Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.807
|
čitano: 4.425.271
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
picajzla0707 kaže...
Na kvalitetnom va panelu boje su življe nego na ips, upravo zbog jačeg kontrasta, slično kao na oledu. Zagasite su na starijim va panelima koji su imali puno slabiji raspon boja, a i taj black smearing i ghosting su manje izraženi na novijim panelima, iako su i dalje vidljivi, pogotovo u najgorem scenarija bijelih slova na crnoj pozadini.
Va je dosta napredovao zadnjih godina, ips je nažalost nazadovao u jeftinim panelima (puno je češći bleed, gliw i ostala isijavanja kod jeftinih ips panela) i razlika je dosta manja za ono što se gleda kod gejmanja nego prije.
Uglavnom, za filmove i grafički zahtjevnije igre gdje visoki fps ne igra ulogu va je bolji izbor. Za obradu fotografija gdje je točnost (ne živost) boja bitna, te za mp brze igre gdje je bitniji fps od grafike, ips je bolji izbor. Općenito, kome baš smetaju isijavanja va je bolji (osim zakrivljenih modela koji imaju iste probleme kao ips), kome smeta i malo ghostinga bolji je ips, oba imaju svoje prednosti i mane koje svatko vidi dosta subjektivno

 pa ovo mi nekako vise vuce na to da bi meni bolji izbor bio VA panel...jer igrice neigram (tj igram ponesto ali na PS5 koji je spojen na TV) dakle vjerojatno mi ni ne treba monitor s vise od 60fps

na monitoru bi gledao vecinom youtube itd...radio video editing,surfao itd..dakle normalne stvari bez igranja igrica...

kazem eto jedino mi bitno da je slika dobra, da boje izgledaju lijepo i živo itd...

11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Mortiis kaže...

 pa ovo mi nekako vise vuce na to da bi meni bolji izbor bio VA panel...jer igrice neigram (tj igram ponesto ali na PS5 koji je spojen na TV) dakle vjerojatno mi ni ne treba monitor s vise od 60fps

na monitoru bi gledao vecinom youtube itd...radio video editing,surfao itd..dakle normalne stvari bez igranja igrica...

kazem eto jedino mi bitno da je slika dobra, da boje izgledaju lijepo i živo itd...

ima još jedna stvar koja je bitna - količina svjetlosti u prostoru

ako uglavnom radiš po mraku ili slabije osvjetljenoj prostoriji, bolji kontrast va panela još više dolazi do izražaja, a isto tako i vidljiviji je slabi kontrast kod ips-a

a u dobro osvjetljenim prostorijama ips ima prednost zbog više razine svjetlosti koje u prosjeku imaju ti paneli i manje su im vidljiva razna isijavanja popt glowa, bleeda i slično

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.3.2021 11:31 (picajzla0707).
15 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Što kažete na ovaj monitor: Gigabyte Aorus ?

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Mislim da ti je samsung odyssey g7 dosta bolji, prema rtings je aorus u rangu lg 27gl850b, a za samsung kažu da je puno bolji. Baci oko na recenzije, teško se ovako suditi kad nitko od nas nema te monitore jednog pored drugog
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
aloevera13 kaže...

mozda malo glupo pitanje, ali da razbim nedoumicu.. iako vidim po netu da bi trebalo funkcionirati..

rtx 20xx/10xx/30xx rade na freesync monitoru, mislim u smislu kao da radi freesync?

 

znam da nvidija koristi gsync sa gsync monitorima.. imam aoc 24g2u, pise tu da radi.

 

I pitanje, ako radi, da li radi kako spada ili?

Ili je bolje kupiti amd grafu za freesync monitor?

 Velika većina današnjih freesync monitora radi i sa nvidia karticama odn. može raditi gsync. Ali naravno, uvijek je dobro malo pogledati iskustva na netu da budeš 100% siguran.

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.3.2021 21:37 (gnomisa).
3 godine
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav, trebao bih gaming monitor do 2k. Gledao sam aoc 24g2u ili polovan alienware 2518hf. Zanima me koji od ta 2 bi bio bolja opcija i ima li nesto jos bolje od toga za te novce. Igre koje najvise igram su warzone, csgo, lol i nekad fortnite. 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji monitor kupiti

Aoc je ips 144hz a dell tn na 240..koju grafu 8mas..ips ce ti dat bolju i ljepsu sliku..tn brzi panel ali slika dobra samo ak se ne mices okolo..eventualno imas jedan lg 650 gl 27 144 hz ips na njuskalu rabljeni..bolji od aoc..ips panel ali kvalitetniji..e sad mors ti odlucit...nekak danas mislim da je proslo vrijeme tn panela

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
picajzla0707 kaže...
Mortiis kaže...

 pa ovo mi nekako vise vuce na to da bi meni bolji izbor bio VA panel...jer igrice neigram (tj igram ponesto ali na PS5 koji je spojen na TV) dakle vjerojatno mi ni ne treba monitor s vise od 60fps

na monitoru bi gledao vecinom youtube itd...radio video editing,surfao itd..dakle normalne stvari bez igranja igrica...

kazem eto jedino mi bitno da je slika dobra, da boje izgledaju lijepo i živo itd...

ima još jedna stvar koja je bitna - količina svjetlosti u prostoru

ako uglavnom radiš po mraku ili slabije osvjetljenoj prostoriji, bolji kontrast va panela još više dolazi do izražaja, a isto tako i vidljiviji je slabi kontrast kod ips-a

a u dobro osvjetljenim prostorijama ips ima prednost zbog više razine svjetlosti koje u prosjeku imaju ti paneli i manje su im vidljiva razna isijavanja popt glowa, bleeda i slično

 uvijek u mraku :)

znaci jos jedna prednost VA panela

3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
mariolla79 kaže...

Aoc je ips 144hz a dell tn na 240..koju grafu 8mas..ips ce ti dat bolju i ljepsu sliku..tn brzi panel ali slika dobra samo ak se ne mices okolo..eventualno imas jedan lg 650 gl 27 144 hz ips na njuskalu rabljeni..bolji od aoc..ips panel ali kvalitetniji..e sad mors ti odlucit...nekak danas mislim da je proslo vrijeme tn panela

 Grafa je 3070, kolika je razlika kvaliteti slike? koja bi bila preporuka onda?

11 godina
offline
Koji monitor kupiti

Ja osobno nebi vise tn makar ce ti grafa vrtit 240 na nekim igrama..onaj lg 650 bi nekako bio bolji izbor od aoc..

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji monitor kupiti

Jel mo,e preporuka za 27 inch,2k, 75 herz monitor,ips.....neigram mp igre i za sp mi je 75 hdrc dosta.jel ima kakvih gejmerskih preporuka za tako kaj

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.3.2021 10:19 (GSP).
 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
 
1 0 hvala 0
4 godine
offline
Molim preporuku monitora !?

 

Trebam monitor koji bi koristio za:

 

1. Rad od doma kad bi spojio laptop na njega - uglavnom word, excel.

2. Gledanje filmova, surfanje, youtube

3. Video editing (premiere pro) - kad nabavim moćniji PC ili laptop koristio bi ga rekreativno za video editing

 

Mislim da bi mi 24 incha bilo dovoljno, al može i za veći preporuka.

Molim preporuke za brend/model, na što trebam paziti, koju tenologiju odabrati?

Spreman sam potrošiti do cca 1500, može i više ako ovo nije realna cifra i ako bi s time dobio značajno bolje karakteristike.

Ne mislim ga skoro mjenjati pa bi htio nešto da traje i da oči ne pate.

 

Hvala!

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.3.2021 12:19 (Shajm).
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Ima li tko iskustva sa PHILIPS 345E2AE, 34"?

https://www.nabava.net/monitori/philips-345e2ae-00-monitor-cijena-ips-34-21-9-125156561

Čini mi se kao odlična ponuda u tom wide rangu.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji monitor kupiti

ekipa, što kažete na ovaj monitor https://www.protis.hr/products/details/monitor-315-aoc-led-ips-q3279vwfd8-qhd-hdmi-dp-amd-freesync/133729

Naručio i idem po njega....

Jel ga itko imao i jel zadovoljan? i jel vrijedi te pare!

 
1 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Koji monitor kupiti
Ambush kaže...

ekipa, što kažete na ovaj monitor https://www.protis.hr/products/details/monitor-315-aoc-led-ips-q3279vwfd8-qhd-hdmi-dp-amd-freesync/133729

Naručio i idem po njega....

Jel ga itko imao i jel zadovoljan? i jel vrijedi te pare!

Imam ga par mjeseci i prezadovoljan sam. Bila neka akcija na ekupi za 1295 kn ili tako nešto oko nove godine. Sve super. Programiranje, igrice - radi super. Ne blješti. 

Nema vesa rupe za nosač i nema zvučnike pa ću za drugi uzeti isto AOC ali za nekih 1660 kn je sa vesa rupama i zvučnicima.

11 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav, ima li tko iskustva sa Philips 272V8A monitorom. Trenutno je na akciji za 1099,00 kn pa me zanima da li ga se isplati uzeti ili ima nešto bolje za tu cijenu. Mora biti 27" i imati vesa mount jer monitor imam na zidnom nosaču. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji monitor kupiti

U linkus dellsg27.. na akciji.,

3199kn.

Mislim da cu ga opalit

R33mba#2892
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji monitor kupiti

ima li tko ovdje iskustva s PHILIPS 275E2FA? citam da su im odlicni paneli u entry levelu, bolji od entry Dellova, tako da je velika dilema ic na sigurnjak DELL S2721D za istu lovu i skoro identicne specke...

mozda neki treci za istu cijenu?

 

 

2 PHILIPS 275E2FA
9 DELL S2721D
Anything that can be connected, will be connected.
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.3.2021 1:31 (definho).
 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Može mišljenje o 27" monitoru Philips 275E1S?
Po specifikacijama mi se čini kao dobar omjer uloženo-dobiveno. I ponajviše za korištenje u uredskom poslu.

 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav ljudi. Šta mislite o ovome monitoru. Privlači me iz dva razloga. Imam komp koji ždere 2K al više od toga je već problem ako želim high postavke. Drugi razlog je što je sa firmware updateom dobio podršku za ps5 4K downscale na 2K i izgleda odlično po svemu što sam vidio i čuo. Sad je jedino stvar da li je ovo ok cijena? Hvala unaprijed.

 

Jedini samsung odyssey g7 na njuškalu. 34136784

 

 

cabi94
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji monitor kupiti

šta kažete na ovaj monitor?

https://www.mediamarkt.at/de/product/_benq-monitor-ew3270ue-31-5-zoll-uhd-4k-4ms-va-hdr10-9h-lgvla-fse-1810215.html

jučer sam ga malo gledao u trgovini i spojio mobitel na njega pa vrtio youtube itd...
ugl mi treba monitor za video editing, youtube, filmovi, serije, razni videi, slike itd....gaming vrloooo slabo...mozda tu i tamo nesto...
reviews na youtube su vecinom svi jaaako pozitivni...

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji monitor kupiti

kupio ga...sad je na redu novi PC

 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav svima. 

 

Da li možda netko zna koja bi bila značajna razlika između Philips 275E2FAE/00 i Dell P2720D?

 

Gledao sam ta dva jer mi monitor nije za igre, barem ne FPS. Ako ce se nesto i igrati to ce biti RPG kao Skyrim ili Baldur's Gate. Eventualno PES ako ikad bude vremena. 

Monitor je prvenstvo za Excel, PowerPoint, Photoshop, TradingView, Unreal Blueprints i naravno filmovi, YouTube. 

 

Također, ako netko može pojasniti kako najlakše naći tko proizvodi panel i što je bitno gledati da bi se prepoznao dobar panel?

 

Mislim da sam cak i pronašao tko radi i koji je panel za P2720D, ali ne znam sto je bitno na samom panelu.

 

Pa ako ima netko tko se kuži u to kratko da pojasni, pa da mogu sam istraživati još ako ce trebati. 

 

Hvala puno. 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav

 

Nedavno sam kupio msi mag274qrf-qd.

Gledao sam po netu, ali ne mogu naći, kako da najbolje kalibriram ekran?

 

Lp

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav,

 

jesam ja lud ili je cijena S2721DGF u ovoj magičnoj "rupi" bez cijena bila oko 2000-2100kn npr u Protisu?

Kakve su ovo cijene odjednom, jel se rudari na monitorima ili šta?

 

 

Tko rano rani, sam u nju upada, ali ćud nikada!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
iSammy kaže...

Pozdrav,

 

jesam ja lud ili je cijena S2721DGF u ovoj magičnoj "rupi" bez cijena bila oko 2000-2100kn npr u Protisu?

Kakve su ovo cijene odjednom, jel se rudari na monitorima ili šta?

 

 

 Ne znas citat grafove. Vidis da je donja vrijednost 3000, dakle najniza tocka je izmedu 3000 i 3100, dakle oko 3060 kn.

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
9 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Minneyar kaže...
iSammy kaže...

Pozdrav,

 

jesam ja lud ili je cijena S2721DGF u ovoj magičnoj "rupi" bez cijena bila oko 2000-2100kn npr u Protisu?

Kakve su ovo cijene odjednom, jel se rudari na monitorima ili šta?

 

 

 Ne znas citat grafove. Vidis da je donja vrijednost 3000, dakle najniza tocka je izmedu 3000 i 3100, dakle oko 3060 kn.

Pretpostavio sam da ću dobiti odgovor od nekog tko je pratio cijenu ovog monitora, al ajde.

Znam čitati grafove i ,da , sa trenutno prikazanim cijenama je donja vrijednost 3000.

No moje pitanje je u vezi ove rupe na grafu između cca 12.12.2020 i 16.1.2021 - po sjećanju se tad cijena kretala oko 2100kn.

I da nema te rupe na grafu, da je tu prikazana cijena koja je tad bila - koja bi onda bila donja vrijednost na grafu? 

Tko rano rani, sam u nju upada, ali ćud nikada!
11 godina
offline
Koji monitor kupiti

To je novi model i nikad nije cijena bila 2000-2100

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji monitor kupiti

2k ips ravni 27 do 4k..sto je najbolje? Lg dell gigabyte ili nesto cetvrto

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice