Kad sam vraćao nazad nisam je dobro stegnio i od tada trese volan.

 

Rukao sam probao pomaknuti, ne ide. Za svaki slučaj uzeti alat i sve redom stegnuti, zar ne?

Hvala

da pritegni i pogledaj dali ima lufta na tim ležajima. ako nije to onda su ležaji kotača. 

imaš zamjenskih na ebayu po 15$

 

meni su danas stigle rućke za 9,90$. samo da stane kiša pa idu odmah gore. prošli tjedan sam stavio racing cdi na kineza i mogu reći da je BS, razlika se ne vidi.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice