Samostalno gašenje mobitela

poruka: 27
|
čitano: 10.027
|
moderatori: XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Samostalno gašenje mobitela

U zadnjih nekoliko dana mobitel je počeo samostalno da se gasi. To sam primijetio u situacijama kada ga ostavim na nekoliko sati i ponovno želim da ga koristim, pojavi se obavijest o pravnim dokumentima, a ta obavijest se pojavljuje svaki put kada se mobitel ugasi pa upali. Onda se ugasio kada sam htio ući na YouTube. Danas se ugasio kada sam ušao u aplikaciju. Ono što me zabrinjava je to da mu mnogo treba da podigne sistem. Čini mi se da se nakon ponovnog podizanja sistema se i baterija naglo isprazni, ali to ne bih mogao tvrditi. U pitanju je LG G3, a kod mene je 5 godina, nikada nisam imao nikakav kvar. Zna li netko u čemu je problem?

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.7.2020 12:49 (zombie).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Samostalno gašenje mobitela

Odnesi ga na servis da naprave dijagnostiku, ali prema svemu napisanom, problem je u bateriji.

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.7.2020 14:31 (Marko :D).
13 godina
offline
Samostalno gašenje mobitela

Uzeo sam novu bateriju pa ću vidjeti da li je u tome problem. Javim za dan, dva.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Samostalno gašenje mobitela

Samo da javim da nije problem u bateriji. Mobitel se prije nekoliko dana ponovno samostalno ugasio nekoliko puta. Broj isključivanja se smanjio, ali problem nije nestao.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Samostalno gašenje mobitela

Pravac servis. Ili pravac po novi mobitel.

12 godina
offline
Re: Samostalno gašenje mobitela
Maticna
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Samostalno gašenje mobitela
Maticna
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Samostalno gašenje mobitela
mile59 kaže...
Maticna

 A kako to da se sada manje gasi nego prije? Ima li to neke veze sa promjenom baterije? Prije se gasio po nekoliko puta na dan, a sada svakih nekoliko dana.

 

13 godina
offline
Re: Samostalno gašenje mobitela
Marko :D kaže...

Pravac servis. Ili pravac po novi mobitel.

 Prije će biti ovo drugo. A žao mi je promijeniti ga, dobro me služi i vrlo sam zadovoljan. Koja je najnaprednija verzija ovoga tipa, mislim do kojeg broja su došli i koliko košta? Gledao sam LG G8S ThinQ. Kakav je?

5 godina
offline
Re: Samostalno gašenje mobitela
zombie kaže...
Marko :D kaže...

Pravac servis. Ili pravac po novi mobitel.

 Prije će biti ovo drugo. A žao mi je promijeniti ga, dobro me služi i vrlo sam zadovoljan. Koja je najnaprednija verzija ovoga tipa, mislim do kojeg broja su došli i koliko košta? Gledao sam LG G8S ThinQ. Kakav je?

 Kojeg tipa? Do koliko para pa ce ti neko predloziti mob. I sta ti je bitno na mobu. Al ne vjerujem da ce ti iko predloziti LG...

13 godina
offline
Re: Samostalno gašenje mobitela
zombie kaže...
Marko :D kaže...

Pravac servis. Ili pravac po novi mobitel.

 Prije će biti ovo drugo. A žao mi je promijeniti ga, dobro me služi i vrlo sam zadovoljan. Koja je najnaprednija verzija ovoga tipa, mislim do kojeg broja su došli i koliko košta? Gledao sam LG G8S ThinQ. Kakav je?

Hoćeš iskreno? Moj prvi pametni telefon je bio LG, onda sam prešao na HTC, pa sam danas na Sonyju. Da mi netko danas nudi LG mobitel, ne bih ga uzeo. S LG-jem nisam baš bio zadovoljan; nekako mi se čini da je konkurencija bolja i u kvaliteti izrade i u samoj izvedbi uređaja.

Ali to ne znači da LG ne valja. LG je odličan izbor za televizore i općenito kućanske uređaje; recimo, imam doma njihov novi pametni televizor, novu pametnu perilicu rublja, već staru klimu i mikrovalnu pećnicu. Svi ti proizvodi koje sam naveo su vrh i stvarno sam zadovoljan istima (nikada nikakvih problema).

 

S druge strane imaš Samsung koji radi vrhunske (ali skupe) mobitele, no vidim da se ekipa po internetu žali na njihove televizore i kućanske uređaje. Ne znam zašto, ali tako je.

Posmatrač kaže...
zombie kaže...
Marko :D kaže...

Pravac servis. Ili pravac po novi mobitel.

 Prije će biti ovo drugo. A žao mi je promijeniti ga, dobro me služi i vrlo sam zadovoljan. Koja je najnaprednija verzija ovoga tipa, mislim do kojeg broja su došli i koliko košta? Gledao sam LG G8S ThinQ. Kakav je?

 Kojeg tipa? Do koliko para pa ce ti neko predloziti mob. I sta ti je bitno na mobu. Al ne vjerujem da ce ti iko predloziti LG...

Upravo to. Teško da će itko preporučiti LG; preporuke će puhati u smjeru Samsung, Huawei, Xiaomi. Možda padne koja preporuka za Sony, Nokiju, ali možda.

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.8.2020 20:28 (Marko :D).
7 godina
online
Re: Samostalno gašenje mobitela
zombie kaže...

 Prije će biti ovo drugo. A žao mi je promijeniti ga, dobro me služi i vrlo sam zadovoljan. Koja je najnaprednija verzija ovoga tipa, mislim do kojeg broja su došli i koliko košta? Gledao sam LG G8S ThinQ. Kakav je?

 A da probaš napraviti factory reset?

Naravno, prije spremi sve podatke negdje, pa onda vratiš nazad nakon reseta.

Jer može biti da je do softvera.

 

Kruha i igala...
13 godina
offline
Samostalno gašenje mobitela

Budžet je između 1900 i 2300 kuna. Mislio sam i više, ali mi mobitel služi najviše za muziku, dakle da ima veću memoriju. Bio sam baš zadovoljan sa LG G3 i ne bih ga mijenjao da može još 10 godina trajati, zato sam i htio neku naprednu verziju. Samsung je dobar, a Huawei i Xaomi ne bih.

 

Kako se radi reset? Ima li neki tutorijal?

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.8.2020 21:11 (zombie).
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Samostalno gašenje mobitela
zombie kaže...

Budžet je između 1900 i 2300 kuna. Mislio sam i više, ali mi mobitel služi najviše za muziku, dakle da ima veću memoriju. Bio sam baš zadovoljan sa LG G3 i ne bih ga mijenjao da može još 10 godina trajati, zato sam i htio neku naprednu verziju. Samsung je dobar, a Huawei i Xaomi ne bih.

 

Kako se radi reset? Ima li neki tutorijal?

 Samsung je dobar a Huawei ne bi? Koji Samsung i koji Huawei? Samsung je dobar u S i note seriji podnosljiv u A seriji a ostalo je smece. Huawei je odlican u P pro i mate pro seriji vise nego solidan u P i Mate seriji vrlo iskoristiv u lite seriji i smece u ostalom.....

 

LG nije nista ni u kojoj seriji trenutno..... 

6 godina
offline
Re: Samostalno gašenje mobitela
zombie kaže...

 A žao mi je promijeniti ga, dobro me služi i vrlo sam zadovoljan.

Pa očigledno da ne služi dobro ako se stalno gasi!

 

Nadaleko i naširoko poznat problem s G3 serijom. Ako ne krepa napajanje, krepa SIM/SD utor. 

 

Mani se LG-a, za novce koje ćeš dat za osrednji LG možeš dobit Xiaomi ili Realme (možda čak i Oppo) koji su po svemu bolji izbor.

 

Xiaomi Redmi Note 9 Pro 2300 kn. 128 GB memorije, SD utor, 5020 mAh baterija. 

 

Ako baš treba, imaš Huawei P Smart Z s 1 TB (!) pohrane za 1700 kn. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.8.2020 21:29 (robogo).
13 godina
offline
Re: Samostalno gašenje mobitela

Iskreno, Huawei ne bi ni štapom dotaknuo. Ajde, ove starije možda da, ali ovi novi bez Google Play Services me nimalo ne privlače.

7 godina
online
Re: Samostalno gašenje mobitela
zombie kaže...

Kako se radi reset? Ima li neki tutorijal?

 

To carry out a factory reset using software:

  • Back up your data
  • Go to Apps > Settings > General
  • Tap Backup & Reset
  • Assuming you’ve already backed up your stuff, you can uncheck Back up my Data. Leave it checked if you haven’t backed up yet.
  • Select Automatic Restore if you want to restore from your Google Account after the reset is complete
  • Tap on Factory Data Reset
  • Select Erase SD Card if you want to clear that too.
  • Tap Reset Phone
  • Tap Erase Everything
  • Tap OK
Kruha i igala...
5 godina
offline
Re: Samostalno gašenje mobitela
Marko :D kaže...

Iskreno, Huawei ne bi ni štapom dotaknuo. Ajde, ove starije možda da, ali ovi novi bez Google Play Services me nimalo ne privlače.

Ti koji nemaju google servise se svakako ne ulapaju u njegov budzet ;)

16 godina
moderator
offline
Re: Samostalno gašenje mobitela
zombie kaže...

Bio sam baš zadovoljan sa LG G3 i ne bih ga mijenjao da može još 10 godina trajati, zato sam i htio neku naprednu verziju.

Moj frend je imao G3 i imao je problema s njim (sad sam zaborabio kakvih točno - mislim da mu se blokirao, ali moguće da se i isključivao). Nekoliko puta ga je davao na servis - nisu ništa napravili, samo ponovno stavili firmware ili resetirali postavke i vratili mu ga, a problemi su se i dalje javljali. Mislim da je problem bilo pregrijavanje. I nakon navlačenja, vratio im je mobitel i doplatio za drugi. Izguglaj lg g3 pregrijavanje. Provjeri temperature programom CPU-Z.

13 godina
offline
Re: Samostalno gašenje mobitela
mbaksa kaže...
zombie kaže...

Bio sam baš zadovoljan sa LG G3 i ne bih ga mijenjao da može još 10 godina trajati, zato sam i htio neku naprednu verziju.

Moj frend je imao G3 i imao je problema s njim (sad sam zaborabio kakvih točno - mislim da mu se blokirao, ali moguće da se i isključivao). Nekoliko puta ga je davao na servis - nisu ništa napravili, samo ponovno stavili firmware ili resetirali postavke i vratili mu ga, a problemi su se i dalje javljali. Mislim da je problem bilo pregrijavanje. I nakon navlačenja, vratio im je mobitel i doplatio za drugi. Izguglaj lg g3 pregrijavanje. Provjeri temperature programom CPU-Z.

 https://balkanandroid.com/ovo-su-najcesci-problemi-sa-lg-g3-kako-ih-rijesiti/#:~:text=%3E%20Battery%20use,%20mo%C5%BEete%20provjeriti%20%C5%A1ta%20najvi%C5%A1e%20tro%C5%A1i%20bateriju.%20Ako

 

Baš sam tražio i evo šta mi je izbacilo kao prvi problem.

 

Ali ne gasi se sada često. Evo već se nekoliko dana nije gasio. Sačekat ću još pa ću vidjeti što ću uraditi. Možda mu je neka prolazna faza.

6 godina
offline
Re: Samostalno gašenje mobitela
Je, je, "radit ću tjedan-dva prije nego li brutalno i konačno crknem" faza.

Backupiraj apsolutno sve što imaš i čekaj odlazak u vječna lovišta.
13 godina
offline
Samostalno gašenje mobitela

Nisam pisao na temi, jer se mobilni sam od sebe prestao gasiti. Međutim, prije nekoliko dana, dakle, nakon pet mjeseci, opet je počelo isto. Nekontrolirano gašenje, ali manje nego prije. Što mislite da bi mogao biti problem?

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Samostalno gašenje mobitela

na LG G3ci je u  90% slučajeva matična ploča. Grdih problema su imali s tim. Frendica imala isti slučaj i ofc bila je matična problem...Nakon toga još jedna osoba mi je došla s problemom da se gasi itd dok na kraju nije ušao u bootloop i tu je stao ,servis i opet matična. Tako da jel...there is that

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Samostalno gašenje mobitela

Hvala. Mene stvarno dobro služi ovih skoro 6 godina. Isplatili se popravljati? Da li se problemi ponovno počnu javljati nakon popravka?

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Samostalno gašenje mobitela

to ovisi o tebi,upitno je dal i ima dijelova za popravak...Ja ga osobno ne bih popravljao...Svi koje poznam a da im se to desilo su prešli na nove uređaje 

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
13 godina
offline
Samostalno gašenje mobitela

Koja je najbolja tvrtka? Samsung?

 
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Samostalno gašenje mobitela
zombie kaže...

Koja je najbolja tvrtka? Samsung?

 NOA

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice