Root vs banking apps 2022

poruka: 13
|
čitano: 5.117
|
moderatori: XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
offline
Root i aplikacije banaka [2022]

Tri dana prije trećeg svog "rodjendana", Mi 9 lite mobitel mi je počeo naglo jako trošiti bateriju.40% preko noći( na phone idle, cell standby), sve isključeno, osim na airplane modu kad stane trošiti. Baterija je odlična jer se na airplane modu mogu igrati satima, doslovno gotovo dva dana.

Pokušao sam svašta, tražiti koja aplikacija to radi, wifi ili mobilni podaci itd....Brisanje podataka googlovih servisa i sve drugo sto je internet nudio. Izlaz je izgleda samo  drugi OS software.( Kad sam u developer opcijama registrirao broj na miui account za unlock bootladera, idući dan je prestalo drastično  trošiti bateriju iako još nešto više nego prije. Tako sada me zanima kakvo je stanje 2022 i ako samo unlockam bootloader da li će konkretno mZaba i Revolut raditi zbog SafetyNeta? Sam root mi nije važan već drugi rom. Ako rootam , da li Magisk još rješava SafetyNet ako već ne radi bez njega? Ako mZaba ne radi, koja naša banka(aplikacija) radi? Google Pay mi nije bitan. Hvala!

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.11.2022 12:52 (Hoggy).
 
0 0 hvala 0
7 godina
online
Re: Root i aplikacije banaka [2022]

Ja sam na Redmi note 4X imao otključan bootloader i flashao Pixel experience ali nisam koristio root, i mHPB mi je radio normalno, samo je javljao da je modificirani softver.

Ali to je bilo početkom godine, tko zna kak je sad.

 

pan y agujas
6 godina
offline
Re: Root i aplikacije banaka [2022]
fer-de-lance kaže...

Ja sam na Redmi note 4X imao otključan bootloader i flashao Pixel experience ali nisam koristio root, i mHPB mi je radio normalno, samo je javljao da je modificirani softver.

Ali to je bilo početkom godine, tko zna kak je sad.

 

 Hvala na info.U biti koristi saftyNet api, ali ne ogranicava rad. Nadam se i da je "konkurencija" takva...

10 godina
offline
Re: Root vs banking apps 2022
Također na Xiaomiju sam stavljao custom rom, nije rootan, bootloader otključan.
Na SuperiorOS je radilo sve, ali je javljao poruku/upozorenje, čak i za whatsapp.
Nakon njega probao Havoc, tu je sve odlično radilo, i bez poruka i upozorenja. Dalje nisam isprobavao jer nije bilo potrebe.
12 godina
offline
Root vs banking apps 2022

Xiaomi Mi8 otkljucan bootloader sve radi normalno mPBZ, mZaba, Kekspay, aircash, jedino McDonalds aplikacija prepoznaje otkljucan bootloader i ne radi

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Root vs banking apps 2022
Xiaomi.eu rom prolazi Safetynet kao i Google play certifikaciju

www.xiaomi.eu
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.11.2022 11:47 (struja1911).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Root vs banking apps 2022
Tony1999 kaže...

Xiaomi Mi8 otkljucan bootloader sve radi normalno mPBZ, mZaba, Kekspay, aircash, jedino McDonalds aplikacija prepoznaje otkljucan bootloader i ne radi

 Meni je na Poco f1 PixelExperience i McDonalds aplikacija radi, a naravno i PBZ, Revolut, MyWay(za Visa premium) i Aircash

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.11.2022 14:48 (Dominik123).
14 godina
offline
Re: Root vs banking apps 2022
Nedavno mjenjao Mi11 Pro CN FW za EU FW i bez problema radi sve... A ako je i izbacivao greske vidio sam da se koristio magisk hide ako se root-alo, ili bez rotanja samo da se izbrise twrp folder u rootu mobitela i da prestane javljat poruke...
VenAtoR#2231
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Root i aplikacije banaka [2022]
Hoggy kaže...

Tri dana prije trećeg svog "rodjendana", Mi 9 lite mobitel mi je počeo naglo jako trošiti bateriju.40% preko noći( na phone idle, cell standby), sve isključeno, osim na airplane modu kad stane trošiti. Baterija je odlična jer se na airplane modu mogu igrati satima, doslovno gotovo dva dana.

Pokušao sam svašta, tražiti koja aplikacija to radi, wifi ili mobilni podaci itd....

 

zanimljivo - meni se slično počelo dešavati nedavno na Poco F4 5G (star 2 mjeseca)...

isti simptomi, isto idle preko noći koji je cuclao preko 20-30% baterije... isto odjednom, ničim izazvano...

 

nemam rootan mob ni otključan bootloader... jedino nešto sitno debloatan preko adb-a...

 

bez obzira što nije prijavljivao nijednu "sumnjivu" aplikaciju da troši bateriju ipak sam malo manualno sredio battery postavke za neke aplikacije koje ne trebaju raditi u pozadini (tipa imdb, aliexpress, hžnet,...) - ove za social i poruke ostavio po defaultu... nakon toga - sve opet ok, preko noći možda 2-3% potrošnje...

 

lako moguće da je neki recentni update neke od tih aplikacija zeznuo nešto, ali tko zna

14 godina
offline
Root vs banking apps 2022

Poco F1,Havoc OS,žorž radi.Magisk

Sjedi 1
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Root vs banking apps 2022

Vezano uz potrosnju baterije, kod mene u firmi su isto to primjetili na sluzbenim telefonima (razlicite marke) i na kraju je odgovor da je A1 nesto zeznuo sa 4G signalom i da se prebaci na 3G signal. Tada se je potrosnja baterija vratila na normalu.

Eto tko je na A1 neka provjeri hoce li mu se normalizirati potrosnja. 

 
1 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Root vs banking apps 2022
10alex kaže...

Vezano uz potrosnju baterije, kod mene u firmi su isto to primjetili na sluzbenim telefonima (razlicite marke) i na kraju je odgovor da je A1 nesto zeznuo sa 4G signalom i da se prebaci na 3G signal. Tada se je potrosnja baterija vratila na normalu.

Eto tko je na A1 neka provjeri hoce li mu se normalizirati potrosnja. 

 

ja sam na Tomato-u, ali mi nikad mobilni internet doma nije upaljen (manualno ga palim kad idem van kuće) - tako da meni nije bilo to :)

6 godina
offline
Re: Root vs banking apps 2022
10alex kaže...

Vezano uz potrosnju baterije, kod mene u firmi su isto to primjetili na sluzbenim telefonima (razlicite marke) i na kraju je odgovor da je A1 nesto zeznuo sa 4G signalom i da se prebaci na 3G signal. Tada se je potrosnja baterija vratila na normalu.

Eto tko je na A1 neka provjeri hoce li mu se normalizirati potrosnja. 

 Hvala! To je bio glavni dio problema.. 

4G troši abnormalno iako su mi mobilni podaci isključeni cijelo vrijeme! Čudno,ali točno.

Ovo je vrijedno članka u Bugu!

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.11.2022 22:33 (Hoggy).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice