22" monitor do 3000 kuna

poruka: 41
|
čitano: 5.627
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
RE: 22" monitor do 3000 kuna
lebo1 kaže...
mbaksa kaže...
lebo1 kaže...

jedan od njih, mislim u BUG-u, je napisao konačno jedan monitor 22' sa rez. 1920*1200 i da bi ostali proizvođači trebali sljediti taj primjer.

Da sam ja pisao tu recenziju, napisao bih nek taj monitor ne kupuju oni sa slabijim vidom kojima se ne da zafrkavati s povecavanjem fontova. Namigiva To je jednostavno stvar osobne preferencije ili jakosti vida.
Takodjer, ako ti na tom monitoru gledas film zavaljen u krevet s recimo 4 metra udaljenosti, vraga ces vidjet razliku izmedju 1920x1200 i 1680x1050.
 E vidiš tu je razlika između lenova l220x i samsunga 245b, kad se zavališ u krevet kod lenova ćeš vidjeti sliku, bit će vrhunska kvaliteta (ovisi o kvaliteti filma), dok kod samsunga nećiš vidjeti ništa jer ima jako loš vidljivi vertikalni kut gledanja, što je i mana TN matrica. To sada nije stvar osobne preferencije, jedino ako ti preferiraš da ne vidiš ništa:).
 loool  kod samsunga nećeš vidjeti ništa....  ono monitor se zacrni na malo većem kutu,  imam 245b doma i kad gledam film ne vidim NIKAKVU RAZLIKU kad se zavaljam u krevet,  uostalom 245b ima predobro postolje (dvostruko) i moze se okretat na sve strane, dizat spuštat ma sve moguće i naravno da buš si namjestio monitor da ti kut bude savršen, iako nisam vidio razliku kad nisam namještao, malo se zatamnila slika ali to nije tolikad razlika da možeš reći: "...dok kod samsunga nećeš vidjeti ništa..."  Govorim iz osobnog iskustva i vjerujem svojim očima a ne nekoj recenziji....



P.S.  lol lebo,  na svakoj temi se mi prepiremo oko nečeg,  baš uvijek razmišljamo različito, zanimljivo.....
"Um caruje, Dundo Maroje..."
16 godina
neaktivan
offline
RE: 22" monitor do 3000 kuna
zv'jer2 kaže...
lebo1 kaže...
mbaksa kaže...
lebo1 kaže...

jedan od njih, mislim u BUG-u, je napisao konačno jedan monitor 22' sa rez. 1920*1200 i da bi ostali proizvođači trebali sljediti taj primjer.

Da sam ja pisao tu recenziju, napisao bih nek taj monitor ne kupuju oni sa slabijim vidom kojima se ne da zafrkavati s povecavanjem fontova. Namigiva To je jednostavno stvar osobne preferencije ili jakosti vida.
Takodjer, ako ti na tom monitoru gledas film zavaljen u krevet s recimo 4 metra udaljenosti, vraga ces vidjet razliku izmedju 1920x1200 i 1680x1050.
 E vidiš tu je razlika između lenova l220x i samsunga 245b, kad se zavališ u krevet kod lenova ćeš vidjeti sliku, bit će vrhunska kvaliteta (ovisi o kvaliteti filma), dok kod samsunga nećiš vidjeti ništa jer ima jako loš vidljivi vertikalni kut gledanja, što je i mana TN matrica. To sada nije stvar osobne preferencije, jedino ako ti preferiraš da ne vidiš ništa:).
 loool  kod samsunga nećeš vidjeti ništa....  ono monitor se zacrni na malo većem kutu,  imam 245b doma i kad gledam film ne vidim NIKAKVU RAZLIKU kad se zavaljam u krevet,  uostalom 245b ima predobro postolje (dvostruko) i moze se okretat na sve strane, dizat spuštat ma sve moguće i naravno da buš si namjestio monitor da ti kut bude savršen, iako nisam vidio razliku kad nisam namještao, malo se zatamnila slika ali to nije tolikad razlika da možeš reći: "...dok kod samsunga nećeš vidjeti ništa..."  Govorim iz osobnog iskustva i vjerujem svojim očima a ne nekoj recenziji....



P.S.  lol lebo,  na svakoj temi se mi prepiremo oko nečeg,  baš uvijek razmišljamo različito, zanimljivo.....
 Momak je odlučio kupiti lenovo, pa sačekajmo dojmove, da vidimo jesam li ga između ostalog zeznuo, čitao sam u BUG-u o tom monitoru i stvarno sam mislio da je odličan (tada je bio oko 4000 kn), ali Gilbert je stavi link od testa monitora u kojem su ga uspoređivali sa monitorima različitih matrica, u biti evo ti pa vidi svojim očima (imaju slike).
PS. istina, pa zato i jeste zanimljivo, glupo bi bilo kada bi svi imali isto mišljenje.Izlanuo se
16 godina
offline
22" monitor do 3000 kuna

....a stvarno su u toj recenziji za 245b stavili kut...   ono  ko da ću gledat film ili TV ležeći na podu, mislim da to i nije neki problem jer si svejedno namjestiš monitor da kut bude kao kad si ispred njega

"Um caruje, Dundo Maroje..."
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: 22" monitor do 3000 kuna

Oni tako testiraju svaki monitor, normalno da nećeš tako gledati, ali stvar je u tome da samo kada gledaš direktno u njega slika je kakvu je proizvođač navodi, čim malo promjeniš kut gledanja slika gubi na kvaliteti,

16 godina
online
RE: 22" monitor do 3000 kuna.
glas_razuma kaže...

Monitor, tj. kompjuter bih koristio najvise za igranje, te za gledanje filmova i surfanje.

 

Imam 4 kandidata:

 

1. LG LCD L226WTQ, 22" wide, 1680 x 1050 widescreen, DFC : 3000:1, 2ms, DVI

http://www.protis.hr/ArtiklProzor.aspx?ID=5972

 

2. Samsung 22" LCD 226BW, LS22MEHSFV

http://www.protis.hr/artikl.aspx?id=2345

 

3. Monitor LCD 22" Samsung T220 LS22TWHSUV

http://www.protis.hr/ArtiklProzor.aspx?ID=11120

 

4. Lenovo L220X 22'' LCD monitor

http://www.hardveraj.hr/shop/product_info.php/cPath/186_190/products_id/705


Nažalost, ne znam ti reći koji je od ova četiri komada bolji, ali mogu pretpostaviti da se nećeš baš naigrati na monitoru s rezolucijom 1920x1200. Pogotovo novije igre.

E sad, možda ti imaš super makinu na stolu, pa ti to zapravo nije problem. Ne znam, no predlažem da barem razmisliš u tom smjeru. Šteta, jer mi se čini odličan monitor na papiru, a i u recenzijama ga jako hvale. Ipak, recenzije su na kratak rok - tko zna kako bi to izgledalo kada bi ga dulje koristili? Ako ikako možeš, probaj iskopati neka real-life iskustva.

Onda opet, možda kombinacija (relativno) male dijagonale i visoke rezolucije, te visoke kvalitete ekrana mogu prikazati odličnu sliku bez 4xAA i ostalih điđa za povećanje kvalitete prikaza?

Rekla bi moja baba: Đava' bi ga zna'...
U zdravlje, baba!
Pazi, gledam te!
16 godina
neaktivan
offline
RE: 22" monitor do 3000 kuna
zv'jer2 kaže...

....a stvarno su u toj recenziji za 245b stavili kut...   ono  ko da ću gledat film ili TV ležeći na podu, mislim da to i nije neki problem jer si svejedno namjestiš monitor da kut bude kao kad si ispred njega

 Pa ako je LCD na stolu, a ti iz kreveta gledaš film . . .problem je vidljiv. I to jako smeta. Naivni su oni koji misle da za malo para mogu kupiti dobar LCD. Ono 22" za 1500kn ili 24" za 3000kn - LOL. :)

No, vratimo se na temu. Lenovo je trenutno jedino kaj valja u 22". To kaj neki pričaju da reza je prevelika - kenjaju. :)

Tko nema para za lenova, neka pogleda nove 2053BW i 2253BW samsunge. 1590kn/1870kn. :) Link
P35 DS3P, E6700, 2x1Gb ZuperTalent C4 OC, Club3D 8800GT, barica 320GB+500GB, Raidmax Scorpio big tower, SilverStone Strider ST75F, BenQ FP93GX, Canon pixma 4300
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.6.2008 22:59 (Gilbert).
16 godina
neaktivan
offline
RE: 22" monitor do 3000 kuna

Ako tražiš 24' monitor prihvatljive cijene možda bi mogao pogledati Acer al2416w košta oko 2800 naku i ima PVA matricu.

16 godina
neaktivan
offline
RE: 22" monitor do 3000 kuna
lebo1 kaže...

Ako tražiš 24' monitor prihvatljive cijene možda bi mogao pogledati Acer al2416w košta oko 2800 naku i ima PVA matricu.

 Sokte, svaka ti dala. Od kud si ga samo izvadio? :D

Daj, postaj to na PCE...pomahnitat će svi...buš bil slavan s ovim otkričem Cool

EDIT: ustvar ne, AL2416WBsd je TN matrica i košta 2800kn, AL2416WSD koji se prodaje u Protisu za 3130kn bi mogao biti PVA...google na daje previše informacija a Acerov sajt je danas u rasulu. Vrijeme će pokazati :)

Edit2: Ne, TN matrica je u pitanju. :(
P35 DS3P, E6700, 2x1Gb ZuperTalent C4 OC, Club3D 8800GT, barica 320GB+500GB, Raidmax Scorpio big tower, SilverStone Strider ST75F, BenQ FP93GX, Canon pixma 4300
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.6.2008 23:59 (Gilbert).
15 godina
offline
22" monitor do 3000 kuna

Monitor bi bio popracen sa Intel Core 2 Quad Q6600 , 4x2.4GHz, socket 775, 8Mb, sa VGA Ati Radeon HD 3870 X2, 1024Mb GDDR3, Dual DVI, PCI Express i 4 Gb PC8500 Kingmax MARS , 1066MHz, KLED48F-A8KI5. Mislim da bi to bilo dovoljno da ugodno igram na 1920x1200, sto vi mislite? Eventualno bih uzeo novu 4870 ako se pokaze isplativijom od 3870x2.

 

I naravno, real life iskustva su vise nego dobrodosla, zato sam i postao na tu temu, da ih dobijem. :)

 

Jucer nazovem u jednu informaticku firmu i pitam koju seriju Samsung 226BW prodaju, onu S(kvalitetnu) ili onu A (ne toliko kvalitetnu). I gospodin kaze da ako je to vezano uz one "glasine" od prosle godine, da se taj monitor ne proizvodi od proslog mjeseca, da ga je naslijedio 2232 model (ok, to sam znao), te da poucen iskustvima od prosle godine Samsung vise ne daje informacije o serijama. Kao da je to rijesilo problem. :) Pa sam mu rekao da to nisu glasine, da se to stvarno dogodilo, te da me zapravo briga koja je serija, nego neka mi samo kaze jel kvalitetna matrica na tom novom 2232, tj. jel dobro obradjena. I naravno, nisam dobio odgovor. :) I pliz, bez obrusavanja na informatickog nooba (mene), sve sto znam o danasnjim trendovima u informatici sam naucio na ovom forumu. :)

 

Uglavnom, Lenovo je jos uvijek favorit. Samo jos da se rijesi buka oko ovih novih grafickih, pa da se krene u kupovinu. :)

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
RE: 22" monitor do 3000 kuna
glas_razuma kaže...

Jucer nazovem u jednu informaticku firmu i pitam koju seriju Samsung 226BW prodaju, onu S(kvalitetnu) ili onu A (ne toliko kvalitetnu). I gospodin kaze da ako je to vezano uz one "glasine" od prosle godine, da se taj monitor ne proizvodi od proslog mjeseca, da ga je naslijedio 2232 model (ok, to sam znao), te da poucen iskustvima od prosle godine Samsung vise ne daje informacije o serijama. Kao da je to rijesilo problem. :) Pa sam mu rekao da to nisu glasine, da se to stvarno dogodilo, te da me zapravo briga koja je serija, nego neka mi samo kaze jel kvalitetna matrica na tom novom 2232, tj. jel dobro obradjena. I naravno, nisam dobio odgovor. :)

Tesko ti je on zapravo to i mogao reci bez otvaranja kutije, ukljucivanja monitora i postavljanjanja u nacin rada "tvornicko testiranje". Naime, ispocetka je na straznjoj strani monitora pisalo S ako se radilo o seriji sa Samsungovim matricama ili A ako se radilo o matricama neke firme na A, odnosno losijim matricama. Kad je Samsung provaljen tu su oznaku uklonili pa tako na novijim monitorima po tome ne mozes znati koji je panel u pitanju. A sad, tesko je ocekivati od prodavaca da ce se upustati u to da sazna koja je matrica u monitoru. Doci ce netko tko ce ga kupiti, a tko ne zna za cijelu zavrzlamu.

Uglavnom, na nasem trzistu vec dosta dugo nema monitora serije S, nego su samo monitori A i C (najlosiji od tri). Ako i gdje ima serije S, to je neki neki monitor koji je godinu dana stajao negdje u nekom skladistu - a sumnjam da takvih ima mnogo, ako ih ima uopce - tako da ne ocekuj da ces vise uopce naci monitor serije S.
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.6.2008 10:24 (mbaksa).
15 godina
offline
22" monitor do 3000 kuna

Znam pojedinosti o tome, cak znam za onu foru sa skrivenim menijem u kojem mozes vidjeti koja je matrica. Da znam da mogu kupiti Samsung 226BW S serije, mozda bih uzeo taj, a ne Lenovo, no ovako, Lenovo je moj izbor. No ok, vec sam dosadan s tim. :)

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice