Root aplikacije za android

poruka: 3
|
čitano: 8.841
|
moderatori: XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Root aplikacije za android

Evo lista root aplikacija koje mogu poboljšati "useability" vašeg uređaja sa opisom što svaka aplikacija radi i linkom, neću previše ulaziti u detalje za svaku aplikaciju i ako mislite da fali neka od aplikacija slobodno nadopišite pa ćemo je dodati na listu. Podrazumjeva se da sam niže navedene aplikacije osobno testirao a većinu koristim još uvijek.

 

Linkovi na povezane teme: Rootom se ne gubi garancija u EU | [FAQ] Android flash, custom ROM, root | Android Zablude

 

Napomena: Neke od ovih aplikacija nisu besplatne ili trebate platiti da bi otključali sve mogućnosti.

 

Xposed Framework - Xposed je framework za veći broj modula koji mijenjaju rad sistemskih ili instaliranih aplikacija u samoj memoriji, bolja je solucija nego modificirani apk same aplikacije zato što i dalje možete raditi updateove na tim istim aplikacijama i jednu aplikaciju možete modificirat sa više različitih modula, bit će nam potreban jer neke aplikacije koje ću niže navesti koriste Xposed Framework

 

AdAway -  Blokira oglase na razini cijelog sustava tako što mijenja sadržaj host fajla, dakle uklanja većinu oglasa iz većine appova, mana je što nema jednostavnog načina za filtriranje tzv "pametnih oglasa" za koje možda želite da vam se prikazuju, što će vam možda i odgovarati ako smatrate da pametnih oglasa nema :)

 

YouTube AdAway - Zahtjeva Xposed Framework da bi funkcionirao, budući da AdAway ne blokira oglase na YouTube to čini ovaj modul za Xposed Framework

 

YouTube Background Playback - Zahtjeva Xposed Framework da bi funkcionirao, radi što mu i ime samo kaže omogućava da se video izvodi dok je YouTube aplikacija u pozadini, dobivate notifikaciju na kojoj možete pauzirati ili ugasiti video, također možete zaključati mobitel te na Lock Screenu dobivate istu mogućnost kao i u notifikacijama, dakle ako slušate glazbu preko YouTube, štedi bateriju jer sam ekran može biti isključen

 

GravityBox - Još jedan modul koji zahtjeva Xposed Framework, omogućuje vam zaista mnogo izmjena u samom izgledu i funkcionalnosti sustava u koje neću ulaziti detaljno, recimo da možete prilagoditi status bar, volume bar, shut down opcije, notifikacije, hardverske tipke i još mnogo toga, zaista moćna aplikacija i vrlo jednostavna za korištenje

 

Titanium Backup - Jedna od najpoznatijih aplikacija među root korisnicima, omogućuje vam da napravite backup apsolutno cijelog telefona kada to želite i kako god želite, također vrlo jednostavna za korištenje

 

System app remover - Probao sam je ali osobno je ne koristim jer aplikacije koje mi smetaju brišem ručno, međutim svakako odlično radi svoj posao

 

Link2SD - Koristio sam je dok sam bio na mobitelu koji ima malo interne memorije, kupio sam plaćenu verziju i mislim da se zaista isplati, omogućuje vam da premjestite cijelokupnu aplikaciju (data fileove također) na SD karticu

 

ES File Explorer Manager - Iako se ne radi aplikaciji isključivo za root usere smatram da se radi o najkompletnijem file browseru za android, ako imate root pristup možete mijenjati sistemske datoteke

 

Tasker - Vjerojatno najmoćnija aplikacija na listi ali i najteža za koristiti, možete automatizirati gotovo sve na vašem uređaju, puno primjera imate na internetu

 

Flashify - Ako se ne osjećate dobro dok korisite ADB i fastboot za flashanje recoverya, kernela, modova ova aplikacija će vam olakšati posao, koristim je i sam za mijenjanje TWRP i MIUI recoverya kada izađe novija verzija MIUI-a jer je dosta brži način

 

Greenify -  Zaustavlja aplikacije koje odaberete kad zaključate uređaj, koristim je primarno za Facebook i Instagram aplikaciju jer mi notifikacije te dvije aplikacije nisu od prevelikog značaja, suprotno nekim uvjerenjima štedi bateriju barem ako vam mobitel nije 99% vremena upaljen i ne pregledavate Facebook ili Instagram svako 2 minute 

 

Viper4Android - Upravlja postavkama zvuka, koristio sam je dok sam imao uređaj sa lošijim zvučnikom i zaista pomaže

 

SuperSU - Kontrolira koje aplikacije uopće imaju Root pristup

 

Crna zona

 

Freedom - Omogućuje vam in app kupnje u većini aplikacija koje spremaju podatke na vaš mobitel, dakle Subway Surfers, uTorrent, Temple Run, SafeinCloud, to su samo neke od appova na kojima sam je probao i radi uredno, međutim ne koristim je više jer ne igram igre mobitelu a aplikacije koje svakodnevno koristim ili su besplatne ili toliko jeftine da ih se ne isplati piratizirat

 

Lucky Patcher - Olakšava piratiziranje aplikacija ili miče google oglase i omogućuje da si stvorite modificirani apk aplikacije koju piratizirate, također isprobao ali smatram nepotrebnim uz AdAway i činjenicu da su aplikacije koje koristim zaista jako jeftine ili besplatne

 

Nisam dodao aplikacije za overclockanje, "dodavanje ram-a" i tuniranje postavki grafike jer iz vlastitog iskustva ono što dobijete je vrlo malo ili u nekim slučajevima i gore nego bez njih.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.4.2017 19:31 (ruzcheHR).
 
6 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
UnRoot aplikacije za android

Pozdrav,

na netu sam naišao hrpu tutorijala za rootanje mobitela, ja bi napravio unroot jer ne mogu instalirati neke aplakacije, recimo od banke i sl.

Ako postojie neki programi ili dobar tutorijal za početnika bio bi zahvalan da se podijeli na forumu.

Mobitel je Xiaomi read me note 4

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Root aplikacije za android
Nije čak ni stvar u rootu nego otključanom bootloaderu. Zaključaj ga (resetira mob) i to je to.

Ili koristi MagiskHide ako možeš (tako se nekako zove).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice