Case moding by Tiger

poruka: 29
|
čitano: 7.986
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Case moding by Tiger

Kao što sam pisao u prije temi HTPC-a by Tiger, prvi moding (Case moding 1) mi je bio sa kupljenim gotovim Sharcoon prozirnim pleksijem na „srebrnom“ PC-ju – tako ga zovem jer je … srebrne boje Osmijeh ali moding na njemu ću kasnije u temi prikazati...

Case moding 3:

1. Za HTCP by Tiger (Case moding 2) trebao mi je komad perforiranog lima kao zaštita za bočni ventilator na HTPC-u. Oduvijek sam planirao napraviti otvor na bočnoj stranici na „crnom“ kompjuteru, jer je postojeći lim perforiran i … crne boje (zato ga i zovem „veliki crni kompjuter“ iliti skraćeno „veliki“ :-)

Krenuo sam u izrezivanje bočnog otvora. Dio odrezane bočne stranice iskoristio sam za zaštitu ventilatora na HTPC –u. Kako sam nekako u to vrijeme i nabavio HD 5970, koja mi nije htjela stat u kućište, vrag s njom, krenuo sam u ovaj Case moding 3 Osmijeh. Tijekom modinga javile su mi se još neke manje ideje…
Za izrezivanje otvora koristio sam isto alat tipa „Dremel“, koristeći zaštitne naočale (27 kn - mala cijena za ono što štite :-)  Tako izrezani otvor sa malom brusnom pločicom bio je odličan.
Promijenio sam alat na „Dremel“-u – stavio valjkasti dio za brušenje i pažljivo poravnao rubove otvora.
Slijedilo je bojanje izrezanog ruba sa dvije ruke crnim mat sprejom RAL 9005.

 

2. Kao što rekoh grafička nikako neće u kućište. Nakon pažljivog premjeravanja i premišljanja uspio sam doći do rješenja:
- Nije mi bilo druge, kompletno kućište sam rastavio, zajedno sa matičnom pločom, prednjom maskom, kavezima … Posla koliko hoćeš.
- Kavez sa diskovima sam potpuno odvojio i pomjerio naprijed prema prednjoj strani. To je bilo ključno da mi stane grafička.
- Kad je već sve rastavljeno, neka bude bal… komplet iznutra sam pobrusio lim sa šmirgl papirom veličine 250 i kompletno iznutra obojao kućište sa dvije ruke mat crnim sprejom RAL 2005 (prije je bio običan srebrni lim…). 

 

3.  Na „strop“ sam umjesto postojećeg 80 mm ventilatora sa plavom LED lampicom, ugradio jako tihi 120 mm ventilatora od 8,5 dB na cca 820 rpm, koji mi služi za izbacivanje toplog zraka iz kućišta.

 

Rezultati su na slikama…

 

Slijedi daljnji prikaz radova na otvoru bočne stranice, otvora na prednjoj strani, case modinga na „srebrnom“ kompjuteru …

1. 1.
2. 2.
3. 3.
4. 4.
5. 5.
6. 6.
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.6.2010 22:23 (Tiger).
Moj PC  
17 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Case moding 3

Pogled unutra ...

1. 1.
2. 2.
3. 3.
4. 4.
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.6.2010 22:38 (Tiger).
Moj PC  
12 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Case modding – izrada prozora na bočnoj stranici


Za izradu prozora na bočnoj stranici, mislim da će biti korisno, otvorio sam novu temu na forumu na:

http://www.bug.hr/forum/topic/samogradnja/case-modding-izrada-prozora-bocnoj-stranici/59214.aspx

Konačni izgled prozora na bočnoj stranici kompjutera Konačni izgled prozora na bočnoj stranici kompjutera
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.6.2010 19:26 (Tiger).
Moj PC  
5 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Konačni izgled

Sa moddingom sam pri kraju...
poslat ću slike kada bude gotovo... i naravno noću kada se upale neonke Namigiva sve izgleda još bolje ...

Gotov bočni izgled (od moddinga se vide smo nova dva crna vijka za bočnu stranicu :-) Gotov bočni izgled (od moddinga se vide smo nova dva crna vijka za bočnu stranicu :-)
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.6.2010 19:16 (Tiger).
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Case modding 1

Ovo je moj prvi case modding na kompjuteru.
Kupio sam "Sharcoon" gotov pleksi sa rubnom gumenom trakom i krenuo sa ubodnom pilom rezati bočnu stranicu kompjutra. Obzirom da mi je to bilo prvo rezanje lima, dosta je dobro ispalo.
Rubove otvora samo sam malo sa čekićem poravnao. Nakon stavljanja velike, rubne trake nisu se vidjeli detalji reza.
Dodat ću još detalja oko izrade malog prozora ..., ugradnji 2 kom od 10 cm zelenih neonki, ventilatora ...
slijede slike ...

1. 1.
2. 2.
3. 3.
4. Mali prozor na prednjoj strani :-) - izgleda efektno u mraku 4. Mali prozor na prednjoj strani :-) - izgleda efektno u mraku
5. 5.
6. 6.
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.6.2010 18:52 (Tiger).
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Case modding 1

Završne slike ...

Kad bude pala noć, i naravno kada stignem... poslat ću još slika sa upaljenim neonkama ...

7. 7.
8. 8.
9. 9.
10. 10.
11. 11.
12. 12.
Pogled u unutrašnjost Pogled u unutrašnjost
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.6.2010 19:15 (Tiger).
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Case moding by Tiger

Svaka čast,lijepo izgleda.Zanima me šta ti je ono na kučištu,4. slika u prvom postu i slika 6. u petom postu?Nikako da odgonetnem.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Case moding by Tiger
Regular John 19 kaže...

Svaka čast,lijepo izgleda.Zanima me šta ti je ono na kučištu,4. slika u prvom postu i slika 6. u petom postu?Nikako da odgonetnem.

Hvala. Nisam još sve stigao napisati... Vjerojatno misliš na šareni flat kabel koji izlazi iz kućišta i ide do ručnog Zalman potenciometra za ventilator na CPU cooleru Zalman ZNPS9500 LED... a onaj mali, okrugli, ručni, crni prekidač kod izlaza flat kabela je od paljenja neonki... 

kad stignem napisat ću još detalja oko izrade kućišta...

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.6.2010 19:31 (Tiger).
15 godina
offline
Case moding by Tiger

a di je nestala hd 5970 jesu ovo dva pca na slikama?

http://gtabalkan.com
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.7.2010 13:59 (joze).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Case moding by Tiger

Je, prvi mi je stari "srebrni" komp sa 7800 GTX-sicom, a HD 5970 mi je u novom "crnom" kompu. E8400 mi baš ne iskorištava grafu, pa ga pokušavam još overklokirati, ali mi baš ne ide - čim u Biosu stavim sa Auto na Manuelno i bez povećanja FSB-a mi u Windowsima pod prime95 i SP2004 odmah nakon 1-2 minute izbaci grešku Mršti se - ne znam zađto, možda problem sa memorijom imam dvije različite S.kill i OCZ ? kad budem stigao stavit ću detaljnije podatke u rubrici Overklocking...

Pozdrav

14 godina
neaktivan
offline
RE: Case moding by Tiger

Bas sam te htio pitati jel ne mislis da je grafa malo overkill za CPU, sad vidim da si svjestan. Sve u svemu lijepo obavljeno, svaka cast!

Pravi programeri programiraju binarno!
14 godina
protjeran
offline
Case moding by Tiger

dobro je,stari pc mi se svidja radi stakla

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Case moding by Tiger

problem nije u CPU-u jer su E8400 odlicni OC-eri, ali ces za HD5970 trebati iscjediti svaki moguci mhz.

 

Inace super obavljeno, osim kablova, probaj ih jos malo srediti i biti ce savrseno.

Bolje ispasti kreten nego iz aviona
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Case moding by Tiger
zaki kaže...

problem nije u CPU-u jer su E8400 odlicni OC-eri, ali ces za HD5970 trebati iscjediti svaki moguci mhz.

 

Inace super obavljeno, osim kablova, probaj ih jos malo srediti i biti ce savrseno.

 

Hvala. Krenuo sam u overclocking CPU-a E8400, ali sam naletio na male probleme, te sam otvorio novu temu pod Overclocking na linku:

 

http://www.bug.hr/forum/topic/overclocking/overclocking-e8400-ne-ide/61341.aspx?page=0&jumpto=1106995&sort=asc&view=flat

 

EDIT:

Gornja tema o overclockingu E8400 je zaključana, te sam otvorio post u sklopu sticky Teme: Overclocking Core 2 Duo procesora na linku:

 

http://www.bug.hr/forum/topic/overclocking/overclocking-intel-procesora-dualquad/37913.aspx?page=48

 

EDIT2 

Došao sam do CPU frequency od 3,78 GHz, sa FSB 420 MHz, uz temperature jezgri 69C. Prime95 je radio bez pogreške 21 sat, što mi je stabilno za 24/7 rad Osmijeh

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.7.2010 22:38 (Tiger).
14 godina
offline
RE: Case modding 1
Tiger kaže...

Završne slike ...

Kad bude pala noć, i naravno kada stignem... poslat ću još slika sa upaljenim neonkama ...

imamo isto,identicno kuciste :D

 

postam par slika sutra kak sam ja slozio kablovinje...

 

imam par ideja za mod za stranicu,stavio bi pleksi ali neznam di ima tog za uzet u zgu ni kolko dodje...a ne treba mi puno,a opet s druge strane mozda do kraja ljeta skupim pare pa si kupim novo kuciste i modam njega umijesto ovog...

[url=http://bfbc2.statsverse.com/stats/pc/Lollik91][img]http://bfbc2.statsverse.com/sig/clean1/pc/Lollik91.png[/img][/url]
14 godina
neaktivan
offline
RE: Case modding 1
lollik91 kaže...
Tiger kaže...

Završne slike ...

Kad bude pala noć, i naravno kada stignem... poslat ću još slika sa upaljenim neonkama ...

imamo isto,identicno kuciste :D

 

postam par slika sutra kak sam ja slozio kablovinje...

 

imam par ideja za mod za stranicu,stavio bi pleksi ali neznam di ima tog za uzet u zgu ni kolko dodje...a ne treba mi puno,a opet s druge strane mozda do kraja ljeta skupim pare pa si kupim novo kuciste i modam njega umijesto ovog...

Super, stavi par slika kad posložiš kabele... meni su svi kabeli unutra dosta kratki...možda dobijem neku ideju...

Inače pleksi sam vidio u Zagrebu u Bauhausu na Jankomiru na odjelu za građevinski materijal, i posloženi su vertikalno. Koliko se sjećam cijena je dosta u redu, za manje komade mislim da se kreću od 30 - 50 kn ...

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.7.2010 22:50 (Tiger).
14 godina
offline
RE: Case moding by Tiger
Tiger kaže...
...

Zaštooo???? Plač

∂αмαgєнιgн // Dijelim časopis VIDI u PDF-u! (iz arhive, dakle svaki mjesec imam za prošli mjesec).
14 godina
offline
RE: Case moding by Tiger

evo moje makine

 

imao sam i na umu,da si napravim neku kombinaciju mat i lak crne boje.lak crna boja bi bila po sredini kucista(ona crta di je tipka za palit i reset)a ovo sa strane bi onda bio u mat crnoj...to bi izgledalo jbno,ali ne pase mi kuciste zato kaj nema bas mjesta za kablovinje,iskoritio sam ga u potpunosti.zato imam namjeru kupiti coolermasterovo c690 advanced,koje je komplet crno,samo bi ja onda stavio plexi

obrati pozornost na hdd obrati pozornost na hdd
light show light show
da vidite crtu(gore kod gumba) koja je tamnija da vidite crtu(gore kod gumba) koja je tamnija
[url=http://bfbc2.statsverse.com/stats/pc/Lollik91][img]http://bfbc2.statsverse.com/sig/clean1/pc/Lollik91.png[/img][/url]
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.7.2010 12:00 (lollik91).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Case moding by Tiger
DamageHigh kaže...
Tiger kaže...
...

Zaštooo???? Plač

 ok, prihvaćeno Osmijeh, naljepnicu ću skinuti, bit će ljepše...

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.7.2010 14:36 (Tiger).
14 godina
neaktivan
offline
Završni izgled

Konačno sam uspio naći malo vremena za fotografiranje oba moja kompjutera.

Ovo niže su završne slike od sekundarnog - PC broj 2 - kompjutera.

Uspio sam složiti kabele iza matične ploče i iza kaveza sa diskovima.

 

P.S.

Woow! Koje olakšanje za stavljanje fotografija na forum. Da sam prije znao ;-)

 

Završni izgled sa uređenim kabelima Završni izgled sa uređenim kabelima
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Završni izgled

Evo i noćnih fotografija :)

Dosta dobro izgleda i prolaz zelenog svijetla kroz otvor od pleksija koji sam stavio na plastični adapter 3,5" na 5,1/4" utor. Adapter za montažu 3,5" diskova u 5,1/4" utore na kućištu nisam popunio sa ničim - samo sam sa srebrnim sprejom obojao prednji dio adaptera da se uklopi u izgled prednje maske kućišta.

Otvor na prednjoj strani kućišta Otvor na prednjoj strani kućišta
Poruka je uređivana zadnji put ned 5.12.2010 20:08 (Tiger).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Završni izgled

Ovo su završne fotke {#}

Jednu neonku stavio sam u kavez sa diskovima, a drugu otraga pri dnu ispred perforacija zadnjeg kućišta, tako da sam dobio efekt sa tri zelene zrake na stolu (woow - tko je pomislio na Star Wars i lasere {#})

 

Tri zelene zrake na stolu Tri zelene zrake na stolu
Poruka je uređivana zadnji put ned 5.12.2010 20:11 (Tiger).
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Case moding by Tiger

http://www.bug.hr/forum/topic/samogradnja/rad-mojih-ruku/10108.aspx

 

 

evo davno san ima tu brizu nije loše kučište da se svašta odnjega napravit evo lin možda dobiješ neku ideju

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Završni izgled osnovnog PC broj 1

Idu i završne slike osnovnog mi PC-ija...

Unutrašnjost Unutrašnjost
Ugrađeno ogledalo na podu da bi... Ugrađeno ogledalo na podu da bi...
...se mogla vidjeti oznaka kartice ;) ...se mogla vidjeti oznaka kartice ;)
Malo bolji pogled unutra Malo bolji pogled unutra
Uključene sve neonke i LED u ventilatorima Uključene sve neonke i LED u ventilatorima
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Case moding by Tiger

premocno izgleda ;) majstorski si ga sredio :D{#}

ak_sam_pomogo_stavi_HVALLA
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Završni izgled osnovnog PC

Slijede i fotografije sa upaljenim i naravno ugašenim svjetlima u prostoriji.

Kao i kod srebrnog mi kompjutera (a sjetih se onog "tako mi mlijeka u prahu" :) ugradio sam na prednjoj strani kućišta isto mali otvor od pleksija, tako da se može vidjeti i sa prednje strane što se nalazi u kompjuteru.

U unutrašnjosti sam imao dosta veliku intervenciju: morao sam pomjeriti donji dio kaveza (od 3,5" diskova") skroz naprijed i razmaknut diskove, da bi mi između diskova stalala po dužini grafička.

Kraj grafičke između diskova :) Kraj grafičke između diskova :)
Plava svjetlost iz prednjeg otvora Plava svjetlost iz prednjeg otvora
Poruka je uređivana zadnji put ned 5.12.2010 20:30 (Tiger).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Case moding by Tiger

Fotogafije sa zadnje strane, kao i sa periferijom...

SpeedFan na G15 SpeedFan na G15
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Završni izgled osnovnog PC

Noćne fotografije - sa četiri stupnja paljenja:

1. Samo uključeno stalno plavo LED svjetlo u prednjem ventilatoru na kućištu,

2. Sve kao 1. + uključena plava LED u ventilatoru procesora,

3. Sve kao 2.+ uključeno stalno plavo LED svjetlo u zadnjem ventilatoru na kućištu i

4. Sve kao 3. + uključene 2 +30 cm plave neonke.

Uključen LED prednjeg i ventilatora procesora Uključen LED prednjeg i ventilatora procesora
Sve uključeno osim neonki Sve uključeno osim neonki
Sve uključeno Sve uključeno
Poruka je uređivana zadnji put ned 5.12.2010 20:24 (Tiger).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Case moding by Tiger
giga kaže...

 

 

evo davno san ima tu brizu nije loše kučište da se svašta odnjega napravit evo lin možda dobiješ neku ideju

Odlično si sredio tvoje kućište (prozirna gornja strana sa prozirnim diskom - woow...) 

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.12.2010 20:25 (Tiger).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice